• Španělsko

Sahara - Abenteuer in der Wüste

Akční / Dobrodružný / Komedie

Velká Británie / Španělsko / Německo / USA, 2005, 119 min

• Renton

Scénář: Thomas Dean Donnelly, Joshua Oppenheimer, John C. Richards, James V. Hart .. Do posledního záběru čistokrevný zástupce dvouhvězdičkového filmu. Šablonovitá dobrodružná zápletka, protkána několika rádoby zajímavými, ale nereálnými scénkami. Nevtipné, přecpané neobjevnou až nudnou vatou.(18.9.2006)

"Vaše smrt by v novinách vypadala velice špatně. - Stejně jako slovo MOR." Tato nezávažná blbinka se sice tváří jako novácký velkofilm se závažným poselstvím, ale skutečně jde jen o hledání dávno potopené lodičky a svižně kmitajícího virečku na pozadí občanské válčičky. Jednání postav přitom sice občas postrádá jakoukoli logiku, ale tím vzniká původně neplánované veselí, které je schopné poskytnout zlomyslným jedincům mého typu celkem slušnou zábavu.(16.8.2016)

Tak tomuhle se říká zabitý potenciál, podle knížek Clivea Cusslera by klidně mohla vzniknout na filmovém plátně série, která by se jistě vyrovnala i indiana jonesovi, navíc by ho předčila minimálně počtem dílů (i když kdo ví, Ford už se začal dopovat práškama na bolest, aby mohl trénovat naskakování do jedoucího vlaku:). jenže tenhle film až moc připomíná supermana a jiné komixové hrdiny. Sahara se zaměřuje na akční scény, psychologie postav a propracovanost scénáře se utopily kdesi v druhém plánu. naštěstí je tu ale velmi dobře vybraný představitel Dirka Pitta: Matthew McConaughey a naneštěstí nevýrazný zbytek obsazení. ovšem honička na člunech je natočena a prostříhána naprosto perfektně.(28.1.2006)

• castor

Naprosto nepodařená a ODFLÁKNUTÁ dobrodružná story, která nemá čím překvapit, s logickými dírami si nikdo příliš hlavu neláme. A i kdybych se v tom nerýpal, nedalo by mi řady věcí si nevšimnout. Nejenže tvůrci nevyužili atraktivního prostředí ku prospěchu snímku, ale absolutně jim schází tempo, humor a uvěřitelnost akčních sekvencí se rovná bodu mrazu. Namísto svižné akce mají vyšší ambice a zcela zbytečně nabalují moderní elementy jako chudoba, ekologie, nemoci atp. Vybělený široký úsměv McConaugheyho si sám říká o jednu pěstí do břicha, mezi herci to nejiskří, dialogy skřípou.. V tomto případě velkorysý nebudu!! 30%!!(5.7.2007)

No tak tohle se teda moc nepovedlo. Tesil jsem se na peknej dobrodruznej hon za pokladem, protoze takovejch filmu neni nikdy dost, ale ono tu o poklad vlasne neslo. Po zacatku filmu, kdy se zacla vysvetlovat legenda, jsem porad jeste doufal, ale nekdy po pul hodine, kdyz sem zjistil, ze daleko vic pude o vodu a nemoc, jsem ztratil veskery ocekavani a mozna proto jsem nebyl jeste vic zklamanej. Pribeh je prakticky predvidatelnej od zacatku do konce a i kdyz na konci najdou ten poklad, neni mu venovana ani minuta filmu. Co se povedlo, jsou triky, je videt, ze nejsou nijak prevratny, ale zaroven, ze se zas nak moc nesetrilo a konec je vcelku slusna akce. Hodne mi vadilo, ze tu je tak malo akce, protoze vyplnit 2 hodiny prevazne kecama je docela nuda, navic kdyz Penélope nema moc prostor, McConaughey az na akci na zacatku nic nepredvadi a Zahn se svym pitomym usmevem leze na nervy, takze jedinej, kdo se mi libil, byl William H. Macy, ale ten byl bohuzel vedlejsi postava. Hon na poklad pres poust mohl bejt dobrej, skoda, ze tenhle film nedostal Sommers, takle to jsou 3* za tech nekolik malo napinavejch momentu a pekny prostredi.(17.9.2006)

• - Lambert Wilson hral aj v ďalšom filme s názvom Sahara z roku 1983. (eirien)

• - Herci měli lekce ježdění na velbloudovi - plnou parou na něm jezdili 90 minut podél dráhy rozjetého vlaku. (imro)

• - Film měl být první díl dlouhé série, ale jeho neúspěch tuto sérii předčasně ukončil. (cariada)