poster

40 dnů a 40 nocí

 • USA

  40 Days and 40 Nights

 • Francie

  40 jours et 40 nuits

 • Slovensko

  40 dní a 40 nocí

Komedie / Romantický / Drama

USA / Velká Británie / Francie, 2002, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gemini
  ****

  Já jsem se u téhle komedie výborně bavil (což zřejmě dokazuje, že mě ještě neopustila puberta), a pokud dokážete ignorovat různé "náhody" bez kterých by žádný koukatelný příběh nevznikl (přece jen je to romantická komedie, že), měli byste na tom být stejně. Hartnett je výborný (i když komiku obstarává spíš jeho okolí) a s postupem času ho začnete i trochu litovat, když uvidíte jaké klacky mu nejen osud, ale hlavně kolegové a přátelé, házejí pod nohy, jen aby vyhráli sázku. A troufám si říct, že až po zhlédnutí tohoto filmu pochopíte, co to je předstíraný orgasmus...(14.2.2003)

 • arkie
  ***

  Scénárista s režisérem se nějak nedokázali dohodnout, jestli to budou myslet vážně nebo ze srandy. Nakonec když už to skoro vypadá jako sranda a člověk si oddechne, začne to být vážně (ale smrtelně vážně) hloupé. Naštěstí: Shannyn Sossamon je nádherná, skoro nepovšimnutá se tu mihne má milá Maggie Gyllenhaal, taky je tam InDianaJones, INXS a přinejmenším zajímavá erotická scénka s pugétem. Vyšší mocnosti, ztrestejte mě, ale já mám velkou slabost pro Paola Constanza (bohužel mi zamrzl v roli "nejlepší kamarád" a jeho sólo v Problem with Fear nedokázalo udržet nad vodou celý těžce blbý film). Takže trošku nerozumně za 3*, přestože skutečně zasloužené by byly 2*.(25.4.2008)

 • F.man
  ***

  Kupodivu na teen komedii né tak hrozné. 40 dnů a 40 nocí sice trpí klasickým problémem subžánru, nedostatkem děje, ale na stopáži 90 minut to Hartnett s dobrou Sossamon utáhnou. Naopak to dobré co tenhle subžánr poskytuje - jednoduchost, svěžest a vtip to tak úplně nepostrádá, takže pohodové tři hvězdy s čistým svědomím You stupid, stupid... silly little person.(3.12.2010)

 • sedm.1
  **

  Těžko se mi hodnotí,neboť větou:"film mi docela pěkně utekl,až na to že jsem se docela nudil",bych si asi dost protiřečil,ale prostě to tak cítím.40 dnů a 40 nocí je takový nemastný,neslaný kousek,na který se pěkně kouká,ale při závěrečných titulkách jsem zjistil,že mi ten film vlastně nic nedal.Ani zábavu,ani ponaučení,ani nic.Herci se přesto snažili,Shannyn Sossamon má své kouzlo a Josh Hartnett,ikdyž mi ze začátku neseděl,si nakonec své dobré také odehrál.Celá myšlenka filmu je nicméně dost přitažená za vlasy,o konci nemluvě,zkrátka film na jedno zkouknutí a hotovo.(7.10.2007)

 • kaylin
  **

  Docela obyčejná romantická komedie, která má celkem fajn hrdiny, na které se dobře kouká. Jasně, Shannyn Sossamon, v tomhle ohledu rozhodně vede, protože v sobě má něco, čím je zajímavá. A ano, je to primárně její obličej, ale i jakási divokost, která se v ní zračí. Jinak ale snímek nic extra nepřinese.(10.7.2017)

 • - Stejně tak v brýlích Nicole hned v úvodní scéně se odráží mikrofon. (don corleone)

 • - Původně se měli v hlavních rolích objevit Ashton Kutcher a Katie Holmes. Oba odmítnuli kvůli jiným projektům. (don corleone)

 • - Všimli jste si kameramana v odrazu ve skle autobusu, když hlavní představitelé seděli na zadních sedadlech? (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace