Na mexicko-americké hranici zastaví policisté dodávku pašeráků lidí. Záhadný agent K mezi zadrženými imigranty objeví mimozemšťana. Když se tvor pokusí uprchnout, zastřelí ho speciální zbraní. S kolegou D pečlivě zamaskují stopy a policistům vymažou vzpomínky. Mladý černoch James Edwards, který slouží u newyorské policie, pronásleduje zločince, který se ho těsně předtím, než spáchá sebevraždu, pokusí varovat. Na Zemi přichází brouk a světu hrozí nebezpečí. Poblíž opuštěné farmy přistane létající talíř. Jeho pilot zabije buranského farmáře Edgara a navlékne si jeho kůži. Agent K se setká s Jamesem a pozve ho na konkurz. Ten si díky nestandardnímu přístupu k řešení úkolů vede nejlépe a nakonec přijme nabídku nastoupit u tajné vládní organizace MiB (Muži v černém), která monitoruje pohyb mimozemšťanů. Stává se agentem J v době, kdy se celá planeta ocitá uprostřed krize. Byla uloupena galaxie Arquillianců, po níž pase i mimozemšťan z nebezpečné rasy brouků. Arquillianci hrozí, že pokud nebude vrácena v termínu, zničí celou Zemi. K a J po ukradené galaxii i broukovi pátrají. Zabaví jeho létající talíř, vetřelec jim však unikne. Když se brouk zbaví Edgarovy kůže a stane proti K a J ve své skutečné podobě, je zřejmé, že půjde o velmi nerovný souboj. Jenže v sázce je osud celé planety! (TV Nova)

Skytavka

Nejvíc mě pobavili ti mimozemští týpci, co hulili a vařili kafe. Takové příšerky zbožňuju. Jinak z toho nejsem úplně na větvi, ale rozhodně nadprůměr. Taky už to má nějaký ten pátek za sebou;-) Dobré triky a nechybí moment překvapení. Bez toho ani ránu! 90% ()

Slam7

Moji dva VELICE oblíbení herci bok po boku! Oba jsou výborný a doplněný všemi ostatními herci, z kterejch podle mě nikdo nepodal špatnej výkon. V roce 97 něco novýho a myslim si, že i kdyby to bylo až letos, tak by to taky bylo něco novýho. Tim chci říct, že tenhle film jednoduše jenom tak nezestárne... ()

x_ander

Jedna z mých srdcovek. Men in Black přinesli sci-fi komedii, která umí být tajemná, ale hlavně pobaví. Ustřední dvojka si sedla dokonale. Na vystřílení šmejdu z vesmíru se kdykoliv podívám rád znovu. ()

Petr59

Jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděl. Také jsem se na to díval už od svých sedmi let. Jednička je skutečně skvělá a nejlepší z celé trilogie. Především výkony herců jsou na špičkové úrovni, příběh je také senzační, nechybí ani akce, zajímavé postavy, napětí a humor. Není toho moc co vytknout, výrazné nedostatky film nemá. ()

kobras5

Abraka dabra, jsem mimozemšťan a vtip šel asi napřed. Ale k filmu. Kdybych MiB bral jako komedii, hodnotil bych odpadem, kdybych bral jako sci-fi, dával bych 3 hvězdy a kdyby jako akční film, dával bych 1. Možná jsem moc rozmazlený v tomhle, ale u spousty hororů se pobavím více, než-li tomu tak bylo u MiB, což je asi škoda. Z celého filmu mi přišla zábavná asi jen 1 scéna, což je dosti smutné. Kladně hodnotím námět. Záporně hodnotím vtipnost (viz. výše). 25% (viděno na DVD česky). ()

BenchPress

Men in Black mě potěšili. Nebylo to uzpůsobeno jen dobrým nápadem, takže vlastně skvělým komiksem, ale prostě celkově filmem. Je to snímek, ve kterým je spousta vtipných situací a nejsou to ty vtipy jako jsou v podobných filmech v poslední době. Za každou cenu být vtipný, až je to trapný. MiB se tomu úspěšně vyhnuly. Příjemná oddychovka. 4/5. ()

Marty_cz

Stará dobrá klasika, které nás nutí klást si otázku, zda už nejsou mezi námi a jen nám někdo nebliká do hlavy světélko zapomenutí. Herecké obsazení zafungovalo a bylo výborné dobře to spolu pánové zvládli a udělali skvělí tým. Scénář a kostýmy taky velice hezky zpracovaný a od tohoto filmu (jako malý), jsem přestal pít vodu s cukrem, abych se neproměnil v oslizlého brouka, ale zpátky k tématu. Začátek téhle ufo agentské série odstartovalo velice úspěšně a není divu, že přichází další pokračovaní. Jen lituju toho, že nemám červené tlačítko v autě, ale co není může být. Určitě doporučuji dobrý film. ()

gefr

Tommy a Will tvoří naprosto bezvadnou kombinaci která nakope zadek komukoliv z vesmíru. Nápad s "foťákem" je nepřekonatelný. ()

Stanmi

Vítejte mezi agenty tajné vládní organizace Muži v černém. Ti mají na starost veškerý kontakt s návštěvníky z jiných planet, což vyžaduje mnoho různorodých dovedností a schopností. A právě ty rozpozná zkušený agent K (Tommy Lee Jones) u mladého policisty James Edwardse (Will Smith), ze kterého se stane agent J. A hned jejich první společný úkol nebude žádná procházka v parku, protože na Zemi přiletěl pořádně naštvaný vesmírný megašváb... Povedená sci-fi komedie podle stejnojmenné komiksové předlohy je dílem scénáristy Eda Solomona a režiséra Barryho Sonnenfelda a především druhý jmenovaný ukázal, že umí točit nejen hororové komedie (Addamsonova rodina), ale i pořádnou sci-fi, kde mimozemšťan může vypadat jako mluvící mops nebo Tony Shalhoub. Nicméně velký díl uznání patří také ústřední dvojici herců, Tommy Lee Jones zvládl svou roli málomluvného, ostříleného veterána na jedničku a Willu Smithovi jeho postava ukecaného, běhavého expoldy také sedla. Navíc je tu i příjemný ženský prvek v podání Lindy Fiorentino (to jsem netušil, že patoložky v New Yorku jsou takové kočky). Takže skvěle obsazení herci, zábavný scénař, jistá režie, optimální délka, akce, hlášky, triky, ukázkový příklad kvalitní a zábavné sci-fi komedie. ()

AndrewNewman

Charizmatický Will Smith, skvelo hrajúci Tommy Lee Jones a nádherná Linda v efektívne spracovanej a pre mňa kultovej scifi komédii. ()

vodkasesemte

Dodnes jsem nevěděl, o čem tadle sračka je. Ale nebylo to uplně nejhorší. - He said the world was coming to an end - Everywhere I look, nothing but undeveloped, unevolved , barely conscious pond scum totally convinced of their own superiority as they scurry about their short pointless lives - Well, dont you wanna get rid of them? - In the worst way - Lets get going - I was gonna pop this guy hanging from the light, than I realized hes just working out - She about to start some shit (už mám lepší náladu – až na začátku) - Intergalactic refugees - Earth as an apolitical zone for creatures without a planet - There are around 1500 aliens on the planet - A person is SMART. Ppl are dumb, panicky, dangerous animals - 1500 everybody know the the Earth was the CENTRE of the universe - 500 yrs everbody know the Earth was flat - And 15 minutes ago, you knew that ppl were alone on this planet - Imagine what you will know tomorrow - Whats the catch? - 00.32.20 - Is it worth it? If you are strong enough - It was a aaccident - Observation, the heart of our endeavour () - Bulpup and Bob (twins) - Anonymity is your name - You are no longer part of the systém - You are above systém. Over it. Beyond it. We are them. We are they - You know what differenceis between you and me? I make this look good - Ford POS SZV 766 - Fasten your seat belt - Hot sheets - Best investigative reporting on Earth (supermarket tabloids) - Give her time to get the wrong impression. Makes it smoother - This is special Agent Black - Sort of poking fun at me - It was something wearing Edgar. Like a suit. An Edgar suit - Real short temper - I hate the living - Government agency keeping it under wraps (utajení) - To prevent war, the Galaxy is on Orions belt - Midget cricket - Pet cat. It means worlds to me - Proof of ownership of the cat - Notarized proof of kinship with the deceased - How you doing? - 1.11.27 - Damn, you do start fast - And exactly why is that? - Look, stud, you are really not getting this - You all look alike - Bad bug got a bit of a soft spot - My atitude is, dont start nothing, wont be nothing - Ease () up out of my face before something bad happens to you - Linda Fiorentino ()

