Ztraceni ve vesmíru

Píše se rok 2058, kosmické lodě vzbouřenců napadnou stavbu hyperbrány, která má umožnit cestu hyperprostorem na vzdálenou planetu Alfa Prime. Lidstvo by zde mohlo najít nový domov poté, co neodvratně vyplýtvalo energetické zásoby Země. Jako první se má na cestu vydat autor projektu, profesor Robinson, se svou rodinou, manželkou Maureen a třemi dětmi. Pilotem lodi je Don West a nedobrovolným černým pasažérem doktor Zachary Smith. Doktor pronikl na palubu, aby provedl příkaz svého „zaměstnavatele“, obchodníka vydělávajícího na ekologické krizi, a přeprogramoval robota Robinsonových tak, aby všechny zabil. Sám se však stane obětí atentátu. Obchodník se ho dokončení úkolu rozhodl zbavit. Po urputné bitvě se rodině podaří robota zneškodnit. Jejich loď se ale ocitla v gravitačním poli Slunce a jedinou nadějí na záchranu je únik do hyperprostoru. Protože k tomu dojde mimo hyperbránu, není možno cestu kontrolovat. Loď se vynoří ve zcela neznámé části vesmíru, a ještě navíc v budoucnosti. Tady objeví zničenou pozemskou loď Proteus, která se je snažila najít, musí se utkat s pavoučími monstry požírajícími kov a na blízké planetě pohlédnout do vlastního osudu a pokusit se změnit tragickou budoucnost. (TV Nova)

MickeyStuma

Pohodové a velmi jednoduché sci-fi pro celou rodinu. Co se má stát stane se, co se má říct řekne se, zkrátka šablonovitější už to ani být nemohlo. Snímek tedy vůbec ničím nepřekvapí. Děj plyne svým přirozeným tempem a nijak ničím nenadchne. Výprava je však dokonalá a tak vesmírné cestování je vcelku uvěřitelné. To však vůbec nezachrání ohromná průměrnost snímku, který díru do filmového světa rozhodně neudělá. ()

Barak

Úplně jsem nestačil zírat co se to tam děje. Vyvalila se na mě dětská, barvičková, triková show. Nemám tušení, o čem to bylo nebo jak to skončilo a jaká je vlastně celá pointa, ale jako malý divák bych si to zřejmě pořádně užil. Takže.. nedává to moc smysl, triky vypadají lacině, "Joey" se do role pilota zoufale nehodí a děcko vědátora bych nejradši vypustil odpadovou šachtou do prostoru. Infantilní, ale zároveň "cool".... 5/10 ()

mi-ib

Asi největší věc ve které Joey Tribbiani kdy hrál. Docela bych chtěl být u toho, když se na to všichni přátelé koukali a rád bych slyšel nějaké Chandlerovy hlášky na tenhle film. Je to neuvěřitelná slátanina. Prolítávají si tam skrz Slunce, planety a atd. Skoro nic tam nemá žádnej aspoň trochu vysvětlitelnej základ, nic tam neni aspoň nastíněně vysvětlený, takže to na mě opravdu působilo, jako když tam scénárista dal co ho právě napadlo. Nastavovaná kaše dlouhá 130 minut, dokážu si představit, že kdyby tam dali to nejlepší z filmu a udělali z toho 90 minutovej film bylo by to lepší. Takhle to působí jako nastavovaná kaše, která mě tím jak se stále neblížil konec neuvěřitelně uspávala. ()

Wopat

Hned ze startu mě dostalo, že "válčící strany konečně zapomněly na své spory a spojily se ke společnému úsilí o záchranu planety" a v další větě se dovídáme, že teroristické jednotky jsou připraveny zaútočit. Nevím, jestli si někdo po sobě ten scénář zapomněl přečíst, nebo to je úmyslně další s obří hromady logických nesmyslů, které jsou ve filmu od začátku až do konce. Ale abych nebyl pouze negativní, musím přiznat, že jsem se vůbec nenudil a rád jsem se na to po mnoha letech podíval znovu. Už však nikdy více. ()

AxelWers

Veľmi tesne 4*, zopár vecí by sa dalo spraviť lepšie, ale inak celkom zaujímavý sci-fi kde nechýba to správne napätie. ()

Rikky007

Sympatické sci-fi, zvlášť když si uvědomíme z čeho to vyšlo, což podle mě málokdo ví (www.csfd.cz/film/68864-lost-in-space/). Výprava a hudba je povedená. Škoda možná přílišné naivity, ale jak jsem zmínil, je to asi inspirací v předloze. Konec byl ve stylu pilotního dílu k seriálu. K mému zklamání ani filmové pokračování nepřišlo. ()

rukay

Lost in Space je pro mne naprostá srdcovka, která pobaví i po nespočtu zhlédnutí a mnoha letech. Cílová skupina jsou samozřejmě hlavně děti, tak od 7-14, takže je jasné, že očekávat hektolitry krve a příběh alá Event Horizon, je poněkud zbytečné... I když se neodpustím soukromou poznámku, že s dravějším scénářem a jiným castingem, rozumějte bez dětí, by se to tak dalo taky natočit. ...příběh je zprvu hodně přímočarý, později zábavně komplikovaný, obohacený nějakými těmi časovými smyčkami, nad kterými se nedá úplně přemýšlet. Potěší herecké obsazení, zejména Matt LeBlanc a kopa fakt slušných hlášek. Je možná trochu škoda, že většina financí se nejspíš utopila již v první polovině stopáže, a tak nezbil prostor pro řádnou digitální gradaci, a některé dějové linie působí spíš jako by z nich bylo 2/3 seškrtáno v postprodukci. Přes to přese všechno nemohu jinak a sázím nostalgických 5***** ()

dalziel

Jeden z mnohých kino únikov pred vojenčinou v Martine ktorý dopadol lepšie ako som čakal. Vtej dobe ísť na scifi s Joeyim  bol dosť veľký risk .Našťastie režisér tie jeho blbiny ukočíroval v prijateľných medziach, takže film považujem sa velice stráviteľný. Vizuálne efekty sú popisné roku 1998 avšak ako kompenzáciu tu máme mladú Heather  a zvyšné obsadenie je viac ako luxusné, plné nominantov a víťazov Oscarov a iných fesťákov. ()

Kingjiri

Rozpočet na danou dobu nebyl uplně malej (80 mega), ale přesto mi při projekci po 25ti letech vizuálně přišlo, jako bych spíš koukal na nějakej lepší dobovej scifi seriál než plnohodnotnej blockbuster. A upřímně myslim, že ani v roce 1998 nebyl vizuál tim nejlepšim, co se dalo na plátno dostat. Spoustů triků bylo hodně nepřirozeně digitálních a ani exploze mnohdy za moc nestály. Moc mě po těch letech nezaujal ani místama infantilní příběh nebo hlavní záporák. Děj do momentu setkání s vesmírnejma pavoukama aspoň příjemně odsýpal, ale pak se příběh táhnul jak smrad. Pochválit se dá zejména herecký obsazení a pár akčních scén, což však tentokrát nestačí ani na průměrný hodnocení, dvě silnější hvězdy. ()

Trenz

Nejlepší film, který jsem kdy viděla. Skvělé herecké obsazení, dobře napsané dialogy a i ucházející počítačové triky. Nebýt takového laciného příběhu, byl by to dokonalý film. ()

LordMysti

Solidní nadprůměrné sci-fi které mi sedlo. Povedené vizuální efekty, zajímavý nápad i když místy hluché pasáže, ale ve výsledku příjemné čistokrevné sci-fi, kterých není nikdy dost (alespoň pro mě). ()

fandalehy

Nebýt zpackaného konce, který ani není zakončením tohohle filmu byl by to možná lepší průměr těhle scifáků. At se Matt LeBlanc snažil jak chtěl (a že se vážně pokoušel hrát) stejně jsem se nezbavil pocitu, že je to vlastně joey z Přátel, kterého 5 minut před natáčením rozcuchali a navlékli do skafandru. Ale jak už zde bylo řečeno Heather Graham to tu opravdu sekne (ostatně jako ve všech filmech---:-)))) a i pro to dávám 3 hvězdičky... ()

Horší než náckové...

Horší než náckové...

02.01.2009

...jsou pekelné mocnosti. Přesvědčí se o tom spojenecké komando, které se během 2. světové války vydá na záchrannou misi (možná najít nějakého Ryana), avšak nechtěně otevře bránu do Pekla a místo… (více)