Nastala chyba při přehrávání videa.
 • starbrejkr
  **

  Bohužel musím konstatovat, že se jedná o další Clintův slabý film z osmdesátek. Navíc se stačí podívat na jméno režiséra a je jasno....pan Van Horn natočil s Clintem tři filmy, přičemž jedním z nich takřka zabil Dirty Harryho a v dalších dvou nechal vzniknout nemastným neslaným akčním komediím (už jen ten žánr je poněkud odpuzující). Film trochu připomíná Eastwoodovy filmy se Sondou Locke a zaujme snad jen opravdu minimem vtipných chvil, Clintem, který je ve své roli perfektní a sympatickými roličkami Jamese Cromwella, Jima Carreyho a Geoffreyho Lewise. Jinak tu máme mizerné akční scény, ubohou bandu jakýchsi nácko-anarchistů, čitelné dialogy a jednoduchoučký příběh....Slabší dvě hvězdy a pocit radosti, že se jedná o jeden z posledních hloupoučkých Clintových filmů...když to srovnám s tím, v čem se objevuje a hlavně co režíruje v posledních letech, musí v něm kapka studu při vzpomínce na filmy typu Růžovy cadillac vytanout.(20.2.2009)

 • Phobia
  ***

  Hodnotím pouze druhou polovinu filmu - tu první jsem úspěšně prospala, takže nevím detailně kdo, co, proč a jak, nicméně film na mě nepůsobil kdovíjak složitým dojmem. Clint je opět v roli vyrovnaného drsňáka - klaďase, ochránce žen (co se do něj samozřejmě zamilují), dětí a bezbranných vůbec. V opozici stojí banda (jako obvykle) zcela neschopných záporáků. Zápletka se točí kolem hromady peněz, únosu a hnusného růžového cadillacu. A pozor, spoiler:-))), dobro zvítězí a padouši nečekaně ostrouhají mrkvičku. Jednoduše ničím zajímavý průměr z 80. let, předvídatlný, stravitelný, ovšem bez ambicí k druhému shlédnutí. 51%(21.9.2009)

 • Pepinec
  ***

  Mít takový cadillac, ať si je klidně růžový. Film není nejhorší, klasická Eastwoodovina, kterou si sám netočil. Dojem kazí jen naprosto katastrofální gang banditů, které by inteligencí všechny dohromady předčilo i to batole, z něhož se nakonec stala pointa. No, a pak tu máme ještě dvě klasiky. Nova Cinema se znovu projevila jako negramotná hyena a dovolila si ustřihout titulky. Napadají mě jen sprostá slova a sečné zbraně. A druhá záležitost; mandes ztrácí další kolo, neboť ´Tédvojka´ opět jako jediná přispěchala s nevyčíslitelným příspěvkem. Konec hlášení.(12.10.2011)

 • Rocky62
  ***

  Naprosto nulová snaha o vybočení z akčního standartu. Van Horn jede rutinně ve své zaběhnuté koleji a je to sakramentsky znát. Tato chyba je bohužel umocněna do nebe volající demencí záporných postav, jejichž inteligence je mnohem nižší, než IQ retardovaného šimpanze. Příběh je v podstatě vývar z vody. Totálně předvídatelný a zdůrazňující, že mozek může být během projekce mimo provoz. Pár úsměvných momentů je zde k nalezení, ovšem nijak zásadních. Spleť akční krimi komedie s žánrem road-movie. Nic víc, nic míň. Jednoznačně nejslabší článek v Eastwoodově filmografii.(19.8.2013)

 • bou:ou:ou
  ***

  Zkušený lovec lidi a fanoušek kostýmových rolí (Clint se několikrát převleče, aby hrál roli v roli) má splnit jednoduchý úkol: chytit uprchlou ženu propuštěnou na kauci. Film je to dlouhý a ke konci obdivuhodně hloupý. Co mu musím vytknout je absence konce. Očividně se počítalo s úspěchem a potažmo druhý pokračováním. I přes jeho délku (film má 122 minut) se nepodaří eliminovat hlavního záporáka, zakrslíka, jehož pohled i hlas mají rozsévat smrt. Místo toho od první chvíle vyprskáváte smíchy, kdykoliv se objeví. Různých nelogičnosti a drobných hlouposti se tam najde více. Film mě kupodivu chvílemi bavil, ale musíme si přiznat, že to není příliš dobrý kus. Hlavní dvojice přesto funguje dobře a scéna s J. Carreym je neskutečná. Drama/komedie/akční: souhlas, ale chtělo to podstatně lepší tmel. Tri hvězdy.(29.5.2009)

 • - Ve filmu si lze všimnout malé role tehdy ještě neznámého Jima Carreyho, který zde imituje Elvise Presleyho. (ClintEastwood)

 • - Ve Velké Británii vůbec Růžový cadillac nepřišel do kin a byl prodáván rovnou na VHS kazetách. (ClintEastwood)

 • - Růžový cadillac se natáčel od října 1988 v Nevadě a v severní Kalifornii - v rodném kraji Clinta Eastwooda. (ClintEastwood)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace