Je předvánoční nákupní období. Jonathan nakupuje v obchodním domě dárek pro svoji přítelkyni – rukavice. Stejný dárek si v tu samou chvíli jedna mladá dívka vyhlédne pro svého přítele a Jonathan jí ho zdvořile přenechává. Zapovídají se a jdou spolu do restaurace Serendipity – „Šťastná náhoda“. Dívka věří, že je vše otázkou náhod. Nakonec se s Janathanem rozloučí a odjíždí taxíkem. Jemu bylo s krásnou neznámou moc dobře. Vzápětí se však znovu setkají. Oba si totiž v restauraci něco zapomněli. Prožijí spolu i zbytek večera; dívka – Sara chce však jejich další setkání ponechat náhodě. Slíbí, že vpíše svoje telefonní číslo do knihy a prodá ji. Pokud to má vyjít, Jonathan si knihu koupí. On zase své číslo píše na pětidolarovku. Nakonec jdou do hotelu a každý jede svým výtahem. Pokud se sejdou na stejném patře, patří k sobě. Jonathanovi vše ale pokazí spolucestující. Saru už nenajde... O pár let později má Jonathan před svatbou s Halley. Stále si ještě občas vzpomene na Saru. Ta zatím pracuje jako terapeutka a také ji její přítel hudebník žádá o ruku. Jonathan ji zrovna znovu, ale zatím bezvýsledně, začne hledat. Náhodně ale objeví účet od dárku, který tenkrát chtěl přenechat Saře. Je na něm číslo jejího účtu. Jonathanovi se nepodaří získat její příjmení, ale starou adresu ano. Sara se též zaměstnává myšlenkami na Jonathana. Rozhodne se odjet se svou kamarádkou do New Yorku, kde ho tenkrát potkala. Začíná jejich vzájemné hledání a téměř střetávání se... Sara s kamarádkou potkávají Halley. Sary kamarádka ji zná a odchází s ní na zkoušku svatby. Za Sarou zatím přijíždí její snoubenec. Mezitím zve Halley Sařinou kamarádku na svatbu a Sara má jít s ní. Halley dává Jonathanovi malý dárek – knihu. Je to právě ta, do které kdysi Sara napsala své telefonní číslo. Jonathan konečně zjistí její současnou adresu a s přítelem Deanem odlétá za ní. Sara je však stále v jeho městě – New Yorku.. (TV Prima)

Riverin

Film ktorý je pre romantikov ako stvorený. Osudový príbeh s krásnou atmosférou, ktorá pohladí na duši. Keď k tomu prirátame príjemné obsadenie, tak vzniká skvelý film na usnežené vianočné dni. ()

elanista1

Zo zaciatku este neskodny a naivny film, ale ku koncu mi bol coraz viac lahostajnejsi. Vzhladom k scenaru nebolo mozne ocakavat zaujimavu pointu, preto sme mohli hadat a vybrat si len medzi dvoma alternativnymi koncami, nakoniec zvitazila ta pravdepodobnejsia moznost. Napad je to dobry, ale problem je v tom ze uz bol pouzity davno a velakrat, pre mna celkovo bezducha predvidatelna nuda. ()

lobo87

Tento film som videl prvýkrát (a možno aj naposledy) asi pred 10 rokmi. A musím priznať, že som sa platonicky zamiloval do Kate Beckinsale. Čudujem sa, že som si ho doteraz nepozrel znova, keďže sa mi vtedy veľmi páčil. Páčil sa mi aj teraz. Krásny romantický príbeh (hlavne úvodná časť odohrávajúca sa medzi padajúcimi vločkami snehu), príjemné obsadenie a krásna Kate. Všetky ingredience príjemnej romantiky na štýl Meg Ryanovej s Tomom Hanksom. Možno bola zápletka s osudom miestami už trošku prestrelená, ale nedá mi dať menej ako 4*. Film si to zaslúži... 70% ()

