Jean Lucas je propuštěn z vězení, kde si odpykával pětiletý trest za bankovní loupeže. Komisař Duroc, který ho zatýkal, na něj čeká před věznicí, aby mu sdělil, že nevěří, že by vedl vzorný život a hodlá ho sledovat. Až ho znovu zatkne, bude povýšen. Lucas však hodlá žít jako slušný občan a najít si práci. Má nějaké šperky, které prodá a utržené peníze si chce uložit v bance. Má však hroznou smůlu protože banku přepadne zmatený Francois Pignon, který si navíc Lucase vybere jako rukojmí. Ve Francii není jediný policista, který by pochyboval o tom, že to byl právě Lucas, který přepadení provedl. Pignon donutí Lucase, aby nasedl do jeho auta, a odjedou. Je však tak nešikovný, že nechtěně Lucase postřelí do nohy. Lucas chce k lékaři, ale Pignon si nemůže dovolit jít do vězení. Musí se starat o svou šestiletou dceru Jeanne, se kterou zůstal sám. Zaveze tedy Lucase ke svému známému veterináři, kde ho ošetří. Pignon je zoufalý a proto se odhodlal k tak zoufalému činu. Kdysi býval vedoucím obchodního oddělení, ale před třemi lety byl propuštěn a poslední rok žije jen ze sociální podpory. Jeho dcerka po smrti matky přestala mluvit a on má nyní jedinou šanci, odjet s ní a penězi do zahraničí, kde by začali nový život. K tomu potřebuje falešné doklady a prosí Lucase o pomoc. Lucas se ho chce zbavit a domluví mu schůzku s Labibem, který by mu doklady mohl obstarat. Problém je v tom, že Labib nevěří, že z loupeže má jen 84 tisíc a chce za doklady půl milionu... (TV Prima)

david666

Francouzi podobné komedie umí. Akorát zápletka s holčičkou je trošku klišovitá. Alespoň první polovina fakt stojí zato. Hlavně pomatený zvěrolékař je skvělý. ()

E.T.Martin

Vyloupení banky v podání Pierre Richarda, to se prostě musí vidět. Nezapomenutelná scéna, ale i jinak hodně dobrá komedie. ()

SuzieS

Můj nejoblíbenější film s Pierrem Richardem a Gérardem Depardieu... Sice není tak vtipný, jako jiné francouzské komedie, ale zato velmi krásně a emotivně natočen. Malá Jean je k zulíbání a ta hudba (podle mě jedna z nejlepších filmových) Vám doslova hrne slzičky do očí. ()

Majollica

Uprchlíci pro mne vždy budou mít hned několik NEJ: nejlepší společný film dvojice Pierre Richard a Gérard Depardieu, nejdojemnější holčička v dětské roli, jedna z nejkrásnějších filmových melodií Vladimira Cosmy, a v neposlední řadě jedny z nejkomičtějších Richardových scén (odjištění granátu v bance, ženský převlek a přejetá paruka, ...). Úžasný citlivý příběh o lidském přátelství a skvělá komedie v jednom. Šafrán filmového plátna! ()

japekli

Sice jsem se vždy rád podíval na komedie s Richardem, ale tahle, snad i díky veličině navíc, se mi líbila nejvíc. Bonusem ve filmu může bejt předzvěst pro budoucí propagaci registrovanýho manželství, protože je evidentní, že biologickej filmovej otec je totálně nepraktickej pro solovýchovu dítěte. ()

ariari

naprosto zábavná "krimi"-komédia a la francúzsky žáner. Pekné...Treba vidieť. Vhodné pre všetkých..malých, starých, tlstých, smutných ()

Pawouk123

Film mého dětství, viděný kdysi ještě v dnes již dávno zrušeném vesnickém kině, na kteréžto vsi už polovinu života nebydlím. Ale pryč s nostalgií, ani roky mu na kráse neubírají. Pro mě jedna z TOP Francouzských komedií se dvěma TOP heci! ()

EdwardMovie

Výborná francúzka komédia, pri ktorej som sa skvele bavil a zároveň som bol dojatý. Ako to ten Depardieu robí, že či už zahrá bankového lupiča alebo blbca so srdcom na pravom mieste ( drž hubu ) ,vždy som uchvátený jeho hereckym prejavom! Pre mňa vrchol žánru ... ()

Muf911

Kombinace komedie a dojáku, možná zajímavá v době svého vzniku, nyní však pro mě velice neaktuální a podivná ()

kolly13

Jedna s povedených komedií s Richardem a jen trošku horším Depardiem. Některé scény si člověk pamatuje roky a můžu se na to po určité době dívat znovu, což je, dle mne, známka kvality. ()

Desmi

Kouzelná holčička je nejsvětlejším bodem filmu. Trochu mě mrzí, že vyhlášená francouzská komedie není příliš vtipná, čekal bych mnohem více, a to i vzhledem k hereckému obsazení. ()

daleba

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů v mládí. Na VHS jsem ho sjížděl pořád dokola. I po asi 20 letech, kdy jsem ho viděl naposledy můžu říct, že neztratil že svého kouzla vůbec nic!!! Naprosto skvělá podívaná! ()

Delmondo

Svatá trojice Veber-Richard-Depardieu je zárukou kvality a tahle parádní komedie to dokazuje. Pierrovo přepadení banky, nebo scéna s nalitým doktorem jsou top. ()

MrKrahujec

Tenhle film se mi nakonec ve výsledku taky líbí, jako drtivá většina všech filmů s Pierrem Richardem, ale měl jsem na začátku pocit jakoby lehké nevyváženosti, zdálo se mi, že tvůrci chtějí tentokrát zahrát i na vážnou notu, že jako by měl Pierre Richard tentokrát budit skutečný soucit a Gérard Depardieu šlápnou hlouběji do psychologie napraveného zločince, ale tenhle pocit dost často mizel s každým novým ryze bláznivým gagem. Každopádně, byl-li to záměr, tak se moc nepovedl, ale zaplaťpánbůh, že se povedla aspoň komedie! ()

Stan Borowitz

Mix sociálního dramatu s komedií (některými ne zcela odbornými zdroji označován jako primárně komedie) o muži jménem Francois Pignon, jehož dcerka Jeanne ztratila po smrti matky řeč a který se kvůli ztrátě zaměstnání dostane do situace, kdy není schopen se o svou milovanou dcerku postarat. V zoufalství se rozhodne vyloupit banku. Při nepovedené loupeži si jako rukojmí vybere čerstvě propuštěného trestance Jeana Lucase, který si právě za podobné loupeže odseděl trest ve vězení. I přes počáteční - situací danou - nevraživost a naprosto rozdílnou povahu obou mužů mezi nimi postupně vzniká výjimečné přátelství. ()

PTuranyi

Výborná komédia, v ktorej Pierre Richard ako zúfalý otec prepadne banku, ktorá končí roztrhnutou pančuchou na hlave a taškou s peniazmi na lampe. Za rukojemníka si vezme bankového lupiča Gérarda Dépardieu. To samozrejme vedie ku kaskáde komických situácií od postrelenia v aute, ošetrenie u zverolekára s alzheimerom až po útek cez hranice v v ženskom preoblečení. Neoddeliteľnou súčasťou je však aj seriózna linka s Pignonovou dcérou, ktorá od smrti svojej mamy nehovorí a pre otcovu eskapádu v banke končí v sirotinci odkiaľ ju musí naša podarená dvojica uniesť. ()

De Large

Nádherná francúzska klasika. A ten dabing! Skvelé. Kiež by takýchto európskych komédií bolo ešte ešte ešte viac. ()