Reklama

Reklama

Mrtví mladí detektivové

(seriál)
  • USA Dead Boy Detectives
Trailer 3
USA, 2024, 7 h 13 min (Minutáž: 52–57 min)

Tvůrci:

Steve Yockey

Hudba:

Blake Neely

Hrají:

Briana Cuoco, Caitlin Reilly, Max Jenkins, Yuyu Kitamura, Ruth Connell, Alexander Calvert, Jenn Lyon, Alix West Lefler, Michael Beach, Lukas Gage (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Dva náctiletí duchové řeší spolu s jasnovidkyní záhady pro svoje nadpřirozené zákazníky. Mocná čarodějka jim ale udělá škrt přes rozpočet. (Netflix)

Videa (2)

Trailer 3

Recenze (32)

AdaMM 

všechny recenze uživatele

Fajn kousek, takový "Sandman pro teenagery" - ale spousta nápadů byla vynikajících, stylizace a kamera v topu, zajímavé postavy... Kočičí král rulez! Ale celkově mě všichni bavili - od zakletého mrože, přes zmrdy skřítky až po čarodějnici. Chemie mezi hlavní čtveřicí taky ok. Fajný cliffhanger na konci! ()

Disk 

všechny recenze uživatele

Ze začátku jsem si musel trochu zvykat, ale premisa, že duchové řeší záhady jiných duchů a celý fikční svět je obýván čarodějnicemi, sprostými pampeliškovými skřítky a další havětí, mě postupně bavila čím dál víc. Je to napínavé, vtipné a hlavně oba hlavní představitelé jsou totálně hot. Takže jsem velmi spokojený a snad přijde druhá řada. ()

Reklama

ER 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Svět Gaimana tentokrát v klipovitém podání, plném efektů, přičemž těch zvukových bylo až moc. Hraní na strunu LGBT nebylo přesvědčivě podané, ledacos nakonec zachraňoval souboj s kouzelnicí. Ale hlavně mi chyběla osudovost Sandmana, která tady byla nahrazena ironickým "záhrobním" úřadem. Překvapivě lépe obsazené byly herecké party dívek, než mladých detektivů. Jako celek však umí děj pobavit. ()

Rayen1 

všechny recenze uživatele

Netflix to udělal zas! Za tu dobu, co jsem na Netflixu, jsem neviděl teplejší seriál... I Rudý moře závidí, jak moc je tohle teplý... Ok, gay humr stranou. Líbí se mi nápad, detektivů, co řeší případy duchů. Jsou to takový Lovci duchů, ale v gay kabátu. A tam kde Lovci duchů bodujou (humor, sympatický brachové, skvelej soundtrack, skvelej musle bourák...), MMD ztrácej. JSME TOTIŽ OPĚT U TOHO! Kdyby Netflix trochu ubral tlačení na růžovou gay pilu, mohla to bejt vcelku slušná konkurence. Má to našlápnuto ve všech směrech, ale prakticky to nic úplně nedotahne. To ale neznamená, že je to blbej seriál. Jen se místy věnuje spíš gayům než duchařině, a všeho moc škodí, to ví každej (až na hlavouny z Netflixu, očividně). Vážně je nutný do všeho cpát gay tématiku? I tam, kde by nemusela vůně bejt? Je to jako cpát chilli od kafe k snídani, přes pivo k obědu, až po zubní pastu před spaním... Chilli může bejt fajn, můžeš ho mít sakra rad, ale asi ho nemusíš mít všude... Příště? Ví případů, min gayů, prosím. ()

Draconian 

všechny recenze uživatele

Spin-off Sandmana je rozhodně zajímavý příspěvek do tohoto universa. Je určený především mladším divákům...tedy nemyslím dětem, ale dospívajícím...zkrátka jak se dnes říká young adult. A dle toho i seriál vypadá. Hlavní hrdinové jsou náctiletí  a řeší i dost problémů, které k tomuto věku patří. Což mnohdy úplně zábavné není, ale když dojde na řešení případů plných nadpřirozených bytostí, je to naopak hodně fajn. Sice často je řešení velmi jednoduché, až se zdá, že to mají hrdinové až moc snadné, ale vcelku to seriálu odpustíte. Řeší se tu vztahy. oba hlavní detektivové jsou duchové. Je jim kolem šestnácti a každý umřel v jiné době. Jeden v osmdesátkách (dle toho i vypadá) a zakouká se do mladé dívky, která je médium. Druhá zemřel na začátku dvacátého století a dle toho se i chová...což je dobře podané. Je gay a právě tohle se tu dost řeší, což nemusí být každému po chuti. Nicméně tahle dějová linak sem vcelku padne....naopak další s podobným zaměřením mezi vedlejší postavou v podobě řeznice a jednou další osobou je docela dost na sílu a zbytečná. Ostatně celý seriál je dost inkluzivní. Ale já dodám, že tyhle témata ale k předloze patří a v Gaimanovo dílech (připomínám je to z komiksového Sandmana) se s tím často setkáte. Ústřední parta je vcelku sympatická. Seriál má často dcoela dost rychlý střih a snaží se, aby se v něm neustále něco dělo...asi aby mladí udrželi pozornost. Efekty jsou někde na slušné úrovni, jinde ale nepůsobí dobře. Nechybí tu ani humor, což je prima.  Celkově mi stylem a zápletkou seriál připomněl Lockwood a spol., který je dle mého ale o dost lepší. Ve finále mi mladí mrtví detektivové přijdou jako vcelku solidní seriál, který by se ale asi víc líbit náctiletým. Pro mě je to nějakých 65-70% ()

Galerie (212)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama