• Španělsko

Sahara - Abenteuer in der Wüste

Akční / Dobrodružný / Komedie

Velká Británie / Španělsko / Německo / USA, 2005, 119 min

• Deimos

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 4/10 Efekty 5/10/// To byl zase jednou porod a tentokrát sakra dlouhej. Jak jsem od filmu očekával hodně, tak mě zchladili již prvotní reakce okolí a i přesto film dopadl ještě hůř. K hercům: McConaughey (to nedokážu ani vyslovit), toho jsem teď viděl snad v 5 filmech za poslední měsíc a rovněž ani v tomto filmu mě neoslovil. Penélope Cruz rozhodně není sexy a tak mě nějak napadá, proč tady vlastně je? Ostatní herci (Macy, Lindo) jsou v poho. Hudba nevýrazná. Děj a scénář strašně nudný, a jako poznámku mohu uvést, že na film jsem se díval po částech 5 dní a sem rád, že je to za mnou. Nebýt tedy snad kvality DVD a posledních cca 10 min, uvažoval bych i o 1*/// Celkem 46%/// PS: Lovci pokladů jsou o hodně lepší a rovněž se ztotožňuji s Monologem a jeho komentářem.(2.10.2006)

• D.Moore

Průměr, průměr, průměr. A rozhodně to není knižní předlohou, která je výborná. Nevím, zdálo se mi, že každý z herců hrál tak jen na půl páry. Přitom McConaughey se pro Dirka Pitta hodí - bohužel mu ale nepropůjčil nic jiného než svoje tělo (což mi jako heterosexuálovi nestačí, že). Penélope Cruz to samé, jen je mi sympatičtější, Steve Zahn lezl většinu času na nervy, pár (tuším, že fakt jen dva) dobrých fórů mu ale upřít nemůžu. Nejlépe ze všech na tom je William H. Macy v netypické šéfovské úloze. Co se týče akčních scén, ty byly zvládnuty poměrně dobře, filmu hodně pomáhá atmosféra pouště, afričtí záporáci také nejsou špatní... Jen ten scénář tu a tam zavání stupiditou. Tak na dva a půl hvězdy.(8.10.2009)

Kópia asi všetkých dobrodružno-akčných snímkov spojená v jeden!Hlavný hrdina nezastaviteľný,spravodlivý a nebojácny-má svojich verných,ktorí mu pomáhajú!No proste klasický dobrodružný snímok plný prehnanej akcie a dobrodružstva!Všetky tieto filmy majú niečo spoločné,takže je ťažko niektorý z nich odsudzovať.Je pravdou,že aj keď má tento snímok slabší scénar a celkovo je skôr určený pre TV ako pre kina,dá sa naň pozerať.Netreba uňho veľmi premyšľať,je potreba posadiť sa a bezducho dívať,baviť..!(23.12.2007)

„No ale prečo ste to potom pomenovali Panama?“ – „Lebo sme si mysleli, že sme v Paname.“ Skvelé úvodné titulky, vysoký rozpočet, známa knižná predloha a pokus zlanáriť agenta 007 a doktora Jonesa na jeden parník, ešte nerobia automaticky dobrý film. Napriek tomu SAHARE nemožno uprieť dostatok kladov (exotická výprava, sympatickí herci, dravé akčné scény, humor, láska, sex), takže negatíva (nenaplnené ambície urobiť sebavedomého kríženca Jamesa Bonda a Indiana Jonesa) vlastne vôbec nie sú zaujímavé.(4.8.2007)

• castor

Naprosto nepodařená a ODFLÁKNUTÁ dobrodružná story, která nemá čím překvapit, s logickými dírami si nikdo příliš hlavu neláme. A i kdybych se v tom nerýpal, nedalo by mi řady věcí si nevšimnout. Nejenže tvůrci nevyužili atraktivního prostředí ku prospěchu snímku, ale absolutně jim schází tempo, humor a uvěřitelnost akčních sekvencí se rovná bodu mrazu. Namísto svižné akce mají vyšší ambice a zcela zbytečně nabalují moderní elementy jako chudoba, ekologie, nemoci atp. Vybělený široký úsměv McConaugheyho si sám říká o jednu pěstí do břicha, mezi herci to nejiskří, dialogy skřípou.. V tomto případě velkorysý nebudu!! 30%!!(5.7.2007)

• - Na snímku se podílela McConaugheyho společnost J.K. Livin Productions. (imro)

• - Film měl být první díl dlouhé série, ale jeho neúspěch tuto sérii předčasně ukončil. (cariada)

• - Dirka Pitta měl nejdříve ztvárnit Hugh Jackman, ale po útocích z 9.11.2001 bylo natáčení posunuto. Jackman byl v novém termínu už vázaný pokračováním X-menů a účinkováním na Broadwayi ve hře „The Boy From Oz“. Mezi ostatními uchazeči nechyběli George Clooney, Sylvester Stallone, Bruce Willis nebo Tom Cruise. (imro)