Kung-fu mela

• Hongkong Gong fu (více)

Píší se 40. léta 20. století a předrevoluční Čínu ovládá chaos. Uprostřed tohoto zmatku se odehrává příběh zlodějíčka Singa (STEPHEN CHOW), který se zoufale snaží stát členem rafinovaného a nemilosrdného gangu Sekerníků, pod jehož zločinnou nadvládou se ocitla celá Šanghaj. Když jej osud zavede do přelidněné čtvrti Vepřín, pokusí se Sing pomocí vydírání vylákat peníze z jednoho ze zdejších obyvatel, avšak sousedi jeho oběti jsou někým jiným, než se na první pohled zdálo. Svými komickými zastrašovacími pokusy přivede Sing do této hry neúmyslně i samotný gang Sekerníků, čímž spustí lavinu událostí, vedoucích ke střetu dvou zcela odlišných světů. Během následného souboje obyvatelů Vepřína s krutým gangem se nečekaně objeví na scéně několik legendárních mistrů kung-fu. Sing však - i přes všechny své zoufalé pokusy - postrádá duši zabijáka a musí se smířit se svou vlastní smrtelností, aby odhalil opravdovou podstatu mistrovství v bojových uměních. (oficiální text distributora)

RedDuck

Film má hodně překvapujících momentů a postav, takže chápu proč se tato parodie na všechno líbí. Na mě však jako celek působí velice špatným a nekonzistentním dojmem. Vtipy postavových karikatur jsou ztracené v infantilnosti nebo překladu. Příběh je dalším problémem, nemá žádnou hlavu ani patu. ()

Heroine

Nevím jestli je to tím, že je film čínský. Nechce se mi hodnotit, nebo škatulkovat nějak jejich tvorbu jako celek, ale něco je na tomhle filmu špatně. Je to sice místy docela vtipné, i zábavné, ale je tam něco, co se nepříjemně sleduje. Možná je to v obsazení, možná je to tím, že jsou postavy sice groteskově nezranitelné, ale všude přitom stříká hodně krve, což je trochu nechutné. Ale z celého filmu mám dojem, že je to docela vtipné, trochu nechutné, a hodně divné. 50%. ()

loki5

K tomuhle se fakt nedá nic napsat lepší je to zkouknout. Big WTF u kterého se člověk baví. 4* za naprostou divnost :-D ()

Octane

Bohužel musím konstatovat, že mě tenhle film lehce zklamal. Nejspíš jsem na něj byl natěšeny víc, než bylo zdrávo. Aspoň se mi opět potvrdilo, že co uživatel, to úplně jinej vkus. A že názor si vždycky člověk musí udělat sám. Jak už jsem psal, tak jsem od toho čekal více. Hodnotím 3* kvůli hlavnímu herci. Byl mi sympatickej a líbilo se mi jak byl skoro celej film úplně levej. Další hvězda za to, že i přes průměrnost scén jsem se 3x zasmál. A dále hodnotím kladně vizualizaci některých bojových scén. A vlastně mi to ani moc jako parodie nepřišlo. Zajímavé komentáře: Cival ()

Cruchot

První půlka za ***, druhá za ******. Ze začátku mě tenhle film jednoduše moc neoslovil, konec jsem si už ale vyloženě vychutnal. Hlavní tahákem téhle akční šílenosti (a kvůli čemu stojí film vidět) jsou všechny bojové scény, které jsou prostě lahůdkově naraanžované a velmi zručně natočené (obzvláště vypečená je bitka manželů se Zvířetem a zesilovač domovnice). Pak je tu poměrně dost kvalitních a vypointovaných gagů a film dokáže místy dokonce i dojmout. Na druhé straně mě některé scény přišly poněkud prázdné, nudné, možná i zbytečné (možná mi něco ušlo), některé gagy trochu trapné a v několika pasážích mi hodně vadila hudba, která tam podle mě vůbec nesedla. Z postav je určitě nejzajímavější domovnice s cigárem, výborný je i Zvíře a nad děvčetem s lízátkem by roztál i kámen. Celkově mě film příjemně překvapil a určitě nezůstane jen u jednoho shlédnutí. ()

mutace

Tento snímek mne velmi mile překvapil. Děj filmu je normální, humor odpovídá mentalitě Hong-Kong. Co ale z dohoto filmu dělá nadstandardní podívanou je výprava, kamera a střih. ()

svobodas

No tak to je převeleexcelentně nejbrilantněji dobré, no prostě skvělý, každou minutu je zde nějaký šprým, a pověčinou originální a dobrý. ()

raelz

Že bude Kung-fu mela mít velice rozpolcená hodnocení, mi bylo jasné hned, jak jsem vyšel z kina. Její zvláštní styl plný všeho, na co si vzpomenete, je pro mnoho lidí nestravitelný - ačkoliv je plná ulétlých vtipů a parodií na známé filmy, dokáže se někdy tvářit jako zcela vážný film. V tom je jeho síla, ale zároveň i slabost. V mém případě to první na celé čáře vítězí. ()

Barak

Pokud se zrovna nerozdávají rány, divákova pozornost se začne vytrácet. Choreografie soubojů a triky jsou výborné, ale toho vtipu bych uvítal podstatně více. Stejně tak dějově je film poměrně chabý.. ale oproti Shaolin fotbal si myslím, že je to zlepšení.... 7.5/10 ()

Dimo

Jaký já skeptik byl! Fantastická řežba a přehlídka digitálních efetů, nesmírné množství nevtíravého Hong Kongského vtipu a humoru. Nemusíte moc přemýšlet jen se zkrátka necháte unášet dobře vymyšlenými bitkami se zábavnými komentáři a hodně zajímavými schopnostmi hrdinů. Paní správcová s cigárem, která pro (mega)facku nejde daleko, je jednoznačně nejcharizmatičtější postavou celého filmu. Zábavné, takže poctivých 70%. A zmínit musím také povedený dabing. "A jedna preventivní pro krasavce!" ()

Skleni

V podstate ja zbožňujem filmy s bojovou tématikou. Ani proti šikmookým hercom nič nemám, ale tento film ma dajako .. no ako to povedať. Proste čínske komédie nieje to pravé. Strašný dojem som mal ako pri pozeraní akčných remakov z bollywoodu. Hádam viete čo mám namysli. 63% ()

Torgal

Na tomto filme je dobré len spracovanie súbojov, ktoré sú aj tak prinajlepšom úsmevné. Scenár je strašný, dejovo je tento film hotová tragédia a obsahuje mnoho vyložene trápnych scén. Vysoké hodnotenie tohoto filmu na CSFD je pre mňa záhadou. 5-/10 ()

tranquill

Tak od tohoto filmu jsem očekával něco na způsob komedií Jackieho Chana, které v poslední době poněkud upadají, ale již po pár minutách jsem byl okouzlen jeho zpracováním a snad už v jeho polovině se pro mě stal "kultem". Vynikající režie Stephena Chowa mi dává vzpomenout na legendární Matrix, tentokrát však v naprosto jiném balení a s dokonale vystupňovaným humorem. Neslyšel jsem film v původním znění, ale český dabing je skvělý a žádná hláška v něm rozhodně nezaniká a naopak si myslím, že v původním znění asi některé tak vtipné ani nebudou. Ať se na mne Bruce Lee s Jackie Chanem nezlobí, ale toto je pro mne "komplexní kung fu film" :-))) ()

JimiH

Shaolin fotbal je skvělá komedie, ale teprve Kung fu mela servíruje ten správný poměr mezi skvělými bitkami v perfektní choreografii, humorem za který by se nemuseli stydět bratři Zuckerové a trochou té romantiky k tomu. Nečekané odkazy na Gaunery a Osvícení mě dostaly do kolen. ()

VerteX

Dokonalá parodie na všechny Matrixy a asijské bojovky, za poslední dobu určitě jedna z nejlepších. Narážek je tam opravdu hromada, některé sice umně skryté, ale o to lepší. No, škoda, že jsem neviděl Shaolin Soccer. ()

Stephen Chow a Rogenovo „žihadlo“

Stephen Chow a Rogenovo „žihadlo“

22.09.2008

Když jsme naposledy psali o adaptaci legendárního rozhlasového a komiksového seriálu The Green Hornet, která je vysněným projektem komika Setha Rogena, spekulovalo se o tom, kdo si zahraje šikmookého… (více)

18.01.2006

14.12.2005

To bude mela!

To bude mela!

01.09.2005

Úspešný režisér, herec, komik a lámač ženských sŕdc Stephen Chow chystá pokračovanie svojho hitu Kung-fu mela! Kritikmi a divákmi veľmi dobre ohodnotený prvý diel zarobil za päť mesiacov svojho… (více)