Mladý student práv si přivydělává v nemocnici, kde pracuje jako noční hlídač. K jeho smůle se jeho nástup do práce kryje se dnem, kdy neznámý sériový vrah začne terorizovat město. Všechny stopy totiž vedou právě k němu. Policie stahuje smyčku a on se stává hlavním podezřelým. Aby očistil své jméno, musí si zachránit život: pravý vrah je mu totiž v patách. (oficiální text distributora)

Pete

Všechno, co v dánském originálu zřejmě fungovalo (jinak by Bornedal netočil remake), tu fatálně selhává - napětí, humor, jakési podivínství postav i jejich motivace, všechno špatně. Mám tyhle herce docela rád, ale tady mi připravili zklamání, a Nightwatch je po celkem dlouhé době film, který mě svou stupiditou přímo nas*al, až lituji ztráty času. ()

ric

Nějak jsem od začátku tušil, že se u toho nebudu bát, spíš zívat, no místy to fakt napínavé bylo. Ale ta dech zatajující jiskra tomu chybí. ()

Max Q.

Takhle asi ne. Za sebe bych řekl, že jde o nevyužitý potenciál. Jedna opravdu strašidelná scéna, jinak takové dost neuvěřitelné hledání sériového vraha. ()

Plaque

Atmosféra je vskutku obstojná a napätie si to drží po celý čas na rovnakej úrovni. Najprv sa to tvári ako klasický duchársky horor, aby sa to postupne premenilo na perfektný thriller so všetkým, čo k tomu patrí. Ewan je neuveriteľne presvedčivý a škrkátko v trenírkach, keď vstupoval medzi telá pod bielymi plachtami, bolo vidieť a cítiť cez obraz až k nám do obývačky. Na jeho mieste by som takú brigádu nebral ani za nič na svete, čo si budeme hovoriť, ale ak by som musel, vyzeralo by to presne takto. Spotený, posratý, vytrasený, s očami ako tenisáky by som pozeral presne tam, kam sa pozerať nemám... A pri mojom šťastí by sa určite nejaká ta ruka pohla... ()

TesterX

Bojim se to napsat, ale tenhle v prvni pulce strasidelny snimek nakonec stahl dolu Nick Nolte. Nevim, zda za to mohl jeho strasny uces, beckovy herecky vykon nebo jeho debilne napsana postava, ale nevydrzel jsem do konce. Je to velka skoda, hutne atmosfery je tu celkem dost, mozna i jen diky dobre hudbe a naznacujicim zaberum. ()

Goodlooker

Výborný film, který má neuvěřitelnou amtosféru! Nejsilnější okamžiky prožíváte společně s Ewanem, který hraje velmi dobře. Noltz je též skvělý a navíc má nasazen jistý Fordovský přehoz, Patricia Arquette je krásná... Výborný konec a protože jméno padlo na osobu, od které bych to nečekal, byl jsem velmi spokojen. Původně jsem chtěl dád 4*, ale za McGregora vyplňuji všechny hvězdičky ()

Patr1k

Uvažoval som nad vyšším hodnotením, ale uvedomil som si, že to by bolo kvôli tomu, že som to pozeral sám o jednej v noci za búrky, v takej atmosfére je film super, nevyvrcholené scény nevadia, zápletka viac-menej funguje, herecké výkony v norme, stále tomu však niečo chýbalo, možno motív. ()

david666

Hlídače zachraňuje děsivá atmosféra márnice a chodeb. V těchto scénách jsem ani nedutal. V závěru film slušně graduje, ale v cca 70 minutách se toho zas tak moc neděje. Takže nedoporučuji fanouškům akčních hororů. ()

haack

Nenáročná, přesto velmi dobrá podívaná s množstvím napínavých scén... Je tedy pravda, že začátek mě zaujal víc, než pozdní gradace filmu, ale přesto Ewan dokáže přilákat naše sympatie a nakonec člověk splyne s jeho nutností očistit své jméno. Herecky velmi dobré. 7/10 ()

