Reklama

Reklama

Souputníci

(seriál)
  • USA Fellow Travelers
Trailer 1
USA, 2023, 7 h 51 min (Minutáž: 55–67 min)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Ve Washingtonu DC se během homofobní levandulové paniky 50. let 20. století do sebe zamilují dva muži. Charismatický a ambiciózní Hawkins Fuller a náboženský idealista Tim Laughlin naváží riskantní, proměnlivý a smyslný vztah trvající desítky let. (SkyShowtime)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (10)

diax3 

všechny recenze uživatele

Jestli máte rádi morálně šedý postavy (zahraný Mattem Bomerem!!!), tohle se vám bude líbit. Protože Hawkins "Hawk" Fuller je svině, co se neštítí zničit vlastně cokoliv: šanci na lásku ženě, kterou si vezme, vysněnou kariéru člověku, kterého miluje - i životy lidí, s kterýma spal (anebo o kterých ví, s kym spali). Ale to nejlepší na tom je, že to všechno dělá jenom kvůli tomu, aby přežil ve skříni, takže i když se vám ze třetiny hnusí, ze třetiny ho litujete... no a z toho zbytku si nemůžete pomoct a říkáte si, s jakou grácií a bez mrknutí oka ty sviňárny umí provádět. Druhá hlavní postava, Tim "Skippy" Laughlin, je křehkej kluk s brejličkama, co miluje Boha a chce být duchovním. Jenže má smůlu a zamiluje se i do někoho jinýho, shodou okolností někoho, kvůli komu skončí v pekle, jestli to místo existuje. Ale přesto mu to za to stojí - všechno to schovávání (který mu je vlastně proti srsti), vědomí, že nemůže očekávat absolutně nic (protože si je vědom toho, že Hawk se pokaždý vrátí ke svý rodině), i několik zlomenin srdce (ať už Hawk napíše nebo ne). Protože na rozdíl od Hawka, kterej se celej život snaží nedávat v sázku víc než je nutný, Tim, když něčemu věří, tak je za to ochotnej riskovat úplně všechno. Nějakou shodou náhod se stane, že má Tim míň štěstí než neprůstřelnej Hawk - a nakazí se AIDS, což je vlastně podnět k jejich poslednímu setkání, co vyvolá vzpomínky na všechno, co prožili. ...A je to prostě silný ("She's my wife." "But I had you."), ten zosobněnej pohled na tragédie v historickém kontextu boje za práva. ()

petrsv 

všechny recenze uživatele

Pěkný, na to, že je to americký, tak musím uznat, že se to velmi povedlo. Nejpodstatnější pro mě byla dějová linka zabírající zhruba 30 let minulého století, díky které se divák doví kus historie. K tomu přispěla také vhodná kamera a zvukový doprovod. Herecky skvělé, nejen oba hlavní herci to zvládli. Jako obvykle jsou mezery v drobnostech, víc mohli zapracovat maskéři, zejména na Mattu Bomerovi. Obsahově jsou na můj vkus až moc zabrána 50. léta, přitom zajímavá by byla určitě i 60. léta, éra hippies apod. Na konci však zůstala jediná myšlenka, což si myslím, že je nejdůležitější - žijeme v nádherné době. ()

Reklama

Disk 

všechny recenze uživatele

Hodně silné seriálové dílo z Ameriky v letech 1953 - 1987. Fellow Travelers patří mezi zásadní seriály, které ztvárňují období známé Američanům, ale dnešnímu evropskému publiku tato éra zase tak známá není. Samozřejmě že mccarthismus, rasismus, homofobie, válka ve Vietnamu, Harvey Milk a nemoc AIDS leccos napovídají, ale ne každý zná celé souvislosti. Fellow Travelers přístupnou formou alespoň částečně podává, čemu museli lidé tehdejší doby čelit. Kdy jste si nemohli být jisti svou kariérou a životem, protože jste neodpovídali "morálním" požadavkům tehdejší a de facto i dnešní společnosti. Kdy se lidé snažili přežít a platili za to strašnou cenu. Matt Bomer a Jonathan Bailey zde předvádějí fantastické herecké výkony. Atmosféra zvláště 50. let je ztvárněna přímo mistrovsky a divák si snadno uvědomí, proč by v takové době nechtěl vůbec žít. Seriálu by sice šlo vytknout masky, protože ne vždy je to úplně dokanalé, ale herecké výkony nejen obou protagonistů to bohatě vynahrazují. K tomu vyhrává parádní dobový soundtrack, mezi Bomerem a Baileyem to skvěle jiskří a celé to od začátku do konce perfektně šlape. Vřele doporučuji. ()

tomeš 

všechny recenze uživatele

Ron Nyswaner je můj oblíbenec, to mě k seriálu nalákalo a nebyl jsem zklamanej. Hlavní pozitiva: fajná love story a historický kontexty, který mě velmi bavily. (Až při sledování prvního dílu jsem zjistil, že v něm hraje Jonathan Bailey, kterej mi přišel geniální už v Crashing.) Více takovejch. Favourite quite: "I spent most of my life waiting for God to love me. And then I realized the only thing that matters is I love God. It's the same with you. I have loved you my whole life. I've never loved anyone but you. You were my great, consuming love. And most people don't get one of those. I did. I have no regrets." ()

Nataraja 

všechny recenze uživatele

Určitě skvěle zpracovaný kontext té doby, všichni hraji seč mohou, ale je to jedno veliké mysery porno... a k tomu nevěřitelný bodyshaping, který se týká gay subkultury a to je naprosto striktně vyrýsované tělo do posledního svalu a sixpecku... takhle prostě ani gayská těla v padesátých ani osmdesátých letech fakt nevypadala... ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama