Krtek chemikem

• Československo Krtko chemikom
všechny plakáty
Animovaný / Rodinný / Krátkometrážní
Československo, 1974, 6 min

Krtek najde na jednom skladišti chemickou soupravu. Zkoumá jednotlivé chemikálie, a zjistí, že mají různé vlastnosti. Pak ho napadne je sloučit ve zkumavce. Vymkne se mu to z ruky, a zkumavka začne vystřelovat různobarevné kostky,kolečka, které složí do různých tvarů - autíčko,vláček... (Matrinx)

M-arta

Fantazie bez hranic je pěkná věc. Ale smíchám-li dvě chemikálie, bude to barevně pšoukat a smíchám -li tři, vzniknou kostičky na hraní? Postrádám trochu slušnější pointu, ale jinak je to mile nekomplikované, krásně jemně barevné a standartně výborně nakreslené. ()

h0n24

Chemie hrou. Škoda, že za nás nápad "smíchám dvě věci" vždycky skončil destrukcí, nikoliv kreací, jako u krtka. Je to holt (asi) bůh, či co... ()

MsUtahraptor

Nejkouzelnější hodina chemie, kterou jsem kdy viděla. Od mala byl tohle můj nejoblíbenější díl Krtečka a dodnes bych dala nevímco za Krtkovu krabici chemických pomůcek. :D ()

Paity

Skutečně originální výuka chemie. Každopádně srovnatelná snad jen s hrou na to nechat něco vybouchnout a obarvit se. ()

orkadimenza

Není to špatné, ale na 5 hvězd bych to musel doporučit mojí chemikářce se stoprocentní jistotou, že se jí to bude líbit. Takto se jedná o průměrnou zábavu, která nijak neurazí. ()

Nethar

Abstraktně kubistický imaginativně impresionistický díl. Myslel jsem, že tohle přijde až v dílu Krtek a houbičky. ()

LachtanShows

Legenda mezi legendami a hnací motor pro všechna děcka, co chtěla po Krtkově vzoru míchat chemikálie všeho druhu a vytvářet neuvěřitelné chemické jevy. ()

JoSte

Tentokrát se krtkovi povedlo zajímavým způsobem zamíchat druhý a třetí rozměr, patrně byl pod vlivem halucinogenů. ()

Martin00x

Když jsem byl hodně, hodně, hodně malý, tady ten díl se mi líbil nejvíce ( hodně, hodně, hodně dlouho - to jsou časy, které jsem trávil ve školce ) ()

giaruj

Až tu som pochopil hlášku kamaráta: "Myslím si, že niektorí tvorcovia kreslených filmov fetujú:-)" Pre mňa najslabší Krteček. ()

ostravak30

Krtek by ve škole co se chemie týče asi neobstál. Svými neuváženými smíchaninami ohrožuje celé okolí, ale nejvíc sám sebe. Nakonec se z toho ale vykouzlí různé tvary a dokonce autíčko. Jak to ten koumák udělal? Velmi se mi líbila hudba. ()