Reklama

Reklama

Sahara

  • Velká Británie Sahara (více)
Trailer

Obsahy(1)

Po legendárním pokladu touží všichni, kdo mu jsou na stopě... Pátrání v mořských hlubinách uvnitř starých vraků naložených poklady je pro Dirka Pitta (Matthew McConaughey), potápěče a dobrodruha milujícího vzrušení, a jeho legračního parťáka Alla (Steve Zahn), práce jako každá jiná. Když se ale tihle dva střetnou s krásnou doktorkou Evou Rojas (Penelope Cruz), zdá se, že je konečně čeká ten pravý lov. Všichni tři se brzy vydávají na svou životní cestu. Když překonávají žhavou výheň pouští severní Afriky, využívají všechny své schopnosti, aby se ubránili krutým nepřátelům ničících svět. V závodě s časem musí tahle neobvyklá trojice hrdinů rozluštit všechny indicie, přijít na kloub tajemné záhadě a zachránit svět v tomto úžasném zábavném filmu, který si užije celá rodina. (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (394)

tron 

všechny recenze uživatele

„No ale prečo ste to potom pomenovali Panama?“ – „Lebo sme si mysleli, že sme v Paname.“ Skvelé úvodné titulky, vysoký rozpočet, známa knižná predloha a pokus zlanáriť agenta 007 a doktora Jonesa na jeden parník, ešte nerobia automaticky dobrý film. Napriek tomu SAHARE nemožno uprieť dostatok kladov (exotická výprava, sympatickí herci, dravé akčné scény, humor, láska, sex), takže negatíva (nenaplnené ambície urobiť sebavedomého kríženca Jamesa Bonda a Indiana Jonesa) vlastne vôbec nie sú zaujímavé. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Trvalo mi půl hodiny, než mi naplno došlo, že se dívám na jeden z nejhorších filmů poslední doby. Ale nakonec jsem si Saharu poctivě vytrpěl celou, protože jsem nemohl uvěřit, že se taková parta dokázala upsat právě tomuhle. Lavině logických děr, nesouvisejících situací a dementních dialogů s nefunkčním akčním finále. Bohužel dokázala. Jedna hvězdička za Panamu. ()

Reklama

Boogeyman 

všechny recenze uživatele

Náhodou, vynikající oddychovka. Obrovský rozpočet je znát z každého záběru, takže se jedná o skutečně velkou podívanou, i jako soudtrackového analfabeta mě zaujala Manselova hudba a pouštní atmosféra z obrazovky přímo praží. Příběh je taky docela zajímavej, pátrání v poušti po velký obrněný lodi, do toho naverbovaný nějaký to vyšší ekologicko-spasitelský poslání, no je to kýč, ale ujde to. Asi největším záporem tak zůstává vedle občas kreténskýho scénáře herecké obsazení. McCounaghey je sice sympaťák a Penélope roštěnka, ale tady byli, jako by tu nebyli, navíc mi dost srali.. Naopak zaujal Macy a Zahn. Jak říkám, Sahara je fakt slušnej relax a na takový žánr nelze mít velké nároky. ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Naprosto pohodová odpočinková konina, když si chcete k večeru prostě odfrknout u nějakého živějšího dobrodrůža bez nutnosti bádat nad hlubokými myšlenkami a srdceryvnými scénami. A výkřiky, že to bylo horší jak Indiana Jones? A viděli jste posledního Indiho? Matthew by klidně mohl být druhý jeho syn, ty filmy jsou zcela totožné, tenhle dokonce i o ždibíček lepší. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Toto je přesně ten typ filmu, který by měl mít úspěch (alespoň u diváků) zaručen. Nesourodá trojice (dva muži a samozřejmě krásná žena), krásné exteriéry, hledání pokladu, dobrodružství, humor, akce. Teď už jen o to tuto myšlenku dobře zrealizovat (neboli natočit). Nováčkovi Brecku Eisnerovi se to povedlo dobře. Tudíž nás (bohužel) nečeká žádná skvělá jízda ve stylu Indiana Jonese ale spíše "jen" ucházející zábava. Rozhodně to je podívaná, která nenudí, herci jsou poměrně sympatičtí ale něco tomu chybí. Nevím jak jiným ale mě tam chybělo více akce (např. honička s motorovými čluny mohla být větší a akčnější a závěrečná bitva také mohla být delší a výbušnější). Tak Indy nebyl překonán ani zdaleka ale po dlouhé době se k němu alespoň někdo trošičku přiblížil. ()

Galerie (72)

Zajímavosti (19)

  • Po akcii na vode "Panama", vchádza Rudi (Rainn Wilson) do blízkeho domu bosý (46:19), no následne v krátkom prestrihu pri rozhovore je vidieť, že má na nohe jednu šlapku. (Van_der_Ovec)
  • Autor předlohy, Clive Cussler, se s filmaři soudil, protože se mu výsledný film nelíbil. Při tomto soudu musel být předložen kompletní výpis rozpočtu, (což není obvyklé) takže vyšlo najevo, že část rozpočtu padla například na úplatky vládám zemí, kde se natáčelo. (cariada)

Související novinky

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (více)

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)

Z „jumpera“ se stane novodobý Houdini

Z „jumpera“ se stane novodobý Houdini

20.05.2009

Původně plánovaných dalších dílů Jumpera se zřejmě nedočkáme (slzy neroníme), a tak se Hayden Christensen pokusí o hit hlavní rolí v adaptaci klasického komiksového stripu Mandrake. Hlavním hrdinou… (více)

Reklama

Reklama