• Španělsko

• Německo

Sahara - Abenteuer in der Wüste

Akční / Dobrodružný / Komedie

Velká Británie / Španělsko / Německo / USA, 2005, 119 min

Kópia asi všetkých dobrodružno-akčných snímkov spojená v jeden!Hlavný hrdina nezastaviteľný,spravodlivý a nebojácny-má svojich verných,ktorí mu pomáhajú!No proste klasický dobrodružný snímok plný prehnanej akcie a dobrodružstva!Všetky tieto filmy majú niečo spoločné,takže je ťažko niektorý z nich odsudzovať.Je pravdou,že aj keď má tento snímok slabší scénar a celkovo je skôr určený pre TV ako pre kina,dá sa naň pozerať.Netreba uňho veľmi premyšľať,je potreba posadiť sa a bezducho dívať,baviť..!(23.12.2007)

• RHK

Tři dobrodruzi hledají v Africe prastarou ztracenou loď a ještě k tomu zdroj znečištění podzemních vod zabíjející chudé a ohrožující celý svět... Velmi chabý až pitomý přeplácaný scénář nezachrání ani občasné svižné akční scény a solidní rozpočet. A tak zbude často jen trapnost - a závěrečný dotaz: O čem to vlastně bylo? Trailer: http://www.csfd.cz/film/118121-sahara/videa/(30.7.2010)

První hodinka ubíhala velice pomalu, pak naštěstí přišla ke slovu nějaká ta akce a celé se to dalo trochu do pohybu. Dějově zbytečně překombinované a plné logických nesmyslů. Pokud se na děj nesoustředíte, dostane se vám celkem slušné akční a dobrodružné podívané. Akce je to co se na filmu celkem povedlo, je slušně zvládnutá a zábavná. Penélope bohužel ukázala jen pěknou tvářičku (její postava byla dementní), Matthew McConaughey kromě naprosté nezáživnosti neukázal nic. Steve Zahn jako blbeček celkem ušel, z hlavního tria byl asi nejlepší. Závěr předvídatelný jak facka. Ale na druhou stranu musím říct že mi to uběhlo docela rychle, a tak dám poctivé tři hvězdy. /viděno v TV: 60% a 3*/(1.8.2010)

Rozpočet $130miliónovTržby USA $68,671,925Tržby Celosvetovo $119,269,486 ║ Dosť nezáživné dobrodružstvo nesúce sa po celý čas v povrchnej úrovni čo nemá šancu zaujať a tobôž ponúknuť niečo čo by fakt stálo za to. O premrštenom a nevyužitom rozpočte škoda hovoriť. /40%/(11.1.2007)

• gudaulin

Sahara je případ filmu tak nesmírně blboučkého, že je k popukání a funguje jako nechtěná crazy komedie. Dát takové ptákovině jedinou hvězdičku je sice neuctivé, když skvěle pobaví - jenže poněkud jinak, než tvůrci zamýšleli. Takovou kupu nesmyslů nacpat do scénáře si zaslouží obdiv už jen za odvahu. Na chvíli jsem zavřel oči a poslouchal dialogy stejně jako ozvučení filmu v podobě střelby a rachotu motorů. Už jen to stačilo, abych se dusil smíchy... Celkový dojem: 20%.(5.1.2008)

• - Clint Mansell získal cenu BMI Film Music v kategorii nejlepší hudba. (Terva)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 68. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Na snímku se podílela McConaugheyho společnost J.K. Livin Productions. (imro)