Riddick: Kronika temna

Černočerná tma 2

The Chronicles of Riddick

Riddick: Kronika temna

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2004, 119 min (Director's cut: 134 min)

• Gilmour93

„Kdo je naše hvězda..? Ri-ddick, Ri-ddick! Je z odvážného těsta. Ri-ddick, Ri-ddick! Kdo se nikdy nevzdá..? Ri-ddick, Ri-ddick, Riddick, Riddick, Ri-ddick!!!“ Jacísi Nekrofilové, Mentálové a nesmírný vesmír ve vypocené sáze, kde chyběl jen Zakňaktel a mohlo to být jako libovolná epizoda Hvězdné brány okořeněná přítomností galaktického Majora Drsňák v podobě nehořlavého, neprůstřelného a neprobodnutelného Vincenta Nafty v plaveckých brýlích. Twohy alespoň zjistil, že atmosféru a nadhled prvního dílu si za peníze nekoupí..(14.6.2010)

Tak pan Twohy dostal na pokračování "Pitch black" pětkrát víc, než stála jednička.... No - abych řekl pravdu, tak to na filmu vidět je. Dobře natočeno, dobře obsazeno, dobrý triky .... ale je to studený jak psí čumák. Kam se sakra poděla ta atmosféra, která krášlila první film ?! ... A to ještě celkový výsledek dost zachraňuje Vin Diesel (přesto, že ho zrovna moc nemusím)... Peníze holt nejsou všechno (ale to už se jenom opakuju :)(30.1.2005)

• kleopatra

Vin Dieselův biceps ani triceps ani jinej "ceps" nebude pro mě ten správnej hák a neustále podhledy a nadhledy opěvující jeho figuru otravovaly fest. A když už nemůže zvítězit dobro nad zlem, ať klidně nezvítězí, ale boj zla a jiného zla? Jsem stará škola a tak dávám jednu hvězdičku za výtvarnou složku, ale to je tak všechno, co jsem ochotna tomuto pseudoposlání obětovat.(21.7.2005)

• Tom_Lachtan

Pakliže je první díl sci-fi horror ve stylu Aliena, tak ve druhém je ona děsivost vyměněna za fantasy prvky, žel opět totálně béčkové a kdyby se tam sem tam nelítalo mezi planetama a Vin Diesel měl v pařátech meč, tak to bude regulerní Conanovka. Padouch nemá charisma, Karl Urban sice charisma má, ale ne v tomhle filmu, děj je nudný a unile předvídatelný, není tu žádná chobotnička a mám dojem, že i ta Dieslovo pleš nějak hází ošklivé odlesky. NO dobře, to poslední pravda není, ale Diesel prostě neměl na to, zvládnout hlavní roli (v prvním díle byl Riddick spíš hlavní antagonista, než hlavní postava).(30.10.2017)

Ku komentáru kleopatry: boj zla a iného zla je podľa nej svojím spôsobom zvrátený... ale práve o tomto bol Pitch Black a aj keď Riddick už zďaleka nie je taký tvrďas ako v PB, ústredné heslo prvého filmu platí - "fight evil with evil". To bolo oproti ostatným klasickým akčňákom, kde dobro bojuje proti zlu, v PB to svieže, originálne, možno aj bližšie realite... Vybrať si menšie zlo, aj keď obe poskytujú rovnakú hrozbu - smrť. To druhé zlo má však tiež motiváciu - prežitie. Máte aspoň nádej, že sa zveziete s ním. A to už je v danej situácii slušná vyhliadka. Z celkového pohľadu si myslím, že toto psychologické pozadie Pitch Blacku (o ktorom by som asi dokázala ešte dlho diskutovať :-) má oveľa väčšiu silu aj zmysluplnosť, než celá mytológia Kroník. Ale aj tak ich mám rada.(20.11.2005)

• - Podle filmu byla vytvořena PC hra: "The Chronicles of RIDDICK: Escape from Butcher Bay". (Zeke001)

• - Studio Universal se rozhodlo, že titulem „The Chronicles of Riddick“ (stejně jako název filmu) označí každý film s Riddickem. Stalo se tak u TEMNÉ HROZBY, dokonce i u nového vydání dvd ČERNOČERNÁ TMA. (Malabar)

• - Na palubě vesmírné lodi před přistáním na planetě Crematoria tvrdí členka posádky, že na sluneční straně planety je teplota "700 nad nulou" a na temné straně planety "300 pod nulou". Pokud jde o vyjádření ve stupních Celsia, jde o chybu, neboť nejnižší teplota ve vesmíru, známá prozatím jako Absolutní nula, kdy se teoreticky zastaví tepelný pohyb všech částic, má hodnotu -273,15 °C. Z používaných stupnic by smysl mělo tvrzení jen ve stupnici Farenheita, kde absolutní nula má hodnotu -459,67 °F. (Honzíno)