Kdesi uprostřed Covingtonských lesů leží zapadlá vesnice, jejíž hluboce věřící obyvatelé, nedotčeni moderní civilizací, žijí prostým životem. Jejich život ale není jednoduchý, v okolních lesích totiž žijí stvůry, které zabijí každého, kdo vnikne na jejich území. Vesničané v čele s radou starších z nich mají velký strach, ale když nevstupují do jejich lesů a nosí jim dary, oni se jim na oplátku zase nevtírají do vesnice. Asi jedinými lidmi, kteří se těchto tvorů moc nebojí, jsou mladík Lucius Hunt, slepá Ivy a psychicky narušený Noah. Jednoho dne před radu starších předstoupí Lucius a žádá o povolení opustit vesnici. Lucia trápí nedávná smrt chlapce z vesnice, který zemřel na následky nemoci. Věří, že kdyby měli ve vesnici potřebné léky, chlapec by přežil. Doufá, že stvůry vycítí jeho čisté úmysly a nechají ho projít a donést zásobu léků. Starší jeho žádost zamítnou. Svéhlavý Lucius však vkročí do zakázaného lesa. Reakce "těch, o kterých se nemluví", na sebe nenechá dlouho čekat! (TV Nova)

Asmodin

Napínavé, ale přesto ne moc strašidelné. Celou dobu čekáte, že se budete bát a jediné co je zneklidňující je komunita sama o sobě. Mě zneklidňují i Jehovisti :D ()

Rozjimatel

Nepochopiteľne podceňovaný film Shyamalana, pri hodnotení ktorého som sa vzácne zhodol so všetkými svojimi obľúbenými používateľmi. Aj ja si myslím, že to zrejme nie je film pre všetkých, nie každý sa dokáže naladiť na tú zvláštnu, ale krásnu atmosféru, ktorou je film nabitý. Prispieva k nej parádna kamera a skvelá hudba Shyamalanovho dvorného skladateľa J. N. Howarda. Sú tu tiež výborné herecké výkony, čo až tak neprekvapí, veď film má mimoriadne silné herecké obsadenie. Vyzdvihnem napr. Adriena Brodyho, ktorý exceloval v polohe, v akej som ho ešte nevidel. No ale najviac ma prekvapil herecký výkon tam, kde to nebolo až tak očakávané. Bola to vynikajúco zahraná postava Ivy Walker, ktorú stvárnila Bryce Dallas Howard, dcéra slávneho režiséra. Na jej emotívnom prejave bol v podstate film postavený, bez nej by to celkom nefungovalo. Ešte jedna zaujímavosť, ktorá tiež prispieva k vysokej kvalite filmu. Je ňou obsadenie slávnej a talentovanej huslistky Hilary Hahn, ktorá svojou virtuozitou dokázala výrazne vstupovať do aktuálnej emotívnej nálady filmu, rovnako ako hlavná herecká predstaviteľka, v podobne mladom veku. Záverom konštatovanie, že ide o jeden z najlepších Shyamalanových filmov, vrcholné dielo, ktoré nie každý dokáže doceniť. ()

Macik

Páááááni,takovej rozporuplnej film už jsem dlouho neviděl. Snažil jsem se,navzdory všem recenzím a názorům, k filmu přistoupit objektivně. Nečekal jsem,že to bude dech beroucí,ale ta 1. hodina byla tak strašně nudná,že jsem málem usnul,ale ještě že se tak nestalo. Protože v momentě kdy se ta BLIND GIRL dostane do města ta celá předcházející nudná hodina a půl dostane úplně jinej rozměr a je z toho parádní film. Kdybych to měl hodnotit tak první hoďce a půl dám 2* (zejména za A. Brodyho) a konci 5. Vzhledem k tomu,že mě tam sem tam zamrazilo,dávám konečných 4*....... P.S. pro MOCOFTa = víš proč ty dva lidi v tý místnosti po tý zprávě začali brečet,ty chytrej??Protože to byli rodiče A. Brodyho a oni věděli že on vzal ten "kostým" a šel do lesa. Tudíž,když přišla zpráva že je Ivy zpátky a že zabila toho netvora,došlo jim že vlastně zabila jejich syna... (a. Brodyho). Chápeš?? ()

willis

Krkolomná zápletka, navíc jsem znal pointu dopředu, takže nevím...., určitě to není žádný průlomový film, spíš průměr. (25.5.2005) ()

GREGOIRE

Byl jsem na další dílo M. Night Shyamalana hodně zvědav. Opět je to nadstandardní snímek, který má napětí, ale kvalit Znamení přece jenom nedosahuje. Vlastní námět uzavřené komunity v lesích, kam neproniká civilizace, je totiž velmi zajímavý, třebaže trochu méně uvěřitelný. Závěrečná třetina filmu už bohužel nemá dějově příliš čím překvapit Je těžké udržet vysokou laťku. Ale herecké obsazení a výkony zaslouží uznání. ()

fastum

Tenhle film ve světě vyvolal rozporuplné reakce. Ale co na plat mě se to líbilo! Ano taky jsem vyděl upoutávky, vypadalo to jako horror, a nakonec se z toho vyklubal příběh o lásce s nejedním překvapením. Skvělé! Pane Shyamalane vzdávám hold! ()

