Na mexicko-americké hranici zastaví policisté dodávku pašeráků lidí. Záhadný agent K mezi zadrženými imigranty objeví mimozemšťana. Když se tvor pokusí uprchnout, zastřelí ho speciální zbraní. S kolegou D pečlivě zamaskují stopy a policistům vymažou vzpomínky. Mladý černoch James Edwards, který slouží u newyorské policie, pronásleduje zločince, který se ho těsně předtím, než spáchá sebevraždu, pokusí varovat. Na Zemi přichází brouk a světu hrozí nebezpečí. Poblíž opuštěné farmy přistane létající talíř. Jeho pilot zabije buranského farmáře Edgara a navlékne si jeho kůži. Agent K se setká s Jamesem a pozve ho na konkurz. Ten si díky nestandardnímu přístupu k řešení úkolů vede nejlépe a nakonec přijme nabídku nastoupit u tajné vládní organizace MiB (Muži v černém), která monitoruje pohyb mimozemšťanů. Stává se agentem J v době, kdy se celá planeta ocitá uprostřed krize. Byla uloupena galaxie Arquillianců, po níž pase i mimozemšťan z nebezpečné rasy brouků. Arquillianci hrozí, že pokud nebude vrácena v termínu, zničí celou Zemi. K a J po ukradené galaxii i broukovi pátrají. Zabaví jeho létající talíř, vetřelec jim však unikne. Když se brouk zbaví Edgarovy kůže a stane proti K a J ve své skutečné podobě, je zřejmé, že půjde o velmi nerovný souboj. Jenže v sázce je osud celé planety! (TV Nova)

anyonecek

Pěkná sci-fi akčňárna s Tommy Lee Jonesem a Willem Smithem. Pár slušnejch vtipů zde taky padlo a příběh nebyl vůbec špatnej. ()

curfew77

Extrémně zábavné a na svou dobu trikově velmi nadupané, s nezaměnitelným Spielbergovým spoluproducentským rukopisem. Pro mě asi první film, v němž se mi líbil Will Smith (jako herec, pochopitelně! ;) 80 %. PS: Ano, výborně, sedláku, teď už víte, že zvonek funguje... :) PS2: Vtipné a zábavné úvodní titulky, což je věc, na kterou v poslední době mnozí tvůrci poněkud rezignovali. ()

Alca

Nechápu, ale dávám jednu hvězdičku za Tommyho, který byl naprosto perfektní, a jednu za to, že místy byla vážně legrace. ()

kubilov

Muži v černém pro mě byli docela milým překvapením, protože vzhledem k žánru, který není z mých oblíbených se z toho vyklubalo docela vtipné a rozhodně nadprůměrné sci-fi. Zejména tedy díky příjemně a sehraně působící dvojici Tommy Lee Jones-Will Smith. Ačkoliv tam byla spousta slizu, což moc nemusím, docela jsem si ten film oblíbil. A to i z jiného úhlu, ten Brouk nebo co to bylo mi svou obličejovou deformací nápadně připomínal soudruha Miloše Zemana, asi brácha z jiný planety. ()

Johniii

Skvělá akční podívaná, kterou se inspiruje mnoho novějších akčních komedií (z poslední doby mě napadne třeba R.I.P.D.). Ty ovšem kvality MiB zopakovat nedokáží. Výborně obsazení herci, nápaditý scénář a perfektní triky. Není to sice bez chybičky, ale to od blockbusterů ani nikdo neočekává, takže za mě 5. ()

brzozin

Tenhle film byl pro mě jedním z největších překvapení. Čekal jsem namahchrovanou americkou kovbojku a dočkal se vtipné sci-fi parodie. ()

liquuid

Muži v černém nejsou můj šálek kávy. Rozhodně mne ničím nenadchli. Sem tam se zasměju, to ano, ale tím to končí. Pro mě je to moc přehnané a jediné, co zaujalo, tak vizuální efekty. 3H ()

Stejšn

Jak mi tenhle film byl neskutečně protivný svojí neodbytnou reklamní kampaní, tak musím říct že po prvním shlédnutí se mi hned zalíbil. Má vtip, šmrnc a ústřední dvojíce je úžasně sehraná. ()

Brano

Originálna a vtipná sci-fi komédia, s dobrou hereckou dvojkou Smith a Jones. Dejovo je to slabšie, ale ako taká oddychová záležitosť je to akurát. Typ film pri ktorom človek môže úplne vypnúť a miestami sa aj pobaviť. Scenár výborný, žiadne prehnané efekty a hlavne to nenudilo. Moje hodnotenie je medzi 3/4*, ale za veľmi originálny nápad sa prikloním k lepšiemu. Takisto sa mi páčil slovenský dabing v podaní dvojky: Bičan (Smith) a Jamrich (Jones). /70%/ ()

Guran

Nejvíce mě potěšilo, jak z fenoménu UFO a mimozemšťanech si filmaři udělali srandu. Nejedná se o mimozemšťany, kteří by trhali lidi na kusy, ale o mírumilovná mimozemská stvoření, které žijí mezi námi lidmi. Komedie plná zvratu, děje a hereckých výkonů určitě potěší každého. Na svou dobu určitě luxusní komedie. ()

mrclTV

Mne sa tento žáner filmov (oddychová sračkoidnosť bez myšlienky pre teen-publikum) ťažko hodnotí. Nedá sa použiť ostrý kritický meter, taktiež ma to ani neoslovilo, kedže uz som dávnejšie vypadol z cieľového publika. Ostáva jednoducho zhodnotiť moje pocity po zhliadnutí tejto bezmozgovky. Až na pár štekov Willa Smitha, to bola sci-fi grcaninka, kde bolo slizových, fekálnych a podobných vtipov asi toľko, ako v priemernej paródii na štýl Epic Movie .... + hovoriaci pes a podobne. Takže na to, ako som to zhodil, ešte celkom pekné hodnotenie. ()

tatopulos odpad!

Neuvěřitelný "komedie" se rodí v hlavách Američanů, nedivím se, že USA vládne světu, lidé se přeci chtějí bavit ! :-) Znamená to tedy, že se mám chovat jako cvičený pes, který začne (jako při zvonění zvonečku) slintat, když Will Smith přijde a začne předvádět čarodějné kousky s ufo faunou ? :-) Abych nebyl za hnidopicha, uvedu vzor crazy komedie- Zvíře s Belmondem a Borat. ()

JosefTomas

Zajímavý nápad, který ač na pár vtipů do prázdna se jedná o výborné zpracování této úžasné dvojky - Smtih a Jones. ()

johnsnow

Skvelé scifi a naozaj skvelý dalo by sa povedať druhý zárez nováčika Smitha. Rozhodne to má slušné efekty prihliadnuc k roku vzniku, obsadenie tiež potešilo a všetko bolo fajn. Akurát humor bol slabý a veľmi som sa nezasmial. Ale na 4* to bohato stačí. ()

PlayEasy

Má to v sobě to, co se o tom říká. Tommy Lee Jones a Will Smith ("K" a "J") je super dvojka. Je to pořádně nadupaná komedie doprovázená geniální hudbou a ano, je to vtipná verze Vetřelce. Ale měli bychom tady pár výtek: přišlo nám, že Willa daboval homosexuál (nevíme to jistě, takže pokud ne, tomu člověku se omlouváme), ale i kdyby, ten dabing se k jeho postavě vůbec nehodil a tak se potvrdila naše teorie: Skoro vždy platí, že originál je mnohem lepší než CZ dabing, film by měli protáhnou, neměl by být tak sestřihaný a hodně uspěchali konec. Jinak super film do pohody, který nás potěšil u srdíčka :-) Málem bychom zapomněli na úžasné triky a skvělý song od Willa, které tento film u nás hodně vyzdvihly. 75% ()

cinema_cz

Podívaná v ryzím oddechovém stylu: žádné hloubání nad kontexty, čirá zábava. Příběh si získal diváky vtipem i svižností, s jakou vršil vizuální akci a trikové nápady. 80 % (Ci 01/2008, str. 102) ()

Zemřel herec Rip Torn

Zemřel herec Rip Torn

10.07.2019

Ve věku 88 let zemřel herec Rip Torn, známý například z HBO pořadu The Larry Sanders Show, původních Mužů v černém, nebo Broadwaye. Torn byl za svou roli drsného producenta Garryho Shandlinga… (více)

Jump Street se má vrátit hned dvakrát

Jump Street se má vrátit hned dvakrát

02.12.2016

První filmový Jump Street stál 42 milionů dolarů a vydělal 201 milionů. Dvojka pak vyšla na rovných 50 a utržila 331, což je jasný důkaz, že studio Sony narazilo zlatou žílu. Jak ale možná víte,… (více)

Jump Street vs. Muži v černém

Jump Street vs. Muži v černém

06.03.2016

Když se na konci roku 2014 začalo mluvit o crossoveru Jump Streetu a Mužů v černém, všichni to brali jako podivný vtip. Záhy se ale ukázalo, že je tenhle koncept reálně ve hře, protože by jím studio… (více)

V Sony chystají nové Muže v černém

V Sony chystají nové Muže v černém

25.09.2015

První Muži v černém byli blesk z čistého nebe, dvojka ale takový úspěch nezaznamenala. Na trojku se tudíž čekalo 10 let, a když v roce 2012 konečně dorazila, byl to docela zázračný hit. Studio Sony… (více)