V Laosu je z amerických letadel shazována humanitární pomoc, ale i zbraně. Jedno letadlo dostane zásah a zřítí se. V televizi zatím prezident Nixon vysvětluje přítomnost amerických sil ve Vietnamu, ale nikoliv v Laosu. Tam se totiž snaží Američani tajně zabránit převzetí země komunistickým Vietnamem... Ve Státech je právě z místa pilota vrtulníku vyhozen Billy Covington. Naverbuje ho muž pro společnost zvanou Air America – američtí civilní piloti v Laosu převážejí uprchlíky a zásoby. Billy nastoupí, přijímá ho Rob Diehl a pilot Gene ho vezme na ukázkový let. Přistanou u malé vesnice, kde Gene koupí od domorodců bedny zbraní, které tam nechali Rusové. Večer se v hospodě Billy seznámí s Corine, která pracuje pro humanitární organizaci. Na kontrolu přijíždí senátor USA. Rob s majorem Lemondem varují laoského generála Soonga, aby zavřel laboratoř na heroin, kterou má ve staré továrně, alespoň než odjede senátor. To ale generál odmítá, protože peníze z drog potřebuje na financování války. Gene vyzvedá senátora a má ho odvést na misii. Cestou chce senátor pořád vědět, kde jsou tajné základny, ale Gene předstírá, že žádné nejsou. Na misii Corine řekne senátorovi, že CIA nechá generála Soonga obchodovat s drogami a on jim za to půjčuje své vojáky. Major Lemond senátorovi řekne, že někteří piloti při svých letech pašují opium, ale že on je pochytá. Billy při rozvozu zásilek dostane zásah a Gene ho rádiem navede na starou dráhu. Tam nakonec dokáže přistát a on i kolegové to přežijí. Za nimi přistane generál Soong, přeloží si z vraku letadla část balíků, ve kterých je opium, a zase odletí. Trosečníky tam nechá, ale těm na pomoc přiletí Gene a vyzvedne je. Nepřátelské jednotky však sestřelí i jeho vrtulník a Gene s Billym opět havarují. Ostatní piloti je hned hledají a oni zůstanou přes noc v džungli... (TV Prima)

Ravi

Je to tak, nic pro fanoušky vyhraněných akčnáků, ani válečných filmů, ani pro vyznavače komedií to není, ale pro milovníky žánrů, které se jemně protkávají, je to pecka. Já mezi ně patřím, takže 75% = 4/5 ()

slovan1

Mela Gibsona a Roberta Downeyeho Jr. bylo na takové role škoda. Slabý film se slabým příběhem. Dost jsem se nudil. O zasmání ani nemluvím... ()

Kuny27

podle mě se Gibson moc nepředvedl v této roli, scela 100% už měl i lepší. Chování hlavního ,,hrdiny" my přišlo občas až záporné.jinak jsem se rozhodně zasmál ()

xaver

Čekal jsem od snímků o hodně víc, zejména kvůli hereckému obsazení. Možná proto to slabší hodnocení, ale ten film je skutečně velmi průměrný až podprůměrný. Sice nelze neocenit občas solidní humor, ale celkově nic moc. ()

Paity

Jeden z nejméně povedených filmů Mela Gibsona, ale beru to, byl ještě pořád poměrně mladé ucho, tak si to mohl dovolit. Každopádně to porovnávám i s takovými "výtvory" jako Šílený Max" apod. ()

hell_boy

Ze začátku to vypadalo na velký průšvih, ale postupem času získal film na svižnosti a zábavnosti. Nebýt IMHO dost nepovedeného konce, mohly to být i 4*. ()

Brejlil

Není to sice kdovíjaká pecka, ale ani neurazí. Pár okamžiků vyvolá úsměv na rtech, některé letecké záběry potěší, a ostatek se zapomene stejně do hodiny po skončení. ()

Thehellion

Říkal jsem si, že to budou hodně dobré 3 hvězdy. Film opravdu baví. Nicméně díky závěrečnému doslovu je to za 4, ten mě fakt rozesmál......:-) No a samozřejmě jako vždy skvělý Mel.. ()

Meteorista

Typické rytmy Ameriky začátkem 90. let. Místy akční, v akcích většinou snažící se o vtip, někdy se daří, někdy ne. Ale vesměs celkem dobrá, vtipná, dobrodružná komedie se sympatickými herci (sympatickou dvojkou). ()

majec4

Velmi priemerne. Nebolo to ani velmi vtipne, ale na druhej strane nepozeralo sa na to zle. Trochu som nevedel co si mysliet o Gibsonovi. V jeden moment som ho videl pre neho v typickej rovine neriadenej strely a zrazu bol otec rodiny. Vyvoj jeho postavy bol zvlastny, takze urcite tento film neradim medzi moje "gibsonovky". Pacilo sa mi ako bola takato tazka tema podana. Bolo to hrave a clovek sa poriadne ani nezamysli, ze toto sa fakt dialo a nebolo to uplne spravne. No celkovo som od tohto snimku cakal o cosi viac. ()

petikacka

Tak trochu Melův odklon od dobrých filmů, ale přesto se na to dá koukat...Je to mimo jeho nejlepší žánr ovšem nikdo není dokonalý...Za mě 75% ()

piranha

Bohužel... Vím, že Lane Smith a Robert Downey dokážou být dost vtipní, ale tentokrát jim to nějak nevyšlo. Ovšem snažili se tolik, až to bylo sakra vidět. ()

Mary19

"Vlk základně: Nasrat!" Slušná komedie (nekomedie), kterou na kvalitní povyšuje Robert Downey Jr. a Mel Gibson. Film je ale degradován velmi necitlivě vybranou hudbou, která se k některým momentům absolutně nehodí... 65% ()

Deratizer

Nečekal jsem že to bude na méně než tři hvězdy, ale bohužel film je šíleně nudnej, slabej na akční scény, které jsem čekal v áčkovským stylu, nerozesmál mě, přestože tam byla snaha o humor a už od začátku filmu tuna keců bez toho, aby divák nezýval nudou. Prostě slabota sotva na jedno zkouknutí, kdejaký nízkorozpočtový béčko je 100 krát zábavnější a poutavější než tento film. Čekal jsem na konec, víckrát už to vidět nechci. Ty dvě hvězdy s odřenýma ušima, protože se vším všudy tento film vnímám jako ztracenej čas utahanou nudou. ()