Mik alias krokodýl Dundee žije se Sue v New Yorku. Vzájemně se milují, ale Mikovi se také stýská po domově a chce si najít práci. Bývalý manžel Sue se zanedlouho stane svědkem vraždy a film s fotkami z místa činu pošle Sue do New Yorku. Drogový boss Luis Rico ho nechá zabít, zjistí, kam fotky poslal, a nechá Sue unést a prohledat její byt. Pak zavolá Mikovi a přikáže mu film donést na jednu stanici metra, jinak Sue zabije. Mik se nejdříve zbaví policisty, který ho sleduje, a pak také gangstera, který si přišel pro film s fotkami... Díky své odvaze pak získá informaci, kde Rico Sue drží. S pomocí svého přítele a pankáčského gangu se dostane do Ricovy pevnosti. Do domu přijdou pankáči z gangu a také přijede policie. Mik Sue zachráním Ricovi se ale povede utéct – a je jasné, že chystá pomstu... Policie poskytne Sue a Mikovi ochranu. Když po nich však někdo začne střílet v hlídaném bytě, Mik se rozhodne vzít vše do vlastních rukou a spolu se Sue odjedou zpět do Austrálie. Brzy je však drogový gang vystopuje i tam a je jim v patách... (TV Prima)

Profík

Vlastně je to výborný dobrodružný film s dostatkem vtipných scén. Co na tom, že je to dost jiné, než jednička. To mi vůbec nevadí. Nechápu to až příliš nízké hodnocení tady. 90%. ()

andydufrsn

Pořád dobré! I když malinko ztrácí šmrnc a lehkost a taky Mick, se bere vážněji než se bral v jedničce, je to pořád dobré. Kdyby všechny "dvojky" byly aspoň takovýhle!! ()

Jirkacek

Australský film Krokodýl Dundee 2 z roku 1988 jsem si po fenomenálním úspěchu prvního dílu nemohl ujít a opět jsem se na něj šel podívat do kina a do dneška si pamatuji, že jsem byl po rozsvícení v sále nadšen. Období vlády komunistů se chýlilo ke konci, nicméně vhledem k tomu, co se vyskytovalo v té době na TV obrazovkách nebo v kinech, nebylo tak těžké nadchnout hladového diváka, dychtícího po zahraničních snímcích. Tento smutný fakt ovšem nijak nesnižuje klady tohoto filmu, který se možná stal druhým, který jsem z produkce protinožců viděl. A opět to byla trefa do černého ! Nechyběl kladný a neohrožený hrdina, který chránil krásnou ženu či zajímavé destinace, o nichž kluk ze socialistického státu mohl jen snít….Stejně jako první díl bych i pokračování dobrodružné komedie jednoznačně hodnotil pěti cípatými, ale abych napsal zasvěcen komentář a snímek patřičně ocenil, podíval jsem se na něj o 30 let později znovu. Druhá část začala přesně naopak, než ta první, neboť jsme se ocitli v New Yorku, kde Mick alias krokodýl Dundee (Paul Hogan) žil se krásnou novinářkou Sue (Linda Kozlowski). Vzájemně se milovali, ale Mickovi se také stýskalo po domově a aby se nějak rozptýlil, chtěl si najít práci. Vzápětí se bývalý manžel Sue jménem Bob Tanner (Dennis Boutsikaris) stal v kolumbijské džungli svědkem vraždy, když drogový boss Luis Rico (Hechter Ubarry) kohosi zastřelil. Bob film s fotkami z místa činu poslal bývalé manželce do New Yorku a vzápětí jej drogový boss nechal zabít. Když zjistil, kam fotky poslal, nechal Sue unést do mafiánova luxusního sídla na Long Islandu, odkud ji padouch donutil Mickovi zatelefonovat, protože obálku s filmem předtím převzal právě Dundee. Rico pak Mickovi přikázal film donést na jednu stanici metra, jinak hrozil tím, že Sue zabije. Mick se nejdříve zbavil policisty, který ho sledoval, a pak také gangstera, který si přišel pro film s fotkami... Díky své odvaze pak získal informaci, kde Rico Sue drží. S pomocí svého přítele a gangu punkerů se dostal do Ricovy pevnosti, milovanou ženu zachránil, přičemž vzápětí přijela policie s jejich velitelem Branniganem (Kenneth Welsh) z protidrogového oddělení. Jenže Rico se svými nohsledy Miguleem (Juan Fernandez) a dalšími zmizel a tak byla naše dvojice hrdinů stále v nebezpečí. Proto se rozhodli odletět do Austrálie, kde se pak odehrála druhá, mnohem zajímavější část filmu, jelikož je drogový gang brzy vystopoval a chtěl se jim pomstít. První část souboje proběhla uprostřed buše vysoko na skále, kde měl Mick svůj chátrající srub. Rico, jeho zabijáci a jeho pravá ruka Miguel unesli s pomocí místních lotrů Mickova přítele, starého Waltra Reillyho (John Meillon) a srub obklíčili. Zkušený Mick i se Sue však padouchům snadno unikl a postupně likvidoval jednoho po druhém. A právě to se mi na filmu líbilo nejvíce a když se k našim hrdinům přidali přátelé domorodci a kumpáni z hospody, vše vyvrcholilo do krásného happyendu. Původně jsem si myslel, že druhý díl bude slabší, ale kupodivu mne druhé podívání přesvědčilo o opaku. Dokonce jsem chvíli uvažoval, že bych oproti prvnímu díle ještě jednu cípatou přidal, ale nakonec oba díly ode mne dostali stejné hodnocení. Suma sumárum, dobrodružný film Krokodýl Dundee 2 ode mne získal čtyři krokodýlí hvězdy ****. () (méně) (více)

andy60

Kvalitativně srovnatelné s jedničkou, jen trochu víc natahované. V závěru už poněkud došly vtipné nápady, jako nenáročná zábava použitelné bez problému. ()