Přepadení 13. okrsku

• USA Assault on Precinct 13 (více)

Polícia v Los Angeles robí čo môže, aby si poradila s vyčínajúcimi gangami. Po tom, ako je niekoľko členov gangu políciou zabitých, prichádza pomsta. Najkrvavejší gang v meste polícii vyhlasuje vojnu a ako odveta za smrť je prepadnutý trinásty okrsok a gang sľubuje jeho vyhladenie. Lenže v ohrození sa ocitnú aj zadržaní kriminálnici, ktorí musia s policajtami kooperovať, aby si zachránili život. Nervydrásajúca dráma nemá konca. Tu určite potečie krv... (oficiální text distributora)

YURAyura

Vrazda maleho devcatka - no reknete, kde dnes neco takoveho uvidite? A to je jenom zacatek teto atmosfericky strhujici podivane podeprene vybornou Carpentrovou hudbou. Stopaz je sice kratka, ale to vubec nevadi. V porovnani s tim humusoidnim remakem je to jedine dobre. ()

JohnMiller

Parádny exploitation Johna Carpentera. Ten jeho režisérsky rukopis by som som spoznal aj keby som nevedel o koho ide. Carpenterov štýl za málo peňazí veľa muziky ! Dej a atmosféra ma pohlcovala počas celého filmu nečakal som že ma to bude až tak baviť. Aj tentoraz sa mi potvrdilo že aj béčko pokiaľ je kvalitne , nápadito a srdcom natočené môže byť lepšie ako hociktoré 100 miliónové hollywoodske áčko. Dobre napísané postavy či už väzňov alebo policajtov ktorý pokiaľ chceli prežiť museli medzi sebou spolupracovať ma tiež bavili. Vonku číhala tma.... a mnoho gaunerov z arzenálom ako armáda a každá jedna zbraň mala tlmič. čo mi neprišlo až tak dobré ale nebolo to vyslovene zlé bol soundtrack ktorý si Carpenter zložil sám (aspoň ušetril na skladateľoch). Nachádza sa tu ešte zopár trefných hlášok nezabudnem napríklad na : "Look at that, two cops wishing me luck. I'm doomed !" ()

kagemush

Nějak si nevybavuju,že bych v nějakým jiným filmu staršího data než tohle,viděl (hned v úvodu) takhle zmasakrovat dítě (zas další tabu v hajzlu). - No,někdo s tím začít musel. ()

Martin741

Vyrazne drsnejsi, menej ucesany a surovsi film nez rymejk z roku 2005. A sympaticka rezia talentovaneho Carpentera, herci mi sice nic nehovoria, ale vyborny pribeh ma hodne do seba /hajzly su vonku a ti dobri ludia zase uvazneni dnu/. 77 % ()

honajz2

Mile mě to překvapilo. Moc jsem od toho nečekal, ale nakonec je to celkem slušný akční (ačkoli akční to začne být až v druhé půlce) thriller, který i přes pomalé vyvíjení děje a atmosféry na mě dokázal působit dost napínavě. Je vidět, že už i v téhle době Carpenter prostě uměl. Sice tohle je jeho první film ze sedmdesátek, který se mi líbil, ale o to líp, že jsem takový konečně našel. Škoda jen toho, že ty postavy v tom nejsou líp zapojené a že ke konci už ta silná atmosféra krapet opadla. Ale jinak jsem dost spokojený, nemám co víc vyčítat a navíc je tady jedna scéna, která mě fakt hodně překvapila, jelikož jsem ji absolutně nečekal...  4* ()

bogomira

Opravdu zábava. Po trochu šokujícím zlomu v dosud klidně plynoucím příběhu se rozjede akce, která svojí syrovostí a určitou naivitou zaujme a nepustí. Některé nelogičnosti příběhu klidně přehlídnete, protože se venku rojí zombíci (na mě tak rozhodně působili svojí neúnavnou snahou lézt dovnitř oknama) a uvnitř se brání westernoví hrdinové. No není to sranda? Kapitolou zvlášť je Carpenterova hudba, o to zajímavější, že v době vzniku se punkrockový motivy ve filmu vůbec nepoužívaly a kdoví jestli vůbec. ()

MrPierc

Naprosto skvělá studená hudba, která doporovází tento snímek. Příběh bez příkras, kde se 15 minut hrdina nerozmýšlí, zda má protivníka zabít, tady prostě koná. Žádné nasvicování jako v jiných filmech, kde v temném sklepě vidíte na 15 metrů :-) Temná atmosféra, bezvýchodná atmosféra, 4 lidé a fanatičtí Cholos ! ()

C0r0ner

Úplně jiné než ostatní Carpenterova díla, čímž rozhodně nemyslím horší, spíš naopak. Když gangster v plném záběru rozstřelil ksicht desetileté holce, spadla mi brada dolů a od té chvíle jsem fascinovaně koukal na ten masakr, který se hned tak nevidí. Malinká škoda schematického závěru, ale i tak velká paráda. 90% ()

Wormboy

Velmi slusny thriller s posobivou atmosferou, zaujimavou hudbou a a predovsetkym priamym tahom na branku, bez zbytocnych kecov, omacok a patosu (nechcem vidiet,ako by dnesni tvorcovia ospravedlnili zmrzlinovu scenu:)). ()

Juto

Carpenter nám servíruje napätie v dokonale vyvážených proporciách. Filmu veľmi pomáha náladová hudba syntetizátora od samotného Carpentera. Je to dosť pôsobivé. 8/10 ()

c.tucker

Pročpak by se člověk nebavil u takového filmu? To opravdu netuším. Atmosféra na jedničku. Uplně jsem se vžíval do té beznaděje z uvěznění. Užíval jsem si tu sedmdesátkovou nesmyslnost útoku v takové míře. Prostě proč mít nějaký hluboký motiv, když to jde daleko lépe bez něho. ()

okkac

Nereálné a trochu nelogické, ale je to tak atmosférické a mrazivé, že si to buď neuvědomíte, nebo to tomu odpustíte. Navíc jednoduchá, ale atmosféru hodně vytvařející hudba. Já ty brutální syntezátory mám prostě rád. ()

Mol

CAN'T ARGUE WITH A CONFIDENT MAN! Námět dobrý, zpracování o to horší. Gang zmagořených bastardů, co dokáže rozstřílet policejní stanici z dálky za použití tlumičů, odříznou ji od veškerého spojení a elektřiny, odtáhnout všechny mrtvé, není dost chytrý na to, aby následně nenabíhal před hlavně. Stupidita. Hlášky celkem dobré, buchta na stanici v uplém svetříku nadržená, ale to na dobrý film bohužel nestačí. GOT A SMOKE? ()

Deyw

zastarale..dneska strasny,smesny,divny...strasna bida, skoda ze sem to nevidel v 70s...ted uz se to fakt neda 🥺 ()

stOKYi

Perfektná hudba, napätie a štipka humoru. Skvelé natočené, skvelý Carpenter na začiatku tvorenia kultu jeho osobnosti vo svete filmu. ()

hans500

Drsná a syrová kriminálka oproti které je Dirty Harry slabý odvar. Zajímavá režie a scénář, dobrý černý humor a perfektně prokreslené charaktery: policista Ethan Bishop, hláškující zločinec Napoleon Wilson ("Nemá někdo žváro?" nebo "Mám svý okamžiky" atd...) či jeho černošský kolega Wells. Výborná atmosféra a napětí, kterému pomáhá i skvělý hudební motiv. ()

Mr.Bulanek

Uchazejici akcni film od Carpentera podtrzen jeho hudbou, klidne si jej pustim nekdy znova ale na 4* to nedosahuje i kdyz se nutkani snazi abych dal 4* stejne jako gang chtel dobyt policejni stanici. Ale ja pouziji vsechny prostredky abych odolal i kdyz mam rad beckove filmy tak tady mi neco chybi abych dal 4* ()

farmnf

Já nevím, co je thriller. Snažím se na to přijít. Sračky nové americké produkce mi to znemožňují. Jenom tak cítím, co to thriller byl. A v tomto případě mám skoro jistotu, že toto thriller byl. Myslím, že to Carpenter zvládl velmi dobře. Policejní stanice se ruší. Nikde nikdo. Jen mrtvoly. A kdo je vrah v cele? Spojenec? Nepřítel? Slušné Johne, pěkně jsi to vymyslel. ()