Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V každé generaci se objeví nějaká osobnost, která má natolik příznivý vztah k vyvolávání skandálů, rebelii a porušování tabu, že se jí dříve či později podaří překonat obecný světový názor na to, co to doopravdy znamená být svobodným člověkem. V 17. století byl touto osobností jednoznačně John Wilmot, známý také jako Hrabě z Rochesteru - prohnaný a talentovaný rošťák, který prožil svůj krátký a divoký život jako středověká rocková hvězda a stal se známým potížistou, géniem i jedním z nejnezkrotnějších prostopášníků v historii.

Příběh, který se odehrává v době osvícení, kdy rychlý vývoj v oblastech vědy, náboženství a umění a rostoucí pocit sexuální svobody přispěl ke vzniku moderního světa, dokumentuje rychlý vzestup hlavního hrdiny a jeho ještě rychlejší pád. Na začátku příběhu přitahuje zájem okolí svým odvážným psaním a získává pověst talentovaného dareby s lascívním životním stylem. Hrabě, který je důvěrným přítelem krále Karla II. (na dva Oscary nominovaný John Malkovich), se vyžívá v zesměšňování anglické šlechty a neustále šokuje londýnskou společnost svými sexuálními eskapádami - a všechno mu neustále prochází. Když se však zamiluje do divadelní herečky Elizabeth Barry (taktéž na dva Oscary nominovaná Samantha Morton), z níž chce udělat největší hvězdu celé Anglie, jejich vztah a následná zrada zvěstují začátek Earlova sestupu z výšin společenské prestiže a jeho proměnu v lidskou trosku, hledající své poslední vykoupení. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (247)

charlosina 

všechny recenze uživatele

"Nezamilujete si mě..." Já si ho zamilovala. // Provokativní a cynický John Wilmot, oběť divadelní scény, sluha své životní role. Ukazoval se tak, jak ho společnost chtěla vidět. Bral to, co se mu nabízelo. // Libertin není ničím víc než filmem o závislosti (na divadle, na životě, na potřebě šokovat... jak je vám libo), a i když je filmem velkohubým (jak se na danou dobu sluší a patří), bavil mě. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Reziser Laurence Dunmore mi absolutne nic nehovori, a pribeh Libertinu ma taktiez prilis neoslovil. Pozor, netvrdim, ze hlavny herec Depp /mne je ten herec dost ukradnuty ....../ nevie hrat. To ani nahodou. Ale jediny film, ktory som s nim videl a pacil sa mi, bol Blow s Penelope Cruz. pribeh je strasna sucharina, neskutocne nudny, k tomu film je prilis pataticky. Rozhovory az na 2 - 3 priklady taktiez o hovne. 29 % ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Poslať naňho Robina Williamsa z Dobrého Willa Huntinga. Uvedomil by si, že jeho psychické problémy a egoizmus pochádzajú z nejakej ťažkej príhody z ranného detstva a spoločne by si poplakali. Dôkaz, že v súčasnosti sa do kina nechodí na hviezdy, ale na postavy, triky a sfilmované známe predlohy. Film poslali do kín až po premiére pirátov, aby na Deppovi zarobili...ježišikriste.... ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

Johnny Depp zase dokazuje, že patří k těm úplně nejlepším a nejvšestrannějším hercům současnosti. Stejně tak zaujme jako vždy velmi zajímavá Samantha Morton. Režisér překonal problém nízkého rozpočtu skvěle fungující stylizací do bahnivé šedi a výsledkem je snímek s velmi silnou atmosférou. Nic pro přecitlivělé povahy. ()

Douglas 

všechny recenze uživatele

Mizanscéna Libertina je utopená ve věčném nedostatku světla, z jehož šedi se vynořují dominantní detaily kamenných, upocených a špinavých lidských tváří. Vnitřní rozpoložení na pohled cynických a o svých skutečných emocích zásadně nehovořících postav prozrazuje promyšlené rámování. To zároveň postupně mění dekadentní a oplzlý svět ve smutné místo plné ztracených existencí, které jsou nuceny přestat se bát upřímných pohledů. Libertin je - coby neoplzlý film o oplzlosti - ve skutečnosti úplně stejný jako jeho hrdina, jehož si možná nezamilujete, ale koukáte do jeho nehybné a čím dál znetvořenější tváře ve velkých detailech tak dlouho, že se nevyhnete pátrání po tom, co se skrývá za ní... ()

Galerie (23)

Zajímavosti (13)

  • Dva týdny před natáčením přišel Libertin o třetinu svého rozpočtu. Na vině byly změny v britském systému daní. (Karlos80)
  • John Malkovich pracoval s režisérem Laurencem Dunmorem na jedné reklamě a jejich spolupráci si tak zamiloval, že ho doporučil producentům pro tento film. (HappySmile)
  • Snímek byl v Singapuru povolený až pro diváky od 21 let a v Malajsii ho dokonce zakázali promítat. (imro)

Související novinky

Hříšní lidé města temného

Hříšní lidé města temného

09.04.2007

Hororové kombo Grindhouse je připravené na start a Robert Rodriguez se může konečně pustit do dlouho slibovaného Sin City 2. Premiéra byla původně plánovaná už na léto 2006, ale z rychlovky, kterou… (více)

Reklama

Reklama