Edeltruda

Je to celkem příjemný romantický film. Jen film. Ve skutečnosti se prosím na podobné osudové setkání nespoléhejte. Prosím. ()

Lucbric

Krásná romantická komedie se sympatickým hereckým obsazením a takovým happy endem, že nemůžu jinak, než ji ohodnotit 5* (1* za příjemnou hudbu Alana Silvestriho). Film by nás měl donutit také zamyslet se nad tím, že bychom si neměli nechat utéct jedinou šanci/příležitost mezi prsty - druhou šanci totiž můžeme dostat znovu až za několik let, jestli už nebude pozdě.. ()

cunicekb

Nebývám fanouškem či upřeným sledovačem romanťáren, ale kdo ví proč, tohle se mi líbilo, mělo to něco do sebe... ()

matoada

Úplne priemerná romantická komédia, ktorá sa kvalitou vôbec nelíši od tuctov podobných filmov. Mimochodom, bola tam jedna scéna, ktorá mi pripomenula Vesničko má středisková :-) ()

LAminator

Kate jako vždy nádherná a Cusack se tam taky hodí a ač to vypadá že se už neshledají, osud je spojí dohromady :-).Pro někoho možná klišé....Pro mě moc pěkně udělaný romatnický film s mojí Kate takže za ***** :-) ()

Kozlowski8

Jeden velký kýč, jedno velké klišé od začátku do konce. Přesto si moje romantická duše po celou dobu krásně vrněla a strašně fandila Jonatánovi a Sáře, ať jim to vyjde. Pokud je film brán a posuzován s humorem a nadsázkou, není možné si jej neoblíbit. 65%. ()

unclejack

Náhoda je priemerná romantická komédia. Hoci to vyzerá ako tá najjednoduchšia definícia v obore, presne vystihuje moje pocity z tohto filmu. Rutinnérska réžia, obstojná hudba, priemerné herecké výkony. Nezáživný scenár, pomalé tempo, zápletka, ktorá potrebuje trpezlivého diváka. Monžo to aj má svoje kvality - scéna na korčuliach sa mi neskutočne páči - ale nezaujímavé spracovanie má za následok skôr zmiešané pocity. Jediným jednoznačným plusom je výkon Kate Beckinsale, ktorý som si užíval. John Cusack mi nikdy príliš nesadol, ale to je čisto subjektívny dojem. Dohromady pre mňa predstavuje Chelsomov film riadnu dávku romantiky neoddeliteľne však spätej s nudou. ()

Kybela

Krásná limonáda. Romantika z tohoto filmu opravdu kape, ale není ulepená, je to taková osvěžující letní malinovka :) Kromě toho ten příběh je pěkný a konečně jsem i našla film, kde se mi líbí John Cusack. ()

imaginer21

Čistá esence romantiky. Oba protagonisté jsou jsou prototypem bláznivých i krásných, jasně se k sobě hodících duší, perfektně zahraní Johnem Cusackem a Kate Backinsaleovou v té nejnaivnější podobě. Je to tak naivní pohádka, až je pro Vánoce stvořená a tak vlastně proč ne. Objektivně sice tak tři hvězdičky, ale Kate je tak... krásná! A druhý plus za lahodně vytříbený soundtrack včetně té nejemotivnější (a vlastně po celou dobu nejočekávanější) scény na konci. Pro mnohé jednohubka, pro me několikaroční povinnost. ()

r007

Příjemný romantický film, hmm, ale asi nic víc. Bude to asi tím, že ani jeden z hlavních hrdinů nepatří mezi moje oblíbené. Takže ať se snaží sebevíc, beru je jen jako herce a nanašla jsem tady nic vyjímečného...fanoušci ať mi odpustí. ()

Heywood

Romantické, originální (až lehce střelené), výborný výběr herců a skvělá hudba. Sice předvídatelné, ale půvabné ()