Reklama

Reklama

Knižní klub zabijáků

  • Španělsko El club de los lectores criminales (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Osm kamarádů, kteří si ujíždí na hororech, se v jednom zničehonic ocitnou. Začne je totiž začne vraždit klaun, který nejspíš zná jejich temné tajemství. (Netflix)

Recenze (74)

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

Malou šeredu chtějí všichni prcat... no budiž, chápu, byl to horror...vysvětlení příběhu, ale bylo totálně stupidní. Prostě sračka - 10%. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Španělská variace na Vřískot od Netflixu je bohužel slaboučkou variací na slashery. Základní propriety jsou zde sice dodrženy. Máme zde 8 kamarádů, kteří ujíždí na hororech ( škoda, že z toho tvůrci nevytěžili alespoň hru na známé klišé s odkazy na starší horory), takže jsou zaměnitelní s jinými studenty, kteří chtějí postrašit jednoho učitele za obtěžování studentky, jenže z blbého žertu se stane tragédie, za kterou budou následně pykat. Potěší celkem originální maska klauna i zajímavá vražedná zbraň, hra na vraha relativně funguje, naštěstí se nejedná o PG-13, ale i tak se žádného gore nedočkáme ( trochu krve tu sice je a vraždy jsou přinejmenším OK, ovšem jsou málo hravé, vynalézavé i nedostatečně brutální, tak aby film alespoň trochu vybočoval z dlouhé řady podobných snímků. Kozy samozřejmě opět nikdo neukáže ( v tomhle byly 80tky zlaté), humor absentuje, postavy si divák neoblíbí a celé je to takové nemastné-neslané. Řemeslo je naštěstí OK, takže žádné utrpení se naštěstí nekoná a kdo tyhle jednoduché slashery má v oblibě, tak se to přežít dá, ale jinak jde o zbytečnou podívanou, která jednak nepřinese nic nového, ale ani v žádné rovině bohužel neexceluje. Španělé rozhodně mohli přijít s něčím. 4/10. ()

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Značne rozporuplný slasher, ktorý si berie deväťdesiatkový nádych z I Know What You Did Last Summer a moderné prvky z minuloročného netflixáckeho prepadáku The Midnight Club, ale kombinuje ich v extrémne nezaujímavej forme. Začiatok s celkom početným obsadením sluboval vysoký bodycount, ktorý ale neprišiel a po prvej ešte celkom fajnovej polovici prišla skôr len stupidita a dialógy na úrovni sedliackej divadelnej hry. Rozuzlenie nemohlo prekvapiť ani človeka, ktorý v polovici filmu zaspal, a preto to je len za slabé dve. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Teen slasher-ovina o kokote, no sú ďaleko, ďaleko horšie, s ešte menšou iniciatívou akokoľvek zabaviť. Ako čo už len môže horor v šľapajách deväťdesiatkových kopírok kadejakých “Vreskotov” či “Tajomstiev z minulého leta” ponúknuť. Zas nebuďme naivní. Tu aspoň tie vraždy spĺňali ako také kritéria a mohlo to byť ďaleko horšie .. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Divák slasheru by měl vědět, co od něj očekává - nepříliš sympatické postavy, aby mu jich nebylo líto, co největší množství postav, které budou vykydleny, hodně krve a nejlépe i šťavnaté gore, maskovaného zabijáka a příběh, který logicky nebude příliš originální, jelikož na tohle téma už byly všechny natočeny. Knižní klub tohle vše splňuje, dokonce i vraždy ujdou, hlavně několikeré nabodnutí je efektní. Nedošlo sice přímo na střeva ven, byť bylo slibováno, ale podříznutí také ušlo. Samozřejmě leckdo možná po bitvě napíše, že vraha odhalil hned, to ale není možné, jelikož mu tvůrci neposkytli takové informace, aby to věděl. Jistě, v závěru možná jo, ale čeká tam ještě jedno překvápko. Kdo má nakoukané slashery 80. a 90. let a není skalní fanda, může film klidně vypustit. ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

