40 dnů a 40 nocí

40 jours et 40 nuits

40 dní a 40 nocí

Komedie / Romantický / Drama

USA / Velká Británie / Francie, 2002, 90 min

Celkem sympatická a do jisté míry i zábavná teenagerská slátanina. Miláček dvanáctiletých holčiček Josh Hartnett zde hraje hejska, který žije sexem a každý večer se mu oddává s jinou. Najednou mu však rupne v bedně a rozhodne se vydržet 40 dní bez sexu a věcí s ním spojených. Jeho "dobří" přátelé ho v tom samozřejmě "podporují", zejména tím, že si sázejí na den, kdy to Josh nevydrží a konečně upustí páru... Relativně dobře stravitelná oddychovka... 70%(8.5.2010)

Byla to báječná kravina. Ale někdo na to, aby natočil dobrou kravinu má a někdo prostě ne. A tady na to rozhodně měli. Dokonce člověk začne zvažovat, jestli to nakonec není pravda. Každý už na začátku pozná, že to není žádný top film, ale pokud toto budete přehlížet, tak zjistíte, že se jedná o velice povedenou komedii. Já jsem se rozhodně ani chvíli nenudil a proto nebudu na hodnocení šetřit.(26.3.2015)

Matt (Josh Harnett) se rozejde se svojí velkou láskou Nicole (teda spíš ona s ním), a těžce to celé nese. Za vydatné pomoci svého bratra, kněze složí slib celibátu, alespoň na čtyřicet dní. Jeho kolegové v práci se to ale dozví, a vypíšou na splnění půstu sázky. Již to je pro Matta dost složité, navíc poznal úžasnou slečnu, se kterou by chtěl strávit zbytek života. A teď kudy kam.... No nevím, na jedné straně skvělý námět (na reportáž), hromada dobrých vtipů, a vcelku koukatelný Josh Harnett, na druhé straně občas ty vtipy přelézají úroveň těch "slušných". I tak je to ale jedna z těch lepších teen komedií... Skvělá žhavá scéna s květinovým orgasmem :)(6.11.2004)

Jestliže si pod subžánrem teenegerská komedie představím tenhle film, pak to ještě není tak strašné. Trocha romantiky, trocha humoru (ne zas tak pokleslého), trocha hezkých tvářiček, trocha ideálů a také trochu více v tomhle žánru neodmyslitelné erotiky... Tenhle film přesně ví, co chce a dosahuje toho...(6.10.2007)

U mě je trošku problém,že mě Hartnett jako herec, ještě v žádném snímku nijak zvlášť o svých kvalitách nepřesvědčil. Působí na mě dost toporně.Pearl Harbor docela zvládnul,ale tady to zase byl spíš průměrný výkon. Mladej kluk,co se rozhodne k nesmyslnýmu kroku,kterej jeho problémy nikterak nevyřeší ani bolest u srdíčka neutiší. Příběh je zajímavý,ale prostě mě to moc nebavilo...takové klasické, americké, zfilmované problémy dospívajících...Průměrná komedie,která nikoho neoslní,ale ani neurazí--->50%(21.8.2012)

• - Stejně tak v brýlích Nicole hned v úvodní scéně se odráží mikrofon. (don corleone)

• - Všimli jste si kameramana v odrazu ve skle autobusu, když hlavní představitelé seděli na zadních sedadlech? (don corleone)

• - Původně se měli v hlavních rolích objevit Ashton Kutcher a Katie Holmes. Oba odmítnuli kvůli jiným projektům. (don corleone)