Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Detektiv (G.C.Scott) odhaluje vzorec, který byl navržen nacisty za II.světové války. Vzorec nabízí možnost na výrobu benzínu ze syntetických produktů, čímž by se eliminovala nezbytnost ropy, a tedy i ropných společností. Velká ropná společnost se o tom dozví a snaží se zničit vzorec a s ním každého, kdo o něm ví. (Docflash)

Videa (1)

Trailer

Recenze (8)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Tak za prvé, vyhněte se českému dabingu, dělanému pro Primu 1996 režisérem Drbohlavem. Jan Teplý v ústřední postavě Barney Cainea (George C. Scotta) je sice skvělý a ani proti ostatním výkonům nelze moc namítat, obsazení je ale tristní a lidi co se na něm podíleli by měli mít nadosmrti zakázanou činnost. Bedřich Šetena mluví ve filmu všechny chlapy nad šedesát let a pokud náhodou někdo promluví jinak, je to o dvacet let mladší Tonda Navrátil, který naopak namluvil všechny chlapy mladší čtyřiceti. Takže se vám stane, že jdete do hotelu, na recepci vás Šetena pošle do pokoje, kde zazvoní telefon, ve kterém vám další Šetena domluví schůzku a když na ní přijdete, opět mluvíte s Šetenou. Pak se setkáte s dvěma dalšími muži, oba jsou Šetena- Doprdele, to to nikdo neslyší, to to fakt nikomu nevadí?__Za druhé, napojení na události ze sklonku války moc nefunguje, vyšetřuje se v L.A., pak v Berlíně, ve Svatém Mořici a nakonec zase v United States. Je to dost překombinované, i když jako detektivka docela funkční. Dojem trochu kazí častá scenáristická klišé (zrada v sukni, střely skrz okno hned když svědek domluví, trapná akce na hranici mezi berlínskými sektory, předpovídatelný konec). Brando je sice uveden na prvním místě, ve filmu je ale málo. ()

Reklama

baruss

všechny recenze uživatele

Raspberry Award (Maliny) : 1981 : NOMINÁCIE (4) : Najhorší film, Najhorší herec VR - Marlon Brando, Najhoršia réžia - John G. Avildsen, Najhorší scenár - Steve Shagan. ()

Galerie (31)

Reklama

Reklama