Byl jednou jeden... život

• Francie Il était une fois... la vie (více)

Epizody(26)

Zveme vás na dobrodružný výlet za poznáním lidského těla. V tomhle animovaném seriálu se dozvíte, jak fungují buňky, srdce, mozek a všechny další tělesné orgány. (Netflix)

yaqwsx

Jako malé dítě jsem zbožňoval celou sérii Byl jednou... Doteď si pamatuju červené a bílé krvinky, vzpomínám jak jsem obdivoval bakteriofágy... Prostě klasika. ()

transbeskyd

Mě tenhle seriál v dětství trochu minul, nebo spíš já jeho, takže si teď doháním resty s dětmi. Jsme někde u desátého dílu, protože hodně z nich chtějí holky opakovat znova a znova (třeba ten o krvi). Míra edukativnosti není přehnaná a dá se myslím lecos pochopit i v necelých šesti letech. Dětem se postavičky líbí, výtvarně je to velmi zdařilé i včetně titulní písně, i když se mi zdá na úvod každého dílu trochu dlouhá. Výborný je nápad porovnání toho, co se děje nejen uvnitř, ale i vně těla. Nevím, co by na to řekl Komenský, ale moje děti to dost baví a hlavně o tom pak i přemýšlejí. ()

Wooke

Odpoveď na učiteľkinu otázku, že čo chceme robiť na biológii je jasná: "Pozerať bol raz jeden život!!!" ()

niska98

Nejlepší seriál ze série byl jednou jeden..... naprosto úžasně vypráví o čemkoliv co se týká lidského těla. ()

MartinTerran

Skvělý pořad, který je udělaný jednoduše a má hezký kreslený vizuál a ještě k tomu vzdělává. Samozřejmě, že je to zjednodušené aby to pochopili opravdu všichni, ale i přesto jde o reálné zachycení funkce lidského těla. Hodně chválím Francouze za celý cyklus Byl jednou jeden... je prostě bezvadný. Hodnocení: 100/100. ()

liquuid

Moc hezký, naučný, systematický animovaný seriál o lidském těle. V mládí jsem se rád díval na každičký díl. Pro děti poučné a zábavné. ()

kneekal

Když mi bylo 7 let, miloval jsem to.. dnes již z odstupen nejsem tak nadšen, ale stále je to asi nejlepší interaktivní učebnice fyziologie. ()

itchyk86

osobne mam radsi Byl jednou jeden clovek, pac ten je zalozeny na realnych skutecnostech, "zivot" mi prijde dost naivni, ale i presto bych byl pro udeleni ceny autorum, za popularizaci vedy treba :) deti se učí a este je to baví, to je sen :) jak tu uz nekdo psal... "schola ludus" v praxi ()

worm14

Jedna z nejlepších věcí co daly francouzi světu. Sledovali sme to všichni a všechny nás to bavilo. A navíc to bylo poučný. Otázka je proč už se podobné věci ted nevysílají??? ()

PROTIVETRU

Toto je škola hrou. Poučné a podané mimoriadne zábavnou a nenásilnou formou. Tých 5* nie je žiadna nostalgia, nedávno som na to narazil v TV a stále to má niečo do seba. ()

jitush.b

Toto je seriál mého dětství, který ale ani po letech nestratil své kouzlo a pořád dokáže jisté zákonitosti v lidském těle pěkně osvětlit. Pamatuji že ještě na základní škole jsem se na něj ve výuce dívaly a podle něj se učili. Tento seriál je opravdová klasika a typický příklad Komenského školy hrou. ()

Via

Když jsem byla malá, sledovala jsem to... no, a nyní jsem se k tomu vrátila, když jsem se učila na lékařině na zkoušku z fyziologie - sice někdy opravdu hodně zjednodušené, ale pro představu a přiblížení kouzelné rozptýlení - díky Hope ;) ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč