V každé generaci se objeví nějaká osobnost, která má natolik příznivý vztah k vyvolávání skandálů, rebelii a porušování tabu, že se jí dříve či později podaří překonat obecný světový názor na to, co to doopravdy znamená být svobodným člověkem. V 17. století byl touto osobností jednoznačně John Wilmot, známý také jako Hrabě z Rochesteru - prohnaný a talentovaný rošťák, který prožil svůj krátký a divoký život jako středověká rocková hvězda a stal se známým potížistou, géniem i jedním z nejnezkrotnějších prostopášníků v historii.

Příběh, který se odehrává v době osvícení, kdy rychlý vývoj v oblastech vědy, náboženství a umění a rostoucí pocit sexuální svobody přispěl ke vzniku moderního světa, dokumentuje rychlý vzestup hlavního hrdiny a jeho ještě rychlejší pád. Na začátku příběhu přitahuje zájem okolí svým odvážným psaním a získává pověst talentovaného dareby s lascívním životním stylem. Hrabě, který je důvěrným přítelem krále Karla II. (na dva Oscary nominovaný John Malkovich), se vyžívá v zesměšňování anglické šlechty a neustále šokuje londýnskou společnost svými sexuálními eskapádami - a všechno mu neustále prochází. Když se však zamiluje do divadelní herečky Elizabeth Barry (taktéž na dva Oscary nominovaná Samantha Morton), z níž chce udělat největší hvězdu celé Anglie, jejich vztah a následná zrada zvěstují začátek Earlova sestupu z výšin společenské prestiže a jeho proměnu v lidskou trosku, hledající své poslední vykoupení. (oficiální text distributora)

lasida

4* za Deppa, bez nej si nedokazu predstavit, ze by me film zaujal, ale s nim jde o originalni kus, ktery proste stoji za to videt! Go Johnny go :-) ()

aannemer odpad!

Opravdu jsem měl co dělat, abych to nevypnul už v polovině. Jen z úcty k Deppovi a Malkovichovi jsem to neudělal. Otázka pro všechny, co týhle blbosti dali 3 a více - vydrželi jste to doopravdy až do konce a kdo z vás to viděl víckrát než jednou? ()

Neuroxerus

Tento film je pro mne opravdu srdeční záležitostí a postavou Libertina jsme opravdu nadšen a o to víc mé nadšení stupňuje Johny Depp, který Libertina zahrál dokonale. Opravdu sem celý film čekal, co bude jako další jeho úlet. Tento film je pro mne filmem o životě bohéma, který opravdu dělá vše co se mu zlíbí a život si užívá plnými doušky bez ohledu na ostatní. A stím také související konec takovéto postavy. ()

Mishugex

Hned v úvodu nám bohémský rošťák Hrabě z Rochesteru sdělí, že si ho rozhodně nezamilujem. Je ale zcela nemožné nezamilovat si Johnnyho Deppa :o) Dokáže ztvárnit snad všechny druhy postav z absolutním nasazením. Jinak John Malkovich zajisté také stojí za zmínku, lepšího Karla II. si představit nedokážu....Příběh o telentovaném, cynickém prostopášníkovi Johnu Wilmotovi, mistrovi skandálů, který psal obscénní básně a svou věčnou provokací si znepřátelil kde koho, na mě zkrátka velice silně zapůsobil. ()

Tony.Frisco

Úprimné som sklamaný neviem ani poriadne vyjadriť prečo mi tento film nesadol . Johnny depp hrá presvedčivo a rola sa mu hodí a aj prostredie v ktorom sa príbeh odohráva je fajn , ale dej je moc ťažký až filozofický na úplné pochopenie . Na začiatku som si myslel , že to bude niečo ako Casanova ale nie nebolo ,malo to nejakú hlbokú myšlienku , ktorú som nepochopil . ()

Retimo

Téměř dvě hodiny sledovat Johnnyho Depa jak je nalitej........to stojí aspoň za tři hvězdy.Ten zbytek kolem je jenom zbytečná kulisa. ()

llollita

Neumím si to vysvětlit. Ten film je ponurý, depresivní, a už od začátku vás vede k absolutní úzkosti. Už od prvního okamžiku ale přesto panuje vzrušující (tím samozřejmě není myšleno jen sexuálně vzrušující, ale prostě nabitá) atmosféra. Temná a především velmi intimní kamera vás donutí mžourat po každém detailu. A i když se většina lidí nechlubí vlastnostmi, kterými alespoň ve filmu oplývá John Wilmont, neuvěřitelně rychle se vžijete do jeho pocitů a po chvíli ho začnete dokonce litovat. Samozřejmě je to z velké části díky naprosto preciznímu Deppovi - u něhož už začíná být zvykem o každé nové roli říkat, že je životní. Na druhou stranu, nováček Dunmore si na režijní sesličce vedl opravdu velmi zdatně a plně chápu, že Malkovich coby producent (a skvělý Charles II) svěřil svou důvěru právě jemu. Libertin je prostě nechutný a nechutně skvělý film, který (pokud máte alespoň trochu otrlejší žaludek) rozhodně stojí za to vidět. ()

