Hoši z Brazílie

• slovenský

Chlapci z Brazílie

Thriller / Drama / Sci-Fi

Velká Británie / USA, 1978, 123 min

Ačkoliv je film silně obsazený a má zajímavý námět, nesplňuje má očekávání. Příběh se totiž rozehrává do gigantického dramatu, aby nakonec skončil krátkou scénou v jakémsi zapádákově. Taé moc nemusím ono anglické napodobování německého přízvuku. Buď měli nácci mluvit normálně a nebo německy, jejich "Ja Herr Mengele, I´ll do it" mi prostě přijde trapné. Co mi vška přišlo mistrné, byla výprava. Vídeň je skutečně Vídeň atd. žádné papudeklové či pražské šizení.(14.4.2009)

Rozhodně velmi zajímavý námět, ze kterého by současný špičkový režisér udělal dokonalý sci-fi thriller. Skutečné zpracování bylo takovým thrillerem ve své době, ale rozhodně není nadčasové a v konkurenci dalších dekád ze své atraktivity hodně ztratilo. Pro mne film téměř přesně na poloviční hodnocení, který na tři hvězdičky vytahuje velmi dobrý závěr s perfektními pejsky a psychologicky krásně vykreslenou postavou klonu, který by obstál i v ryze současné době.(17.11.2008)

Mysleli jste si, že náckové zanikli s koncem 2. světové války? Omyl. I po 30 letech od jejího konce stále operují v Jižní Americe a kují pikle v čele s doktorem Josefem Mengele, který pomocí genetických experimentů a klonování, přivedl na svět 94 identických kopií Hitlera a doufá, že alespoň jeden z nich bude pokračovat v tom, co jeho předchůdce započal. Proto nechává postupně popravovat jejich adoptivní otce, aby věrně simuloval podmínky, ve kterých originální Hitler vyrůstal. Zkušený režisér, výborní herci a předloha Iry Levina (Stepfordské paničky, Rosemary má děťátko) pozvedají tento film do nadprůměru, i když je to především hlavně o dialozích a pomalém tempu, které může občas trochu nudit.(6.11.2008)

Nenechte se zmást názvem snímku. Nejedná se o snímek z fotbalového prostředí pojednávající o „klukách opálených„ z Copacabanské pláže rozdávající fotbalovou krásu. Tady se tvrdí jiná muzika. Nehoní se balon po pláži s cílem skórovat do branky, nýbrž úkolem je sejmout během 2+1/2 roku devadesátčtyři 65-ti letých otců. Franklin J. Schaffner rozehrává na motivy Iry Levina velmi působivou podívanou se stále aktuálnější myšlenkou a to sice lidským klonováním. Pro plné vychutnání si snímku však člověk musí přistoupit na skutečnost, že je to FIKCE, jinak se může stát, že znechucen po 20 min vysouvá disk. „ Hráče „ pro tuto podívanou nemohl vybrat lepší. Ať už se jedná o Laurence Oliviera ( coby Ezru Liebermana – lovce nacistů) , tak především netradičně v záporné roli sympaťáka Gregory Pecka (coby protivníka z katogorie největších – doktora Josefa Mengeleho). K tomu jim doprovod ( nutno podotknout, že vskutku zdařile) mýchá Jery Goldsmith. * ubírám za skutečnost, že k takovýmto typům snímků neodmyslitelně patří němčina a pro těch pár případů, kdy zdravý rozum jde stranou ( viz dobrovolné zavření dobrmanů do vedlejší místnosti aj..) , přesto VELMI působivých 89%. Pro takovéto typy snímků JÁ měl, mám a budu vždy mít slabost. p.s. představa 94-ti Adolfů volně se po matičce zemi pohybujících a zlo v nich postupně klíčících je vskutku hrůzu nahánějící....(21.2.2011)

Smrť Adolfa Hitlera v roku 1945 nebola definitívním záverom nacistickej ideológie. Dávno pred svojou smrťou sa totiž dal Vodca naklonovať a jeho prívrženci vedení Josefom Mengelem vytvorili desiatky klonov aby infiltrovali jednolivé štáty a znovu pomohli vzostupu zla. Precízne natočený a veľmi nepríjemný film o jednom genetickom experimente, je natočený podľa románu Iru Levina.(4.8.2015)

• Gregory Peck

• - Film bol natáčaný v USA, Veľkej Británii, Rakúsku a Portugalsku, ktoré predstavovalo Paraguaj. (vander19)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Iry Levina. (Hans.)

• - V knihe, podľa ktorej film vznikol, sa hlavná postava volá Yakov Liebermann. (vander19)