Riddick: Kronika temna

Černočerná tma 2

Riddick: Kronika temna

• Nový Zéland

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2004, 119 min (Director's cut: 134 min)

Takže copak to tu máme? 5 krát větší rozpočet než u mladšího bratříčka, víc akce, ale kdepak se nám poděla atmosféra??! Jak praví golfista: Ty scény jsou opravdu chladné, jako psí čumák. Pokud již zmíněný bratříček měl něco, co ho řadilo do té lepší kategorie, byla to právě ona vcelku hororová atmosféra. Ano, a jak už jsem zmiňoval, ta tu schází! A i když je film doslova prošpikován akcí, málem jsem párkrát usnul. Škoda, mohlo to dopadnout o něco lépe..(25.6.2008)

Zajímavá vizuální stránka se stane asi hnacím motorem. Každopádně hlavně díky Crematorii si Riddick zaslouží minimálně 3hvězdy. Je zajímavé, že film nekončí hepijendem a další (tragickou) zajímavostí je, že hrdinové kteří slavně přežili první díl, zemřeli ve druhém. V třetím nás nejspíš bude čekat smrt samotného riddicka. Jinak český dabing průměrný, obsazení rozhodně zajímavé. Docela ucházející scífko(26.11.2008)

Musím říci, že Kronika temna se mi líbila o mnoho více, nežli Černočerná tma. Pokračování je více akční, s geniální vizuální stránkou. Pokud se mi v prvním díle Riddick dost zalíbil, tak tady jsem jeho postavu začala milovat. Další z řady drsných, komixových týpků, kteří mají vždy po ruce své charisma a chytlavé a vtipné hlášky. "Ta tvoje posádka je podělaná strachy, možná bys jim měl říct, co se stalo s tou předchozí.", "Víš, co se mi na těch místech nelíbí? Fitness pro smrady, co žerou wafle."(11.7.2009)

Efekty mi ve filmu nevadí, ani ve větším než potřebném množství. Mnohdy se na ně dokonce těším. To co jsem však dostal u Riddicka se vymyká veškerému slušnému vkusu. Film sám o sobě není špatný (předchozí Černočernou tmu jsem ještě neviděl), příběh se dá zkousnout, herci předvádějí jen to, co se od nich čeká. Avšak vše zabíjí přehršel efektů v každičkém záběru, což by samo o sobě nevadilo, nebýt ty efekty podprůměrné a neuvěřitelně umělé. Kdyby se Riddick natočil v trochu komornějším pojetí, vůbec bych se nezlobil a asi i tu hvězdičku přihodil. Na kdyby se ale nehraje.(6.8.2008)

O něco horší než černočerná tma a to hlavně kvůli horšímu příběhu, jinak Riddick je stále ultimátně nabouchanej a nehorázně drsnej, zabíjí na počkání hrnkem od čaje a vypouští jednu drsnou hlášku za druhou, do toho pár megahustejch akcí, při kterých Riddick zmasakruje cca 30 nepřátel a je tu sice ne tak příběhově promakaná, ale za to parádně zábavná sci-fi akční jízda se všim všudy. Ovšem, co tam dělal Colm Feore jako záporák, to teda netušim.(10.8.2008)

• - Na palubě vesmírné lodi před přistáním na planetě Crematoria tvrdí členka posádky, že na sluneční straně planety je teplota "700 nad nulou" a na temné straně planety "300 pod nulou". Pokud jde o vyjádření ve stupních Celsia, jde o chybu, neboť nejnižší teplota ve vesmíru, známá prozatím jako Absolutní nula, kdy se teoreticky zastaví tepelný pohyb všech částic, má hodnotu -273,15 °C. Z používaných stupnic by smysl mělo tvrzení jen ve stupnici Farenheita, kde absolutní nula má hodnotu -459,67 °F. (Honzíno)

• - Podle filmu byla vytvořena PC hra: "The Chronicles of RIDDICK: Escape from Butcher Bay". (Zeke001)

• - Ve scéně, kdy chtějí Riddick a Kyra utéct z planety, udělá s Kyra cop, ale v následné scéně má vlasy zase rozpuštěné. (Guilemot)