DivX/// Obsazení 4/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Efekty 5/10/// PLUS: přibližně od poloviny to má celkem slušnou atmosféru, nějakým způsobem mě to dokázalo zaujmout a přitáhnout k obrazovce, má to pár dobrých momentů a scén, hlavní "záporák" má dobrou masku MÍNUS: přišlo mi to dosti nelogické, mě moc hlavní hrdinka sympatická nebyla, takové zakřiknuté káčátko, které se až ke konci trochu vzchopí, ostatní postavy mi byly sympatické ještě méně, vše bylo takové dost generické, mnohé viděné už předtím, přemýšlím v čem film vlastně vynikal nad průměr, moc toho není/// Shrnutí: Španělský feeling je tu znát a pro mě to bylo spíš rušivé. Český dabing průměrný a bohužel napomohl odhalení "vraha" celkem dopředu. Možná za to mohla i povaha a chování dotyčného. Trochu mi to připomnělo Vřískot s tím rozdílem, že tento film se řadí mezi ty horory s klauny. Celkově dost velký řemeslný průměr, který ale na jeden deštivý podvečer může zaujmout./// Celkem 52%/// ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Netflix divákům předkládá tuctovej a ničím nepřekvapující slasher. S minimem napětí. Taktéž je tomu i s atmosférou. Škoda, že ani ty vraždy za moc nestojí. Podívat se na to asi dá ale opravdu nečekejte nic co byste  neviděli už jinde. Za mě slabší 2 hvězdy. ()

Omnibus 

všechny recenze uživatele

Blbá klauniáda blbou masku žádá.“  Sice je fakt, že setkání s naším knižním klaunem by každého coulrofobika spolehlivě zabilo, ovšem umřel by potrhaný smíchy. Tolik k „hrůzostrašné“ masce.  „Vím co jsi napsala loňského léta před šesti roky,“ nenávistně ucedil vrah. „Boj se, grafomanko, má pomsta bude debilní! Ech, chtěl jsem říct ďábelsky rafinovaná a naplánovaná do posledního detailu.“ Též plná vykrádaček z Vřískotů i odjinud, včetně kopulace s vrahem. OKÉNKO UNIVERZITY: [][] Geniální plán zněl: Profesor po ní vyjede, jenomže ji nesvede a ona mu nakope do koulí. Jaké „drobnosti“ mohly plán zhatit? 1) Teplý profesor. 2) Stolní lampa. Kdyby ji rozsvítil. „Ježyš, ty šeredo, mazej mi z kabinetu!3) Nečekaná reakce studentky: „Zápočet a zkoušku za šuk? Paráda! A nemusím se šprtat.4) Vilný rektor. „Přiberte mě do trojky, pihatou čapnu za dvojky.5) #Me Too. Oznámení na policii... a místo slasheru je tu soudní drama. Možná by to tak bylo lepší. [][] Španělský film? Leda tak prd. Na hony z toho čpěl hollywoodský mustr. Tak aspoň že brzy kuchnuli zpovykaného influencera a byl od něj klid. ()

Kudly4 

všechny recenze uživatele

Tuctový Slasher, s jedinou pěknou holčinou (Ane Rot), kozy ale bohužel neukáže, což v tomhle Hororovém subžánru považuji vždy za velkou nedostatečnou. Ostatní postavy docela nesympatické, především hlavní hrdinka s antisexy střihem, která tu po celou dobu, běhá v jedněch a těch samých, odpudivých lacláčích. Kdo je vrahem, prokouknete lehce, maska klauna celkem ušla, na nějaké pořádné Gore ale zapomeňte, ač to teda není PG-13 a vraždy jsou krvavější (top scéna - smrt profesora), stále se jedná o takovou tu klasiku alá Vřískot. Na jedno zhlédnutí. Slabší tři. (500. hodnocení) ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Aj keď tam nehrajú buzny a lesby, tak v tých španielskych moderných filmoch, obzvlášť od netflixu, všetci vyzerajú ako queer kolobežkári s tekvicovým smoothie v ruke. A najšerednejšiu z nich s charizmou somráka chce každý mrdať. Inak v ničom film neprekvapil, len okopíroval už videné, kreatívny sa ani nesnažil byť. ()

rollman1 

všechny recenze uživatele

Na Netflix dnes přistál španělský slasher a je to ok. Je to úplně klasická premisa se vším všudy v žánru. Parta studentů, nevydařený prank, tajemství a zabiják, který je likviduje. Svižné i krvavé (ačkoliv bych rád více vražd v záběru). Je v tom vidět jasná inspirace Tajemstvím loňského léta nebo Soronity Row. Krom posledních dvou minut, které jsou fakt na přes držku, vcelku koukatelná jednohubka, která by fanoušky žánru neměla naštvat ()

claudel 

všechny recenze uživatele

Vřískot po španělsku s hromadou krvežíznivých klaunů. Tohle téma se dá čerpat donekonečna, já osobně patřím k fanouškům těchto hororů vyvražďovaček s překvapením na konci. Tenhle španělský počin nepatří k těm nejlepším a nejúspěšnějším, avšak jako oddechovka na nedělní deštivý večer neurazí. Možná se tvůrci inspirovali tou šílenou vlnou útoků klaunů na vystrašené lidi po celém světě - nebylo tomu tak dávno... ()

