Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Natty Gannová (Meredith Salenger) je mladá dospívající dívka, která žije jen se svým otcem v Chicagu. Píše se rok 1935 a v době světové hospodářské krize je obtížné najít práci. A potíže s hledáním práce má i otec Natty. Avšak najednou se na něj usměje štěstí a získává práci v Seattlu. S Natty se bohužel nestihne rozloučit, a tak jí zanechá dopis a požádá svou známou, aby na Natty dohlédla, dokud si pro ní nepošle. Natty však má s touto opatrovnicí neshody, a tak uteče a sama se vydává na dlouhou cestu do Seattlu. Ovšem cestování zadarmo má svá rizika a cesta Natty se neobejde bez problémů. Naštěstí však dívka v průběhu cesty získá kamaráda a chráněnce, kterým není nikdo jiný nežli vlk, a ještě o něco později jí bude na cestě do Seattlu provázet také sympatický mladík Harry (John Cusack). A možná mezi nimi vznikne něco víc, než jen přátelství. Dlouhá a dobrodružná cesta z Chicaga do Seattlu právě začíná, račte nastupovat. (freddy)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (12)

freddy 

všechny recenze uživatele

Tohle je naprosto úžasný u nás málo známý a velice těžce sehnatelný film. Hrané Disneyovky mám velice rád, a obejde-li se navíc takový film bez zvláštních efektů, tak je to ještě lepší. Můj výsledný dojem z tohoto filmu navíc umocňuje fakt, že byl natočen v roce 1985, a já mám filmy z 80. let velice rád. A další, pro mě velice výrazné plus, je to, že v hlavní mužské roli tu hraje můj nejoblíbenější herec John Cusack, a jedná se o jeden z jeho prvních filmů, konkrétně v tomto filmu mu bylo pouhých 19 let, takže zde vlastně vystupuje ještě jako teenager. A nebudu zapírat, že tento film jsem naléhavě sháněl jen a pouze kvůli účasti Johna Cusacka. Ale musím uznat, že kromě dalšího výrazného zážitku z kvalitního hereckého výkonu Cusacka, se mi navíc dostalo úžasného zážitku v podobě celého filmu. Jedná se vlastně o něco jako road movie, akorát poněkud netypickou, možná lepší specifikace by byla dobrodružná dramatická road movie. Film je totiž o dívce, která se vydává na cestu za svým otcem z Chicaga do Seattlu, a přitom je zcela bez prostředků, takže cestuje celou dobu načerno. Později se k ní přidává vlk, který se stává jejím kamarádem a chráněncem. Jen tak pro zajímavost, toho vlka zde hraje pes jménem Jed, který si zahrál hlavní roli, Bílého Tesáka, ve filmu Bílý Tesák od Disneyho s Ethanem Hawkem v halvní roli. A ještě o něco později se k ní přidává mladík Harry v podání výše zmíněného Cusacka. Ale toto je opravdu zestručněný popis, ve filmu o dramatické situace není nouze a do poslední chvíle není jasné, jak to celé skončí. Hlavní hrdinku úžasným způsobem ztvárnila mně dosud neznámá herečka Meredith Salenger. Podala vynikající výkon a navíc byla jako dívka také docela sympatická. Dojem z filmu umocňuje její přátelství s vlkem, který byl opravdu roztomilý a po zhlédnutí tohoto filmu by ho chtěl za kamaráda opravdu každý. A o výkonu Johna Cusacka se snad ani nemá cenu bavit, svou roli zvládl na výbornou a byl, ostatně jako vždy, velice sympatický a milý. Tohle je prostě nenáročná Disneyovka, která potěší a dokáže zaujmout, ale zároveň dokáže diváky také napnout. Jen je škoda, že tento film je velice těžko dostupný, nevyšel u nás na DVD (a zřejmě ani na VHS, protože dabing vyrobila TV Nova v roce 1995) a TV Nova ho vysílala naposledy někdy v únoru 2001. Přesto doufám, že se třeba ještě někdy na nějaké TV stanici, nebo ještě lépe na DVD, u nás objeví. Za sebe uděluji pět hvězdiček, protože jsem byl nadšený. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Nenáročná disneyovka s trochu iritujúcim nevychovaným dievčiskom, ktorá má ale dobre fungujúci dobrodružný príbeh a tempo, pri ktorom som sa nenudil. "Rozprávková" vsuvka o múdrom vlkovi bola síce cez hranicu, nechápem načo bola potrebná, ale tam aspoň možno pochváliť prácu so zvieratami. V jednej z vedľajších rolí sa objavil aj mladučký John Cusack, ktorého postava koketuje s pedofíliou. Na disneyovku veru nezvyklé. ()

