Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Profesor Ned Brainard (Fred MacMurray) je úplným prototypem "roztržitého profesora". Disponuje neuvěřitelným talentem, jak se dostat do co nejnezáviděníhodnějších situací. Velké problémy má zejména se svou snoubenkou Betsy (Nancy Olson), která mu pořád "uniká". Jednou se však Nedovi může hodit i jeho povolání, a to když vynalezne podivuhodnou chemickou substanci, která mu umožní provádět kupu kouzelných věcí - včetně automobilové vzduchoplavby a hopsání do netušených výšek... Klasika rodinného filmu s převratnými speciálními triky. Roku 1997 byl natočen remake FLUBBER s Robinem Williamsem. (Pohrobek)

(více)

Recenze (24)

Ej Hlemýžď 

všechny recenze uživatele

Velmi dobrá veselohra u nás uvedená pod názvem "Roztržitý profesor", kterýžto objevil či syntetizoval novou hmotu, jíž dal název, vzpomínám-li si dobře, Luma, jejíž vlastnosti odporující fyzikálním zákonům byly zdrojem pro řadu komických situací vyvolávajících četné salvy smíchu v hledišti. Film jsem viděl jen 1x v dětství začátkem 60. let, možná, že nyní vzhledem v výraznému pokroku ve filmových tricích už tolik nevyzní. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Keď som niekedy v roku 1997 zhliadol americkú rodinnú sci-fi komédiu "Flubber - Roztržitý profesor", kde hlavnú úlohu stvárnil suchár Robin Williams, tak som vôbec netušil, že sa jedná o remake snímku "The Absent Minded Professor" z roku 1961. Ku tomu som sa náhodou dostal až teraz po viac ako dvadsiatich rokoch. S chuťou a očakávaním som si ho pozrel. Nablískaný remake na mňa moc nezapôsobil. No pri tejto starej, pôvodnej, čiernobielej verzii som sa celkom dobre pobavil. *** ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $2miliónyTržby USA $25,381,407Tržby Celosvetovo $25,381,407║ __Veľmi milé prekvapenie, štúdio Buena Vista pod záštitou Disney vedelo prv ponúknuť neskutočné prepracované zábavné úlety a nie len priemerné zlátaniny ako ponúka od 90.rokov. Okrem príjemnej zábavnosti, dobrých hercov, tu robia veľké plus aj zručne spravené triky, ktoré na tú dobu vyrážajú dych. /100%/ ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Má to sice pár nápaditých a vtipných scén a docela příjemnou atmosféru, ale i přes to všechno mi to přišlo jako film jen na jedno zhlédnutí, který v člověku nezanechá nic výraznějšího a důvod, proč se na něj kdy znova podívat, už vůbec ne. Pamatovat si z toho něco určitě do budoucna budu, minimálně tu basketbalovou scénu, ale opravdu to není nic extra. Slabé 3* ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

O dost lepší, než barvotiskový a rozjuchaný remake s R. Williamsem. Zejména mě pobavila scéna, kdy vojenský důstojník ještě zrychlí odpočítávání poté, co zjistí, že by střelbou mohl zlikvidovat i právě zasedající senátory a kongresmeny. Od útoku ustoupí teprve poté, co se dozví, že budova kongresu právě dostala novou fasádu... /19. 5. 2010/ ()

Galerie (14)

Zajímavosti (2)

  • V roku 1995 bol natočený remake pre televízie a v roku 1997 pre kiná - Flubber. (Svadbos)

Reklama

Reklama