Wallace a Gromit: Otázka chleba a smrti

(TV film)
  • Česko Otázka chleba a smrti (více)
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný
Velká Británie, 2008, 30 min

Díky pochybnému štěstí mají pekaři Wallace a Gromit plné ruce práce. Někdo likviduje všechnu jejich konkurenci v okolí a je tak jen na nich, aby co nejdříve doručili čerstvé pečivo až do schránky. Vše se ještě zkomplikuje, když se Wallace zamiluje a přenechá veškerou starost o pekárnu na Gromitovi. Ten tak nestíhá hlídat svého pána, i když tuší, že nebezpečí je blízko… (Němi)

tomxxx

Tento krátký filmek už není příběhově tak zdařilý jako předcházející dílka (Nesprávné kalhoty, Cesta na Měsíc). Technika se od doby prvního Nickova filmu zlepšila, ale řekl bych, že Wallace a Gromit díky tomu ztratili své kouzlo. Tentokrát to na 100% není. ()

neoBlast

Zase dovedeno k dokonalosti. Udivující je, jak má Park nakoukané žánry a hraje si s nimi (opět) i s diváky. Trochu mě děsí ta představa, že ví přesně jak budu reagovat, jak se budu u jednotlivých scén cítit. Park je skutečným inženýrem kinematografie, který by mohl vyučovat jak přesně jednotlivé filmařské postupy fungují. 80 % ()

Schobul

Jako vždy, boží. Vedle jednodušší myšlenky potěší hlavně vtípky jako např. LP Hound of the Music nebo plakát Citizen Canina. ()

Antek

W & G to vždycky nejvíc slušelo v krátkých animácích, které byly prodchnuty jedinečnou atmosférou a oplývaly geniální béčkovou zápletkou. Nejinak je to i v případě jejich posledního dobrodružství, které je sice možná nejslabší, ale s těmi půředchozými si v ničem nezadá. Ono totiž slovní spojení "nejslabší díl" v tomto případě vyjadřuje kvalitu o velikosti hory, která vyčnívá nad ostatními (i dlouhometrážními) snímky poslední doby. Takže tu opět máme pár vražd, pomýleného Wallace, gotické stíny budov a napětí, které by se dalo krájet. Nick Park umí a jeho nadšení je až neskutečně nakažlivé -- své postavy má rád a především miluje filmy, takže se opět dočkáme řady citací a filmových vychytávek. Půlhodinová jízda, která Vás strhne a nepustí. ()

hroubek

Jediné co mi může zkazit zážitek z těchlech filmečku může být zápletka a to je, že až moc přizemi a nebo nezná hranici a až moc je to crazy.Tady je bohužel ten druhý případ a nezáchrání to ani jasný odkaz na souboj Ripleyové s královnou vetřelců a naspoustu dalších filmů.Zbytečně moc se tlačilo na pilu. ()

VanTom

Dokonalost dvou předchozích (Nesprávné kalhoty, O chloupek) zůstala nedostižena, i tak je tato čtvrtá příhoda Wallace a Gromita (pátá, počítáme-li celovečerní film) skvělým, svižným, vtipným, odkazů plným a úžasně animovaným dobrodružstvím. Jenom není tak originální a nápaditá, spoustu věcí už jsme viděli dříve, a především mne nepříliš zaujala závěrečná bitka v pekárně, při které měl snímek gradovat. ()

korndaddy

Má to svoje kouzlo a oproti moderním animovaným snímkům i vtip a sympatický příběh. S ideální stopáží perfektní kombinace. ()

Orthank

Ťažko hodnotiť film, ktorý celý svoj čas strháva úžasnou animáciu, a zároveň ruší trošku slabším dejom a menej vynaliezavými fyzickými peripetiami . Každopádne je to stále ten dobrý Walace A Gromit na akého som zvyknutý, a ten príbeh šnaživým tvorcom jedným očkom dozaista odpustím. ()

Stružák

Opět super, ale je to až moc podobné filmům O chloupek nebo Nesprávným kalhotám. Stejně jako tam je prostřední část trošku nudnější a dohání to až závěrečný souboj. Ale i ten je tady o něco slabší. Navíc, již od počátku je jasné, kdo je vrah. ()

Rozjimatel

Výtvarne je to na vysokej úrovni, animácia je veľmi pekná a štýlová. Tie príbehy sú ale strašne divné a príliš ma nebavia (paradoxne, tento najslabšie hodnotený krátky film s hororovými prvkami ma bavil asi najviac zo všetkých). Postavy mi tiež nie sú dva krát sympatické. No a humor mi nesadol vôbec, príde mi úplne nevtipný. Oceňujem ale, koľko práce to všetko muselo dať jedinému človeku. ()

Mikeel

Bohužel už není tahle tlustá ženská tak pekelný padouch jako byl tučňák nebo robo pes. Ani tu nejsou roztomilé ovečky! Párkrát jsem se zasmál, ale žádná scéna, u které bych přímo řval smíchy tu nebyla. Ale vůbec to nevadí, protože Wallace s Gromitem si stále zachovávají své kouzlo v plastelínové animaci! ()

vojo

Niekto si povie stále to isté, druhý nájde v príbehoch tejto dvojice furt niečo nové. Proste chutne vražedné dobrodružstvo v duchu tej najlepšej anglickej detektívky je tu. Už sa neviem dočkať ďalšej porcie. ()

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky