Lítá v tom

• Česko Tátou proti své vůli (pracovní název) (více)

Romantická komedie o tom, co všechno se může stát, když se zapletete do jedné nevinné lži. Hlavní hrdina chce naposledy potěšit svou nemocnou maminku, která touží po vnucích. Přesvědčí proto těhotnou sousedku a bývalou striptérku, aby sehrála jeho dívku a nastávající ženu. Maminka se ale zázračně uzdraví a strhne se lavina nedorozumění a karambolů a několik životů se převrátí vzhůru nohama. Do udržení lži jsou totiž postupně zataženi další členové rodiny, přátelé, kolegové z práce a vůbec každý. (Bontonfilm)

Slepejsek

Na jednu stranu přehlídka klišé. Na druhou natolik avizovaná, že to zas tolik nebolí. I díky ústřednímu hereckému triu až do okamžiku milostného uvědomění si snesitelné. Až v závěru - jakoby to chtěli autoři dohnat - teče cukr proudem... ()

gogo77

3/10 ... tak toto sa na vyborne CZ komedie netaha ani zdaleka .... absolutne hlupy pribeh ... trapny hlavny hrdina a este hlupejsia Kristina Svarinska (na kieho rit ju vsase strkaju) ... a samozrejme musi hrat blbu naivnu infantilnu slovenku bez prostriedkov ..... herecke obsadenie je velmi slabe... take slabe ze obsadili aj Mira Nogu (a on to dokonca vzal)    ... o co ide? ...o nic... hlavnemu hrdinovi tiahne na 40 a na kazdej zene ktoru doteraz spoznal nasiel nejaku chybu a tak je stale sam...ma vsak dynamicku maminku ktora strikuje ostosest aby mala nachystanu vybavu pre nexistujuce vnucata....no tu zrazu ju "trafi slak" a tak chce hlavny hrdina matku potesit aspon an smrtelnej posteli a privedie jej do nemocnice ukazat svoju "akoze" vyvolenu novu frajerku Svarinsku (este k tomu tehotnu) ... aby maminku tesne pred smrtou potesil.... no stane sa zazrak a tato informacia matku nielenze postavi na nohy ale zacne vsetko riesit ()

JB001

Viděno na VOYO. Nic jsem od toho nečekal a byl jsem mile překvapen. Na tuzemské poměry v rámci svého žánru nadprůměrná záležitost. Pohodová romantická komedie na páteční večer se sympatickou Kristínou Svarinskou.  Škoda jen, že Sandra Nováková nepředvedla něco víc... ()

charles3

Přiznám se, že podle syžetu jsem se na tento film docela těšil jakožto na "čistou" romantickou komedii amerického "střihu", ale dostal jsem něco trochu jiného. Jakési sci-fi pozadí, comicsové prvky vyprávění, spoustu pro příběh nadbytečných a téměř nevyužitých postav - nová kolegyně v podání Sandry Novákové, dvojice mužů odnaproti, kteří na mě zprvu působili jako gayové... K tomu soundtrack, nelogicky připomínající 70. a 80. léta (Špinarová, Korn). Zde mě nejvíc zaskočilo použití ústřední písně ze Samotářů (Hello, Lucky Boy...). Až z titulků jsem zjistil, že se jedná o další česko-slovenskou předělávku zahraničního originálu, tentokrát maďarského, čímž se snímek řadí ke komediím Známí neznámí, Přání Ježíškovi a Jedeme na teambuilding, tentokrát s o stupeň horším výsledkem. Ovšem na debut vcelku solidním. ()

miromax

Film mě pobavil i přes předvidatelný a jednoduchý děj. Do kina mě nalákal hlavně Kryštof Hádek, filmy s ním si nenechám uniknout. Sedí mi ale v jiných žánrech….prostě mu nesedí zamilované role…nevěřím mu to! ()

Hanka_M

Dianiška je na divadle výborný tvůrce. Tento film mu bohužel nevyšel - jednak je z toho velmi cítit jeho divadelní vyprávění a co na scéně může fungovat vtipně, nebo prostě nějak dramaticky, tak v této komedii je velmi krkolomné a fádně. Neříkám, že jsem se místy nezasmála, ale je to velmi prvoplánová záležitost příliš rychlokvašně sebevědomého tvůrce, který má podle mě své místo v divadle. Např. jeho tvorba v Divadle pod Palmovkou, nebo Tělo tajné agentky v Klicperáku je velmi kvalitní a daleko přesahuje tuto neohebnou a ničím originální komedii. ()

Sebbe odpad!

