poster

Gravitace

 • USA

  Gravity

 • Velká Británie

  Gravity

 • Slovensko

  Gravitácia

 • Kanada

  Gravity

 • Austrálie

  Gravity

Drama / Thriller / Sci-Fi

USA / Velká Británie, 2013, 91 min

Režie:

Alfonso Cuarón

Hudba:

Steven Price

Scénografie:

Andy Nicholson

Kostýmy:

Jany Temime
(další profese)

Externí recenze k filmu (26)

 • Aktuálně.cz (Radomír Kokeš) *****

  "Snad s výjimkou Stevena Spielberga nebo Martina Scorseseho nenajdete mezi současnými hollywoodskými tvůrci takové, kteří by testovali možnosti dlouhého záběru s podobným nadšením jako režisér Alfonso Cuarón a jeho dvorní kameraman Emmanuel Lubezki. Gravitace jde v tomto ohledu ještě mnohem dál,…" (více)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) *****

  "O emocích, vztazích a činech bychom mohli mluvit spíš než o příběhu, který je vlastně ze všeho nejspíš popisem situace ženy zbavené důsledně všech opor - počínaje zemí pod nohama přes sociální a kulturní kontext k chybějící ochranné mužské paži." (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) *****

  "Režisér neohromuje pompézními efekty, složitým dějem nebo množstvím postav. Cuarónova Gravitace nabízí něco víc. Vtahující smyslový zážitek, u něhož během prvních minut zapomenete, že sedíte v kině. Zcela se ponoříte do hlubin vesmírného prostoru a začnete si hlídat hladinu kyslíku." (více)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) ****

  "A práve práca s kamerou je to, čo odlišuje Gravitáciu od iných filmov. Do veľkej miery ňou Cuarón nahradil strih. Dlhým záberom tentoraz nič nestálo v ceste. Obmedzenia priestoru neboli žiadne a ani fyzika nehrala proti tvorcom, keďže takmer celý film vznikal v počítačoch. Tým sa pre mňa osobne…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ****

  "Gravitace je opojná jízda, která dokáže strhnout napínavým dobrodružstvím, vizuálními orgiemi i emoce ždímající hudbou. Akorát zkrátka nic jiného, než právě tu dokonale zvládnutou dobrodružnou pouť vesmírem, ve filmu nehledejte. Mohli byste hledat marně." (více)

 • FanMovie.cz (Stanislav Antoň) *****

  "Na Gravitaci je nejúžasnější její vizuální styl. Vesmír je tichý, chladný a nepřátelský. Jen působivá elektronická hudba tepe do diváka tu trochu adrenalinu, kterou obraz sám nezvládne. Zvláštní efekty jsou dechberoucí, tak co k nim dodávat? Snad jen že právě tohle je film, na který se vyplatí…" (více)

 • FeelingMovies.sk (Tomáš Hric) *****

  "Bullock je nepochybne hviezda a je tu výborná, dala Ryan oceľové srdce, ktoré z veľkej hĺbky zúfalstva a strachu jemnej ženy vytiahla na povrch v pravý moment. Gravitácia je obrazom na narodenie, na zázrak života a znovunarodenie. Na strach z veľkosti priestoru a predstavy o živote a samozrejme..." (více)

 • Filmografie.cz (Michaela Benešovská) *****

  "Provedení a virtuozita jednotlivých záběrů je neuvěřitelná, 3D se s Gravitací stává naprosto přirozeným a nerušivým elementem, který není tupě vyzdvihován na úkor ostatních stylových prvků. V souladu se skromným příběhem můžeme na stejnou tendenci narazit také u stopáže, film si vystačí s…" (více)

 • Filmpress.sk (Emília Kincelová)

  "Možno mnohým divákom bude chýbať akčné sci-fi, možno sa s takýmto spôsobom rozprávania nestotožnia, to však nič nemení na fakte, že Gravitácia je mimoriadny film, aký sme už dávno nevideli." (více)

 • Filmserver.cz (Martin Bubrín) *****

  "Zbytek je však strhující one-woman show, která je přesvědčivá ve všech svých složkách od hereckého výkonu, přes fotorealistické triky až po libovolnou nášivku na skafandru. Alfonsu Cuarónovi se po Potomcích lidí povedlo stvořit další podnětný snímek, nejen k hlubšímu průzkumu, ale také k čistému…" (více)

 • Filmweb.cz (Iva Přivřelová) ****

  "Technicky, tedy co se týče obrazu, zvuku a triků, je Gravitace nezapomenutelný a ohromující film roku. Mexický kameraman Emmanuel Lubezki, který točí s režisérem Alfonsem Cuarónem pravidelně a jeho schopnosti si od nového století vždy žádá i Terrence Malick, nás dokáže přenést do vesmírného světa.…" (více)

 • Horor-web.cz (Martin Štefko) *****

  "„Gravitace“ nám ukazuje, že poslední dobou se opravdu točí zajímavé sci-fi filmy, což je naprosto skvělé. Jeden by si myslel, že žánr už bude vyčpělý, ale stačí jen autorský přístup, láska k žánru, celkem dost peněz, a najednou před sebou máte skutečně skvělou podívanou, která je vizuálně nádherná,…" (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) ****

  "Realita končí v přesném vykreslení, jak by do sebe dva předměty ve vesmíru narazily. Jestli přítomnost těchto předmětů dává smysl, už Cuarónovic netrápí - chronický problém Gravitace. Akce a reakce jsou bezchybné, ovšem příčina nemůže být víc vratká." (více)

 • Kultura21.cz (Jan Jaroš)

  "Gravitace se sice tváří jako ambiciózní výpověď o jedné exklusivní profesi, kameraman Emmanuel Lubezki, jenž místy napodobuje reportážní styl, předvádí zvolené prostředí jako zcela všední a hlavně používané, ba opotřebené, avšak melodramatické podloží a zcela konvenční syžetové rozvržení, které ani…" (více)

 • Kultura21.cz (Teodor Pravický)

  "Kdysi dávno se muži starali o ženy jako o svůj majetek, ženy neudělaly nic bez jejich svolení a všichni žili spokojeně. Ještě dávno předtím si ženy přisvojily role bohyň a tahaly za provázky společenských pravidel, dokud nebylo všechno jak má být. Nestává se však často, že by se člověk octl v…" (více)

 • Kulturissimo.cz (Daniel Storch) *****

  "Hlavní cíl snímku: vcucnout diváka, destruktivně ho sežvýkat a pak zcela vyplesknutého plivnout zpátky na běžnou modrou kouli." (více)

 • MarastMusic.com (Bára Zvěřinová) *****

  "Gravitace není zamyšlení nad životem bez gravitace, je filmem natočeným tak, jako kdyby přitažlivá síla vůbec neexistovala. Takže do toho jděte. Jestli ty peníze za IMAX někdy stály za to, tak v případě Gravitace. A nepouštějte se." (více)

 • MovieMania.sk (Renáta Mišovičová) *****

  "Sledovanie Gravitácie sa v Cuarónovom poňatí stáva výnimočným a intenzívnym fyzickým zážitkom, keď vás od prvých sekúnd vtiahne do deja a nepustí až do konca." (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) *****

  "Cuarón svoji vesmírnou odyseu pojímá s pragmatickou věrohodností, v níž mohou debatu vyvolat specifické detaily vyprávění. Nicméně vybavení, raketoplán, Hubbleův teleskop, vesmírná stanice ISS, Sojuz a další jsou navrženy jako replika skutečné výbavy vesmírného programu. Dalo by se namítnout, že…" (více)

 • Nekultura.cz (Lenka Chudomelová)

  "Hlavním poselstvím nejen pro diváky, ale i pro Hollywood zůstává, že lze natočit velmi dobrý, možná dokonce oscarový film, aniž by se filmaři museli obtěžovat s pořádným příběhem. Lartpourlartismus se začíná klopit do technologické roviny. V zájmu diváků ovšem doufejme, že se tím filmaři příliš…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) *****

  "Alfonso Cuarón a jeho audiovizuální opus pro současné ale i příští generace. Vizuálně i hudebně naprostá špička současné tvorby, která dokázala s 80ti milionovým rozpočtem rozpoutat daleko více strhující podívanou než veškerá její konkurence s rozpočtem i dvakrát tak velkým. Snímek sice s možná až…" (více)

 • Oldiesradio.cz

  "Pokud se chcete volně proletět vesmírem, toužíte po dávce adrenalinu zkombinované s pocitem zoufalosti, osamělosti, ale i naděje, pokud navzdory názvu filmu chcete zažít stav beztíže nebo vás zajímá, jak to vypadá v takové vesmírné stanici, odvažte se a vyražte do (3D) kina. Snad se vám to bude…" (více)

 • Sarden.cz (Marta Novotná) *****

  "Cuarón vás nechá si pořádně vychutnat strach, bezmoc i zoufalství hlavní hrdinky, ale i nádheru pohledu na Zemi z výšky. Nechte ho působit, protože zážitek stojí za to. A až půjdete z kina, budou se vám třást kolena a budete šťastní, že na sobě cítíte zemskou přitažlivost." (více)

 • Topzine.cz (Pavlína Nouzová) *****

  "Někdy bohatě stačí se jen dívat a prožívat s hlavními hrdiny prázdnotu okolí. Alfonso Cuarón dokázal upustit od snahy vměstnat do sci-fi pompézní efekty, množství postav a složitý děj. Nechtěl natočit první díl nějaké ságy, jednoduše si vybral pár hodin v životě člověka a sestříhal je do vizuálně…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) *****

  "Úchvatné vizuální dobrodružství, přitom minimalistické. Skvělí herci a oslava filmu od ambiciózního tvůrce, který přesně ví, co dělá. Může se na plátně v dnešní době objevit něco lepšího? Ne. Gravitace je nejlepší." (více)

 • 25fps.cz (Tomáš Komínek)

  "Snaha kombinovat v jednom filmu rozdílné, místy i trochu protichůdné záměry a prostředky k jejich dosažení (pomalé a rozjímavé putování za záchranou versus divoké údery vnějšího nebezpečí nebo snaha o realističnost versus ústupky dramatizaci) ale způsobuje i určitou míru tření. Film je v některých…" (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace