poster

Hoši z Brazílie

 • český

  Kluci z Brazílie

 • anglický

  The Boys from Brazil

 • slovenský

  Chlapci z Brazílie

Thriller / Drama / Sci-Fi

Velká Británie / USA, 1978, 123 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kinej
  ***

  Ačkoliv je film silně obsazený a má zajímavý námět, nesplňuje má očekávání. Příběh se totiž rozehrává do gigantického dramatu, aby nakonec skončil krátkou scénou v jakémsi zapádákově. Taé moc nemusím ono anglické napodobování německého přízvuku. Buď měli nácci mluvit normálně a nebo německy, jejich "Ja Herr Mengele, I´ll do it" mi prostě přijde trapné. Co mi vška přišlo mistrné, byla výprava. Vídeň je skutečně Vídeň atd. žádné papudeklové či pražské šizení.(14.4.2009)

 • jahol
  ***

  Rozhodně velmi zajímavý námět, ze kterého by současný špičkový režisér udělal dokonalý sci-fi thriller. Skutečné zpracování bylo takovým thrillerem ve své době, ale rozhodně není nadčasové a v konkurenci dalších dekád ze své atraktivity hodně ztratilo. Pro mne film téměř přesně na poloviční hodnocení, který na tři hvězdičky vytahuje velmi dobrý závěr s perfektními pejsky a psychologicky krásně vykreslenou postavou klonu, který by obstál i v ryze současné době.(17.11.2008)

 • okkac
  ****

  Mysleli jste si, že náckové zanikli s koncem 2. světové války? Omyl. I po 30 letech od jejího konce stále operují v Jižní Americe a kují pikle v čele s doktorem Josefem Mengele, který pomocí genetických experimentů a klonování, přivedl na svět 94 identických kopií Hitlera a doufá, že alespoň jeden z nich bude pokračovat v tom, co jeho předchůdce započal. Proto nechává postupně popravovat jejich adoptivní otce, aby věrně simuloval podmínky, ve kterých originální Hitler vyrůstal. Zkušený režisér, výborní herci a předloha Iry Levina (Stepfordské paničky, Rosemary má děťátko) pozvedají tento film do nadprůměru, i když je to především hlavně o dialozích a pomalém tempu, které může občas trochu nudit.(6.11.2008)

 • Šakal
  ****

  Nenechte se zmást názvem snímku. Nejedná se o snímek z fotbalového prostředí pojednávající o „klukách opálených„ z Copacabanské pláže rozdávající fotbalovou krásu. Tady se tvrdí jiná muzika. Nehoní se balon po pláži s cílem skórovat do branky, nýbrž úkolem je sejmout během 2+1/2 roku devadesátčtyři 65-ti letých otců. Franklin J. Schaffner rozehrává na motivy Iry Levina velmi působivou podívanou se stále aktuálnější myšlenkou a to sice lidským klonováním. Pro plné vychutnání si snímku však člověk musí přistoupit na skutečnost, že je to FIKCE, jinak se může stát, že znechucen po 20 min vysouvá disk. „ Hráče „ pro tuto podívanou nemohl vybrat lepší. Ať už se jedná o Laurence Oliviera ( coby Ezru Liebermana – lovce nacistů) , tak především netradičně v záporné roli sympaťáka Gregory Pecka (coby protivníka z katogorie největších – doktora Josefa Mengeleho). K tomu jim doprovod ( nutno podotknout, že vskutku zdařile) mýchá Jery Goldsmith. * ubírám za skutečnost, že k takovýmto typům snímků neodmyslitelně patří němčina a pro těch pár případů, kdy zdravý rozum jde stranou ( viz dobrovolné zavření dobrmanů do vedlejší místnosti aj..) , přesto VELMI působivých 89%. Pro takovéto typy snímků JÁ měl, mám a budu vždy mít slabost. p.s. představa 94-ti Adolfů volně se po matičce zemi pohybujících a zlo v nich postupně klíčících je vskutku hrůzu nahánějící....(21.2.2011)

 • Jello Biafra
  *****

  Smrť Adolfa Hitlera v roku 1945 nebola definitívním záverom nacistickej ideológie. Dávno pred svojou smrťou sa totiž dal Vodca naklonovať a jeho prívrženci vedení Josefom Mengelem vytvorili desiatky klonov aby infiltrovali jednolivé štáty a znovu pomohli vzostupu zla. Precízne natočený a veľmi nepríjemný film o jednom genetickom experimente, je natočený podľa románu Iru Levina.(4.8.2015)

 • Gregory Peck

 • - Film bol natáčaný v USA, Veľkej Británii, Rakúsku a Portugalsku, ktoré predstavovalo Paraguaj. (vander19)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Iry Levina. (Hans.)

 • - V knihe, podľa ktorej film vznikol, sa hlavná postava volá Yakov Liebermann. (vander19)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace