poster

Kouzelná země skřítků (TV film)

 • Velká Británie

  Magical Legend of the Leprechauns, The

 • USA

  Leprechauns

 • Německo

  Kampf der Kobolde

 • Německo

  Kampf der Kobolde

 • Slovensko

  Čarovná krajina škriatkov

Komedie / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / USA / Německo, 1999, 172 min

 • Darik
  ****

  Jako malej sem to viděl v telce a pak na VHSce a i po těch letech to je příjemná odpočinková pohádka. Navíc je tam ten folklor a stepování, což k Irským filmům prostě patří. Takže za mě 60%. 5.2.2011 - Po dalším shlédnutí musím uznat, že je to opravdu moc pěkný film a byla by škoda nezvednout mu hodnocení. Takže zvedam na 80%.(31.5.2010)

 • blackrain
  ****

  Hezký pohádkový příběh zasazený do magické irské přírody pro malé i velké. Každý si v něm najde to své. Irsko je kouzelná a uchvacující země, které se velmi snadno podlehne. Příběh se inspiroval Romeem a Julií. Souhlas, láska může zachraňovat nebo ničit. Je to úžasná síla. Bez ní se nedá žít. Překvapila mě přítomnost Whoopi Goldberg. Ta sem teda zapadla. Viděno jako dvoudílný film.(30.6.2016)

 • MickeyStuma
  ****

  Báječný svět magie, fantazie a krásy v kombinaci s milostným příběhem v nejfantastičtějším televizní zpracování rozděleného do dvou celovečerních dílů. Nádherná pohádka v naprosto ohromujícím zpracování. Takovéto pojetí o veliké lásce bylo trefou do černého, které bylo povýšeno hlavně vizuální stránkou obrazu. Pomalejší plynulost vývoje děje dává šanci odpočinkovému sledování pro dospělé a jednoduchému pro děti. Byť se v rámci příběhu nešlo vyhnout válečným scénám, netlačilo se v nich tolik na pilu, takže nevypadají tak hrozivě. Spíše naopak, vyznívá to tu jako jedna velká legrace. Že láska hory přenáší nešlo lépe dokázat.(1.4.2017)

 • Brusinka
  ***

  Ojé, tak už víme, kde se vzala ta střelená estetika irských tanečních šatů! :D Na jeden zátah je to strašlivě dlouhé, místy zbytečně roztahané - ty scény, ve kterých se "něco zásadního děje" přitom se tam vlastně nic moc neděje, místy zbytečně klišovité. Na druhou stranu to má poměrně dost opravdu vtipných a trefných momentů, herecké výkony jsou přiměřené a když člověk přihlédne k tomu, že je to pohádka, překousne i tu šílenou výpravu. Navíc: sledovat to s partou lehounce ovíněných irských tanečníků je opravdu příjemný způsob, jak strávit večer :)(4.6.2011)

 • jafuska
  *****

  pohádka která prostě musí nadchnout každého, nejen malého diváka,úžasná podmanivá Irská hudba, nádherné kostými, děj který nás zavede do pžasného místa skřítkůp, elfů, Petra Pana, a vše co do kouzelného příběhu patří, pro mě film, který nemá chybu, který může něčím i diváka oslovit, prostě super, víc k tomu nemám co dodat(15.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace