Píše se rok 1996. Život v Los Angeles připomíná peklo. Chaos, bezpráví a zločin zvítězily nad slušností a pořádkem. Jedním z nejtvrdších a nejúspěšnějších policistů je seržant John Spartan, který během tří let služby dopadl tisíc zločinců. Pro své demoliční metody dostal přiléhavou přezdívku Demolition Man. Ve chvíli kdy, se rozhodne zneškodnit cynického vraha Simona Phoenixe, však exploduje budova i se třemi desítkami rukojmích. Protože nikdo netuší, že rukojmí už byli v době výbuchu mrtví, je John Spartan odsouzen k sedmdesáti letům zmrazení v kryovězení, stejně jako Phoenix. Rok 2032. Život v megapoli San Angeles připomíná ráj. Slušnost a pořádek zvítězily nad zločinem a chaosem. Už více než patnáct let nedošlo k vraždě a střelnou zbraň lze vidět jen v muzeu. Změnila se i společnost. Sex je výlučně bezkontaktní, za sprostá slova se platí pokuty, lidé se vyhýbají fyzickému kontaktu a jsou neustále zdvořilí. Nesolí, nepepří, nejedí maso a vůbec žijí velmi zdravě. A do takového světa je rozmražen psychopat Simon Phoenix. Změkčilí policisté, kteří dávno odvykli střetu se zločinem, si s ním nedokáží poradit, a tak je třeba najít někoho, kdo by to dokázal. Takový je jen jeden - John Spartan. Jenže i ten je u ledu. Z nařízení policejního ředitelství je tedy povolán k životu... (TV Nova)

rychlej

To by jeden nevěřil, že to co bylo v době natáčení absurdní, dnes budeme v podobném duchu žít. Sly výbornej a Sandra roztomilá. ()

Lukke32

Další klasika... s tímhle filmem jsem vyrůstal :) Naprosto a bez diskuze skvělé - kultovní akční komedie s pytlem hlášek - a zároveň parodie na budoucnost. "Je ti zima nebo se mě bojíš?" ()

ffiikkyy

((89%)) Pro někoho tuctový film, pro mě srdcová záležitost se Sylvestrem a Wesleym v hlavních rolích. Čeká taková budoucnost i nás? Doufám rozhodně že ne, alespoň co se novým metod sexu týče :) Filmu každopádně nechybí akce a ráz a vždy moc rád slyším: ´´vražda, smrt, zabití´´. Na to že to je už tak stará pecka, tak stále překonává desítky současných kvalitných filmů z téhož žánru a ještě nějaký čas bude. ()

Jirkacek

Když byl snímek Demolition Man uveden do kin a poté na TV obrazovky, bylo pro mne takřka povinnost nechat spočinout na něm celých 110 minut moje oči. V té době byl Sylvester Stallone ikonou akčních filmů a vůbec celého filmového průmyslu a já se na jeho herecké počiny vždy těšil. Tenkrát mne všechny ty střílečky, honičky, akční scény a nepřekonatelný hrdina hodně bavily a věřím, že nejen mne. S přibývajícím věkem a rostoucí inteligencí jsem však začal být na kvalitu filmů o něco více náročnější a tak jsem si doma demoličního muže po letech zase pustil. Chtěl jsem zjistit, jestli mne stále muž, slavící u nás svátek poslední den roku, dokáže tak nadchnout jako kdysi a musím sem napsat, že alespoň v případě tohoto filmu se tak stalo. Demolition Man opět nezklamal, přičemž nejvíce se mi líbil perfektní český dabing, díky němuž u nás doma přibyli několik hlášek, například Zdravím a pozdravuji, Buď dobrý nebo Rozviň svůj klid. Z čeho jsem měl naopak hrůzu byla představa podobně sterilní společnosti s čipy implantovanými do rukou. Hrůza, být sledován na každém kroku a za každou nadávku dostat pokutu, to vážně neéééé. Nicméně tento snímek neměl být asi nějakým mementem budoucnosti, ale spíše akční komedií, což se autorům určitě povedlo. Hlavním hrdinou byl již zmíněný Sly jako policista John Spartan, řečený Demolition Man, který byl obviněn z neúmyslného zabití 30 rukojmí a za trest na 36 let zamrazen v moderní věznici. Ve skutečnosti rukojmí zabila další akční hvězda devadesátých let Wesley Snipes v roli zločince a vraha Phoenixe, který byl také umístěn do ledu. Roku 2036 byli oba rozmrazeni, nicméně stalo se tak jaksi neplánovaně a rozhodně ne pro dobré chování. Zatímco brutální Wesley měl za úkol vymýtit podzemní hnutí za použití jakýkoliv prostředků, později probuzený policista Sly jej měl jako kdysi zatknout. Na pomoc si jej pozval moderní policejní sbor, který pistole viděl jen v muzeu. Při pronásledování pak bylo několik hodně akčních scének i vtipných hlášek. Co bych ještě chtěl do budoucna zachovat, tak je výměna tělních tekutin mezi mužem a ženou. A mimochodem ti směšní policisté s heslem Bránit a Chránit mi něco připomínali....Demolition Man se mi tedy opět líbil, dokonce tak, že jsem opravil hodnocení a přidal ještě jednu cípatou, takže jej hodnotím celkem pěti demoličními hvězdami *****. ()

