Krokodýl Dundee 2

• slovenský

Krokodíl Dundee 2

Akční / Dobrodružný / Komedie

Austrálie / USA, 1988, 105 min

"Sue, jakej je v posteli?" "To nevim, pořád spí na zemi." Dvojka mi přišla stejně zábavná jako jednička. Akorát mě narozdíl od jedničky nebavila část v New Yorku, ale zase mě bavila část odehrávající se v Austrálii, takže se to pěkně mezi díly prostřídalo. Povedených hlášek je míň, naoplátku je však víc akce. V Austrálii si totiž Dundee zahrál na Chucka Norrise a pěkně vyřídil jednoho padoucha po druhém. Každopádně u mě druhý díl také nijak výrazně nezabodoval a rozšířil vody průměrných komedií, které člověk nemusí vidět víckrát jak jednou, takže dávám tři naprosto průměrné hvězdy.(27.6.2011)

No tak dvojka uz je slabsi, to se ostatne dalo cekat, ale nejak vyraznej pokles kvality to neni. Problem je, ze oproti jednicce tu je uz vcelku slusnej pribeh, kterymu vsechno podleha, tudiz nema Hogan prostor, aby jen tak blbnul. Nicmene porad je to ten frajer, takze celej film opet spolu s Lindou tahne a porad to je slusna zabava. Jen by to chtelo drobet zkratit.(9.8.2008)

Dundeemu přibyl záporák. Zkouší si taky akční výraz. Humor se tu neopakuje. Dobrých nápadů je pořád dost. Jenom bych řekl, že je tu už až moc obdivovaný. Ze všech stran mu všechno lehce vychází. Záporáci tu jsou fakt neschopní. Ani z nich nejde moc strach. Film ale stále sype supr hlášky. Zábava pořád výborná.(2.7.2014)

Po niekolkych rokoch som si opät zopakoval obe casti tejto romanticko-dobrodruznej komedie, pricom som mal predtym dilemu, ze preco sa mi vzdy viac pacila dvojka ako jednotka. Dnes uz tomu rozumiem preco. Pokial v jednotke boli len romanticke obkecavacky, ktore ma teraz bavili viac, ako pred 18-timi rokmi, v dvojke slo o unos, kde sa uz aj strielalo a slo poriadne o zivot, ale bol tam opät ten Dundeeho humor a okrem toho som dvojku videl v kine a na zazitok nikdy nezabudnem. Ale dnes som mohol obe filmy porovnat a kedze som dvojku videl s Madison a ona sa na dvojke nejako viac nudila ako smiala, pochopil som, preco je na dvojku tak slabe hodnotenie na CSFD. Mozno je to aj inym reziserom. Takze jednotke teda zvysujem hodnotenie z troch na styri hviezdicky, ale na dvojke si aj tak tie styri ponecham, jednoducho z nostalgie. Rovnaky komentar je aj na jednotke :-)... 08.08.2009 _______ Paul Hogan (Michael J. Dundee) +++ Linda Kozlowski - (Sue Charlton) +++ John Meillon - (Walter Reilly) +++ Ernie Dingo - (Charlie) +++ Steve Rackman - (Donk) +++ Gerry Skilton - (Nugget) +++ Juan Fernandez - (Miguel) +++ Charles S. Dutton - (Leroy Brown) +++ Produkcia: Paul Hogan +++ Hudba: Peter Best +++ Nemecka Cinema - 50%(24.9.2006)

Poněkud slabší pokračování neohroženého Mika J. Dundeeho, který ovšem rozhodně není ostudou. Na první díl malinko ztrácí, ale stále je tu dost dobrodružných a akčních scén, které donutí diváka hlodat nehtíky a zatínat pěstičky nervozitou. Když to vše doplní svérázný humor, není jiná možnost, než si toto dílo zamilovat. I pokračování mám velice rád a nenechám si ho nikdy ujít. 80%(2.7.2014)

• - Soukromý letoun Luise Rica (Hechter Ubarry) je Cessna 500 Citation I. (Foxhound#1)

• - Stephen Root v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)