Provdá se a zabíjí. Žádný muž jí nedokáže odolat, jen jedna žena ji může zastavit... Ctižádostivá federální vyšetřovatelka Alex Barnesová (Debra Wingerová) jako jediná zaznamená podezřelý nárůst záhadných úmrtí bohatých magnátů, kteří se krátce předtím stihli oženit s výrazně mladší ženou. Na vlastní pěst proto pátrá po profilu jejich novomanželek a na základě opakujícího se scénáře pojímá podezření, že pod různými identitami se skrývá jediná osoba a profesionální vražedkyně. Nikdo z pozůstalých nezná její minulost, vždy se zčistajasna zjevila a po vyřízení dědictví se vypařila jako pára nad hrncem. Její poslední stopa zavádí osamělou a posedlou vyšetřovatelku na Havaj, kde se konečně setkává s atraktivní a svůdnou Catharine (Theresa Russellová). Na obzoru se objeví její další možná oběť v podobě charismatického vlastníka havajských resortů a hotelů Paula. Všichni tři se stávají součástí toxické a smrtící hry, v níž každý využívá každého a jen někdo to dokáže lépe. (Česká televize)

*CARNIFEX*

Absolútny súhlas s užívateľom “misterz”. Ten námet je síce slušný, no obsahovo je “Čierna vdova” ako prázdna nádoba. Človek dúfa, že sa vzhľadom na zaradenie do thriller žánru, dočká nejakej atmosféry, možno premyslených zvratov, nečakaného rozuzlenia, no v konečnom dôsledku sleduje romancu v trojuholníku, ktorá plynie bez výraznejšieho zásahu do deja. Ja osobne som tiež trochu sklamaný, dúfal som v niečo iné, no tak nejak som si predsa len myslel, že to nebude žiadna sláva. Ale taký je život 🙂 ()

VanTom

Patologická vraždící, ziskuchtivá posedlost "černé vdovy" měla dle autorů roznítit thrillerový psychologický duel s neodbytnou, (jí) posedlou vyšetřovatelkou. Ve skutečnosti, i přes dobré (a šik) herečky a slušné dialogy, jen tak zlehka čeřila hladinu bezvýrazné kriminálky, přičemž vzala šmahem hlavně rádoby dramatické, až bolestivě předpokládatelné "napálení" v závěru. ()

Martin741

Vyborny film o tom, ako nymfomanka Theresa Russell sa snazi dostat bohatych milionarov do postele za ucelom sexu, nasledne ich zoznami so zubatou. Policia sa do toho postupne vlozi, film ma vybornu reziu Rafelsona, a okrem Theresy Russell som si vsimol aj Hoppera - v 80. rokoch to bol teda hodne obsadzovany herec. Ja ho nemusim, ale myslim, ze hrat vedel : 75 % ()

Brouk

Jojo, kde jsou ty doby fosilní, kdy tenhle film byl takřka kultovní pro občany, kteří měli za minulé éry kladný vzutah k západní kultuře a vlastnili v té době video (soudruzi pro to měli název Magnetoskop) v ceně třetiny nového auta Škoda 105 či 120. Z pohledu dneška je tenhle film sranda, ale tenkrát!!!! Konsekutivní překlad, x-tá kopie, barvy vypadávaly... ALE! TO! BYLO! NĚCO!!!!!! A jak jim to tenkrát děvčatům slušelo... :-) ()

Jara.Cimrman.jr

"Čeho by ta žena nebyla schopná? Svádění anebo vraždy?" Černá vdova je neskutečně rajcovní. Strašně jsem toužil po tom, abych byl bambilionář s alergií a abych jí stál za to, aby mě po deseti orgasmech za hodinu zabila. To samozřejmě platí pro moje nevybouřený já, který kdysi dávno fascinivaně sledovalo Černou vdovu v němčině. V současnosti už bych za vraždu možná i stál, ale nyni již mám penis odolnej proti zkatokopkám, takže smůla. Dneska jsem však Černou vdovu opětovně navštívil a musím uznat, že byla přesná - krásná, manipulativní a s nádherně chladným výrazem. To kolem ní stálo odborně řečeno za prd, ale on ani nebyl moc důvod to vnímat. ()

• Do hlavní role autoři zvažovali obsazení Cher, avšak ta odmítla. (Streeper)