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

Já se ptám PROČ??? Proč mají někteří potřebu točit pořád to stejné dokola bez jediné špetky nápaditosti nebo jakékoli snahy přinést něco nového. Opravdu, není tady doslova jediná věc, která by stála za to a která by vybočovala z klasických kolejí. Postavy jsou parta nezáživných charakterů, motiv na téma Tajemství loňského léta aka vím cos udělal a teď tě za to potrestám je už ohraný, celý tenhle šablonovitý děj mi už leze na nervy, a to od samotného úvodu přes "řešení situace" postavami až po všechny ty naháněčky vrahem v knihovně, načež přijde jiná hlavní postava a z kapsy ji vypadne maska vraha se slovy "to není moje, našel jsem to", což mu samozřejmě nikdo něvěří a vyhostí jej, jen aby se ukázalo, že to on opravdu nebyl. Jednoduše stále ta stejná pohádka dokola. Akorát s tím, že tady jsme nedostali ani šťavnaté gore, ani příběh, ani postavy a vlastně vůbec nic. Plusové body za klasickou touhu diváka zjistit, kdo je vrahem a za obstojné mordovačky, které rozhodně zkušené oko nepotěší ani zdaleka, ale alespoň to nejsou laciné béčkové stříkance krve. Jinak je to ale odpadní ztráta času a Netflix se zase vytasil s totální ho*no-s*ačkou, která mě takhle na večer akorát zase nas*ala. Dík. ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Ángela jde na dračku. Má za bojfrenda pěknýho barmana, kterýho by jí většina bab záviděla. Jede po ní zároveň i jeden inteligentní a kultivovaný spolužák. A ještě se jí pokusí v kabinetě opíchat i její nadržený profesor. Je zde ovšem jeden nedostatek, co se přesvědčivosti týče - Ángela je holčina nevzhledná, navíc má totálně vyližprdelní sestřih a nosí lacláče pro těhule, takže celá tahle rovina je naprosto ujetá. A to je ještě větší průser, než že zápletka je nestydatě neoriginální, postavy nezajímavé, mordy průměrné. A klady? No, snad jenom ta španělština. A možná ještě péro v hubě... vlastně skrz hubu. No a taky to, že vyvražďovací žánr už od puberty miluju. ()

Seabeast 

všechny recenze uživatele

Další zbytečný příspěvek z továrny Netflixu, který trpí na ultra jalovém scénáři a bezcharakterních postav. Vůbec mě to nebavilo a jeho shlédnutí můžete s klidem opomenout. Marně se snažím vyzdvihnout aspoň jednu věc, ale není zbytí. Dabing je taky k zblití. Ha, to je pěkný rým, že? ()

Astaroth12 

všechny recenze uživatele

Koho môže ešte takýto všedný a banálny slasher baviť. Keby bol pred rokom1996, keď ešte len začínal Ghostface svoju krvavú cestu, tak by príbehovo a hlavne pointov zabodoval, ale v tejto dobe už takýto počiň je trápny a nezaujímavý. Niečím mi pripomenul aj film všetko najhoršie, ale ten mal aspoň dosť slušný príbeh s časovou slučkou a tu nič také nebolo. Len tuctové, so samým klišé a príbehom, ktorý má už každý tretí zdanlivý slasher. A tak aj vraždy boli úplne všedné aj keď tie pády na ostrie sochy mi trocha pripomenulo divoké úmrtia vo Final Destination a len kvoli nim dám slabú 2*, ale som toho názoru, že druhýkrát túto tuctovku už vidieť nechcem, bolo by to úplne zbytočné. ()

Gorehound 

všechny recenze uživatele

Sympatický kúsok na jedno pozretie. Nenudí, maska killera ujde, príbeh si síce požičiava, kde sa dá, ale je zaujímavý. Horšie je na tom digitálna krv, absencia nejakých zapamätateľných kills a celkovo je to také..."budem si to za týždeň pamätať?" Digitálnej krvi je škoda, pretože keď sa objaví nejaký praktický efekt, je solídny, parádne sú lokacie starej školy a jej okolia, super je, že sa film často odohráva v knižnici, medzi knihami a podobne a hlavní hrdinovia hľadajú stopy tam, namiesto rozoberania filmov alá Scream, od ktorého sa film inšpiruje asi najviac. Aj rozuzlenie je veľmi podobné, o naháňačkách ani nehovoriac. Nevadí mi to, inšpirácia bola, je aj bude, len mohol film ponúknuť čosi, prečo by si ho človek zapamätal viac ako len na jedno spomínané prostredie. ()

Související novinky

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna

19.08.2023

S příchodem druhé poloviny srpna se nám léto pomalu přehouplo do své finální fáze, a pokud už vám příležitostné deštivé počasí narušuje plány na rozverné venkovní aktivity, nemusíte klesat na mysli,… (více)

Reklama

Reklama