Epizody(6)

Petr, Afra, Honza, Katka, Klára, Martina, Jakub a jejich kamarádi... kluci a holky z jednoho docela obyčejného sídliště. Podobní ostatním dětem, jejichž domovem se staly paneláky, jeden jako druhý, šedivé, neosobní. Přesto i panelové stěny dokáží vyprávět barevné a poutavé příběhy těch, co už pomalu přestávají být dětmi a zvolna překračují práh dospělosti. Pojďme těm příběhům společně naslouchat v šestidílném cyklu "Heřmánci", který pro televizi napsala scenáristka Martina Drijverová. (oficiální text distributora)

NinadeL

Na rozdíl od Dobrý čtvrti tohle taková sci-fi není. Heřmánci zůstávají naivní jen na poli základní myšlenky bezproblémového přátelství v rámci celého sídliště. Vše ostatní odpovídá, což si dost pochvaluju, protože moc jiných seriálů o mém dětství natočeno nebylo ;) ()

Stocki

Na tento seriál se vždycky rád podívám, protože jsem taky vyrůstal na sídlišti. Sice u nás nebylo takový množství bahna a všudypřítomný bordel ale takhle podobně to prostě kdysi bylo. Viz Panelstory, ale to jsem ještě zaplaťpánbůh nebyl na světě. Kvalita dílů je na stejné úrovni. V žádném případě zde nehledejte strhující herecké výkony. Prostě taková průměrná oddechovka, u které zavzpomínáte na dětská léta. Faktem je, že dneska už to takřka nikoho nechytne. P.S. Květa Fialová a její zabouchnutý dveře od balkonu, z toho jsem vážně nemohl :-) ()

hygienik

Tak toto je tak zlé až sa mi to začalo páčiť. Zvykol som si na často divne sa správajúcich a škaredých hlavných hrdinov, ktorí sú mi možno práve preto sympatickí. Na nevľúdne sídliskové prostredie a teplákové súpravy z 80. rokov. Zmieril som sa s úbohým kŕčovitým scenárom, za ktorý by dnes autorovi hrozil vyhadzov z FAMU. Po jednom diely som si vravel ako to, že tento brak prešiel barandovskou (auto) cenzúrou? A keď som videl rok výroby 1990, povedal som si pozor, dobre že to urobili. Lepšie chabý pokus o zachytenie reálii odchádzajúcej epochy ako žiadny pokus. Dobre, že to natočili! ()

• Při čtení žákovské knížky říká maminka Petra tátovi, že nejlepší obdrženou známku má Petr (Michal Matys) trojku. V záběru předchozím na žákovskou vidíme, že Petr dostal ze čtení známku dvojku. (Dixxx)
  • Seriálová ulice Heřmánková je tehdejší ulice Litvinovova, která byla v první polovině 90. let přejmenována na dnešní ulici Livornská. (Chufu)
  • Seriál byl natáčen na pražských sídlištích ve čtvrtích Horní Měcholupy a Petrovice. (navabaca)