Paja55

Klasika. Mimozemšťané, vesmírné zbraně, humor, akce a záchrana světa .. to jsou Muži v černém. Jak to u většiny filmů s více díly bývá, je první nejlepší, a výjimkou nejsou ani MIB. První díl zkrátka exceluje. Verbování nového člena a poznávání světa jak ho nezná. *****95% ()

eMeMko

22 let trvalo než jsem se dostal k této "klasice". Čekání se ale vyplatilo, přestože vizuální efekty nezestárly úplně nejlépe. Tento snímek však stojí hlavně na skvělé chemii mezi hlavními představiteli a hromadou vtipných scén. Pokud tedy chcete odpočinkový film u kterého vypnete a zároveň se od srdce zasmějete, není třeba hledat dál. ()

blondboss

Nemôžem povedať, že by ma tento snímok nejako dostal a občas ani nerozumiem jeho úspechu, lebo podľa mňa sa v rámci sci-fi natočili oveľa lepšie snímky. Tomuto filmu možno dáva jedinečný punc jeho humornosť a takisto na tú dobu vcelku zaujímavé a až na pár momentov kvalitné vizuálne efekty. Obsahovo je to ale čistý mozgový výplach. 60 % ()

blazma

Pro mnohé je tento první díl tím nejlepším. Pro mě je to spíše naopak, jasně bylo to originální a nic podobného tady nebylo. Herecké obsazení je tak nesourodé, až to do sebe krásně pasuje. Vtipálek Smith a vážná tvář Tommy Lee Jonese, se prostě k sobě dobře hodí :) Na první díl je to dobře natočené a srozumitelné a vtipy tady fakt fungují. Jenže pro mě přišel strop této série až v dalších dílech. ()

Zemřel herec Rip Torn

Zemřel herec Rip Torn

10.07.2019

Ve věku 88 let zemřel herec Rip Torn, známý například z HBO pořadu The Larry Sanders Show, původních Mužů v černém, nebo Broadwaye. Torn byl za svou roli drsného producenta Garryho Shandlinga… (více)

Jump Street se má vrátit hned dvakrát

Jump Street se má vrátit hned dvakrát

02.12.2016

První filmový Jump Street stál 42 milionů dolarů a vydělal 201 milionů. Dvojka pak vyšla na rovných 50 a utržila 331, což je jasný důkaz, že studio Sony narazilo zlatou žílu. Jak ale možná víte,… (více)

Jump Street vs. Muži v černém

Jump Street vs. Muži v černém

06.03.2016

Když se na konci roku 2014 začalo mluvit o crossoveru Jump Streetu a Mužů v černém, všichni to brali jako podivný vtip. Záhy se ale ukázalo, že je tenhle koncept reálně ve hře, protože by jím studio… (více)

V Sony chystají nové Muže v černém

V Sony chystají nové Muže v černém

25.09.2015

První Muži v černém byli blesk z čistého nebe, dvojka ale takový úspěch nezaznamenala. Na trojku se tudíž čekalo 10 let, a když v roce 2012 konečně dorazila, byl to docela zázračný hit. Studio Sony… (více)