Reklama

Reklama

Paní Davisová

(seriál)
  • USA Mrs. Davis
Trailer 2
Drama / Komedie / Sci-Fi
USA, 2023, 7 h 29 min (Minutáž: 48–60 min)

Hudba:

Jeff Russo

Hrají:

Betty Gilpin, Jake McDorman, Ben Chaplin, Tom Wlaschiha, Margo Martindale, Mathilde Ollivier, Barry Livingston, Darri Ingolfsson, Katja Herbers (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Víra versus technologie a epická bitva v biblickém a binárním pojetí. Temný satirický seriál se odehrává ve světě, kde téměř všechna rozhodnutí činí počítačový algoritmus. Každá sezóna se zaměří na určitou záhadu nebo dilema, které se vyřeší na konci. (HBO Max)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (13)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

Lindelof se po delší době probral ze zdánlivé tvůrčí hibernace a opět dokázal přijít se svébytným a osobitým dílem. Mrs.Davis je sice tentokrát podstatně méně zamotaná a nepokládá tisíce otázek na které nepřináší odpovědi, ovšem bohatě to vynahrazuje satirickým podtónem, kdy se trefuje nejen do náboženství,ale i do technologií typu Siri nebo Alexy, ale také značnou dávkou bizáru. Jak už to tak u Lindelofa bývá, Mrs.Davis není seriálem pro všechny a hodně lidí ho v jeho šílenosti zavrhne velmi rychle, ale ten kdo přistoupí na jeho hru bude spokojen. Když se v závěru odhalí co je vlastně Mrs.Davis zač (čímž se tvůrci trefí jednak do snahy lidí mít věci co nejjednodušší a být někým/něčím vedeni a jednak do všech těch geniálních AI) sem se s chutí zasmál jako už dlouho ne...80% ()

serdehelan 

všechny recenze uživatele

Po Watchmenoch opäť zásah do čierneho. P Neskutočne zábavná záležitosť, ktorá po Lindelofsky vrší motívy a dejové zvraty tých najklišovitejšilích a súčasne originálne podaných a splácaných motívov. Celú dobu scenár prekvapuje kam to celé speje a nakonci to Lindelof ukočíruje a kúsky skladačky zapadnú do seba a minséria je uzavretá. Fantázie sa tentokrát medze nekládli, občas som mal pocit až Gilliamovského fantazírovania. Zatiaľ jednoznačne seriál roka 2023 ()

Reklama

BoPo 

všechny recenze uživatele

Damon Lindelof bol hnacím motorom pre pozretie. Jeden z tvorcov seriálu Ztraceni a zároveň jeden zo scenáristov filmov Prometheus, Světová válka Z a Lov. A čo som dostal tentoraz? Nerozdeliteľne poprepletaný mix vážneho a komédie. Trefnú satiru na sociálne siete a vieru v Boha. Nejaký čas chýbajú záchytné body. Tie postupne prichádzajú, niečo vysvetlia, niečo urobia naopak ešte prekombinovanejšie. Celkom dlho ma tá kreatívnosť a čudnost bavila. Čím sa však viac blížil koniec, tým to bolo vážnejšie a menej pošahané. Mrs. Davis má dobre padnuce rozuzlenie, oceňujem všetky tie nápady, ale chýbajú wow momenty či postavy. Za týždeň nebudem vedieť, že som pozeral. ()

Hall900 

všechny recenze uživatele

Five stars. One hundred percent consumers satisfaction. Lindelof se svojí po Watchmanech další metou.  Opět se odehrává v alternativní realitě a opět je ta realita zatraceně zábavná. Betty Gilpin má zase  to správné charizma polobohyně, co jakoby vystoupila ze stránek komiksu, A to tady ani nemusí nosit wrestlerský spandex jako v Glow.  Jo. V obou případech famózní výkon.  A komu by nestačila jeptiška , dostane i kovboje, Papeže ,Ježíše, algoritmus,Shredingera i s kočkou, kouzelníka, Duke Nukema, velrybu, svatý grál a bělouše. But remember : Comfort is no reason to ignore a reality. ()

kyjo 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hodně zvláštní mix žánrů, motivů, humoru a patosu. Od sci-fi, přes mysteriózní drama, po akční thriller. Kombinující prvky náboženství a mytologie s moderní technologií. Skoro bych řekl, že je toho chvílema až moc, a přestává to dávat smysl. Je tu pár dobrých "WTF" a "LOL" momentů. Herecký výkony dobrý, zejména Betty Gilpin. A Margo Martindale jako matka představená je dost vtipná. ()

Galerie (34)

Reklama

Reklama