Krokodýl Dundee 2

• slovenský

Krokodíl Dundee 2

Akční / Dobrodružný / Komedie

Austrálie / USA, 1988, 105 min

Jen o něco slabší než jednička, která je prostě nejlepší. Vtipy ztrácejí na síle ale pořád jde o vážně dobrou zábavu a slušně se pobavíte. Paul HOgan opět nepřekonán niký ve svém okolí... Je pravda, že New Yorská část trochu nudí, zato ta druhá polovina v buši je naprosto bez chyby. A když porovnám s trojkou, toto se drží velmi slušné kvality. Je tu originální dobrodružství, vtip i akce a to já rád a proto jsem nebyl zklamaný. 70%.(25.2.2012)

Dvojka skvele rozsiruje a doplnuje puvodni pribeh, zase trosku v jinem stylu. Prvni dil byl vpodstate romantickou komedii, tento sazi na akcnejsi linku. A dari se mu to. Herecky je to bez chyby, rozmanite figurky a postavy (pankaci, Japonci, burani z buse, domorodci), opet je tu stary znamy New York jeste s Dvojcaty i zapadakov v Australii, a v tom vsem drogovy boss, ktery netusi, ze zacinat si s Mickem bude nad jeho sily. I kdyz je pravda akcni cast trochu pohadkovejsi (vsak sam Mick ji bere jako "hru"), o to je vtipnejsi, a zvlast australska druha pulka filmu je pohodova snuska scenek. "Vam ten netopyr vazne chutna??" "Ne, chce to cesnek." :-) [a znovu bych asi doporucil cesky dabing - nemuzu si pomoct, ale Hogan ma tak divny starecky-vidlacky akcent, ze mi to v cestine zni lip....podobne i Kozlowska ma v anglictine pomerne hruby hlas](21.3.2014)

Klasický sequel. Osobně jsem takový film přivital neboť jsem nebyl dost nabažený Dundeeho akcí a hlášek. A zde měl možnost se opět předvést dokonce na své půdě. To, jak po svém a s humorem postupně přivádí k šílenství partičku drogového bosíka se neochodí a klidně bych se na to podíval znovu. V jedné ruce držel vychlazeného Heinekena a druhou hladil malého krokodýlka.(8.7.2011)

NOVA HD - Dnes jsem si příjemně zavzpomínal. Dundeeho dvojku jsem měl vždycky raději než první díl a když mi bylo tak 10-12 let, doslova jsem ho žral. Zejména druhou polovinu snímku, kdy se přesouváme z velkoměsta do džungle, mám strašně rád. Některé hlášky si opakuji dodnes. Škoda jen, že už není možno vidět film s původním dabingem z roku 1993, kdy mi suprově seděl Gustav Bubník na mafiána Rica. Momentálně na všech televizích vysílají s dabingem z roku 2006, kdy na Dundeeho je sice stále pan Županič, ale i hlášky jsou dost jiné. Nicméně i tento dabing je v pohodě. Za mě v součtu spokojenost. 77% (with J.)(17.6.2016)

Ikdyž druhý, stále si drží svou laťku zábavy hodně vysoko. Stále jsou tu pastičky a hříčky, kterými P. Hogan postupně "odstraňuje" své pronásledovatele. Mickovo charizma neuvadlo a my můžeme být jen rádi, že se opět skvěle bavíme. Zajímavosti: Během telefonátu s křovákem měl Dundee 3 nepřijaté hovory od Sue. / Rukojmí, jež byli drženi a popichováni jedním z křováků, byli nakonec snědeni. Tato scéna byla ovšem, kvůli své brutalitě vystřižena... :-) 80%(3.1.2009)

• - Stephen Root v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

• - Soukromý letoun Luise Rica (Hechter Ubarry) je Cessna 500 Citation I. (Foxhound#1)