Tajný agent

Philip Glass

Norma Heyman

Kostýmy:

Anushia Nieradzik

Tak si takhle jdu po Levných Knihách a padne mi do oka Depardieu. Zaujme mě to, podívám se na název filmu Bomba pro Greeeenwich. Hmm... neznám, chci jít dál, ale poté se podívám na cenovku a vidím 19,-. Tak to si vezmu, říkám si a dávám do košíku ke zbylým 6 Kurosawům, co mi ještě chybí a mířím k pokladně. Doma vkládám do přehrávače s mírnou nedůvěrou - režiséra také neznám. V titulkách je hodně známých jmen. Zaujme mě dobrý scénář a špičkový výkon Christiana Balea - On prostě zahraje vše a na jedničku třikrát podtrženou. Jeho filmová ségrina je taky skvělá, hlavně od doby co je v černém. Konec výtečně uzavře Williams a já poslouchám nádherný Glassův soundtrack, píši komentář a říkám si "hodně muziky za málo peněz :)) a myslím to celkově.(19.2.2008)

• mm13

Buď mi niečo podstatné ušlo alebo... Alebo je to veľmi slabý film! Nechápem, čo v ňom robí tá kopa vynikajúcich hercov. Scenár to mohol byť zaujímavý (nehovoriac už o predlohe - tá asi rozhodovala), chcelo by to ale preboha poriadnu réžiu. Dráma s ironickým podtextom sa takto určite netočí! Z tejto adaptácie vážení a milí nesála nič - ani zápal, ani intelekt, ani len náznaky kumštu. Ako podnet siahnúť po Conradovej novele uchádzajúce, však tí, ktorí ju čítali skutočne nemusia - pravdepodobne budú ešte sklamanejší než ja, ktorý si ju ešte len ide pozháňať, lebo tuší, že to bude ono!(27.12.2005)

• ripo

Šialene pomaly plynúca prvá polhodina ma vytočila takmer do vývrtky, najmä po "degenerátových" výstupoch ... Čakal som, kedy sa dej posunie aspoň o milimeter vpred ... Ale Pattex to nepustil. Uprostred filmu sa niečo udeje a ja som očakával od toho "hviezdneho" obsadenia mystický výkon, hodný ich mien, ale dostalo sa mi len zriedenej polievky z vývarovne Armády Spásy ... Williams, Depardeu i Bale boli snáď len v titulkoch. Ich druhoradé postavy tam hídam boli len kvôli titulkom .... Nechutne nudný film. Konradiewskeho (aka Conradove) adaptácie ma nikdy nepostavili do pozoru.(6.9.2009)

Film o revolucionářích pro které nebyl kapitalismus vrchol jako pro většinu lidí dnes,ale bohužel pro svůj boj za jiný svět používali i teroristické metody,aby si druzí uvědomily o co jim jde.Tento příběh se odehrává právě po jednu takové události při které zahyne nic netušící pomocník jednoho z aktivistu zrovna při nesení bomby ke známému Greenwich.Roli trochu pomalejšího pomocníka/nevlastního syna sehrál výborně Christian Bale.Objeví se zde i dost jiných známých tváří.Film sice nemá moc záživné tempo,ale pro mě jako pro kritika dnešní doby se myšlenka zamlouvala a proto za mě celkově 75 % a čtyři hvězdy.(15.3.2015)

Film ma docela slusnou atmosferu i namet, proto je skoda, ze dej neni hutnejsi a deje se tu toho hodne malo. Uvodnich 20 minut je vicemene zbytecnejch, dej zacne az potom. Na filmu musim hlavne pochvalit herce, Hoskins je paradni, Arquette se snazi, Broadbent se zrzavejma vlasama je fajn, Williams ma sice malou roli, ale je hodne cool a Bale si retarda strihnul naprosto bombasticky. Akorat ten Depardieu mi tu prisel krapet zbytecnej. Ale od takovyhle herecky sestavy bych precejen cekal krapet vic.(2.2.2008)