Profesor Ned Brainard (Fred MacMurray) je úplným prototypem "roztržitého profesora". Disponuje neuvěřitelným talentem, jak se dostat do co nejnezáviděníhodnějších situací. Velké problémy má zejména se svou snoubenkou Betsy (Nancy Olson), která mu pořád "uniká". Jednou se však Nedovi může hodit i jeho povolání, a to když vynalezne podivuhodnou chemickou substanci, která mu umožní provádět kupu kouzelných věcí - včetně automobilové vzduchoplavby a hopsání do netušených výšek... Klasika rodinného filmu s převratnými speciálními triky. Roku 1997 byl natočen remake FLUBBER s Robinem Williamsem. (Pohrobek)

Ej Hlemýžď

Velmi dobrá veselohra u nás uvedená pod názvem "Roztržitý profesor", kterýžto objevil či syntetizoval novou hmotu, jíž dal název, vzpomínám-li si dobře, Luma, jejíž vlastnosti odporující fyzikálním zákonům byly zdrojem pro řadu komických situací vyvolávajících četné salvy smíchu v hledišti. Film jsem viděl jen 1x v dětství začátkem 60. let, možná, že nyní vzhledem v výraznému pokroku ve filmových tricích už tolik nevyzní. ()

T2

Rozpočet $2miliónyTržby USA $25,381,407Tržby Celosvetovo $25,381,407║ __Veľmi milé prekvapenie, štúdio Buena Vista pod záštitou Disney vedelo prv ponúknuť neskutočné prepracované zábavné úlety a nie len priemerné zlátaniny ako ponúka od 90.rokov. Okrem príjemnej zábavnosti, dobrých hercov, tu robia veľké plus aj zručne spravené triky, ktoré na tú dobu vyrážajú dych. /100%/ ()

corpsy

Disneyho hraný trhák ponúka príjemnú rodinnú zábavu, avšak s tým problémom, že s tej rodiny si ho pozrú asi len tí skorej narodený, prežívajúci v dobe kedy sa snímok odohráva, svoje detstvo. Nehovorím, že je to zastaralý film, ale vtípky a gagy sú na infantilnej úrovni a trikovú stránku si užijú len priaznivci ´´oldskúlových´´ efektov zlatej éry. Nič pre dnešných divákov, akurát pre tých ostatných. ()

Han22

Profesor Brainard vynalezne létající gumu, ale zapomene na svatbu a o svou lásku musí bojovat se slizkým konkurentem i zlotřilým magnátem. Kdysi dávno už jsem viděl remake se skvělým Robinem Williamsem a originál nijak nezaostává. Nemá samozřejmě tak skvělé herce, oproti nové verzi je zpočátku spíše konverzačka. V druhé půlce to ale dostane docela grády, jsou tu gangsteři a finále se stíhačkami ve Washingtonu. Navíc triky jako nejrůznější skákání či létající auto jsou na rok 1961 povedené. Byla to sice blbina stejně jako remake, ale docela zábavná blbina. ()

MickeyStuma

Roztržitý profesor Brainard provádí experimenty tak dlouho, až náhodně objeví skákací hmotu. Vzpomene si ještě někdo na tzv. hopíka? Tak tohle je něco podobného. Jenomže místo slávy mu to přinese jen samé trable. Komediální snímek studia Disney byl natočen na počátku 60. let a tak obsahuje vše podstatné ze své doby. Hlavně armádní velitelství vlivem studené války a tak není překvapující, že ve snímku určeném hlavně pro děti se vyskytuje i Bílý dům a hlavně Pentagon. Nechybí ani přetahování generálů o tento vynález, i když to vyznívá samozřejmě směšně. Snímek jinak kromě tohoto neduhu neztrácí na zábavnosti ani dnes. Příběh má svého hrdinu, svého padoucha lačnícího hlavně po zpeněžení oné hmoty, vtip, ztřeštěnost a kouzlo filmu 60. let. ()

• V roku 1995 bol natočený remake pre televízie a v roku 1997 pre kiná - Flubber. (Svadbos)