Paříž, rok 1830. Ve městě řádí maskovaný vrah, známý jako Alchymista. Po jeho stopách se vydává nejúspěšnější francouzský vyšetřovatel, legendární François Vidocq (Gérard Depardieu). V nelítostném souboji je ale poražen a zdá se, že zabijáka už nikdo nemůže zastavit. Ve Vidocqově pátrání se ovšem rozhodne pokračovat mladík Etienne Boisset (Guillaume Canet), spisovatel který o detektivovi původně připravoval knihu. Na jeho pouti temným pařížským podsvětím čeká mnoho smrtících nebezpečí i tajemství, která neměla být nikdy odhalena. (oficiální text distributora)

Bones!

Ačkoliv příběh nebyl zrovna z katogerie nejlepších, dokonce by se dalo říct, že byl spíše průměrný, dal jsem 4*...Tím pravým a dost možná jediným důvodem, proč jsem tak učinil, je obdivuhodná práce kameramana...V záplavě amerických filmů je takový způsob vítaným zpestřením... ()

Aleee89

Tenhle film se mi moc nelíbil, nedokázala jsem u něj vydržet, nevzbudil ve mně moc pozornosti. Docela dost mě překvapil ten závěr, to jsem opravdu nečekala... Znova se už dívat nebudu, ale zase to nebylo nejstrašnější... ()

DonPedro

Pitof měl zřejmě ambice natočit film, po kterém budou diváci hledat oční bulvy pod sedadlem. Sledovat některé dynamické sekvence je stejně příjemné (a zdravé) jako pozorovat svařovací oblouk a než se hlavě podaří v tom zmatku odhadnout, co to vlastně vidí, film je dávno o pár půlvteřinových záběrů dál. ()

dyfur

.....pozitivom bola snaha natočiť thriller zo starého Paríža a...to je tak celé.....kamera moc akčná , pohľad zhora,zdola,sekaný, veľmi divný filter - možno občasne ho použiť by bolo zaujímavé ,ale stále.....? :(.....tiež skoro stále ste v tme...asi pre zelené plátno,aby nebolo vidno to čo za svetla by bolo vidno....tiež komické súboje muža s mužom - pomaly ako Bruce Lee....a nakoniec hlavné postavy - a ako inak zasa hrá G.D. ...to ozaj iný ksicht už nie je vo Francúzsku..? to že vyzerá ako mastodont by som ešte prežil ,ale čo stále hrá - taký Christopher Lambert to hrať nemohol ?...asi nie nie je dostatočne angažovaný..... jaj pripomína mi to stare časy u nás a súčasné u nás ...i v Česku....tí istí pri korytách si to "tranžírujú"...... ()

kombajn

No vizualni zpracovani je misty fantasticke, a vyprava taky, ale ten film je tak desna pi*ovina, ktera si neumi vybrat jestli to bude seriozni patrani po vrahovi z masa a krve nebo honeni za duchem, Ty ** jsou jen a jen za ty neskutecne vizuálni orgie , ty to zachránili. Jinak šílené stříhání během sobojů tam asi mělo zakrýt nějaký nedostatek a dodat napětí. Nepovedlo se... ()

HappySmile

Hodně zajímavý film, skvělá atmosféra temné Paříže, působivé scény, dobře vymyšlený fantom a Gérard Depardieu v hlavní roli, to snad mluví za vše. :) ()

Rocky88

Vizuálně, hudebně i režisérsky naprosto nezvládnuté. Už jenom pohled na tohle dílo je sám o sobě nepříjemný. Naštěstí, když se do toho přidá Depardieu předvádějící kung-fu a karate kopy, se utrpení změní na zábavu. Vidět 120 kilového Gérarda, který se hýbe jako Bruce Lee v nejlepších letech je naprosto odzbrojující - hodně dlouho jsem se takhle nezasmál. Ostatní herci své role také naprosto nezvládli, a tak jediné, co film sem tam vyzvedne ze sraček, je vyšetřovací linie, která je někdy i zajímavá. ()

WoWoW

Tady to někdo trochu přehnal se stylizací, opravdu je to celé takové divně barevné a hlavně ta příšerná kamera. V prvních momentech jsem si říkal, že to snad radší vypnu. Sice jsem to nakonec dokoukal, ale celé zpracování toho filmu mě příšerně štvalo. Příběh celkem klasika, na tom se toho příliš zkazit nedalo. ()

Nach

Průměr s docela překvapivou pointou a zajímavýma hercema v čele s Gérardem Depardieuem. Původní seriál sice neznám, ale věřím, že ač film průměrný, ostudu původnímu dílu nedělá. Sice je i na těch 100 minut mírně zdlouhavý, ale řadu pozitivních věcí zde určitě najdu, ať už jde o atmosféru, hudbu nebo docela kvalitní akční scény. 65% ()

asinus

Jako, mně je jasný, že tohle neni film na pětku, ale když jsem na tom byl asi dvanáctiletý v kině, hlouběji netknutý filmovým šílenstvím a "neznalý poměrů", totálně mě to dostalo a závěr mě překvapil. Když se na to podívám teď vidím toho moc, k dokonalosti to má daleko, ale přesto mám ten film rád a baví mě jako málokterý jiný. ()

ic

3* a to především za luxusní hudební doprovod, a za to, že mám originál dvd, jinak nevim nevim... bylo to jakési zmatené až šílené. ()

gabin(a)

Uááá, tak to se mi teda nelíbilo ani trochu. Z kamery se mi chtělo blinkat. Fakt divnej film, myslím že měl veliké, převeliké ambice. Jedna hvězda je za G. Depardieu a André Dussoliera, prostě tak, že jim fandím. ()

Juto

Obzvlášť sa mi páči veľkolepý, originálny a surrealistický obraz (silne kombinovaný s digitálnou počítačovou animáciou). Na negatívnej strane je príbeh možno trochu nudný a nesúvislý, aj keď je stále vynaliezavejší ako väčšina príbehov rovnakého žánru. Celkovo je to príjemný kúsok. 6/10 ()

emo

Temný krimi thriller s krásnou kamerou, peknými efektmi, ale pre niektorých trochu mätúci a drsný. ()

dr.fish

Po dvanácti letech viděno znovu, je to sice taková trochu naivní detektivka, schématy velmi blízká komiksu, ale obrazová a zvuková stránka věci film drží nad průměrem. Závěrečné scény pak vyvažují nudnější prostřední část, takže můžu říct, že i po letech jsem s tímhle filmem stále spokojen. 75% ()

Jermann

Pitof má bezesporu oko .. s kamerou v ruce je to génius a třeba z jeho spolupráce s Jeunetem vzniká jeden vizuální klenot za druhým .. ovšem sám o sobě to zatím nezvládá. Raději považujme Vidocqa za jeho příliš dlouhé demo. ()

WinnJets

Téměř celý film provází krásně ponurá atmosvéra, solidní zápletka a skvělý Gérard Depardieu, jen nevím který blbec vymyslel dát do tohodle filmu karate... Tři a půl hvězdy ()