• Španělsko

• Německo

Sahara - Abenteuer in der Wüste

Akční / Dobrodružný / Komedie

Velká Británie / Španělsko / Německo / USA, 2005, 119 min

Matthew Mcgonaughey je jeden z mojich najneobľúbenejších hercov. Tento film na tom nič nezmenil, aj keď je pomerne vydarený. V štýle legendárneho Indyho sa nesie celý príbeh, akcia je mimoriadne vydarená a celé je to pohodové, ale ja neobľubujem ani Penélope Cruz. Takže tí, ktorým sa páči obsadenie si môžu pridať jednu hviezdičku.(25.5.2007)

• salahadin

Americkým tvůrcům doporučuji návštěvu odborníka, pít hodně tekutin a netrávit tolik času prudkém slunci (z jedné recenze:-). Při sledování jsem opravdu zíral, co všechno se dá splácat dokupy!!! Herecké výkony jsou ubohoučké, téma filmu imbecilní (koho tohle napadlo!?!?!). Americký tupý slátanec, který si zaslouží zcela adektvátní odpad. To stálé zachraňování světa už začíná být opravdu neefektní, spíš jsem si při sledování tohodle "..." přál, aby ten svět nezachránili (když jsem u toho zrovna nespal, nehoupal se na židli, neodcházel z důvodu neúnosnosti křečí ze smíchu, nepil čaj v bezpečné vzdálenosti od repráků, abych je nepoprskal,......). McConaughey je navíc tak nehorázně odpornej namistrovanej floutek, že se mi do mysli hodně často vkrádala památná věta Kelišové: "Tak, velebnosti, jdu blejt."(29.12.2007)

• Dr. Hawkeye

Na ten film jsem se těšil, chtěl na něj jít do kina a když mi utekl, vážně jsem si ho chtělpřinejmenším půjčit a dost možná i koupit. Když pak vyšel v jiestém nejmenovaném deníku za pár kaček, málem jsem si ho pořídil... Zaplať pánbůh, že jsem tak neučinil... Co mě na tom sakra lákalo? Jasně, mám rád filmy s Indy Jonesem, mám rád PC hry s Larou Croft, ujížděl jsem taky na Honbě za diamantem a dokonce i na Honbou za klenotem Nilu, ale tohle... aúúúúúúú... proč jsem to chtěl jen vidět. Oproti tomu jsou i jinak slabí Lovci pokladů skvostem. Charizmatický Matthew McConaughey ani nezvykle mužný William H. Macy to neutáhnou a navíc Penélope Cruz... to byla pod sedativy, že hraje tak... jako když nehraje? Škoda promarněné šance - tím myslím relativně obstojné obsazení, atraktivní exteriéry, víc než slušná kamera Seamuse McGarveye (mj. World Trade Center) a navíc... hmm, co navíc....? Pitomý scénář, absurdní zápletka... Ach jo. No prostě škoda...(6.1.2008)

• TeeAge

|| Scenár: Thomas Dean Donnelly, John C. Richards, Joshua Oppenheimer, James V. Hart | Hudba: Clint Mansell | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: Bristol Bay Productions, Baldwin Entertainment Group, Kanzaman | Rozpočet: 160 miliónov $ | Tržby: 119,269,486 $ || Určitým zábavným potenciálom Sahara určite disponuje, boli sekvencie, ktoré ma vyslovene bavili, hlavne tá s naháňačkou na motorových člnoch. Sem tam sa človek aj pousmeje, ale od veľkého projektu tohoto typu čaká človek predsa len o niečo viac. Nebyť McConaugheyho a Cruz tak je to totálne fiasko. Môže za to staromódnosť scenára i spracovania, podobných, ale lepších dobrodružstiev sme tu už mali niekoľko desiatok. 50% | FullHD, THX, EN DTS |(10.1.2015)

Tak nejdříve, než jsem se na tenhle film podívala, jsem si myslela, že půjde o něco podobného jako Lara Croft, ale omyl, ono to bylo místy spíše jako nějaké drama o aktuálních problémech světa. Ne, že by to nebylo napínavé, místy vtipné nebo spíše úsměvné, ale ke konci mě film začal nudit i přes výkony Penelopé a Matthewa. Pak se to sice ke konci zase rozjelo, ale to bohužel k tomu, aby film byl skvělý, nestačí...(9.6.2014)

• - Autor předlohy, Clive Cussler, se s filmaři soudil, protože se mu výsledný film nelíbil. Při tomto soudu musel být předložen kompletní výpis rozpočtu, (což není obvyklé) takže vyšlo najevo, že část rozpočtu padla například na úplatky vládám zemí, kde se natáčelo. (cariada)

• - Sahara vyšla původně v roce 1992 a je v pořadí 11. knihou o Dirku Pittovi. (imro)

• - Herci měli lekce ježdění na velbloudovi - plnou parou na něm jezdili 90 minut podél dráhy rozjetého vlaku. (imro)