Riddick: Kronika temna

Černočerná tma 2

Riddick: Kronika temna

• Nový Zéland

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2004, 119 min (Director's cut: 134 min)

Ambiciózní, ale přitom dějově neslaný, nemastný sequel Riddicka trpí řadou scenáristických neduhů - ať už jde o drobnou natahovanost, občasné dírky v logice (např. závěrečný souboj), tak hlavně o prázdné a v podstatě jen "povinné" dialogy. Avšak dřív než David Twohy spláchnul 105 milionů dolarů do kanálu, podařilo se mu nastínit poměrně zajímavý fantasy svět plný možností a neuskutečněných nápadů, které si můžete rozvinout vy sami. Pokud k Riddikově kronice temna přistoupíte s otevřenou myslí a aktivně se vnoříte do jeho světa, dokáže vás příjemně pohltit. Neznámé planety, exotické podnebí, podivná civilizace, mýtus Underverse - těžko popsat proč, ale funguje to! Připomíná mi to méně šílené epizody Farscape. Navíc Vin Diesel je zde opravdu cool a jeho postava Riddicka zažívá vrchol. 7/10(3.12.2013)

• Indiana

Když jsem na to šel do kina, čekal jsem od toho docela dost. Ale přišlo mi to zatraceně nudné (žádná scéna z tohoto filmu mě nijak neoslovila a pořád jsem jen koukal na hodinky, kdy už to konečně skončí). Navíc to má dosti průměrné efekty. Jediným kladem je tak Diesel, který je ten jediný důvod, proč filmu nedávám odpad.(3.6.2005)

Najprv take mierne sklamanie, kedze pokracovanie je uplne ine, ako jednotka, niet sa tu coho vlastne bat, iba divat sa na rozne boje a uteky. Ale dvojka je omnoho vypravnejsia, hra tu omnoho viac ludi, objavia sa tu aj nejake nebezpecne obludy, ktore ale pre Riddicka nebezpecne nie su. Prekvapila ma tu aj mala uloha Judi Dench, o ktorej som si myslel, ze by takuto ulohu vo filme tohto zanru nikdy nezobrala, ale mylil som sa a to ma tesi. Druha polovica sa rozbehne do takej miery, ze som bol stale viac spokojnejsi a sklamanie upadalo, ale vsetko zachranil proste Vin Diesel. Keby tu hral Christopher Lambert (nic proti nemu), neviem, ako by sa odzrkadlilo hodnotenie na CSFD a tiez aj moje :-) Hudba taktiez skvela, dokonca sa mi zda, ze chvilami bola pouzita pri vychode vrazedne tepleho slnka hroziva hudba od Kubrickovej 2001: VESMIRNEJ ODYSEI (1968) od Ligetiho, ktora sa aj tu naramne hodila. Takze som spokojny... 15.08.2009 ___ Vin Diesel - (Riddick) +++ Colm Feore - (Lord Marshal) +++ Thandie Newton - (Dame Vaako) +++ Judi Dench - (Aereon) +++ Karl Urban - (Vaako) +++ Alexa Davalos - (Kyra) +++ Keith David - (Imam) +++ Produkcia: Vin Diesel +++ Hudba: Graeme Revell +++(15.8.2009)

• Gilmour93

„Kdo je naše hvězda..? Ri-ddick, Ri-ddick! Je z odvážného těsta. Ri-ddick, Ri-ddick! Kdo se nikdy nevzdá..? Ri-ddick, Ri-ddick, Riddick, Riddick, Ri-ddick!!!“ Jacísi Nekrofilové, Mentálové a nesmírný vesmír ve vypocené sáze, kde chyběl jen Zakňaktel a mohlo to být jako libovolná epizoda Hvězdné brány okořeněná přítomností galaktického Majora Drsňák v podobě nehořlavého, neprůstřelného a neprobodnutelného Vincenta Nafty v plaveckých brýlích. Twohy alespoň zjistil, že atmosféru a nadhled prvního dílu si za peníze nekoupí..(14.6.2010)

VHS/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Efekty 10/10/// +efekty, svět, příběh, atmosféra, Vin Diesel, sexy Alexa Davalos i Thandie Newton -rozvleklý děj, slabé charaktery, tmavý obraz/// Jeden by řekl, že tu máme nové Hvezdné války a člověk by se mu ani nedivil. Vizuální stránka je úžasná i když někdy samoúčelná. Vin Diesel je frajer a i když né zrovna klaďas, fandit mu budete. Tohle schéma mě celkem zaujalo. Jinak atmosféra hodně slušná a pro mě naštěstí děj moc často nezklouzával k nudě, i když občas jsem nechápal co se vlastně děje. Avšak jestli bude pokračování, už se na něj teším.../// Celkem 75%///(4.10.2006)

• - Předchůdce tohoto snímku – Černočerná tma – stál jen 23 milionů. (imro)

• - Počas šplhania po skale pri úteku z Crematórie Riddick odtrhol kúsok skaly, ktorá je zjavne umelá. Úlomok peny okamžite nahradia vizuálne efekty a zrazu vidíme padajúce kusy skutočnej skaly. (Gumeny)

• - Do kin byl film, z obavy před nepovoleným kopírováním, přepravovaný pod jménem „D Shoes“. (imro)