Pignon je vyhořelý učitel trpící depresemi, žije se svou matkou, momentálně je bez práce a věčně páchá sebevraždy, naštěstí bez úspěchu. Lucas je novinář, který žije vzrušující, ale nebezpečný život. Právě se snaží dostat zkorumpovaného politika a jde mu o krk. Oba muži jsou velmi rozdílní, jedno však mají společné: oba chodili s Christine, a dokonce ve stejnou dobu. Christine uteče dospívající syn Tristan, a když se její manžel Paul nemá k tomu, aby jej hledal, vyhledá oba své bývalé přítele a řekne jim, že chlapec je jejich. Muži neváhají a vydají se každý sám svého syna hledat. Nakonec se jejich cesty střetnou a oni zjistí, že matka vlastně neví, který za tří mužů je otec. I tak ale hledají Tristana dál. Cestu jim znepříjemní gangsteři, kteří se snaží umlčet Lucase, protože se chystá odhalit špínu na jistého politika. Tak se z cesty stane nebezpečné dobrodružství. (TV Prima)

Al44...

Standartní komedie s P. Richardem a G. Depardieuem. Co mi vadilo asi nejvíc je celková nedotaženost a naprostá dějová jednoduchost. Jinak komediální prvky jsou zde pouze standartní a zbytečně opakované. Na jedno podívání docela dobré. ()

tranquill

"A jestli je můj, dostane na čumák..." Myslím, že to je dokonalá kombinace - Depardieu a Richard. Dostatečně bláznivé, dostatečně vtipné a oba jsou tací, jak je běžně známe :-) ()

fandalehy

Až na pár vyjímek má tahle komedie celkem bezduchý scénář i dějovou linii. Ale zase: Prvotřídní Richard a Depardieu to všechno smazali a díky jejich výkonu je to zábavná-komická podívaná... ()

whisker

Stejně jako u kopyta, Pierre a Gérard prostě k sobě patří. Je to nerozlučná komická dvojce. Když francouzkou komedii, tak jednoznačně kousky od Francise Vebera. Super scénář, pěkné herecké výkony, a srandovní situace. Dobře jsem se pobavil. ()

Inozuka

"Von mi dal hlavičku. Pánové, von mi dal hlavičku! Tak tys mi dal hlavičku. Uhhh. Dal mi ještě jednu, vidíte!" Scéna, která mě spolehlivě dostane vždycky a pak ještě ty hlody o bezva kytaře - kapela jako nová, když přijde Pignon poprvé mezi mládež do baru. Richard a Depardieu spolu sehráli pár filmů a vždycky to stálo za to. Otec a otec nejsou výjimkou a oba se sice drží svých archetypů potřeštěnce a drsňáka, ale perfektně to funguje. Ostatně jinak by to snad ani být nemohlo. K tomu skvělá hudba Vladimira Cosmy a poctivý dabing. Tohle nestárne... ()

Belmondicek

"Vy chlastáte, on chlastá. Copak všichni ti co chlastaj, jsou vaši synové?" Po velkém úspěchu filmu Kopyto, bylo jasné, že se trio Pierre Richard, Gérard Depardieu a Francis Veber opět sejde. Scénář díky vhodně zabudované kriminální zápletce zaručuje dobré tempo a dramatičnost. Příběh je vtipný, gagy nejsou zatíženy balastem, film má odpovídající rytmus. Především, ale přesvědčil Depardieu jako tvrdas se sametovou duší. Opět vytahuje své velké výrazové trumfy- cituplný pohled, jemný úsměv a výbušnou hektičnost. Dabing je bezkonkurenční Petr Oliva na Richarda a Miroslav Moravec (vyjímečně, ale vhodně) na Depardieua. "Čau mládeži! Zírám. Nja, ty kytary jsou senza. Skupina jako noha, to je žrádlo, co?" ()

crjules

,,Pignone, takova hlavicka ..... to chce techniku... " :) Skvela komedie tria Veber , Richard, Depardieu! Roztrzity, nesikovny a dobracky Francois Pignon a chlapacky, razny Jean Lucas.Vzdy me pobavi, jak Richard ve svych rolich Depardieua vytaci. Ja bych to nevydrzel :) Film je plny humoru, vtipnych gagu, i citu. Krasna hudba. ()

kyLuke

Po Uprchících a Roztržitém nejlepší komedie s Pierre Richardem ! Pokud se však chcete skutečně pobavit u pohodové komedie , zvolte tento film !!! ()

joelly01

Smala jsem se jako blazen nahlas skoro celou dobu a nakonec jsem se rozbrecela, protoze tak milou a vtipnou komedii se super hlaskami, luxusnimi herci a hudbou "do srdicka" uz nikdy nikdo nenatoci. ()

Pitryx

Tak nevím, tohle hodnotit z hlediska komedie asi nepůjde. Ano, člověk se zasměje a pobaví, některé scény k tomu vybízejí, ale někdy je dost hlucho, což je ovšem škoda. V každém případě se na film dá dívat, přinese pohodu, ale na nějaké opakované dívání to asi nebude. 8519/8717 ()

ostravak30

Já budu zde stručný, mám rád především P. R. a na neobvyklé spojení s G. D. jsem se docela těšil. Naproti klasickým Richardovým filmům postrádá tento opravdový humor. Něco málo se tam nachází, ale spojení tvrďáka a blba prostě nefunguje. Celý děj je chabý a vidím to spíše jako pokus dát dva vynikající francouzské herce 80. let dohromady. A ono to úplně nešlape. Ve filmu se navíc objevují první náznaky toho, jak Francie vypadala a že to nebyl úplně hezký pohled. Zkrátka šlo o lepší průměr, který zachraňoval především Pierre Richard. ()

PlayEasy

Tuhle dvojici našich oblíbených herců v jednom filmu jsme si nemohli nechat ujít a obzvlášť když to bylo v TV a žádná hloupost to nebyla. Nasmáli jsme se dost a už se těšíme na Uprchlíky, protože tento film je absolutní perla novějších francouzských komedii a na Uprchlíky nás prostě úplně nažhavil (doufám, že víte jak to myslíme:). Prostě skvělá komedie, kterou všem určitě doporučujeme. A scéna s roztrženým sakem je fakt výborná jedna z mnoha!!!! 75% ()