Reklama

Reklama

Krtek na poušti

  • Československo Krtko na púšti
Animovaný / Rodinný / Krátkometrážní
Československo, 1975, 7 min

Režie:

Zdeněk Miler

Hudba:

Vadim Petrov

Obsahy(1)

Krteček se dostane do daleké pouště a za pomoci dalších zvířat odstraní písek ze zapadané studny, která pak opět přináší vodu. (mau)

Recenze (28)

genetique 

všechny recenze uživatele

Niekto tu zrejme nevie oceniť jednoduchosť a krásu nápadu, ktorý na púšti Krtka napadol. Opäť krásny dielik. Krtkova obetavosť nemá hraníc. :) ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Krtek je zřejmě nesmrtelný a nadčasový. Nápad, syžet y příběhů, realizace, všechno je harmonické, originální a přitom zobecňující. I když jsou ěkteré epizodky slabší, pořád jsou skvělé. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Krtek se holt nikde neztratí a umí si poradit i s nedostatkem tekutin na vyprahlé poušti, na které se vyskytují různá zvířata, které bych tam sice nečekal, ale budiž. Nicméně poselství je jasné - ve dvou (či více) se táhne vždy lépe. ()

IllIlIlIIl 

všechny recenze uživatele

Jedna z nejznámějších českých animovaných pohádek pro děti. Jako malý capart jsem měl Krtečka rád, ale objevily se dětské seriály, které jsem měl radši. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Tenhle díl jsem v neděli večer viděla úplně prvně. Hodně mě překvapil a samozřejmě potěšil a to už dávno nejsem malé dítě. Zdeněk Miler měl prostě geniální nápady, to se musí nechat. Krtečkův smích je nezapomenutelný. ()

LeoH 

všechny recenze uživatele

Historicky zřejmě nejsluníčkovější, nejoptimističtější a nejúderničtější krtčí příhoda. ()

duddek 

všechny recenze uživatele

*spoiler* Krtek se nechá vrtulníkem přepravit na poušť, široko daleko nikdo, ani voda, jen fata morgana. Až poté se rozpomene na svou základní dovednost - hrabat - a odklidí písek ze zanesené studny (opět s pomocí ostatních, jak jinak), která následně začne přetékat. Tak tak, že krtek chytí spoj z tohoto podivuhodného světa zpátky (anebo někam dál...). ()

Reklama

Reklama