Vůbec to nevtáhne do děje, je to jen plochá “komedie” na nedělní podvečer v televizi. Některé dějové linky jsou zbytečné, jiné zbytečně nevysvětlené, a míst které pobaví je jen velice málo. Když už je nějaká snaha o vtip, tak je velmi očekávaný. Za mě nejslabší film co jsem za poslední půlrok viděl. ()

RealNasgharet

Se ženou jsme od toho čekali podstaně víc. Klasická zápletka s naprosto předpovídatelným koncem bez žádných zásadních dějových zvratů. Herecké výkony podprůměrné. Postava maminky, kterou ztvárnila Taťjána Medvecká mi svou absurdní naivitou doslova pila krev. To stejné postava doktorky v podání Anny Polívkové - to byla teprve fraška!  Celé toto veledílo je protkáno "uměleckou" snahou o jakési grafické zpestření celého snímku, které ovšem filmu jen přidává na absurditě. Tohle se dá sledovat skutečně jen jako absolutně nenáročný film jako kulisa. ()

Klimetka

Komedie s naprosto bravurním Hádkem! Hrozně jsem se bavila. Skvělé osvěžení a zase jsem dostala něco úplně jiného a nového. Člověk si říká, že česká studnice romantické a komediální tvorby musí být už vyčerpaná a pak se objeví někdo, kdo dokáže překvapit. Navíc Kristína Svarinská je prostě kus pěkné baby. To musím jako ženská sama uznat a tiše závidět. ()

majorzeman13

Fajn vztahová- romantická komedie. Pohodová záležitost. Prima jednohubka............Je to to lepší z tuzemských romantických bijáků... ()

Montmorency odpad!

Hádek a Svarinská byli jako zamilovaní pionýři z nějákýho filmu pro děti a mládež někde z 80.let, se spoustou poučných formulek o vesmíru, kosmonautice a baronu Prášilovi, každou chvíli jsem čekala, až Hádek vytáhne Ábíčko a začne si vystřihovat Remka :-), jedna klišoidní scéna nalepená na druhou, prostá pretty women z Trnavy, v pubertě zastydlý 40letý kosmonaut-amatér, vedlejší postavy bez jakéhokoliv významu, prostě tam jenom jsou...ten výlet do vesmíru si zasloužím já za dokoukaných 100minut nudy...Mimochodem babička Medvecká, co se táááááák strašně těšila na vnouče, po jeho narození odjela na cestu kolem světa :-):-) ()

radm8

Už před filmem jsem si dle popisku říkal, jak si film poradí se lží kterou hlavní postava vytvoří aby přilepšila matce - no nesmyslných výmluv a situací, kterým by neuvěřil snad nikdo tu bylo spousta. Postavy se díky tomu chovají velmi nelogicky. Ale chápu, o to tu asi moc nešlo - byl vydět záměr spíše komedie. Samozřejmě provedení romanťáku po českém stylu, takže emoce nic moc. U hlavních postav není příliš vidět že by se k sobě měli, musí nám to povědět matka. Obsazení skvělé a sedlo mi. Závěrečná scéna s návratem z vlaku (dalo se očekávat, je to romaňťák) mě zklamala. Ale cením věrnost našich oldschool vlaků, kde nelze otevírat okna vagónu - krutá realita. Celkově je film na ČR nadprůměrný, ve světě silný podprůměr. Určitě ale skvělá kombinace vesmírné tématiky a prostředí Hradce Králové (konečně ne Praha, Hradec má také své kouzlo). ()

Snehurka

Po dlouhé době první český film, který se mi opravdu líbil. I když od začátku tuším, co se tam stane, tak si dokáže udržet pozornost. Štáb si s určitými záběry pohrál a je to opravdu moc zajímavé. Líbí se mi na něm vše, až na jeho srdce rivnou trapnost v určitých částech. Teď jen lituji, že jsem to nestihla zhlédnout, když to bylo ještě v kině. ()

KajkaRych

Jedná se typově o klasický český film posledních let s přeslazeným koncem a nijak složitým dějem, nad kterým by bylo potřeba přemýšlet nebo se dlouze pozastavit. Hlavní roli si střihl Kryštof Hádek a opět skvělý herecký výkon. Sice je film docela předvídatelný (asi stejně jako například Ženy v běhu), ale má také své klady. Film je protkaný nejrůznějšími animacemi, které velmi chválím a snímek tím v současné české filmové scéně docela vybočuje, Plus dávám také za originální práci s kamerou a střihem. Vizuálně je to tedy docela povedené. Film sice nepotřebuje kdovíjak hluboké zamyšlení a pozornost, ale pro takové ty chvíle, kdy chce člověk vypnout nebo žehlit je naprosto ideální. ()