Vrata do podsvětí

• Kanada The Gate

Filmový horor Vrata do podsvětí zaujal ve své době diváky v amerických kinech vynikajícími speciálními triky natolik, že se po dlouho dobu držel na předních místech v žebříčku divácké atraktivity v USA. Jde o film určený mládeži i dospělým. Obyčejná Americká rodina v něm zažije neobyčejný víkend, děti totiž najdou na zahradě pootevřená vrata do podsvětí. (oficiální text distributora)

SOLOM.

Zatímco spousta lidí vyrostla na podobně laděných filmech, já byl spíš „odkojený“ na Vetřelcích, Orce a Čelistech. Navíc sám děcka zatím nemám, takže tyhle ty dětské – rodinné horory zrovna moc nevyhledávám ani v dospělosti. Přesto však pomalu uzrál čas, abych se více věnoval známým a nejznámějším hororovým sériím a zaplnil tak své značné „reservy“ na poli hororového žánru. Tibora Takácse mám však zafixovaného jako tvůrce nepříliš úspěšných (mnohdy spíše tragických) filmů, takže jsem do The Gate šel s velkými obavami. A ono světe div se, Tibor neměl ve svých začátcích ještě v hlavě úplně nasráno. Na jeho možnosti se mu podařilo stvořit vskutku zajímavý film, u kterého se pobaví nejen mladší publikum, ale i dospělí. Pokud samozřejmě nebude mít přehnaně vysoké nároky. Přesto všechno nám tento kousek nabídne slušnou dávku nadpřirozené (dalo by se říci i potemnělé) atmosféry, několik humorných situací i docela vydařená monstra. Ony celkově se speciální efekty v rámci možností vydařili a nemám vůči nim skoro žádné výhrady. To samé mohu říci i o hereckých výkonech. 60% ()

Karamanlis

Miestami trochu detinské, no remeselne zručne natočené hororové béčko o deťoch, bojujúcich proti démonom z podzemia. Tibora Takácsa dnes sprevádza nevalná povesť režiséra beznádejných megashitov, no podľa The Gate súdim, že mal možno na viac... ()

ARI50

Mít tak 8 až 12 let tak jsi ten film určitě užiju dvakrát víc to rozhodně, ale bavil mě i tak banda školáku, válči s démony :) ()

Morholt

Horor, pro mládež, ale pro mládež z 80tých let. V dnešní době podobný film nemá šanci obstát ani u teenagerů a u milovníků hororů už vůbec ne. Vysoká procenta přičítám tak nostalgii. A speciální efekty? Nemyslím si, že by byly na tehdejší dobu v něčem převratné, jak se píše v záhlaví. Z mého pohledu je to tak na 10% ()

corpsy

Keby som to videl tak pred 20timi rokmi ako malý chlapec, určite by to na mne zanechalo ďalekosiahlejšie následky. A to myslím aj v tom dobrom zmysle slova. Snímok, ktorý by som kľudne mohol priradiť k osemdesiatkovým rodinným hororom, ale tento operuje s pomerne desivejšou atmosférou, ako jeho žánrový kolegovia. ()

Derek

ako mlade decko ma trailer na videokazetach od intersonicu k jednotke a aj pokracovaniu THE GATE strasil zo sna, ale zas taky horor to nebol. strasidelna amblinovka (dost z toho citit poltergeista) pre mladsich so stephenom dorffom v jeho prvej ulohe. potesia slusne "old schoolove" efekty ako i sympaticke obsadenie mladych hercov... ()

Martin741

Teraz som sa akurat dozvedel, ze bol natoceny horor pre deti a ze existuju pididemoni. Mam rad horory, ale detom by sa nemali pustat, to ani omylom. 20 % ()

destroy83

Příjemně koukatelný horor pro mladší obecenstvo bez jediné kapky krve, za to se silnou trikovou stránkou z ranku zdařilých 80-tkových béček. Během necelé hodinky a půl má divák šanci ve společnosti snesitelných dětských hrdinů otevřít bránu do říše démonů, jejíž zavření nebude tak snadné jak se píše na metalové vinylové desce jednoho z klučinů, který podobné muzice holduje. Druhý klučina, který dotváří ústřední dvojici je doma sám jen se svou setrou a bandičkou jejích přiblblých kamarádů – rodiče jsou na pár dní z domu, takže se démoni můžou v domě pořádně rozparádit. Snímek má slušně vystavěný příběh, nenudí a místy disponuje slušnou atmosférou. Navíc se divák dočká i parádní Zombie.Výše zmíněné triky jsou na dobu vzniku naprosto famózní. Herci skutečně hrají a o vtip není také nouze. Hororový fanoušek, který nepohrdne lehčím 80-tkovým béčkem se zajisté dobře pobaví. Já se bavil na čtyři hvězdy. ()

Šimpy

Povedená 80ková záležitost. Čekal jsem něco jako Goonies v hávu horroru a dostal jsem spíš Noční můru v Elm street. :-D A chvilkama to mělo atmošku do hororu To. I přes laciné efekty to chvílema mělo atmosféru solidní, bavil jsem se a napjatě čekal jak to skončí. Očividně další inspirace pro Stranger things. ()

TO

Je to horor určený mládeži (bez krve a násilností), a je dost povedený. Děti najdou v zemi díru do pekla a omylem z ní vypustí démony, kteří převážně vypadají jako 15cm vysoké příšerky. Speciální triky jsou pěkné. Příjemný oddychový horůrek který vtáhne do děje a bavíte se. 70% ()

noriaki

Námět je parádní. Parta dětí na zahradě omylem otevře portál do jiné reality, možná dokonce do samotného Pekla. Jenže důležité je tam slovo "dětí". Nejde o komedii, to ani omylem. Ve skutečnosti je to na dětský film hodně drsné a strašidelné. O regulérní horor ovšem nejde. Chápu že někdo, kdo to viděl ve formativním věku z toho mohl následujících deset let žít, jenže na mě to zpětně nefunguje. A než namítnete, že ani fungovat nemůže, tak si vzpomeňte na Stranger Things, které prakticky stejný trik provedlo naprosto suverénně. ()

demented

Detsky naivný a pritom veľmi okúzľujúci film - presne taký ako cieľová skupina, ktorej je určený. V rámci hororov pre nižšie vekové kategórie je to rozhodne špička (podobne ako ,mnohými zatracovaný, druhý diel). ()

Kalidor_

Nádhera. I když jsem to viděl už jako dospělý tak si dovedu představit, že jako děcko bych z toho byl celý uprděný a možná i připosr.... ()