40 dnů a 40 nocí

40 dní a 40 nocí

Komedie / Romantický / Drama

USA / Velká Británie / Francie, 2002, 90 min

• cityman

Jedna nebo dvě hvězdy, ono je to v případě tohohle filmu asi opravdu jedno. To co bylo v Prci, Prci, Pricičky 1 a 2 dotaženo až do úplného a hlavně mnohdy humorného konce, je v tomhle filmu povětšinou jen chabě naznačeno a tak to působí asi tak humorně jako královna Alžběta na poštovní známce. Né, že by se člověk u tohohle filmu zas nezasmál, ale přeci jen je to méně než by jste od komedie očekávali a navíc jako jednotlivé gegy to sice občas ještě působí i směšně, ale zařazené do kontextu celého filmu to tak k popukání rozhodně není. Otevřeně se přiznám, že Josh Hartnett, rozhodně není můj oblíbený herec a kromně něj tu nevystupuje nikdo a nijak vymečný co se jména či výkonu týče, takže po herecké stránce to pro mě bylo utrpení. Nemít lístky na tohle promítaní díky nejmenované značce cigaret zdarma, asi bych si ještě teď mlátil hlavou o zeď za co, že jsem za to utratil své peníze. Takže pokud se hodláte vypravit na tenhle film do kina za své, klidně si tu jednu hvězdičku z hodnocení ještě odeberte, třeba vás to přesvědčí, že jsou to vyhozené peníze!!!(8.7.2002)

• Tosim

Tedy myslel jsem si, že to bude MNOHEM horší. Podle mě by si ale tvůrci měli vybrat, jestli to bude prasárnička anebo romantická komedie, dost to osciluje. Zaujaly mě (ZZAASSEE) fórky v druhém plánu -i když těch tady moc není- jako třeba název péčka In-Diana-Jones. Nicméně vím, jak podobné filmy přestat točit. Stačilo by, aby se hlavní hrdina hned na začátku filmu přestěhoval...nebo aspoň pošopunul postel ;-)(23.4.2003)

Jo jo, dobrá nostalgie. Před 12 lety jsem to viděl v krátké době víckrát po sobě a u Hartnetta jsem se hodně chlámal. Dnes musím férově říct, že humor je opravdu spíše pro teenager-generaci. Avšak já měl dnes po skončení silné nutkání dát 4 hvězdičky, jednoduše mě to bavilo a příjemně to uteklo. Nakonec pouze za 3, ale do budoucna to rozhodně nezatracuji. 69%(5.10.2014)

Problémem filmu je, že nedokázal využít potenciál námětu a utopil ho v rádobyvtipných scénkách a občasné nudě. Navíc i ten námět je trochu pochybný - nechápu proč to řekl spolubydlícímu a neřekl Erice. A přitom stačilo, aby to udělal naopak, jenže to by zas ten film byl o ničem :-). Hartnett místy dost přehrává, stejně tak jeho bývalka Nicol (ta je naprosto děsná), ještě že to zachraňuje Shannyn (a to rozhodně nemyslím jen její vzhled!!!!!), její taneční scéna v prádelně je asi nejlepší z celého filmu, Hartnettův spolubydlící a jeho rodiče. Závěr filmu už pak je jen naprosto prvoplánovitě a předvídatelně nastavovaná kaše. Je tady až moc náhod, který děj poposouvají dopředu a Erika je asi jedna z mála žen, co znám, která chce sex hned na začátku vztahu a vadí jí, že ho nedostane (což mi připadá trochu dost přehnaný). Asi bych měl dát 2*, ale vydržel jsem ten film už několikrát celej a vždycky jsem se u něj párkrát zasmál, tak dám průměr.(29.11.2008)

• curfew77

Relativně neotřelý nápad, z něhož mohla klidně vzniknout inteligentní romantická komedie. To by ale 40 dnů a 40 nocí nesměli napsat a natočit lidé, kteří považují za vtipné strčit Joshi Harnettovi do trenýrek třiceticentimetrové pravítko a nechat ho lít si na něj ledovou vodu. Lidé, kteří opravdu věří tomu, že pro normálního jedince mužského pohlaví kolem dvaceti je nadlidským problémem 40 dní nesouložit a nemasturbovat. A tak jedna hvězdička za standardní teen-guitar-band soundtrack a druhá pro producenty, kteří k účinkování v téhle ubohosti přemluvili Harnetta - toho mám totiž rád a hrát umí, ačkoli to tak ve 40 dnech a 40 nocích nevypadá. 35 %(7.10.2007)

• - Původně se měli v hlavních rolích objevit Ashton Kutcher a Katie Holmes. Oba odmítnuli kvůli jiným projektům. (don corleone)

• - Stejně tak v brýlích Nicole hned v úvodní scéně se odráží mikrofon. (don corleone)

• - Všimli jste si kameramana v odrazu ve skle autobusu, když hlavní představitelé seděli na zadních sedadlech? (don corleone)