SNCIS

"Johne Spartane, máte pokutu jeden kredit za porušení morálního statutu!" Švadlena Stallone versus nelítostný zabiják Snipes. Akční sci-fi odehrávající se v roce 2032. Režisér i scénáristé se drželi při zemi, když tvořili rok 2032. Nemusíte se tedy bát vesmírných lodiček a hromady digitálních triků. V roce 2032 se trestá za sprostá slova, auta se řídí sama, nepoužívá se toaletní papír, nesexuje se, nejsou zbraně a skoro všichni jsou mírumilovní. "Šílenec chytá šílence." Změní se to, když se v tom roce ocitne zločinec a polda z devadesátek. "Vražda. Smrt. Zabití." Olovem, pěstmi ani hláškami se tu nešetří. "Je ti zima? Nebo se mě bojíš?" Je to hodně nápadité a není to nudné. Nejvíc mě rozesmála sex scéna mezi Stallonem a Bullockovou. "Zkusme to postaru... Myslím - šou*tání, divočinu, mambo, šuky-šuky." Je to poctivá stará akční podívaná. - 90%. P.S: Jednu věc bych ale chtěl vědět. Jak sakra fungujou ty tři mušle? ()

Ricky.Bobby

Pro mě skvělý film který mě vrací zpět do mého mládí plný dnes už kultovních hlášek, vždy se rád podívám znovu a jen doufám že nás taková budoucnost nečeká jinak bych byl asi jako lidé v kanálech. 8/10 ()

BigJohn02

Futuristická sci-fi akční komedie, která nás před dvaceti lety pobavila. Dnes, když se utahují šrouby, nám pomalu tuhne úsměv na rtech: "Sůl pro vás není zdravá, tak je zakázaná!" ()

sophianne

Znovu jsem se na film podívala po dlouhé době. Kdysi bych dala tak čtyři, možná dokonce tři hvězdy. Dnes asi umím líp ocenit tu klasiku, určitou jednoduchost akční scifi komedie a klidně bych dala i šestou hvězdu za to, jak báječně je tu zesměšněna politická korektnost, ze které by si Stallone dnes už asi srandu dělat nemohl. Thumbs up. ()

ricardo2803

Podruhé mě Stallone pobavil ve zdařilé komedii. Poprvé jsem zde zaregistroval W. Snipese - příjemné překvapení. No a Sandra Bullock? Co dodat... Ta se mi líbí vždycky, i když to pro mě není klasická kráska na první dobrou. Film celkově působí svižným dojmem, soubojové scény jsou zvládnuté na výbornou, zápletka zajímavá. ()

hovnocuc

To je dobrá záležitost...klasika, která ukázala, že akčňáky osumdesátejch let přežijou v pohodě i do devadesátek... stačí do nich nasypat víc vtipu, sarkasmu a urejpanejch hlášek. Myšlenka to neni špatná, děj je svižnej, akční scény berou, ale to, co tenhle film táhne a kvůli čemu si ho jednou za pár let dám, jsou právě ty fórky a hlášky lítající ze všech stran...a to, že sám sebe vůbec nebere vážně :-). Směju se pokaždy, když ho vidim. Maniak odpověděl ironickou poznámkou... ()

Vlastekk

Super snímek, natočit takový film v dnešní době, kdy zápornou postavu hraje muž černé pleti je sci-fi na úplně jiné úrovni ()

topol999

super film, zase jsem si myslel, že se bude jednat o akčnák se Slyem, ale u tohohle filmu jsem se skvěle bavil, určitě to je dáno i vynikajícím dabingem (bezkonkurenční Svobodová, Tůma, Soukup)...... V době vzniku asi málokdo předpokládal, jak moc reálné by to dnes mohlo být.... viz bezzubí policisté vůči zločinu.... Důležité je, aby se lidé chovali slušně.... pche!!! připomíná mi to dnešní západní Evropu.... no nic.... skvělý film se skvělým obsazením, Sly byl naprosto úžasný, Wesley byl k sežrání - vtipný, geniální, sarkastický a zlý zároveň. Sandra Bullock s jejíma vynikajícíma hláškama a přeřekama byla bombastická!!! Ta spousta hlášek by mi zabrala celé pole pro komentáře, takže se do toho pouštět nebudu, ale válel jsem se smíchy, a o to jde, ne?! nelze jinak než 5*. "Konečně našel sobě drobného a pěkně jste ho ožral. Ve městě je nový šeřík. :) Toho chlapa najmu! Byl jsi kurevsky dobrej...... ty zatracená, zasraná, zkurvená bedno.... Teď nepotřebuju ty 3 mušle =D je každý transfer tak příjemný?" ()

doom.cz

Když jsem byl teenager, bral jsem tenhle film jako povedenou akční taškařici. Nyní jsem senilní paranoik a ve filmu cítím takové to "pičo", podobné "pičo" jako v 1984, 451 °F nebo Equilibriu. Pozor na totalitní budocnost. ()

BStone

Sylvester a Wesley v akční jízdě plné výborných hlášek, které především nahazuje krásná Sandra. Za mě tady lehce přehodnocený, ale zábavný snímek. 65% ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (více)

Rodriguezovo „město bez hříchu“

Rodriguezovo „město bez hříchu“

21.02.2009

A Sin City 2 se opět odkládá. Šéfové produkční společnosti Dimension Films totiž oznámili, že Robert Rodriguez pro ně natočí sci-fi thriller Nerverackers. A bude se muset do natáčení pustit co… (více)