Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Profesor Ned Brainard (Fred MacMurray) je úplným prototypem "roztržitého profesora". Disponuje neuvěřitelným talentem, jak se dostat do co nejnezáviděníhodnějších situací. Velké problémy má zejména se svou snoubenkou Betsy (Nancy Olson), která mu pořád "uniká". Jednou se však Nedovi může hodit i jeho povolání, a to když vynalezne podivuhodnou chemickou substanci, která mu umožní provádět kupu kouzelných věcí - včetně automobilové vzduchoplavby a hopsání do netušených výšek... Klasika rodinného filmu s převratnými speciálními triky. Roku 1997 byl natočen remake FLUBBER s Robinem Williamsem. (Pohrobek)

(více)

Recenze (23)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Keď som niekedy v roku 1997 zhliadol americkú rodinnú sci-fi komédiu "Flubber - Roztržitý profesor", kde hlavnú úlohu stvárnil suchár Robin Williams, tak som vôbec netušil, že sa jedná o remake snímku "The Absent Minded Professor" z roku 1961. Ku tomu som sa náhodou dostal až teraz po viac ako dvadsiatich rokoch. S chuťou a očakávaním som si ho pozrel. Nablískaný remake na mňa moc nezapôsobil. No pri tejto starej, pôvodnej, čiernobielej verzii som sa celkom dobre pobavil. *** ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $2miliónyTržby USA $25,381,407Tržby Celosvetovo $25,381,407║ __Veľmi milé prekvapenie, štúdio Buena Vista pod záštitou Disney vedelo prv ponúknuť neskutočné prepracované zábavné úlety a nie len priemerné zlátaniny ako ponúka od 90.rokov. Okrem príjemnej zábavnosti, dobrých hercov, tu robia veľké plus aj zručne spravené triky, ktoré na tú dobu vyrážajú dych. /100%/ ()

Reklama

Ej Hlemýžď 

všechny recenze uživatele

Velmi dobrá veselohra u nás uvedená pod názvem "Roztržitý profesor", kterýžto objevil či syntetizoval novou hmotu, jíž dal název, vzpomínám-li si dobře, Luma, jejíž vlastnosti odporující fyzikálním zákonům byly zdrojem pro řadu komických situací vyvolávajících četné salvy smíchu v hledišti. Film jsem viděl jen 1x v dětství začátkem 60. let, možná, že nyní vzhledem v výraznému pokroku ve filmových tricích už tolik nevyzní. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Středoškolský profesor fyziky a chemie vynalezne rozpínavou látku jménem flubber (české titulky ji zarputile nazývají "létuma"), která by mohla být novým zdrojem energie, kdyby o ni ovšem někdo stál. Prokousat se vládní byrokracií se ukáže jako nemožné a loktařit profesor neumí. Tak aspoň přižehlí flubber školním basketballistům na podrážky, aby dohopsali k vítězství, a proletí se v autě. No, je to velmi, velmi... pro děti. :-) Abych řekl pravdu, přece jen jsem čekal aspoň sem tam nějaký ten normální situační humor, ale je to stoprocentně disneyovský film. Vyhýbá se všemu negativnímu, včetně konfliktů nezbytných pro dramatický děj. Fred MacMurray, známý hlavně jako autoritativní pan Shelldrake z Wilderova Bytu, se to snaží vyvážit tak jurodivým mimickým projevem, jako by ten flubber tajně mlsal. :) K dovršení všeho jsem film viděl v křiklavě kolorované verzi, kde všichni bez rozdílu pohlaví vypadají, jako by nosili silnou vrstvu makeupu a blankytně modré kontaktní čočky. Mám trochu výčitky vůči okolnímu nadšení, ale vážně to nevidím na víc než 60% ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Krásná podívaná s neskutečně povedenými a milými triky - létající autíčko, basketbalový zápas, nejrůznější hopsání. Chtěl bych vyzdvihnout především tu basketbalovou podívanou - srovnej s debilním famfrpálem. Oproti remake s Williamsem navíc docela inteligentní. Film jsem bohužel neviděl jako dítě, ale líbil se mi moc i teď. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (2)

  • V roku 1995 bol natočený remake pre televízie a v roku 1997 pre kiná - Flubber. (Svadbos)

Reklama

Reklama