Kdesi uprostřed Covingtonských lesů leží zapadlá vesnice, jejíž hluboce věřící obyvatelé, nedotčeni moderní civilizací, žijí prostým životem. Jejich život ale není jednoduchý, v okolních lesích totiž žijí stvůry, které zabijí každého, kdo vnikne na jejich území. Vesničané v čele s radou starších z nich mají velký strach, ale když nevstupují do jejich lesů a nosí jim dary, oni se jim na oplátku zase nevtírají do vesnice. Asi jedinými lidmi, kteří se těchto tvorů moc nebojí, jsou mladík Lucius Hunt, slepá Ivy a psychicky narušený Noah. Jednoho dne před radu starších předstoupí Lucius a žádá o povolení opustit vesnici. Lucia trápí nedávná smrt chlapce z vesnice, který zemřel na následky nemoci. Věří, že kdyby měli ve vesnici potřebné léky, chlapec by přežil. Doufá, že stvůry vycítí jeho čisté úmysly a nechají ho projít a donést zásobu léků. Starší jeho žádost zamítnou. Svéhlavý Lucius však vkročí do zakázaného lesa. Reakce "těch, o kterých se nemluví", na sebe nenechá dlouho čekat! (TV Nova)

Bendiys

M.N.Shyamalan: reziser hitu Sesty smysl, Vyvoleny a Znameni. Nebal bych se pridat i tento snimek. Vesnice je opet osobitym napinavym pocinem s temnou atmosferou a vrtosivou otazkou o realnosti Tech, o nichz se nemluvi. Po nekolikerem zhlednuti muze ztratit na pusobivosti, to z nej ale necini spatny snimek... ()

petite fille

čítajúc komentáre k tomuto filmu sa čudujem, či diváci pochopili, že toto nie je film o nadprirodzenom, ale o prirodzenom - boji strachu a lásky. ak sa príšera objaví hneď v prvej tretine, znamená to, že ide len o nevydarený horor? ak sa na konci všetko objasní, značí to, že zásadná dilema starších je vyriešená? Shyamalanove výtvory mňa osobne nechávajú celkom chladnou, ale tu treba uznať, že vytvoril zaujímavú alegóriu, ktorej zmysel je možno až príliš zatienený scénami napätia (tie pán režisér ovláda veľmi dobre). celok pôsobí trochu nevyvážene aj vďaka dvojitému opakovaniu nektorých kľúčových viet, t.j. nielen že ich máme jasne zdôraznené v jednej scéne, zopakujú sa aj o desať minút v retrospektíve postavy, pre ktorú boli určené. je to možno len nuansa, ale kazilo mi to dojem akejsi plynulosti (divák si predsa pamätá). no a k najlepším aspektom tohto filmu radím obsadenie Howardová - Phoenix - Brody, nádherný a situácie veľmi vhodne dokresľujúci hudobný soundtrack a dych berúcu tichú scénu s nožom. na záver tiež dodávam, že tento film mi prišiel svojím až gotickým námetom a spracovaním oveľa viac americký než všetky tie ich patriotické romance. ()

teltri

Veľa som od neho čakal, ale sklamal ma. Slabý horor. Má dobrý potenciál, ale veľa slabých miest. Jednoducho som sa málo bál. ()

kolosus

Nedocenený film. Pre mňa osobne má skvelú originálnu myšlienku, ktorá funguje dobre a presvedčivo. Nie je to síce naj čo Shyamalan stvoril, u mňa sú to rozhodne znamenia a šiestý zmysel ale patrí k ním aj osada. ()

A_san

Nemůžu napsat nic jiného než zklamání. Bohužel film utrpěl z velké části díky tomu, že jeho reklama byla postavená úplně špatně. Když totiž jdete na film, který je propagovaný jako horor a ke konci stále čekáte, kdy ten horor přijde, no a ono nic, nelze pak očekávat moc kladné pocity. A právě toto očekávání (byť se snažím se jimi ovlivnit co nejméně, ale přeci jen) mi zkazilo celou chuť na film, který by pod jiným štítkem byl daleko zajímavějším a lepším. Vize o izolované vesnici skrývající se před zlým světem, byla zajímavým nápadem. Ale s odstupem času zase musím říci, že po dalším shlédnutí je film zajímavý, pokud nemáte náladu koukat na horror a přijmete jej spíše jako thriller. Pak je do dobré, oddychové dílko, na které se nyní ráda podívám, když jej vysílají v televizi:). ()

brzozin

V hodnocení tohoto filmu, musím zaujmout dvě naprosto odlišná stanoviska. Prvním je hlavní motiv, myšlenka, prostředí a zápletka s naprosto šokujícím (alespoň pro mě) rozuzlením. V tomto kontextu bych byl klidně ochoten dát 90%. Protože něco takového jsem opravdu neviděl a ani nečekal. Druhou rovinou je pak konkrétní zpracování. Samotnými postavami a tím, jak se chovají, jednají počínaje. A filmařinou, tedy hudbou, kamerou, výpravou, dějovým napětím konče. A zde musím trvat na tom, že film je k uzoufání nudný, plochý, nezáživný. Celkově 50:50. Ale za shlédnutí určitě stojí. Ovšem jednou a víckrát ne. ()

jayman

Čo dokáže jeden les. Mrazivé, kašľať na pointu, sledovať slepé dievča blúdiť 20 minút a pravidelne zvyšovať a znižovať volume, lebo je 3:37 v noci, vonku prší a ja sa bojím, bolo skvelým zážitkom. Atmosféra mi pripomenula Sleepy Hollow mixnutú s True Detectivom. A to hovorí za všetko. ()

kubilov

Těžko uvěřitelný sociální experiment, který natočil Shyamalan svým klasickým stylem, kdy si hraje s divákovou představivostí, se skrytými pohledy na "nebezpečí". Díky tomu tak má Vesnice i přes dost zvláštní zápletku tu moc, že diváka bez problémů zabaví a nasadí mu na konci pořádného brouka do hlavy. ()

Brano

Tento film sa dá charakterizovať iba jedným slovom a to je nuda. Vyzdvihnem akurát herecké obsadenie a hudbu. Príbehovo ma to veľmi sklamalo. Začiatok bol zaujímavý s výborne budovanou atmosférou, lenže rozuzlenie deja a pointa len skazila celkový dojem. Po väčšinu filmu som sa strašne nudil, pretože dokopy sa tam nič nedeje. Z vybraných žánrov do toho zapadá akurát tak mysteriózny. Ku hororu to má veľmi ďaleko, ako aj k dráme. ()

anyonecek

Já jsem velmi spokojen je to takový nenáročný film s výbornou atmosférou. Vklidu bych to zařadil i do hororu, rozhodně to bylo místy trochu děsivé a drsné. Hudba ve starém stylu pěkně doprovázela vesnickou atmosféru starších dob. V závěru mi pak trochu nesedl ten přechod města a vesnice a nepobral jsem toho "blba" jak byl v kostýmu příšery, když byl retardovanej jak tam mohl proboha strašit a pobrat co má vůbec dělat. Příběh jinak slušný, rozhodně jsem nečekal nějaký takový zvrat. ()

Stejšn

V první půlce to mělo skutečně hrozivou atmosféru, při prvním útoku "těch, o kterých se nemluví" jsem ani nedýchal. V druhé polovině se sice tempo trochu zvolnilo, ale vynahradil to překvapivý konec. ()

freedom3112

Bála jsem se,aby Ivy neupálili.Opravdu mě to napadlo.Ale oni tam nežili ze zloby,ač měli důvod,oni tam žili,protože chtěli. Mám rozporuplné pocity,alternativní způsoby života mi nejsou blízké,ba naopak,jsou mi protivné.Čas plyne,lidstvo se vyvíjí a to s sebou nese hodně změn.Otáčet se zpět a tesknit za starým řádem není nic pro mě.Spíš najít způsob, jak důstojně žít tam, kde jsem. Proto dávám jen **** i když to bylo na víc. ()

Arkagas1989

Vesnici jsem viděla když vyšla v roce 2004, kdy mi bylo 15. Nutno říct, že jsem při sledování zažívala úzkostné pocity a rychlé bušení srdce. To je přesně to, kam Shaymalan směřoval. Problém tohoto filmu ale je, že je to film, který ve vás zanechá wow efekt pouze jednou, protože podruhé už se nemáte čeho bát, jelikož víte do čeho jdete. Dnes jsem se po 16 letech podívala na film znovu, z naprosto jiného důvodu a to kvůli obsazení - Joaquin Phoenix, Sigourney Weaver, Adrian Brody, to jsou jména, která mi v mých 15 ještě moc neříkala a za ta léta se hodně změnilo. A ten film mám teď ještě radši. Je to krásná ukázka toho, jak lidi ovládá strach a jak ho lze využít. Prostřední Amišské vesnice, kterou založili uprchlíci z města, aby tak zachránili své děti před nebezpečím a trápením se možná může zdát jako idylka, ale nic není jen tak. A z konce mě nyní mrazilo ještě víc - hlavně při větě:" kdysi nás uplatili, aby přes lesy nevedly žádné letové trasy". Na jedné straně moc, na druhé straně strach. Dohromady to funguje a i když se jedná o film, ve kterém je jen pár postav, svou atmodféru rozhodně má. Takže za mé dospělé já - ano prosím! ()

PlayEasy

Někdo Vesnici považuje za mistrovské veledílo, někdo zas jednoduše za sračku. Nás napadá snad jen jedno slovo, které by snímek vystihlo: zvláštní. Když se ohlížíme zpět, jedinou jeho pointou je cesta lesem pro léky a zpět. A to je vzhledem k tak ambicióznímu námětu zatraceně málo. Snaživý výkon Howardovic dcerky a Hurta navíc sráží pitvořící se Brody. Nicméně hudební doprovod (dalšího Howarda :) nás dostal! 60% ()

PlysovyMacko

Devätnáste storočie, malá dedinka uprostred lesov, v ktorých žijú strašidelné bytosti. Na tomto pozadí vznikne milostný príbeh a ten vyvrcholí prekvapivým odhalením. Film má ponurú jesennú atmosféru a krásny huslový motív. Ľakačky fungujú a pár nelogickostí nevadí. ()

Shymalan se vrací k hororům

08.10.2008

Vivat manga

Vivat manga

04.10.2006

Otevřete láhev saké, Hayao Miyazaki chystá další projekt! A když jeho filmy tvoří spolu s automobily a špičkovou elektronikou nejvýznamnější japonský vývozní artikl, nemůžeme se divit, že očekávání… (více)