Krokodýl Dundee 2

'Crocodile' Dundee 2

Krokodíl Dundee 2

Akční / Dobrodružný / Komedie

Austrálie / USA, 1988, 105 min

Kultovní věc - Mick si maže na chleba kolumbijskou mafii nejdřív v NY a pak i doma v buši. Spousta skvělých fórů (sebevrah na mrakodrapu, Japonci v metru např.) a pro mě úžasně pozitivně působící hudba, a jako třešnička závěr se záměnou obleků, u které nejdřív nedýcháte a pak brečíte dojetím, že to dobře dopadlo. Pokud tohle strkáte do modrých čísel, posílám na vás Donkeyho.(16.7.2019)

Ikdyž druhý, stále si drží svou laťku zábavy hodně vysoko. Stále jsou tu pastičky a hříčky, kterými P. Hogan postupně "odstraňuje" své pronásledovatele. Mickovo charizma neuvadlo a my můžeme být jen rádi, že se opět skvěle bavíme. Zajímavosti: Během telefonátu s křovákem měl Dundee 3 nepřijaté hovory od Sue. / Rukojmí, jež byli drženi a popichováni jedním z křováků, byli nakonec snědeni. Tato scéna byla ovšem, kvůli své brutalitě vystřižena... :-) 80%(3.1.2009)

Jen o něco slabší než jednička, která je prostě nejlepší. Vtipy ztrácejí na síle ale pořád jde o vážně dobrou zábavu a slušně se pobavíte. Paul HOgan opět nepřekonán niký ve svém okolí... Je pravda, že New Yorská část trochu nudí, zato ta druhá polovina v buši je naprosto bez chyby. A když porovnám s trojkou, toto se drží velmi slušné kvality. Je tu originální dobrodružství, vtip i akce a to já rád a proto jsem nebyl zklamaný. 70%.(25.2.2012)

Sequel příhod Mickea Dundeeho a Sue Charltonové přirozeně pokračuje v New Yorku, ale po tom, co se naskytne velmi vážný problém, jsou nuceni se vrátit do Austrálie. A tak je příběh opět rozdělen na dvě poloviny. První odehrávající se v New Yorku, druhá právě v tý Austrálii. Tento snímek je přirozeně oproti tomu předchozímu zcela jiný, byť to zpočátku ani tak nevypadá. Opět je tu snůška příjemného humoru s dobrou náladou, která se však změní ve vážnost. Je to zkrátka daleko akčnější a dobrodružnější, tudíž s předchozím snímkem naprosto nesrovnatelné. A je to dobře, neboť tu alespoň nejsou žádné ambice něco vykrádat. Svůj humor to však samozřejmě neztrácí, což při vážných momentech velmi odlehčuje. Pokračování se tedy povedlo a Paul Hogan spolupracující i na scénáři může být na tuto postavu náležitě hrdý.(3.12.2015)

• Torgal

Jednotku som videl tak dávno, že si už na nič z nej nepamätám, no toto bola celkom slabota. Dundeeho potenciál v Amerike bol z väčšej časti premrhaný a zúfalí tvorcovia sa museli v druhej polovici vrátiť do Austrálie. Postavenie deja okolo konfliktu s narkobarónom mi s ohľadom na žáner neprišlo veľmi šťastné a nevtipnej hlušiny tam bolo viac než by sa patrilo. Zúčtovanie s bandou zlosynov v buši bolo potom už len úsmevné takým tým smutným spôsobom. 5/10(2.7.2020)

• - Soukromý letoun Luise Rica (Hechter Ubarry) je Cessna 500 Citation I. (Foxhound#1)

• - Stephen Root v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)