Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Provdá se a zabíjí. Žádný muž jí nedokáže odolat, jen jedna žena ji může zastavit... Ctižádostivá federální vyšetřovatelka Alex Barnesová (Debra Wingerová) jako jediná zaznamená podezřelý nárůst záhadných úmrtí bohatých magnátů, kteří se krátce předtím stihli oženit s výrazně mladší ženou. Na vlastní pěst proto pátrá po profilu jejich novomanželek a na základě opakujícího se scénáře pojímá podezření, že pod různými identitami se skrývá jediná osoba a profesionální vražedkyně. Nikdo z pozůstalých nezná její minulost, vždy se zčistajasna zjevila a po vyřízení dědictví se vypařila jako pára nad hrncem. Její poslední stopa zavádí osamělou a posedlou vyšetřovatelku na Havaj, kde se konečně setkává s atraktivní a svůdnou Catharine (Theresa Russellová). Na obzoru se objeví její další možná oběť v podobě charismatického vlastníka havajských resortů a hotelů Paula. Všichni tři se stávají součástí toxické a smrtící hry, v níž každý využívá každého a jen někdo to dokáže lépe. (Česká televize)

(více)

Recenze (35)

mira007 

všechny recenze uživatele

Dívčí souboj, kdy Theresa Russel se vdává za bohaté muže, kteří pak náhle umírají a Debra Wingerová se jí v to snaží zabránit. Slavný osmdesátkový krimi thriller s aurou erotiky ( což je z dnešního pohledu směšné ) po kterém v historii zůstal hlavně ten slavný název. protože jinak to dost zestárlo. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Čeho by ta žena nebyla schopná? Svádění anebo vraždy?" Černá vdova je neskutečně rajcovní. Strašně jsem toužil po tom, abych byl bambilionář s alergií a abych jí stál za to, aby mě po deseti orgasmech za hodinu zabila. To samozřejmě platí pro moje nevybouřený já, který kdysi dávno fascinivaně sledovalo Černou vdovu v němčině. V současnosti už bych za vraždu možná i stál, ale nyni již mám penis odolnej proti zkatokopkám, takže smůla. Dneska jsem však Černou vdovu opětovně navštívil a musím uznat, že byla přesná - krásná, manipulativní a s nádherně chladným výrazem. To kolem ní stálo odborně řečeno za prd, ale on ani nebyl moc důvod to vnímat. ()

Reklama

Brouk 

všechny recenze uživatele

Jojo, kde jsou ty doby fosilní, kdy tenhle film byl takřka kultovní pro občany, kteří měli za minulé éry kladný vzutah k západní kultuře a vlastnili v té době video (soudruzi pro to měli název Magnetoskop) v ceně třetiny nového auta Škoda 105 či 120. Z pohledu dneška je tenhle film sranda, ale tenkrát!!!! Konsekutivní překlad, x-tá kopie, barvy vypadávaly... ALE! TO! BYLO! NĚCO!!!!!! A jak jim to tenkrát děvčatům slušelo... :-) ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Vyborny film o tom, ako nymfomanka Theresa Russell sa snazi dostat bohatych milionarov do postele za ucelom sexu, nasledne ich zoznami so zubatou. Policia sa do toho postupne vlozi, film ma vybornu reziu Rafelsona, a okrem Theresy Russell som si vsimol aj Hoppera - v 80. rokoch to bol teda hodne obsadzovany herec. Ja ho nemusim, ale myslim, ze hrat vedel : 75 % ()

PTuranyi 

všechny recenze uživatele

Veľmi dobrý thriller s výborne budovanou atmosférou, ktorý však dopláca na odfláknutý scenár. Okrem vbornej hudby Michaela Smalla s výdatnou podporou produkcie sa na atmosfére podieľajú aj perfektné herecké výkony najmä hlavných ženských postáv. Aj Debra Winger aj Theresa Russell dávajú svojim postavám charizmatický a uveriteľný prejav. Príbeh sa však odohráva skokovo a nedáva priestor rozvinúť do hĺbky vzťahy postáv. Takže čierna vdova v jednej scéne plánuje svoju obeť, v ďalších dvoch ju spozná a zbalí no a v tretej už sú manželia. Týmto tempom by za film stihla zabiť nie troch ale 10 manželov. Kazí jej to však vyšetrovateľka Alex Barnes so svojím pátraním. Ale aj jej pátranie podlieha zázračným skokom. Takže v jednej scéne sa vydáva pátrať po čiernej vdove a v nasledujúcej ju už "náhodou" stretáva a okamžite spoznáva. Pokiaľ vás takýto postup neotrávi, užijete si príjemné napätie až do samého konca. 70% ()

Galerie (33)

Zajímavosti (2)

  • Do hlavní role autoři zvažovali obsazení Cher, avšak ta odmítla. (Streeper)

Reklama

Reklama