Slepičí úlet

Chicken Run

Slepačí úlet

Animovaný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA / Francie, 2000, 84 min

Ginger má velký sen, Už nebýt celý den zavřená na farmě a dělat to, co se od ní očekává - ale žít plnohodnotný život někde daleko, kde svítí sluníčko, je zelená tráva a nikdo po ní nechce aby nadále snášela vejce. Vejce? Asi jsem měl říct, že Ginger je slepice a žije na Tweedyho slepičí farmě, odkud se, den za dnem snaží i se svými kolegyněmi uprchnout. Ale smělé plány většinou nevycházejí, a až příchod nového kohouta, Rockyho, může pomoci. Ale musí si pospíšit, neboť paní Tweedyová má nový plán - začít vyrábět slepičí koláče. A z čeho se vyrábí slepičí koláče? ... Slepičí úlet je jeden z nejlepších animovaných filmů posledních let - a zaručuji, že se budou bavit nejen ti nejmenší (slepičky jsou krásně vyanimované) tak i ti největší (spousta narážek a vtipů, obraz lidské společnosti). I samotný příběh má co nabídnout, přes kapku napětí, kapku romantiky ale hlavně spoustu humoru. Čím ale film bezkonkurenčně vede je hudba - Harry Gregson-Williams a John Powell ze sebe vydali to nejlepší, a Building the Crate patří právem k mým nejoblíbenějším soundtrackovým písním..(15.4.2011)

Lehce nadprůměrná animovaná podívaná, která podle mě není nikterak výjimečná. Zábava je slušná, ale mě film nedokázal zaujmout tak, jak bych si představoval a jak jsem si také myslel. Britové to s plastelínou umí, humor mají taky výtečný - to je dobře známé, jenže to celé nějak extra nefunguje a tak je z tohoto díla "jen" vtipný film o jednom útěku slepic z jejich farmy. 60%(10.7.2009)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +slušná animace, je to zábavné, scénář s odkazy, zajímavé charaktery -má to i slabší části, jsou i lepší filmy/// Zajímavým faktem je, že když jsem to viděl před 5 lety prvně slušně jsem se bavil, ovšem až dnes si všímám většího množstvý odkazů. Hodnocení dávám stejné, protože film za tu dobu nic neztratil. Slabší je možna dabing, jak ten původní tak i ten český. Ale to nic nemění na tom že to je pohodový film s pěkným Happy-endem/// Celkem 75%///(30.12.2006)

O tu jednu hviezdičku slabšie ako Gromitovky, ale aj tak výborná animovaná komédia. V neprospech tohoto filmu ide fakt, že som ho videl tesne po Shrekovi a Monster s.r.o. a bol som patrične namlsaný, ale ona ta plastelína je trochu o niečom inom. Ale aj tak mi tam chýbalo niečo, taký ten šmrnc. Zato (ako je u Parka zvykom) postavičky a ich mimika sú úplne úžasné a tak ako nenávidím tučniakov tak teraz milujem sliepky. Kurva to muselo byť roboty !!!(8.6.2005)

Scénář: Karey Kirkpatrick .. Alegorie koncentračního tábora včetně plánovaného konečného řešení tj. vyhlazení slepic je výborně promyšlená. Ostatně celý scénář rozvádí jednodušší zápletku poměrně zajímavě, byť ne překvapivě. Plastelínová animace slepic je velmi propracovaná a jak už je od Creature Comforts známé velice vtipná a osobitá. Nick Park to zkrátka umí. Přesto jeho první celovečerní film nevystupuje ze stínu Wallace & Gromit – nejen těch krátkometrážních, ale zejména celovečerního The Curse of the Were-Rabbit. 70%(27.12.2005)

• - Součástí filmu je řada odkazů válečný velkofilm Velký útěk (1963). Příkladem je zavírání na samotku nebo-li házení do kontejneru, pohazování si baseballovým míčkem o stěnu nebo i samotný útěk, kdy se slepice snaží dostat ven pomocí tunelu a dřevěného vozíku na kolejničkách. (T081)

• - V části filmu, kdy Ginger zachraňuje Rockyho z pece, film odkazuje na snímky ze série Indiana Jones. (vyfuk)

• - Původní píseň, která měla být na konci filmu, byla "Don't Fence Me In" zpívaná Andrews Sisters. (Valsadora)