Mik alias krokodýl Dundee žije se Sue v New Yorku. Vzájemně se milují, ale Mikovi se také stýská po domově a chce si najít práci. Bývalý manžel Sue se zanedlouho stane svědkem vraždy a film s fotkami z místa činu pošle Sue do New Yorku. Drogový boss Luis Rico ho nechá zabít, zjistí, kam fotky poslal, a nechá Sue unést a prohledat její byt. Pak zavolá Mikovi a přikáže mu film donést na jednu stanici metra, jinak Sue zabije. Mik se nejdříve zbaví policisty, který ho sleduje, a pak také gangstera, který si přišel pro film s fotkami... Díky své odvaze pak získá informaci, kde Rico Sue drží. S pomocí svého přítele a pankáčského gangu se dostane do Ricovy pevnosti. Do domu přijdou pankáči z gangu a také přijede policie. Mik Sue zachráním Ricovi se ale povede utéct – a je jasné, že chystá pomstu... Policie poskytne Sue a Mikovi ochranu. Když po nich však někdo začne střílet v hlídaném bytě, Mik se rozhodne vzít vše do vlastních rukou a spolu se Sue odjedou zpět do Austrálie. Brzy je však drogový gang vystopuje i tam a je jim v patách... (TV Prima)

Trailer

Prochy38

Pravidlo typu: "Netočte dvojky!" mi přijde hodně nelogické. Viz Vetřelci, Terminátor, .... V případě Krokodýla Dundeeho nemůžu úplně přirovnávat k Vetřelcům, ale dvojka mě rozhodně nezklamala! Dundee už není žádná velká neznámá, alespoň pro diváka a už může jen překvapit. A jde mu to výborně. Nádherná australská příroda, do toho parádní hudba a skvělá akce jak ve městě tak v buši. K tomu pořád výborná zábava! ()

Thomassi

Pokračování s Mikem Dundeem, tentokrát trochu akčnější, ale neméně zábavné. Rozhodně bych neřekl, že dvojka je horší, je jen jiná, ale Paul Hogan neztratil nic ze své humorné stránky a Linda Kozlowski nic ze svého půvabu, naopak mi přišla ještě hezčí. Zápletka s drogovým bossem nebyla vůbec špatná a skvěle mi u filmu ubíhal čas. Pro mě stejně kvalitní jako jednička. ()

Falko

Po niekolkych rokoch som si opät zopakoval obe casti tejto romanticko-dobrodruznej komedie, pricom som mal predtym dilemu, ze preco sa mi vzdy viac pacila dvojka ako jednotka. Dnes uz tomu rozumiem preco. Pokial v jednotke boli len romanticke obkecavacky, ktore ma teraz bavili viac, ako pred 18-timi rokmi, v dvojke slo o unos, kde sa uz aj strielalo a slo poriadne o zivot, ale bol tam opät ten Dundeeho humor a okrem toho som dvojku videl v kine a na zazitok nikdy nezabudnem. Ale dnes som mohol obe filmy porovnat a kedze som dvojku videl s Madison a ona sa na dvojke nejako viac nudila ako smiala, pochopil som, preco je na dvojku tak slabe hodnotenie na CSFD. Mozno je to aj inym reziserom. Takze jednotke teda zvysujem hodnotenie z troch na styri hviezdicky, ale na dvojke si aj tak tie styri ponecham, jednoducho z nostalgie. Rovnaky komentar je aj na jednotke :-)... 08.08.2009 _______ Paul Hogan (Michael J. Dundee) +++ Linda Kozlowski - (Sue Charlton) +++ John Meillon - (Walter Reilly) +++ Ernie Dingo - (Charlie) +++ Steve Rackman - (Donk) +++ Gerry Skilton - (Nugget) +++ Juan Fernandez - (Miguel) +++ Charles S. Dutton - (Leroy Brown) +++ Produkcia: Paul Hogan +++ Hudba: Peter Best +++ Nemecka Cinema - 50% ()

filmmovier

Jen o něco slabší než jednička, která je prostě nejlepší. Vtipy ztrácejí na síle ale pořád jde o vážně dobrou zábavu a slušně se pobavíte. Paul HOgan opět nepřekonán niký ve svém okolí... Je pravda, že New Yorská část trochu nudí, zato ta druhá polovina v buši je naprosto bez chyby. A když porovnám s trojkou, toto se drží velmi slušné kvality. Je tu originální dobrodružství, vtip i akce a to já rád a proto jsem nebyl zklamaný. 70%. ()

Dont

Už si ten první díl moc nepamatuju, ale dvojka je fakt mizerná. Nevtipné, totálně předvídatelné, padouši jak z parodie, herci bez výjimky tragičtí. Možná to těmi léty ztratilo nějaké kouzlo, nebo je to prostě jako většina pokračování o třídu horší než první film. Na to bych ho musel vidět znovu, jisté ovšem je, že dvojku už vidět nechci. ()

• V pokladnách severoamerických kin diváci nechali 109,3 milionu amerických dolarů, součet celosvětových tržeb pak dosáhl 239,6 mil. (NIRO)