Už jsme tam?

Are We There Yet?

Dobrodružný / Komedie / Drama / Rodinný

USA / Kanada, 2005, 91 min

• eraserhead666

Když máte trávit u televize společný večer s matkou v důchodu a nechce se vám dlouze přemýšlet a vybírat na co koukat, tohle nemusí být vůbec špatná volba. Matce se to určitě bude líbit více než vám, ale vám to nezpůsobí žádný kulturní šok, prostě to zkouknete, snad se i párkrát pousmějete a po skončení to začnete pomalu vypouštět z hlavy. Dívat se na to dá a překvapivě přijdete i na pár filmů, které jsou mnohem horší....(27.12.2009)

• K.I.N.G.

Rodinný film je žánr, který mi už dlouho tak nějak nesedí. Je to žánr, u kterého se děti baví a rodiče se můžou nudou zbláznit? Už jako malý jsem nebyl fanouškem těchto komedií pro celou rodinu, ale musím říct, že některé filmy režiséra Briana Levanta jsem měl fakt rád. "Beethoven", "Rolničky, kam se podíváš", "Ten kluk je postrach 2" - vzpomínky na dětství mě doprovází i při vyslovení těchto titulů, pod kterými je tento člověk podepsaný. No ani "Už jsme tam?" není určitě úplný brak. Z mého dnešního pohledu to je totální kravina, ale je fajn vědět, že se i v dnešní době ještě v USA točí rodinné filmy bez zbytečných nechutností a oplzlých keců. Je fajn, že ostřílený kanonýr "Levant" se stále věnuje svému řemeslu a i když "Ice Cube" je mnohem lepší za mikrofonem než před kamerou, neodpustím si tomuto snímku přidělit dvě hvězdy. 30%(1.11.2012)

Klasická americká blbost, držící se úpěnlivě rodinného schématu. Muž, který chce ženu svého srdce, ale mezi nimi stojí dva malé problémy. Několik vtípků a akcí alá Sám doma, usmíření se spratky, akční honička na závěr a nakonec získání ženy snů. Jen v tom tentokrát hrají černoši. Potěší cameo Nichelle Nichols alá Uhury ze ST :) Průměr(26.12.2009)

• Greg25

Ne, ne a ne. Vícetkrát se na pdoobné snímky dívat nebudu, čestné slovo. Nemám slov, Už tam jsme? je tak hrozný snímek, že je škoda o něm něco psát. Chcete vědět jak poznáte jestli tenhle film je pro vás? Naprosto jednoduše - chcete vidět dokonale klišovitý americký kinematografický skvost, který není ani vtipný ani zábavný, typicky předvídatelný a kde nechybí stíhací jízda vlaku na koni, ve kterém sedí dva malí smradi? Fajn, že hned vedle vlakového nádraží chovají koně. 0%(30.12.2009)

• tron

„Ak ma otec opustí tak, ako opustil teba tvoj otec, znamená to, že dopadnem tak, ako ty?" - "Ale veď som bohatý, darí sa mi." - "To som zrovna na mysli nemala.“ Nebyť šialenej srny a šialeného kamionistu, vlastne by sa v tejto rodinnej komédii nič extra nedialo. Ice Cube hrá (vo vlastnej produkcii) drsňáka, neznášajúceho deti. Na prvý pohľad sa zamiluje do ženy a ak chce získať jej srdce, musí (to si aspoň myslí) odviezť jej dve extra protivné decká o 500 kilometrov ďalej na svojom novučičkom, drahom aute. Cesta je plná trápnych morálnych ponaučení, ale decká sa celkom „dali“ a dokonca aj Ice Cube bol celkom fajn. Pobavilo ma množstvo dobrých hlášok ("Pre tento skazený svet nechodíme do mesta."; "My sme nežili v gete."; "takýchto frajerov v kamiónoch som už videl...").(19.1.2010)

• - John Witherspoon mal pôvodne hrať postavu Satchela Paigea, ale kvôli plnému rozvrhu musel odmietnuť. Nahradil ho Tracy Morgan. (WalterIK7)

• - Pre scénu, v ktorej Kevin Kingston zvracia, bola vytvorená animatronická podoba Philipa Daniela Boldena, aby sa dosiahol účinok falošného zvracania vystreleného z úst. Zvratky sa zmiešali so zeleninovou polievkou, mliekom a ovocnými slučkami. (WalterIK7)

• - Videohra, ktorú hrá Kevin Kingston (Philip Daniel Bolden) v aute, je "Eternal Darkness: Sanity's Requiem" z roku 2002. (WalterIK7)