Phorbo

Radoby horor není až takový hororový jak by člověk očekával od trailerů v kinech a všude možně. Film zaujme, ale stejně mu něco chybí. ()

Cement73

Očakávania boli obrovské... hlavne po šiestom zmysle. Námet sa mi celkom páčil. Jednoznačne však prereklamované. Pravdepodobne by som odchádzal z kina spokojnejší, keby som o tom filme predtým nič nevedel. Takže sú to také silné tri hviezdy. ()

4everMan

K vyššímu rozpočtu to nejspíše nečuchlo. Příběh v pohodě, atmosféru to určitě má, ale něco tomu...chybí. ()

AIMÉE

Na plný počet nějak ne a ne kliknout... Ale přesto hodnotím vysoko, už jen kvůli tomu závěru, který jsem (opravdu) nečekala. Také za výborného Brodyho, převýborného Phoenixe a úchvatnou Dallas Howard. A navíc, chtě nechtě, já se při prvním promítání v kině vcelku slušně bála. ()

Zombi

Nekoukejte na jméno režiséra, nečekejte horor a možná vás film příjemně překvapí, pokud budete mít správnou náladu. Mě se libila budovaná atmosféra místa mimo civilizaci a mimo čas, pocit odloučení a ohrožení, škoda že to "pointa" hodila do kopru a naopak vypíchla spoustu nelogičností, navíc mě tento vývoj napadl už na začátku a doufal jsem, že se to tímto směrem nebude ubírat. Hudba je pěkná, herecké obsazení fajn. Lepší 3 hvězdy. ()

Jorge-Z

Další na řadu z Shyamalanových filmů je Vesnice. A hned ze začátku musím říct, že tohle je zatím to nejhorší co jsem od něj viděl. Vesnice jako taková mě svou idylickou "haromonií a klidem" vůbec neoslovila. Spíš naopak mě pobuřovala a dohnala k názoru, že lidé ve vesnici byli vlastně komunisté. O všem rozhodovala jakási gerontokratická rada, lidem bylo zakázáno překročit hranice vesnice, všechno bylo všech, žádné peníze. Jenže všechno "krásné" jednou končí, a tady to chtěl utnout Joaquin Phoenix, jedna z mála pozitiv filmu. Ovšem to by tam nemohl být naprosto debilní Adrien Brody, ne že by nebyl dobrým hercem, spíše jeho postava byla iritující. Shyamalanovým druhým (vlastně třetím) jménem je zcela jistě Pointa. I tady je pointa dokonalá, jenže celý film zachránit nemůže. ()

Movie Gourmet

Vesnice je především film s výborným soundtrackem od Jamese Newtona Howarda. Asi poslední snímek ve kterém se Shymalanovi daří budovat napětí a tajemno a který balancuje na hraně mezi průměrným a podprůměrným snímkem. Zasloužil si dokonce parodování ve Scary Movie, což svědčí o jeho originalitě a určitém úspěchu či kontroverzi, které zaznamenal. Verdikt: 3* a 70 %. ()

Marina111

Týmto filmom si M. Night Shyamalan zaistil moju priazeň, náklonnosť a rešpekt. Výborné skĺbenie romantiky, hororu a psychológie v nádherne spracovanom a príjemne mrazivom komornom kúsku, ktorý nemôžem nazvať inak, než úchvatným zdôvodnením existencie filmového umenia ako takého. Úprimne dúfam, že ešte zočím mnoho, mnoho filmov, ktoré na mňa zapôsobia aspoň spolovice tak silno, ako tento. ()

Mikino00

Tentokrát se závěrečný šok v podobě překvapivého rozuzlení nekonal, ono celé to nebylo nijak extrémně nečekané,ale sledovat v poklidu se film dá, i když divák očekává při účasti tolika hereckých jmen větší podívanou. Příběh o lásce a odloučené od světa má své kouzlo, a ač se první hodinu noc neděje, divák se vžije do vesničky a jejího života, může se pak více ztotožnit s příběhem a kvitovat vytvořenou nepříjemnou atmosféru. ()

spiritus

Pro tenhle film mám slabost a patří mezi mé oblíbené. Hlavní devizou je atmosféra snímku, která prochází každým záběrem a perfektně vytváří nepříjemné a depresivní kulisy. Vždycky mám husí kůži i když už vím co se děje, o čem to je a jaká je pointa. Ale první shlédnutí, byl zážitek nezapomenutelný, stejně jako závěrečné odhalení a rozuzlení. Palec nahoru. ()

Shymalan se vrací k hororům

08.10.2008

Vivat manga

Vivat manga

04.10.2006

Otevřete láhev saké, Hayao Miyazaki chystá další projekt! A když jeho filmy tvoří spolu s automobily a špičkovou elektronikou nejvýznamnější japonský vývozní artikl, nemůžeme se divit, že očekávání… (více)