Mik alias krokodýl Dundee žije se Sue v New Yorku. Vzájemně se milují, ale Mikovi se také stýská po domově a chce si najít práci. Bývalý manžel Sue se zanedlouho stane svědkem vraždy a film s fotkami z místa činu pošle Sue do New Yorku. Drogový boss Luis Rico ho nechá zabít, zjistí, kam fotky poslal, a nechá Sue unést a prohledat její byt. Pak zavolá Mikovi a přikáže mu film donést na jednu stanici metra, jinak Sue zabije. Mik se nejdříve zbaví policisty, který ho sleduje, a pak také gangstera, který si přišel pro film s fotkami... Díky své odvaze pak získá informaci, kde Rico Sue drží. S pomocí svého přítele a pankáčského gangu se dostane do Ricovy pevnosti. Do domu přijdou pankáči z gangu a také přijede policie. Mik Sue zachráním Ricovi se ale povede utéct – a je jasné, že chystá pomstu... Policie poskytne Sue a Mikovi ochranu. Když po nich však někdo začne střílet v hlídaném bytě, Mik se rozhodne vzít vše do vlastních rukou a spolu se Sue odjedou zpět do Austrálie. Brzy je však drogový gang vystopuje i tam a je jim v patách... (TV Prima)

marek29

Viditelně pokračování, viditelně slabší než jednička, ale i přesto koukatelná. Vtípky se neztratily a padouchy kosí stále ještě slušně. 3 z 5 za obnovu fungujícího konceptu z jedničky 😉 ()

Pitryx

Tak do volného pokračování nám autoři propašovali i kousek děje. Nu, na škodu to nebylo. Jen to mělo být obráceně, pasáž v buši měla být delší pasáže ve městě. Jinak bych snímek hodnotil stejně jako první díl se stejným komentářem. ()

ostravak30

Tak já se přiznám, že druhé pokračování se mi líbí podstatně víc než jednička. Za prvé tu máme jasnou zápletku a za druhé se také více rozehrává děj v rodné Austrálii, kde Mik využívá místního prostředí pro vtípky a trochu toho napětí. Ostatně i v novém domě v New Yorku toho zažívá víc a je to zajímavější. Líbila se mi hudba, ale australská anabáze je přeci jen kapánek lepší. ()

PlayEasy

Je to sice slabší než jednička (podle očekávání), ale několik povedených vtípků a neutuchající charisma Paula "Dundeeho" Haggise to na ty odřené 4* vytáhne. ()

helrohir

Aj keď je medzi jednotkou a dvojkou v hodnotení podstatný rozdiel, mne sa paradoxne o niečo viac páčilo práve toto pokračovanie. New Yorkská pasáž je síce opäť skôr príťažou než osviežením, ale akonáhle sa dej presunie do Austrálie, dokonale využíva krásy aj zaujímavosti tohto prostredia. Skutočne vtipné je z môjho pohľadu skôr ojedinele, ale ako celok je to akurátny mix dobrodružstva a humoru. 65%. ()

prochy95

Tomuto filmu nemůžu téměř nic vytknout. Byl vtipný a žádný z jeho vtipů nepůsobil nijak trapně, jak se občas u komedií stává. Je tu moc hezký příběh, bojování proti zločinci. Zápletka ve které přijde někomu obálka s něčím důležitým, je sice už trochu známý, ale nikdy neomrzí. Moc se mi líbilo, jak v průběhu filmu vystřídali prostředí, jak tomu sice bylo i v předchozích dílech, ale mě se více líbilo zakončení v divočině než zakončení ve městě. Úžasný byl výkon Paula Hogena ve ztvárnění Micka. Myslím, že tato role mu velice sedla. Linda Kozlowski sice nevypadala jako nějaká ztracená žena v divočině pouze se svým milým, ale chovala se tak, jak by se chovala asi tak čtvrtina žen v normálním životě, kdyby se jim to stalo, takže to musím také přičíst k dobru. ()

swinevenca

Mick a Sue maj v New Yorku život na háku, do buše je zažene tlupa žoldáků. Sedm trapných žoldáků věřilo si fest, když zabrala podrpda, zbylo jich jen šest. Šestka trapných žoldáků chtěla pak dřepět, jeden z nich šel pro vodu, zbylo jich jen pět. Pětku trapných žoldáků štvou netopýři, ještěr se nepočítá - ráno jsou čtyři. Půlce trapných žoldáků chybí výchova, když vzali do zaječích, zbyli jenom dva. Dva poslední žoldáci jdou na Dundeeho, Mick by si je vysvačil nebejt Wallyho. Ten naštěstí neumí mířit na dálku, šťastně končí písnička o bandě žoldáků. ()

Gig

Druhý díl o malinko horší. Ale má to své nezapomenutelné momenty, přirozený humor a milý konec, kdy nevíte, i když tušíte, že to tak skončit nemůže. ()

Jayk19

Tak nějak mi nesedělo to prostředí,za to ale to byl Dundee a bylo tam více frků.Celkem jsem nasmál jak si Hogan zvyká na Velkoměsto,bidet,Heroin a transky.Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi.No tři a půl prostě:) ()

kedluben

měl jsem v sobě nějaký piva. žádnej černobílej psychoepos tříhodinovej bych nedal. tak tohle nakonec proč ne. občas docela vtipný! ()

zigy

Kultovní věc - Mick si maže na chleba kolumbijskou mafii nejdřív v NY a pak i doma v buši. Spousta skvělých fórů (sebevrah na mrakodrapu, Japonci v metru např.) a pro mě úžasně pozitivně působící hudba, a jako třešnička závěr se záměnou obleků, u které nejdřív nedýcháte a pak brečíte dojetím, že to dobře dopadlo. Pokud tohle strkáte do modrých čísel, posílám na vás Donkeyho. ()