Luke55

Tam kde některé filmy bývají ze začátku nudné a na konci dobré nebo naopak tento je zcela vyjímečný.Dobrý start,nudný mezičas,skvělý střed až po nudnější konec.Tento styl nahoru,dolů jsem už dlouho neviděl.Takže zatím máme průměr.Tam kde někteří herci bývají dobří a někteří ne tady máme Johnnyho Deppa.A to je jednoznačné plus filmu.Zase se do toho opřel a vytvořil další skvělou postavu,kterou ale asi moc diváků neocení.Takže lepší průměr.Co mě ale dostalo byla hra nebo spíše písen ''Signore Dildo'',který mi ukázal jaká kultura jsou(nebo spíše byli) Francouzi.A to mi dává dobrý film.Do lepšího průměru se ale dostávám jednoduše proto,že tenhle žánr prostě není můj šálek kávy,ale na druhou stranu jsem rád,že jsem to viděl.Ale nejsem si jist,že se na to podívám někdy ještě jednou.60% ()

frog

Film který je plný lásky, ale ne té romatické, ale té opravdové. John nám ukázal co je to láska k životu a divadlu. ()

embee

Hned na počátku filmu mne málem odradil příval oplzlostí řinoucí se z úst Johnnyho Deppa, ale nakonec jsem se nechala unášet exceletním výkonem tohoto herce, a snímek ve mne získal pozorného diváka. Johnny se se svou postavou naprosto zžil, hnusnou a ponurou atmosféru té doby vykresluje temná kamera, a z tehdejší společnosti se vám skutečně občas zvedá žaludek. I toho největšího cynika může zastihnout láska, ale to ještě neznamená, že něco změní ve svém dosavadním životě. Cesta ke zkáze/vysvobození neúprosně směřuje ke svému konci. ()

Mangus

3 alebo 4 hviezdy, neviem sa rozhodnúť. Čakal som viac. Trocha dekadencie a nihilizmu nikdy nezaškodí a scény sa mi v žiadnom prípade nezdali prehnané, aj viac by som prijal, avšak zmocňoval sa ma občas pocit nudy pri niektorých zdĺhavých scénach, ktoré nemali výpovednú hodnotu a len naťahovali celý film. Depp, Malkovich odviedli dobrú prácu, úvod, záver vo forme príhovoru taktiež spríjemnenie, osvetlenie dosť chabé (podľa zaujímavostí - sviečky) čo by až tak nevadilo, ale aj napriek originálnemu DVD som mal pocit, že obraz je nekvalitný...Básne dobré, aj v českom preklade, musím uznať a to je asi tak všetko. 7/10 ()

vlnka

Nebyť (štandardne) vynikajúceho Johnnyho výkonu a scéne s gigantickým penisom, ktorá ma celkom pobavila, by toto bol dosť brak. Dej takmer žiadny a celé to bolo nejak zvláštne usporiadané, nemala som vždy jasno o čo tam beží. Nejaké morálne ponaučenie, zamyslenie sa nad zmyslom života alebo niečo podobné z tohto určite necítiť a keďže mám podozrenie, že režisér chcel dosiahnuť presne toto, tak musím skonštatovať, že sa mu to nepodarilo. Ale aspoň že na toho Deppa sa dá skoro vždy pozerať. Ale ako celok žiadna sláva. ()

zero_zelo

mezi 2*-3*, nevím, sem v rozpacích. asi to mělo mít jinej efekt, než to na mě mělo. prostředí doby asi chytli dobře, ten smrad a hnus z toho čišil, ale moc dlouhý, aniž by se pořádně vlastně něco dělo a člověk pochytil pozadí. prásák mrdálista, ženatej, chlast a děvky, smrad, krále podráždíme, pak se schováme, onemocníme, umřeme a předtím eště zasáhneme do dějin. víceméně nevim, kdo to teda byl a čím byl tak zajímavej .. co udělal tak zásadního, proč film a vůbec. film zkrátka jen tak prošel kolem mě ()

assassinGH

Uz od zaciatku som cakal na to kedy ten film skonci .. jedine zau jimavy koniec ubehol tak ze jedine co mi s filmu ostalo bolo ponaucenie... ()

ssarka

plus za dobré herecké výkony a za kameru...ale o čemže to bylo? co tam mělo být šokující? pan režisér si měl asi přečíst Lady Fuckingham,proti ní je hrabě z Rochesteru obyčejný maloměšťák,který každý den vyvenčí psa a jede do práce na 8 hodin,poté se navečeří a se ženou si čte večer před spaním.. ()

Hříšní lidé města temného

Hříšní lidé města temného

09.04.2007

Hororové kombo Grindhouse je připravené na start a Robert Rodriguez se může konečně pustit do dlouho slibovaného Sin City 2. Premiéra byla původně plánovaná už na léto 2006, ale z rychlovky, kterou… (více)