Pjotrik

Díky několika momentům, které mě strachem skoro paralyzovaly musím dát pět hvězd. (plus jedna rozpačitá scénka s prostitutkou v restauraci - zvrhlá, ale docela vtipná a originální). Přechody z pohodové atmosféry do naprosto hrůzostrašné dělají tento film vyjímečným. Příkladem je blikající červené světlo, které přece nikdy nesvítí a písnička pro děti, kterou má v oblibě vrah Nick Nolte. Teď už mi moc dětská nepřijde. 90% ()

aannemer

Byl by to výborný thriller, jen mi nesedl fakt, jak je možné, že se na pozici policisty kriminalisty dostane nekrofilní úchyl s kriminální minulostí... no, ale jinak je Nick Nolte zase správnej záporák, jako obyčejně. ()

kolodej1

nejsilnější byl film v zobrazování nočních směn v nemocnici, to mě vysloveně bavilo, na tyhle scény jsem se těšil, ostatní už tak skvělé nebylo a rherecké ztvárnění prostitutky mi vysloveně vadilo. Naopak mě potěšil Brad Dourif v malé roličce podivně se chovajícího lékaře. JInak byl film sice místy nudný, ale taky místy napínavý až děsivý a chvílemi i celkem vtipný. Nebyl to sice film bez chyb, jistá nedotaženost a zbytečná klišé v závěru se přehlédnout nedaly, ale přesto bych snímek celově hodnotil spíše pozitivně ()

Kontryhelka

Pro mně jeden z těch lepších mrazivých thrillerů. Chudák hlavní hrdina, kluka mi bylo líto, jak na něj ten šmejd policajt, kterej se tvářil jako kámoš připravoval pěkný sviňárny. Jinak atmosféra fakt hustá, noční márnice fakt strašidelná, mně by tam nedostali ani za milion. Hlavní hrdina byl sympatickej a bylo mi i líto tý prostitutky, ta mi byla sympatická taky. Jsem se málem podělala strachy,když se student v noci učí a nad hlavou se mu rozblikalo to červený světlo. Fuj. Pěkná byla i hudba. Hodnotím velmi kladně a viděla jsem film několikrát a vždycky jsem po..... strachy. Doporučuji. ()

chaosteory

Upřímně horrorovou nit jsem nenašel, o tom mám krapet jiné představy, spíš se budem bavit o krimi thrilleru. Děj se zbytečně nepředvádí, odkecání příběhu je rychlé a hlavní děj filmu nastupuje brzy. Atmosféra je nejvíc znát v nočním životě márnice, čím jde děj dál, tím je lepší. Příběh se neustále vyvijí a občas i šokuje, takže nudit se nebudete. Nejdřív mě dost prudil Nick Nolte, který působí jako svoje vlastní karikatura, ale vývoj postav se často mění a nakonec se mi líbil nejvíc. Doporučuji. ()

naytsirk

Zvláštní, když jsem četl popisek k filmu, říkal jsem si, že mi to něco připomíná, ale nevěnoval jsem tomu takovou pozornost. Když jsem si to pak večer pustil, hned po pěti minutách mi svitlo… a helemese, tohle už jsem někdy viděl, ale určitě tam nehrál Ewan ani Lauren. Tak jsem zapátral a nevěřil jsem vlastním očím. Pan Ole si natočil remake vlastního, tři roky starýho bijáku. Říkal jsem si, aha, takže evropská verze se mu hodně povedla, tak udělá ještě jednu pro USA. Podle mě, se mu povedli obě verze, nicméně musím uznat, že ta první je o kus lepší, napínavější a dramatičtější. V druhé sice hraje Ewan, který je mimochodem vynikající, ale už to celkově nemělo takovou šťávu. Což ovšem mohlo být (a taky do jisté míry bylo) způsobeno tím, že jsem věděl, jak to celé bude…. ()

Nakamura san

Totální kopie původní evropské verze jen tři roky potom,Nolte skvělej a že tam nebyla ta svatba na konci taky dobrý! Hanekeho Funny Games hadr,jen ten si hlídal i svetříky! ()