Růžový cadillac

Ružový cadillac

Akční / Komedie / Drama

USA, 1989, 122 min

• starbrejkr

Bohužel musím konstatovat, že se jedná o další Clintův slabý film z osmdesátek. Navíc se stačí podívat na jméno režiséra a je jasno....pan Van Horn natočil s Clintem tři filmy, přičemž jedním z nich takřka zabil Dirty Harryho a v dalších dvou nechal vzniknout nemastným neslaným akčním komediím (už jen ten žánr je poněkud odpuzující). Film trochu připomíná Eastwoodovy filmy se Sondou Locke a zaujme snad jen opravdu minimem vtipných chvil, Clintem, který je ve své roli perfektní a sympatickými roličkami Jamese Cromwella, Jima Carreyho a Geoffreyho Lewise. Jinak tu máme mizerné akční scény, ubohou bandu jakýchsi nácko-anarchistů, čitelné dialogy a jednoduchoučký příběh....Slabší dvě hvězdy a pocit radosti, že se jedná o jeden z posledních hloupoučkých Clintových filmů...když to srovnám s tím, v čem se objevuje a hlavně co režíruje v posledních letech, musí v něm kapka studu při vzpomínce na filmy typu Růžovy cadillac vytanout.(20.2.2009)

Mít takový cadillac, ať si je klidně růžový. Film není nejhorší, klasická Eastwoodovina, kterou si sám netočil. Dojem kazí jen naprosto katastrofální gang banditů, které by inteligencí všechny dohromady předčilo i to batole, z něhož se nakonec stala pointa. No, a pak tu máme ještě dvě klasiky. Nova Cinema se znovu projevila jako negramotná hyena a dovolila si ustřihout titulky. Napadají mě jen sprostá slova a sečné zbraně. A druhá záležitost; mandes ztrácí další kolo, neboť ´Tédvojka´ opět jako jediná přispěchala s nevyčíslitelným příspěvkem. Konec hlášení.(12.10.2011)

Priznavam, i kdyz mam Clinta hodne rad, film jsem si pustil kuli Carreymu, kterej tu je ale bohuzel jen tak v pozadi ani ne pul minuty, nicmene jeho imitace Elvise je paradni. Jinak mi prislo, ze se Horn nejak nemoh rozhodnout, co ze to vlastne toci, je to totiz jak komedie, kde Clint pouziva ruzny prevleky, aby chytil zlocince a sem tam hodi nejakou hlasku, ale zaroven to je i kriminalka o bande buranu hrajici si na nejaky velky spasitele, ktery se ale bohuzel vetsinu filmu vali v lese, strilej do tercu a melou hubou. No a jako komedie to neni zas takova sranda a jako kriminalka to ma prilis jednoduchej a deravej scenar. Coz ovsem neznamena, ze by to nebyla zabava, i kdyz precejen dve hodiny jsou uz dost prehnany. Ocekavane celej film tahne paradni Clint, kterej tentokrat nehazi pouze drsnacky xichty, ale diky prevlikani za nekolik postav se herecky docela vyradil. No a hodne me taky pobavil vystrasenej Cromwell, u nej jsem vetsinou zvyklej na nejaky dulezity nebo zaporacky postavy. No a dalsi frajer je Lewis, jehoz padelatel vypadajici jak zfetovanej hipik nema chybu. Celkove sice nicim vyjimecny, ale ja se proste dobre bavil a ty dve hodky slusne utekly.(4.11.2009)

• KasparekZabijak

Kdyz uz nevedel kudy kam, skocil po hlave do zanru akcni - komedie a byl to skok do toho nejvetsiho hovna, ktery se mu v kariere povedl. Prostinky pribeh jedne ultimatni a totalne nesympaticke kravky, ktera v odporne ruzovym cadillacu prcha pred svym krupanskym manzilkem a partou jeho stejne krupanskych spolubojovniku je pruser od zacatku do konce. Prepalena stopaz, zadna akce, jen zmar a nuda. Clint je pro me hrdina a z milosti tu jednu hvezdu dostane, ale notne mu pomohl Jim Carey v parvterinovy rolicce jednoho z napodobovacu Elvise a fakt, ze jednomu z tlupy buranu - zaporaku z pod bundy vycuhuje triko Iron Maiden. A to je na film s panem Eastwoodem straslive malo.(13.11.2016)

• jojinecko

Clint a jeho typicky sympatická postava so suchým humorom, ktorej nemožno nefandiť...Ale tentokrát som mal problém film vôbec dopozerať. Môže za to predovšetkým nenormálne prepálená stopáž, kde je kvalita doslova ubitá kvantitou. K tomu si treba pripočítať hlúpučký scenár s hlúpučkými postavami, všetko priehľadné, nelogické. Je to síce ľahký žáner, ktorý sa nesnaží byť umením, ale aj tá zábavnosť a tolerancia má svoje hranice a v tomto prípade to bolo ozaj na hrane medzi gýčom a filmom. Kvôli čomu si budem tento film pamätať je asi 10 sekundový komediálny štek vtedy stále málo známeho trtka, ktorý mal byť neskôr superhviezdou známou ako Jim Carrey. Celkovo slabota... ale každopádne, keď budem mať 60 rokov, chcel by som mať Clintov entuziazmus a "rambovské" svaly:)(29.7.2010)

• - Ve filmu si lze všimnout malé role tehdy ještě neznámého Jima Carreyho, který zde imituje Elvise Presleyho. (ClintEastwood)

• - Růžový cadillac se natáčel od října 1988 v Nevadě a v severní Kalifornii - v rodném kraji Clinta Eastwooda. (ClintEastwood)

• - Ve Velké Británii vůbec Růžový cadillac nepřišel do kin a byl prodáván rovnou na VHS kazetách. (ClintEastwood)