40 dnů a 40 nocí

40 dní a 40 nocí

Komedie / Romantický / Drama

USA / Velká Británie / Francie, 2002, 90 min

• Torgal

Uff, tomuto filmu som sa dlho vyhýbal, asi som tušil čo by ma pri jeho sledovaní čakalo. Neboli to žiadne pekné veci. Je to typická sexom posadnutá kvázi komédia, na ktorej nie je vtipné skoro nič a trápne skoro všetko. Harnett sa do hlavnej úlohy priam agresívne nehodí a jeho priateľka stvárnená Shannyn Sossamon sa nehodí vôbec nikam. Konanie postáv je v úplnom rozpore so zdravým rozumom, a hoci úvodná premisa je sľubná, jej prevedie je tristné. Vlastne ani neviem povedať za čo dávam jednu hviezdu. 2+/10(9.5.2010)

Další z mnoha příkladů komedií, které jsou chvílemi vtipné a chvílemi romantické. Od okamžiku, kdy se Josh Hartnett zamiluje, kdykoli se na plátně objeví Shannyn Sossamon, jde okamžitě veškerá legrace stranou. Proč? Vždyť existují mraky snímků, ve kterých se romantika a vtip nevylučují. 50%, nahoru jdu s bodováním za květinovou erotickou scénu bez sexu.(17.11.2007)

Je to fajnova romantická komédia ,kde si zahral Josh Hartnett , ktorý je tu veľký sympaťák to je isté...., a krásna Shannyn Sossamon ktorej to sekne v každom zábere sekne...,ale je to príjemná oddychovka ktorá absolútne neurazí,ale skôr pobaví zo situáciami ktoré sa dejú ,a tiež aj pár dobrých hlášok sa tu nájdu..., a tiež až veľmi zvodná Monet Mazur ktorá sa mi tu oveľa viac páčila než vo filme ,,Torque"...,a aj keď tu bola dokopy pár minút ale na ňu sa tiež pekne pozeralo keď sa objavila... Film hodnotím medzi troma a štyrmi hviezdičkami.... Moje hodnotenie filmu, je teraz zatiaľ.: 3,5 / 5(14.7.2016)

• Jeremiah

HMMM ... 40 dnů a 40 nocí bez sexu - a to má být jako tragédie? Tak tuhle "tragedii" já prožívám 9x do roka. Na této komedii jsou vidět hlavní priority nové americké mládeže - sex a prachy a vše co se kolem tohoto točí. Dvě hvězdičky dávám za hezké lidi a myšlenku, že toho správného můžeš poznat až po prvním polibku. Jinak slabounké.(20.8.2010)

Jak ohodnotit tento snímek? Viděl jsem ho kdysi dávno (tuším že v létě 2002) v kině, a to dokonce dvakrát. A pak až tento týden na Markíze. Změnil se nějak můj pohled na film, když jsem už o pět let starší? Vždyť tehdy mi bylo pouhých 15 let. Ano, trochu se mé nazírání na film změnilo. Ubral jsem jednu hvězdičku, takže tam zbyly tři, což je furt pěkné číslo. Komedie mám rád, tahle je navíc svým způsobem originální, místy i vtipná a co je hlavní, dá se na ní koukat. Herecké výkony jsou v normě, taktéž režie se povedla, scénář mírně nadprůměrný, takže tři hvězdičky jsou tím správným odrazem filmu. Jak už jsem napsal, komedie miluji, a pokud nejsou extrémně zvrtané, dávám průměrné hodnocení, takže tři hvězdičky a nazdar...(19.7.2007)

• - Původně se měli v hlavních rolích objevit Ashton Kutcher a Katie Holmes. Oba odmítnuli kvůli jiným projektům. (don corleone)

• - Stejně tak v brýlích Nicole hned v úvodní scéně se odráží mikrofon. (don corleone)

• - Všimli jste si kameramana v odrazu ve skle autobusu, když hlavní představitelé seděli na zadních sedadlech? (don corleone)