Epizody(6)

Fiktivní příběh o švédském podnikateli v moderních technologiích, který s partnery vymyslí legální streamovací platformu a převrátí tím hudební průmysl vzhůru nohama. (Netflix)

futislav

Výborný miniseriál, kde dostávají svůj prostor všechny hlavní postavy, má to spád a dává smysl. Necáká zde krev, nepraští kosti, je to oproštěno od LGBT a BLM pomateností. Jen mi některé scény příjdou málo uvěřitelné - programátoři si při každé návštěvě jejich pracoviště hrají jako malé děti, ve velkých právnických firmách se nemůžete chovat jako rozmazlené děcko, pokud chcete něčeho dosáhnout a tak podobně. Ale jinak vydařené. V posledním dílu je názorně ukázáno, jak by podle většiny měl fungovat sociální systém - koupím si kytaru, začnu (ne nijak dobře) hrát na ulici, a přihlásím se do hudebních odborů a proto chci minimální mzdu, samozřejmě ze zisku bohatých. Zvrácenost, která se šíří světem jako rakovina. Kdo umí hovno, šilhá po penězích ostatních a hlasitě křičí, že je vlastně utlačovaný a vykořisťovaný. ()

Phillippus

Popravde, neviem preco som zapol serial, pri ktorom na promo obrazovke netflixu cumel nesympaticky brav silne pripominajuci Mazureka. Asi preto, ze mam rad tech a Svedsko. Vyplatilo sa. Bohuzial,som uz stary a povrchny a nedokazem dopozerat nic, co ma nebavi. Vykecavacky, blbe zapletky, prestylizovane zabery, nic z toho,chvalabohu, tento serial nema. Ide rovno na vec a ak mate cas, zrejme to dopozerate na jeden binge. ()

pz314

Fakt se mi líbílo, že každý díl ukazoval příběh z pohledu jiné postavy a to dokonce s odchyklama, které ke vnímání/pamětí jednotlivých osob patří. Jinak dobře natočené. Taky fajn spor mezi lead-programátorem (chci hudbu zdarma pro všechny) a korpíkem. ()

thedasenka16

Skvělá mini série o vzniku a životu Spotify. Nebyl to jen nudný seriál o tom, jak někdo něco dokázal. Byl to popis situace z více úhlů pohledu a na každém bylo něco zajímavého. Každý díl byl zpracován jinak - kreativně a velmi osobitě ve vztahu k "hlavnímu hrdinovi". Ačkoliv to ve mně zanechalo silný pocit z umu tvůrců tohoto seriálu, už o něco méně jsem zaujatá přístupem a směřováním Spotify...  Zábavná jednohubka na podzimní odpoledne, 6 dílů bylo na toto téma tak akorát. ()

tragikomik

Konečně máme i my, ajťáci, své Opus Magnum. Pryč jsou doby umaštěných IT crowd, kdy jste se na párty raději vydávali za doktory medicíny či práv. The playlist je sexy, cool, mnohovrstevný a přináší revoluci. A já jen tleskám a poohlížím se po nějakém tom netradičním start upu, byť už spíš v roli lehce vyžilého Martina Lorentzona. ()

Korpy22

Seriál, který poodkrývá tajemství vzniku Spotify a obrácenou stranu nahrávacích společností. Přeneseme se do doby kolmé roku 2006 a máme možnost sledovat převrat na hudebním trhu, příchod digitálních technologií a reakce umělců. Seriál má nádherný vizuál, vše je laděno v duchu Spotify a mi tak máme možnost si stejnou událost vychutnat v podobě 6 dílů z pohledu 6 lidí. Seriál mám spád, dynamiku a člověk se u nej nenudí. Je zde spousta zajímavých charakterů a scén, které krásné utváří jen celek. ()

Matous555

První dvě tři epizody mě zaujaly a fakt jsem si to užíval, ale zbytek už byla nuda. Asi jsem čekal, že to bude víc dokumentární. Každá epizoda byla z pohledu jiné osoby, což mi také moc nevyhovovalo. ()