40 dnů a 40 nocí

40 jours et 40 nuits

40 dní a 40 nocí

Komedie / Romantický / Drama

USA / Velká Británie / Francie, 2002, 90 min

Matt (Josh Harnett) se rozejde se svojí velkou láskou Nicole (teda spíš ona s ním), a těžce to celé nese. Za vydatné pomoci svého bratra, kněze složí slib celibátu, alespoň na čtyřicet dní. Jeho kolegové v práci se to ale dozví, a vypíšou na splnění půstu sázky. Již to je pro Matta dost složité, navíc poznal úžasnou slečnu, se kterou by chtěl strávit zbytek života. A teď kudy kam.... No nevím, na jedné straně skvělý námět (na reportáž), hromada dobrých vtipů, a vcelku koukatelný Josh Harnett, na druhé straně občas ty vtipy přelézají úroveň těch "slušných". I tak je to ale jedna z těch lepších teen komedií... Skvělá žhavá scéna s květinovým orgasmem :)(6.11.2004)

• danoo

To, že Freudova teória o sexualite ako o primárnom pude bola už dávno vyvrátená je každému asi už jasné, preto ma zaráža, že niekto si na niečom podobnom dokáže založiť celý film, ktorý prirodzene nefunguje. Ďalej podľa mňa nie je normálne, že hl. hrdina - kurevník Josh Hartnett ( jeho brat je obskúrny farár zjavne zaťažený na mníšky, chystajúci sa preto opustiť svoje povolanie, čo sa mimochodom v katolíckej cirkvi nedá), kt. mal porozvode s bývalou každú noc inú, si v čase svojho "celibátu" v práčovni narazí akúsi radodajnú rozhoďnôžku, ktorá je potom neskonale sklamaná, že sa s ňou po prvom rande nechcel vyspať. Sviniar jeden. Nakoniec ho ale jeho bývalá v hodine dvanástej našťastie znásilní, nasledkom čoho si on uvedomí, že ju už "nemiluje" a "miluje" tú novú z práčovne, ktorej sa ospravedlní, že sa s ňou "zahrával" a film sa končí - ako inak v posteli. Suma sumarum, bolo to mimoriadne hlúpe, vulgárne a hlavne skreslené, pretože takto to v živote nechodí!(1.1.2007)

• Gilmour93

Vždycky je lepší moci, ale nechtít, než chtít a nemít s kým, nebo nedej Bože s čím.. Kdyby se Joshík s kastrolovým účesem po deseti minutách filmu (eja)kulantně vyjádřil v prádelně do pračky (náhražka aviváže?), mohlo by 40 dní a 40 polucí v poklidu skončit. Konverzační soft porno plné dětských vtipů, erekcí a šablonovité romantické linie aneb další produkt americké fascinace sexem při bohorovném přehlížení vražd a zabíjení v jiných typech filmů.(10.5.2010)

U mě je trošku problém,že mě Hartnett jako herec, ještě v žádném snímku nijak zvlášť o svých kvalitách nepřesvědčil. Působí na mě dost toporně.Pearl Harbor docela zvládnul,ale tady to zase byl spíš průměrný výkon. Mladej kluk,co se rozhodne k nesmyslnýmu kroku,kterej jeho problémy nikterak nevyřeší ani bolest u srdíčka neutiší. Příběh je zajímavý,ale prostě mě to moc nebavilo...takové klasické, americké, zfilmované problémy dospívajících...Průměrná komedie,která nikoho neoslní,ale ani neurazí--->50%(21.8.2012)

• dopita

Amíci už fakt nevěděj o čem by natočili film. Takhle debilní námět se moc často nevidí a scénář z něho vzniklej taky ne. Je tam několik uplně zbytečnej a hlavně trapnejch scén jako např. večeře u rodičů. Dost dobře nevim pro jaký poblikum to natočili. Pro mládež asi těžko (i když jim by se to možná líbilo) a všichni ostatní maj už dost rozumu, aby je to spíš urazilo než pobavilo. Jediný co se mi docela líbilo byla romantická část kdy se Matt seznamoval s Erikou, jejich scény v prádelně a v autobuse. Jak se ale Erika dozvěděla o Mattově půstu, šlo to i s touhle romantickou částí do řiti.(28.12.2008)

• - Všimli jste si kameramana v odrazu ve skle autobusu, když hlavní představitelé seděli na zadních sedadlech? (don corleone)

• - Původně se měli v hlavních rolích objevit Ashton Kutcher a Katie Holmes. Oba odmítnuli kvůli jiným projektům. (don corleone)

• - Stejně tak v brýlích Nicole hned v úvodní scéně se odráží mikrofon. (don corleone)