Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mik alias krokodýl Dundee žije se Sue v New Yorku. Vzájemně se milují, ale Mikovi se také stýská po domově a chce si najít práci. Bývalý manžel Sue se zanedlouho stane svědkem vraždy a film s fotkami z místa činu pošle Sue do New Yorku. Drogový boss Luis Rico ho nechá zabít, zjistí, kam fotky poslal, a nechá Sue unést a prohledat její byt. Pak zavolá Mikovi a přikáže mu film donést na jednu stanici metra, jinak Sue zabije. Mik se nejdříve zbaví policisty, který ho sleduje, a pak také gangstera, který si přišel pro film s fotkami... Díky své odvaze pak získá informaci, kde Rico Sue drží. S pomocí svého přítele a pankáčského gangu se dostane do Ricovy pevnosti. Do domu přijdou pankáči z gangu a také přijede policie. Mik Sue zachráním Ricovi se ale povede utéct – a je jasné, že chystá pomstu... Policie poskytne Sue a Mikovi ochranu. Když po nich však někdo začne střílet v hlídaném bytě, Mik se rozhodne vzít vše do vlastních rukou a spolu se Sue odjedou zpět do Austrálie. Brzy je však drogový gang vystopuje i tam a je jim v patách... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (217)

B!shop 

všechny recenze uživatele

No tak dvojka uz je slabsi, to se ostatne dalo cekat, ale nejak vyraznej pokles kvality to neni. Problem je, ze oproti jednicce tu je uz vcelku slusnej pribeh, kterymu vsechno podleha, tudiz nema Hogan prostor, aby jen tak blbnul. Nicmene porad je to ten frajer, takze celej film opet spolu s Lindou tahne a porad to je slusna zabava. Jen by to chtelo drobet zkratit. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Bohužel druhý díl už je o něco slabší a to i když se tvůrci sanžili odlišit děj od jedničky, jenže už je to stejně dost ohraný a tolik dobrých vtipů jako bylo v jedničce už se tu taky neobjevuje. Hogan je sice stále výbornej, ale už to taky neni ono a taky mi připadalo že některý scény byly vykradený z jiných filmů. Ale abych pořád nekritizoval tak musim uznat že jsem se vlastně vůbec nenudil, jen už mi to prostě nepřišlo tak dobrý jako první díl, holt laťka byla po něm moc vysoko, ale komedie je to dobrá ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

"To bol Clint Eastwood." Z jednotky som bol svojho času ako puberťák sklamaný, lebo v dobách neexistencie internetu som nevedel, o čo ide a čakal som horor o krokodílovi. S odstupom desaťročí ide o nostalgickú pecku z dôb, kedy sme ešte boli mladí, krásni a nevinní. S dvojkou Austrálčania dlho neotáľali: objavila sa v kinách ani nie dva roky po premiére úspešnej jednotky. Paul Hogan je stále skvelý a s Lindou Kozlowski mu to sekne. Scenár je však extra priemerný, sem-tam bijú do očí Dundeeho skautské, patetické scény s deťmi v parku (ktoré občas pripomínajú podobne výchovného Policajta zo škôlky, ktorý prišiel o 2 roky neskôr) a čo je najhoršie, nemalá časť deja sa odohráva v nudnom New Yorku. Zaujímavé je, že scenáristi (Paul Hogan a jeho syn) otočili scenár prvej časti: kým v nej sme začali v austrálskom buši a skončili v NY, v dvojke začíname v NY a potom sa vraciame do Austrálie. A návratom domov dvojka okamžite získava čaro, tempo, dynamiku a zábavnosť (hoci stále to nie je nejaký extra zázrak). ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Kontrast velkoměsto versus australská divočina se v druhém díle přilepil na tuctovou kriminální zápletku a stejně jako v prvním díle i nyní mě bavila více ta australská část, kde se využívá exotické prostředí k "likvidaci". Nejedna se o žádné hardcore představení, vždy je na prvním místě nadhled a humor s trochou akčním kořením. Na Linde s Paulem je vidět jak jsou do sebe zamilovaný a spolu jim to velmi sluší. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Já vím, proč nemám rád Kolumbijce;) K tomu, co jsme si už trochu okoukali v jedničce, tu máme novou nálož vtipů, fórků a úskoků, tentokrát i v režii Mickových přátel (v čele s Donkem, Wallym a Aboriginy). Takže až v buši uvidíte na stromě viset podprsenku, nechte ji tam...pro vlastní dobro. Velmi vydařená dvojka, kterou měla "série" skončit. 80% ()

Galerie (43)

Zajímavosti (4)

  • Soukromý letoun Luise Rica (Hechter Ubarry) je Cessna 500 Citation I. (Foxhound#1)
  • Stephen Root v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

Reklama

Reklama