poster

Krtek a maminka

 • Slovensko

  Krtko a mamička

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný

Česko, 1997, 5 min

Režie:

Zdeněk Miler

Střih:

Gaia Vítková

Zvuk:

Jan Kacián
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (90)

 • Nethar
  *

  Další bizár díl. Tohle chce asi trochu whisky, aby člověk zvládnul, neodvážil jsem se dívat tak zblízka jako dcera. Sorry že prozradím napínavý příběh: Zaječice touží po sexu. Krtek ji dohodí pořádnýho zajíce. Užívají si. Krtek vytáhne ze zaječice asi dva malý zajíčky, scéna s porodem je velmi naturální i naturalistická, efektní i efektivní, nevěřil jsem svým očím, ona rodí zajíčky. Sexuální výchova musí začít brzy. Všichni jsou šťastní. Krtek leze do díry.(1.10.2015)

 • verbal
  *

  Vážený soudruhu Milere, dobře vím, že ty tam jsou časy, kdy největší starostí Vašeho hmyzožravce bylo, aby mu nechcíply petůnie nebo jak zlomit čápa a další potvory, aby mu spíchly šik kapsoidní mrkváče! Ale: Požádal mě včera můj tříletý syn, abych mu pustil "Tlansfolmels". Jelikož se snažím, aby z mých dětí nevyrostli zparchantělí, přechytřelí, arogantní majitelé světa, držím je zatím, mimo jiné, co nejdále od "sofistikované" pseudokultury amerických soudruhů. Napadlo mě tedy, vnutit mu místo toho pravou českou klasiku, kterou jsme byli všichni odkojeni a již jsme tak milovali!! A dokonce jsou nové díly! V pokojíku bylo naprosté ticho, z čehož jsem usoudil, že ho to zaujalo a čumí na to s otevřenou pusou. Soudruhu Milere, musím říct, že při kontrolní obchůzce jsem padl na prdel a čelist výrazně poklesla i mně! Vidím noru, ze které skáčou malí zajíčci a říkám si, že i po těch letech stále udržujete svůj okouzlující standard...... To ale jen do chvíle, kdy jsem zjistil, že ve skutečnosti hledím do FRNDY paní Zajícové, které zrovna praskla voda a ta Vaše černá bestie jí vehementně pomáhá tlačit! Jsem si vědom, že je jiná, tak nějak rychlejší doba a zásady výchovy kapitalistické mládeže vyžadují změnu postoje. V žádném případě nejsem prudérní, nemám, kurva, ke sprostému slovu daleko a i ty nejotrlejší multiotvorové ženy a dívky se v mé přítomnosti vždy červenaly! Snad se ale shodneme, že Vaše veledílo bývalo apriori určeno pro dvou až pětileté děti!! Jak mám teď, do prdele, tříletému klukovi vysvětlit ( a to si kuřte, že jsem zavalen spoustou zvídavých dotazů), že co vídí je důsledkem toho, že ten debil Zajíc neumí šukat a nasmrkal paní Zajícové do gramofónu??? Když už, tak to na ty parchanty příště vypalte naprudko s plnou parádou, protože jinak se mi určitě bude lépe objasňovat, jak vznikne z nějakého posraného Deceptiona Mustang 1967. Těším se na další skvělý díl "Krtek a Čičolína". Se soudružským pozdravem "Světu mír", Verbal.(12.2.2010)

 • Gemini
  ***

  Těžko říct, zda chtěl pan Miler ve svém velmi pokročilém věku a očekávání toho, co jeho potomstvo v linii přímé možná provede s jeho Krtkem (my dnes už samozřejmě víme, že Krtek + Panda = Krnda), být poťouchlý, nebo měl výsledek nějakou prozaičtější příčinu, ale každopádně pokud mělo jít o osvětu, tak je dost polovičatá. No, možná tříčtvrtničatá, ale nikdo nemůže popřít, že když už paní (možná slečně, co my víme?) zaječici po seznámení s mladým zajícem a jisté scéně mimo záběr začne růst břicho, a nakonec v rámci možností realisticky (bez krve a dalších tekutin,ale se slušnou dávkou anatomické přesnosti) rodí s Krtkovou pomocí malé zajíčky, je legitimní očekávat, že se dozvíme i to, jak se novorozenci do toho břicha dostali... jsem z tohohle dílu tedy dost na rozpacích, i když obavami z vysvětlování těchhle věcí dětem obecně netrpím;) 60%(13.3.2016)

 • Radyo
  ***

  Tento díl na rozdíl od drtivé většiny ostatních "Krtečků" má pro děti jen osvětový význam. Většina z nich při jeho sledování zjistí, jak je to s nošením dětí čápy a podobnou havětí, což rodičům de facto může usnadnit úlohu při případném rozpačitém vysvětlování, jak to s těmi příchody dětí na svět vlastně je. Nicméně na úkor tohoto vzdělání se vytratila zcela a naprosto ona původní poetika celého roztomilého seriálu, což mně osobně poněkud vadí. Ale to je už problém takřka všech novějších dílů Krtka.(2.9.2003)

 • Renton
  ***

  Krteček už pomale začíná fušovat do každé "hlouposti"..(6.5.2005)

 • DaViD´82
  ****

  Velká zaječí láska i nejnaturalističtější večerníčkový porod; what's not to love?(5.1.2014)

 • TheMaker
  ***

  Tak tohle bylo drsný :-DD(13.3.2009)

 • RHK
  ***

  Hurá. Už nejsem needukovaný. Zatím jsem měl tušení, jak to dělají motýlci - a teď jsem díky panu Milerovi přidal i zajíčky. Celé viz: http://www.tudou.com/programs/view/Zh6cNmxeFQ4/(17.2.2011)

 • Jeanne
  **

  Název ...a maminka je příliš zavádějící - přesnější by bylo krtek porodníkem! Tak tohle je ten nejvíce šokující ze všech "krtků"! Možná ze všech filmů pro děti vůbec ...na začátku 80. let takovéto příběhy opravdu nedávali :-) Zkrátka krtek už nevychovává děti jen k ekologii (Krtek ve městě), k pomoci po povodních (Krtek a myška), o textilních materiálech (Jak krtek ke kalhotkám přišel), ale pustil se rovnou do sexuální výchovy! Takže nejdřív je dohazovačem zajíců (ti si pak naštěstí odskočí mimo záběr) a krtek pak sám odrodí malé zajíce! Když je doslova vytáhne, člověk jen zděšeně kouká a nestačí se divit...! Nedělá si z nás Miler jenom srandu? Ne, je to fakt. Otázka je jestli to děti vyděsí opravdu mnohem víc než nás. :-)))(18.11.2003)

 • 3DD!3
  ***

  Dívali jsme se na to ve škole, asi instruktážní video... ;)(18.3.2013)

 • ripo
  **

  Uf uf, tak toto som ale vôbec v rozprávke nečakal .... Krtko je Doktor Mundy - to je ten, čo má rád **ndy .... Ten pôrod bol doslova nechutný. K obdobnej brutalite by mi chýbalo len aby pán Miler natočil tú povestnú zajačiu rýchlovku ... brrrrrrrr(23.12.2007)

 • Jezinka.Jezinka
  odpad!

  Odchována pragmaticky uvažujícím rodičovstvem, které na moje a sestřiny dotazy stran plození od početí do porodu reagovalo strohým odpřednesením faktů a předložením obrázkové dokumentace v anatomických atlasech, zvyklá na osobní sledování mláďátkotvorství na našich morčatech, pískomilech a potkanech od početí do porodu, myslela jsem si, že mě v téhle oblasti nemůže nic překvapit. Krtka a maminku jsem na youtube potkala náhodou a bylo to památné setkání. Krtka nemusím, byť je to zvířátko v mé oblíbené barvě, není nad pastelovou černou, ale zajíčka jsem měla vždycky ráda. Tenhle díl mě donutil vztah k zajíčkovi trochu přehodnotit. Zajíčka mám ráda, pokud se nesetká se zaječicí. Co se mě týká, je pro děti vhodnější vidět opravdový zvířecí porod, než tuhle silně traumatizující hrůzu. Jediné, co na tom shledávám jako povzbudivé je, že jsme byli ušetřeni porodu placenty a její následné konzumace, což je jev v přírodě zcela běžný. Děkuji, pane Milere.(30.6.2013)

 • castor
  ***

  Vůbec jsem si tenhle díl z dřívějška nevybavoval, ale ukázkový zaječí porod mě rychle probral. Aneb jak dětem vysvětlit, že je nepřinesl čáp. Řeči o doživotním traumatu jsou samozřejmě v 21. století totálně mimo mísu, takže nožky od sebe, přichází Krtek.(2.7.2014)

 • Divočák
  odpad!

  Krtek asi neměl zrovna co na práci a tak si zahrál na menšího dohazovače. Seznámil pana Zajíce s paní Zaječicí a ta, jak už to tak bývá, se po krátkém a nevinném polehávání na mráčku nafoukla jako balónek. A tu přispěchal pohotově Krtek se svojí gynekologickou brašnou, roztáhnul Zaječici nohy a začal jí skákat po bříšku, načež jí z podivného černého otvoru mezi nohama začali vyletovat mlí králíčci... Co tohle mělo jako znamenat? Vidět to jako malý, tak z toho mám doživotní trauma! Něco takového nikdy nemělo spatřit světlo světa!(17.10.2007)

 • Phobia
  **

  Zlákána komentářem uživatele "verbal111" (díky za další záchvat smíchu; a mimochodem, ta černá bestie není hlodavec, ale hmyzožravec;-)), pustila jsem si tento díl Krtečka na Youtube... Ty kráááávo! Nemám slov, jednu hvězdičku prdnu za tu stále líbivou animaci, jednu z nostalgie, ale jinak: Miler je úchyl, nikoliv Průša. To jsme to dopracovali, učit batolata trtkat... 35%(12.2.2010)

 • hippyman
  *

  co TOHLE proboha bylo??? no to by člověk blil... 20%(21.1.2008)

 • Jacinda
  odpad!

  Nejhorší díl krtka jaký jsem kdy viděla a jedna velká "zbyš"(27.1.2009)

 • petaspur
  ****

  Pro mého synka byl ve dvou letech díl o zaječí rodince tím nejoblíbenějším a já se bez mučení přiznávám, že jsem se u něj vždycky také bavil.(17.6.2009)

 • Aky
  ****

  Krtek je zřejmě nesmrtelný a nadčasový. Nápad, syžet y příběhů, realizace, všechno je harmonické, originální a přitom zobecňující. I když jsou ěkteré epizodky slabší, pořád jsou skvělé.(2.4.2012)

 • Hromino
  ***

  Proboha, pan Miller si dal štamprlu, nebo co?(11.2.2009)

 • boshke
  **

  Krtek už byl lecčím, ale dohazovačem a porodní bábou ještě ne. Jo, osvěta je jistě nutná, ale nevím, jestli už u tříletých dětí. Obzvláště vysvětlování rodičů, jestli z objímání opravdu vznikají děti, musí být perné. A u porodu v přímém přenosu jsem si řekl jen "wow!". Až budu mít děti, budu se muset ujistit, abychom tento díl přeskočili... 30%(1.2.2012)

<< předchozí 1 2 3 4 5
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace