Čerstvý absolvent vysoké školy Brantley Foster se vydává z rodného Kansasu do New Yorku za prací. Jenže firma, u které měl nastoupit, právě zkrachovala. Ať se snaží jakkoli, stále nemůže na žádnou slušnou práci narazit, a tak mu nezbývá než se obrátit na svého hodně vzdáleného strýčka Howarda Prescotta, který řídí gigantickou korporaci. Ten ho zaměstná jako poslíčka v dopisovém oddělení, což ale není práce podle Brantleyho představ. Když se naskytne příležitost, obsadí prázdnou kancelář a začne se vydávat za nového manažera Carltona Whitfielda. Znamená to stíhat roznášku pošty i porady vedení, převlékat se několikrát za den a vyhýbat se Prescottovi i šéfovi dopisního oddělení. Brantley obě práce bez problémů zvládá, ale je překvapen, že jeho manažerské nápady nejsou vždy vítány. Komplikují totiž snahy některých kolegů přivést podnik ke krachu a umožnit jeho převzetí konkurencí. Velký problém nastane, když je Brantley a zároveň i Carlton pozván na víkendové setkání v sídle Prescottových. (TV Nova)

aLPaC

Na Tajemství mého úspěchu musím ocenit především skvělý soundtrack typický pro eighties a celkově se jedná o povedenou komedii se skvělým Michaelem J. Foxem z doby jeho největší slávy, kapitalistickou amerikou a řadou kravaťáků a pošťáků. ()

filipvrbik

Začátek super- úplně jsem se viděl, jak jsem já hledal práci...Potom zajímavý nápad s menším podvodem. Pak se ale přišlo na to, že je to takové překombinované a konec očekávatelný a nemastný neslaný, i tak ale celkem slušná komedie (Marty McFly one man show)...60% ()

rotel

Dnes /12.04.2011/ znova v TV, a napriek tomu že to nakrútili už dosť dávno a videl som to už dvakrát neodolal som a pozrel opať. Slušná zábava. ()

Stocki

Komedie, která neurazí ani nenadchne. Několikrát jsem se během filmu pousmál, ale že by mně některá scéna výrazněji utkvěla v hlavě, to se říci nedá. Pokud máte dlouhou chvíli, tento snímek je k tomu přímo určený. Michael J. Fox byl ve své roli výborný. ()

nonick1

Jedna z těch komedií, u kterých se člověk mockrát nezasměje. Nu, sázka na osmdesátky tentokrát nevyšla, je to taková Podnikavá dívka v kalhotech, ovšem mnohem méně zábavná -  přestože se Michael J. Fox snaží, seč mu síly stačí... Zlatej Doktor Hollywood! ()

fNdEsIECLE

Zajímavé sledovat - době amerického vlhkého snu o kanceláři s výhledem na Manhattan a návratu do vísky ve vlastním tryskáči už definitivně odzvonilo, haleluja ()

helloween93

Komedie s M. J. Foxem z korporátního prostředí s 80’s soundtrackem? Věděl jsem, že se mi tento film od Herberta Rosse (druhé setkání s tímto tvůrcem) bude líbit, že ale nakonec překoná veškerá moje očekávání jsem netušil. Scénář míchá převlíkací komedii, trochu romantiky a příběh o zelenáči, který prorazí v korporátním světě. Nejlepší je na něm ale ta pohodová atmosféra, ta se nedá popsat, ta se musí zažít. 5* ()

BOURQUE

Skvelá oddychovka, ktorá aj v dnešnej dobe funguje takmer bezchybne. Prečo? Jednak jeho príbeh je univerzálny (a má čo povedať aj dneska) a jednak preto, lebo ako „nostalgický film“ funguje parádne. Skvelá AOR hudba (skvelý titulný song od Night Ranger). Prekrásna Helen Slater a skvelý parťák s menom J. Pankow. P.S.: Jeden z mojich obľúbenejších filmov v hlavnej roli s M. J. Foxom (samozrejme vedľa tých top klasik – asi viete na ktoré myslím). Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

Macias

Jedna z nejlepších typických komedií 80. let. Michael je skvělej, Helen krásná. Miluju ten soundtrack. Brantley Carlton Foster prostě jede!!!! Nejvhodnější oddechovka, co znám... ()

Kingjiri

Jo, kdyby bylo tak jednoduchý uspět v zaměstnaní, jak film naznačuje, hned by se chodilo do práce s většim nadšenim :) Samozřejmě je ale příběh jenom pouhá báchorka o tom, jak mladej kluk bez pořádnýho vzdělání a praxe k dobrýmu místu přišel (takže vlastně americkej sen). A k dobrýmu místu ještě jako bonus sbalil holku, do který se na první pohled zamiloval. Klišé střídá klišé a je pravda, že jediná postava, která dokáže pobavit, je právě ta Foxova. Díky sympatickýmu Foxovi stravitelná komedie a docela příjemná žánrová jednohubka, pořád však jenom průměr. ()

Rodin

Výborná zábava, a to i dnes, po létech. Škoda nemoci MJF, tenhle chlapík mohl natočit ještě pár opravdu štěpných záležitostí. Tak hodně zdraví a Good Luck, Michale! ()

topi80

Zábavná oddechovka dělající si legraci z kariéry kravaťáků v korporacích zabývajících se přesuny peněz z jedné virtuální hromádky na jinou. Potěšilo závěrečné velmi neotřelé rozuzlení milostného čtyřúhelníků, kde se nekonalo žádné "jak jsi mi mohl tak lhát", nýbrž to vyústilo v neskutečnou taškařici, která opravdu stojí za to. Když připočtu pohodový osmdesátkový soundtrack, mohu s klidným svědomím dát 70 %. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis