poster

Riddick: Kronika temna

 • Česko

  Černočerná tma 2

 • USA

  The Chronicles of Riddick

 • Slovensko

  Riddick: Kronika temna

 • Nový Zéland

  The Chronicles of Riddick

 • Velká Británie

  The Chronicles of Riddick

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2004, 119 min (Director's cut: 134 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • viperblade
  ***

  Takže copak to tu máme? 5 krát větší rozpočet než u mladšího bratříčka, víc akce, ale kdepak se nám poděla atmosféra??! Jak praví golfista: Ty scény jsou opravdu chladné, jako psí čumák. Pokud již zmíněný bratříček měl něco, co ho řadilo do té lepší kategorie, byla to právě ona vcelku hororová atmosféra. Ano, a jak už jsem zmiňoval, ta tu schází! A i když je film doslova prošpikován akcí, málem jsem párkrát usnul. Škoda, mohlo to dopadnout o něco lépe..(25.6.2008)

 • Jacinda
  ****

  Zajímavá vizuální stránka se stane asi hnacím motorem. Každopádně hlavně díky Crematorii si Riddick zaslouží minimálně 3hvězdy. Je zajímavé, že film nekončí hepijendem a další (tragickou) zajímavostí je, že hrdinové kteří slavně přežili první díl, zemřeli ve druhém. V třetím nás nejspíš bude čekat smrt samotného riddicka. Jinak český dabing průměrný, obsazení rozhodně zajímavé. Docela ucházející scífko(26.11.2008)

 • Aluska88
  ****

  Musím říci, že Kronika temna se mi líbila o mnoho více, nežli Černočerná tma. Pokračování je více akční, s geniální vizuální stránkou. Pokud se mi v prvním díle Riddick dost zalíbil, tak tady jsem jeho postavu začala milovat. Další z řady drsných, komixových týpků, kteří mají vždy po ruce své charisma a chytlavé a vtipné hlášky. "Ta tvoje posádka je podělaná strachy, možná bys jim měl říct, co se stalo s tou předchozí.", "Víš, co se mi na těch místech nelíbí? Fitness pro smrady, co žerou wafle."(11.7.2009)

 • Hal_Moore
  ***

  Efekty mi ve filmu nevadí, ani ve větším než potřebném množství. Mnohdy se na ně dokonce těším. To co jsem však dostal u Riddicka se vymyká veškerému slušnému vkusu. Film sám o sobě není špatný (předchozí Černočernou tmu jsem ještě neviděl), příběh se dá zkousnout, herci předvádějí jen to, co se od nich čeká. Avšak vše zabíjí přehršel efektů v každičkém záběru, což by samo o sobě nevadilo, nebýt ty efekty podprůměrné a neuvěřitelně umělé. Kdyby se Riddick natočil v trochu komornějším pojetí, vůbec bych se nezlobil a asi i tu hvězdičku přihodil. Na kdyby se ale nehraje.(6.8.2008)

 • Shit
  ****

  O něco horší než černočerná tma a to hlavně kvůli horšímu příběhu, jinak Riddick je stále ultimátně nabouchanej a nehorázně drsnej, zabíjí na počkání hrnkem od čaje a vypouští jednu drsnou hlášku za druhou, do toho pár megahustejch akcí, při kterých Riddick zmasakruje cca 30 nepřátel a je tu sice ne tak příběhově promakaná, ale za to parádně zábavná sci-fi akční jízda se všim všudy. Ovšem, co tam dělal Colm Feore jako záporák, to teda netušim.(10.8.2008)

 • - Na palubě vesmírné lodi před přistáním na planetě Crematoria tvrdí členka posádky, že na sluneční straně planety je teplota "700 nad nulou" a na temné straně planety "300 pod nulou". Pokud jde o vyjádření ve stupních Celsia, jde o chybu, neboť nejnižší teplota ve vesmíru, známá prozatím jako Absolutní nula, kdy se teoreticky zastaví tepelný pohyb všech částic, má hodnotu -273,15 °C. Z používaných stupnic by smysl mělo tvrzení jen ve stupnici Farenheita, kde absolutní nula má hodnotu -459,67 °F. (Honzíno)

 • - Podle filmu byla vytvořena PC hra: "The Chronicles of RIDDICK: Escape from Butcher Bay". (Zeke001)

 • - Ve scéně, kdy chtějí Riddick a Kyra utéct z planety, udělá s Kyra cop, ale v následné scéně má vlasy zase rozpuštěné. (Guilemot)