Riddick: Kronika temna

• Česko Černočerná tma 2 (více)
Trailer

Riddick je nejnebezpečnějším zločincem v celém vesmíru, který perfektně vidí i v hluboké tmě. Při svém putování zabloudí na planetu Helion. Situace v civilizovaném vesmíru je ale vážná. Planetu po planetě dobývají nepřemožitelní Nemrtví, jejichž náboženství založené na destrukci je žene nezadržitelně vpřed. Milióny nevinných životů jsou v ohrožení, ale Riddick si stále myslí, že to není jeho věc. Brzy je zatčen a uvržen do podzemního vězení. Pokusí se o útěk. Naneštěstí pro něj bylo předpovězeno, že vůdce nemrtvých zabije bojovník rasy Furian. A Riddick jako poslední přeživší této rasy je vtažen do víru osudových událostí, kterým ani on nemůže vzdorovat. (TV Nova)

Trailer

Cival

Dost velké zklamání a tři hvězdičky přímo bez uší. Místy laciné jak inscenace České televize, o chvíli později hned samoúčelně oslnivé díky smršti triků. Akce podprůměrná a zmatená, mytologie nabubřelá a kulisy občas interesantní, jindy zcela neestetické. 50% hlavně a jen za Vina Diesela, který je cool a umí hrát. Nebýt sraček v kinech všude kolem a několika dobrých scén, šel bych ale níž. Zaokrouhluju i kvůli lepé Thandie. ()

kleopatra

Vin Dieselův biceps ani triceps ani jinej "ceps" nebude pro mě ten správnej hák a neustále podhledy a nadhledy opěvující jeho figuru otravovaly fest. A když už nemůže zvítězit dobro nad zlem, ať klidně nezvítězí, ale boj zla a jiného zla? Jsem stará škola a tak dávám jednu hvězdičku za výtvarnou složku, ale to je tak všechno, co jsem ochotna tomuto pseudoposlání obětovat. ()

POMO

Vysoskorozpočtovú produkciu zvláda Twohy na výbornú - po vizuálnej stránke je film úchvatný, kamera krásne rozpohybovaná a kompozícia do detailu vypiplaná. Tie peniaze sú na tom rozhodne vidieť. Horšie je to však s postavami a príbehom, ktorý svojou prostoduchosťou a klišovitosťou núti zrovnávať skôr s filmami ako SOLDIER, než PITCH BLACK. Našťastie ale Diesel nie je až taký "čaják" ako Russell a Twohy až taký retard ako Anderson. I keď sa tentoraz nechutne zapredal, z čoho sa v scenári márne snaží očistiť replikou: "Každý sme začínali ako niekto iný." ()

Lima

Místo lehkosti Černočerné tmy nastoupila těžkopádná pompézní podívaná bez špetky nadhledu. Inspirace Star Wars či Dunou by nevadila, kdyby se aspoň trochu více zapracovalo na scenáři. Některé ty repliky, co herci vypouštěli z úst, až tahaly za uši. Proti mytologii nic nemám, ale ta Twohyho je celkem nezáživná, kdyby jí vyházel (subverzum a podobný kidy) a nechal jenom hláškujícího Riddicka a jeho eskapády na Crematorii a jinde v galaxii, udělal by lépe. Škoda, přeškoda, že to Twohy neudržel v té rovině, v jaké byl Pitch Black. V jednoduchosti je totiž síla. Jsem na pochybách, jestli dojde i na třetí díl, celosvětové tržby byly velmi špatné a film se nezaplatil ani z poloviny. ()

golfista

Tak pan Twohy dostal na pokračování "Pitch black" pětkrát víc, než stála jednička.... No - abych řekl pravdu, tak to na filmu vidět je. Dobře natočeno, dobře obsazeno, dobrý triky .... ale je to studený jak psí čumák. Kam se sakra poděla ta atmosféra, která krášlila první film ?! ... A to ještě celkový výsledek dost zachraňuje Vin Diesel (přesto, že ho zrovna moc nemusím)... Peníze holt nejsou všechno (ale to už se jenom opakuju :) ()

• Podobně jako u Matrixu, i k tomuto snímku vznikl animovaný film, který nám přináší události mezi původním filmem Černočerná tma a Kronikou temna. Dílko 30 minut dlouhé se jmenuje Temná hrozba a jeho režisér Peter Chung se podílel také právě na Animatrixu. (imro)
  • Počas šplhania po skale pri úteku z Crematórie Riddick odtrhol kúsok skaly, ktorá je zjavne umelá. Úlomok peny okamžite nahradia vizuálne efekty a zrazu vidíme padajúce kusy skutočnej skaly. (Gumeny)
  • Ve scéně, kdy chtějí Riddick a Kyra utéct z planety, udělá s Kyra cop, ale v následné scéně má vlasy zase rozpuštěné. (Guilemot)