Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V kouzelném světě může síla lásky svět zachránit... nebo jej úplně zničit! Jack Woods je obchodníkem, který si pronajal chatu v Irsku, aby si konečně odpočinul od práce. Netušil však, že jeho dočasný domov je také domovem malých skřítků. Sen o odpočinku se rázem vypaří jako pára nad hrncem a Jack se snaží urovnat hádku mezi skřítky a čarovnými postavami v jejich kouzelné zemi. Jak to všechno skončí? Samozřejmě svatbou... nebo raději dvěma... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (84)

CyriC 

všechny recenze uživatele

Jedna z těch nejkrásnějších pohádek, které jsem jako dítě skutečně zbožňoval. Fantastické prostředí Irska, leprechauni jak z pověstí. Ani Whoopi Goldberg jako Velká Banshee mi nevadila, ačkoliv afroamerická banshee je trošičku WTF, každopádně její mateřský pohled se k postavě hrozně hodí. Hudba, tanec a kouzla... ()

Predator77 

všechny recenze uživatele

75 Procent, Pro mě je tenhle film celkem srdcovka protože jsem ho viděl ještě jako malí a jo v dnešní době asi moc neobstojí přeci jenom co se týče efektů tak ty jsou na tom místy dost špatné a herecké výkony taky moc neoslní ale pokud se od tohohle oprostíte tak dostanete krásnou pohádku na kterou jen tak nezapomenete ;) a co se týče hudby a prostředí tak tenhle snímek je nezapomenutelný !!! ()

Reklama

fabecc1222 

všechny recenze uživatele

Pro tyhle milé věci mám v poslední době docela slabost. Už dávno jsou pryč časy těchto rodinných fantasy, obohacené pro dospělého diváka v rámci produkce Hallmarku vždy nějakým tím známým obličejem. Tady se dostáváme do znázornění všemožných Irských tradic a folklóru, takže máme všude spousty zrzavých zelených škřítků, a na druhé straně pak víly. Pochopitelně, rozpočet neumožňuje nějaké velké efekty či výpravu, ale všechno to klasicky vynahrazuje zápal zúčastněných. ()

zmateny 

všechny recenze uživatele

Nevím, jak ostatní, ale nemůžu si pomoct - já prostě rád pohádky. A Kouzelná země skřítků je jedna z těch, kterých si v programu všimnu a rád si udělám čas na jejich shlédnutí. Irská hudba, nádherná příroda, krásná princezna, zábavní skřítci a v jistých situacích roztržitá postava obchodníka Jacka Woodse. To všechno spolu vytváří pohodovou atmosféru, která jde ruku v ruce se zajímavým příběhem. Nemyslím si, že by někdo shlédnutím této fantasy pohádky prohloupil. Naopak - náladu to rozhodně vylepší. ()

Colour 

všechny recenze uživatele

Príjemná atmosféra írskeho vidieku, dobrá hudba, sympatickí leprikóni a letúšikovia, no prílišná rozvláčnosť. Ústredná dejová línia sa podobá na príbeh Rómea a Júlie. Zaujímavé, ako sa tvorcovia pohrali so Shakespearovym dielom. Efekty sú slabé, no na tv budiš. Vidieť sa to dá i viackrát. Troška skresať, vymeniť pár hercov a bolo by to super. 71% ()

Galerie (26)

Reklama

Reklama