Reklama

rikitiki 

všechny recenze uživatele

U Disneyů omrkli Dickense a použili jeho častého námětu osudem pronásledované (skoro) siroty. Aniž by ale dokázali napodobit Dickensův vtip a talent pro vykreslení originálních charakterů. Takže zdrhající Natty na své cestě za otcem potkává samé nudné a tuctové figurky. A její cesta, lemovaná kouzelným podzimem, je spíš malebná než děsivá. Navíc bloudění přírodou je zbytečně protahované. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Spoilery! Příjemná a zřejmě nepříliš známá pohádka. Kdyby mi bylo o 10 let méně, tak jsem si chrochtal blahem. Teď, když už jsem velký kluk, tak se mohu maximálně nechat vtáhnout do velice příjemného prostředí. Začátek byl poněkud rozpačitý, ale když už se 15letá holčička, který vypadala maximálně na 12 let pustila na dobrodružnou výpravu, na které se snažila najít tatínka, který odjel vydělávat dolary, tak to začalo být koukatelné. Místy dokonce zajímavé a kdyby to nebyla pohádka a kdyby to nebylo od Disneyho, tak by to dokonce mohlo být i napínavé. Takhle i to nejmenší dítě musí tušit, že vše nakonec dobře dopadne, bez ohledu na to, v jakých sračkách se hlavní hrdinka zrovna ocitá. A že těch situací nebylo málo. Na své cestě střetla vlka, takže byla moje spolusledovatelka během sledování permanentně mokrá. Stala se členkou chlapeckého gangu, kvůli čemuž jsem si nebyl na moment jistý, či nesleduji dívčí verzi Olivera Twista. Chlapci ji samozřejmě využívali. Ne, k těmto účelům naštěstí ne! Je to pohádka pro děti, proboha! Hlavní hrdinka si vyzkouší i krásný život v jakési dívčí ubytovně. Zde taky nedojde k žádným nekalostem, ačkoli mě to samotného překvapilo. Co si budeme povídat, dívky takové puritánky nejsou. V momentě, kdy už jsem začínal věřit, že k žádným perverznostem nedojde, se ji z čista jasna pokusil v autíčku zneužít nehezký pán slizkého zevnějšku a vysokého věku. Nejsem si jistý, či bylo ještě vůbec možné pánovu žížalku nějakým způsobem vztyčit, každopádně to pán hodlal pomocí dívčiných rtů vyzkoušet. Dokonce se snad až 2 x mihl před kamerou mladičký Cusack, který se rovněž rozhodl vyzkoušet dívčiny rty. Tentokrát k mnohem společensky přijatelnější záležitosti. Nebudu-li brát na moment v potaz, že slečna opravdu nevypadala na více, než na 12 let. Závěr je samozřejmě krásně sladký. Celkem mě překvapuje, že je film tak málo známý. Pro menší děti, je to skoro až ideální záležitost. Škoda, že už jsem trošičku odrostlejší divák. Lepší 3 hvězdy. A málem bych zapomněl na luxusní scénky z dřevorubeckého prostředí. Pokud se takhle dříve opravdu kácelo, tak to rozhodně nebyla práce pro dnešní metrosexuály. Viděno v rámci Společné výzvy s Lucinkou. Film nám vybrala uživatelka harfuska. ()

harfuska 

všechny recenze uživatele

Nádherné cestovateľské dobrodružstvo odvážnej holčiny, ktorá sa vydáva hľadať svojho otca. Veľmi dojemný a napínavý príbeh, v ktorom okrem sympatickej dievčiny cestuje aj krásny vĺčko a šikovný fešáčisko. Cusack nám zase predviedol, že to s ústami vie a z jeho očí bolo na pár okamžikov cítiť aj rozpaky, čo bolo celkom milé. Celý film má výbornú atmosféru a je v ňom vela silných momentov, pre ktoré sa ho určite oplatí vidieť. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama