Riddick: Kronika temna

Černočerná tma 2

The Chronicles of Riddick

Riddick: Kronika temna

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2004, 119 min (Director's cut: 134 min)

• Gilmour93

„Kdo je naše hvězda..? Ri-ddick, Ri-ddick! Je z odvážného těsta. Ri-ddick, Ri-ddick! Kdo se nikdy nevzdá..? Ri-ddick, Ri-ddick, Riddick, Riddick, Ri-ddick!!!“ Jacísi Nekrofilové, Mentálové a nesmírný vesmír ve vypocené sáze, kde chyběl jen Zakňaktel a mohlo to být jako libovolná epizoda Hvězdné brány okořeněná přítomností galaktického Majora Drsňák v podobě nehořlavého, neprůstřelného a neprobodnutelného Vincenta Nafty v plaveckých brýlích. Twohy alespoň zjistil, že atmosféru a nadhled prvního dílu si za peníze nekoupí..(14.6.2010)

Příjemné překvápko. Ohromně sympatický pokus, byť výrazně přidušený nezměrnou tíhou svých ambicí - které nejen že jsou nafouklejší než nafouknutý rozpočet, ale taky poněkud rozhárané. Skloubit drsnou akci a drsné hlášky z drsné školy s pochmurnou vesmírnou epikou dozajista jde, ale Twohymu se to zrovna moc nepovedlo - a film nemá ten tah na bránu, který by mohl mít. Očekávaná katastrofa se ale nekonala a bez uzardění přiznávám, že bych docela s chutí zkoukla další díl - a že mě vlastně docela mrzí, že žádný další není.(11.7.2009)

Pro mě byl Riddick docela překvapení. Bál jsem se podobnosti s novodobými Hvězdnými branami, ale dostalo se mi svižné akce v čele se "slepým" Vin Dieselem. Dobrý dojem ve mně zanechala různorodá prostředí a originální souboje. Akčních filmů tohoto stylu moc není a proto si Riddick zasluhuje mé uznání... 75%(11.10.2008)

VHS/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Efekty 10/10/// +efekty, svět, příběh, atmosféra, Vin Diesel, sexy Alexa Davalos i Thandie Newton -rozvleklý děj, slabé charaktery, tmavý obraz/// Jeden by řekl, že tu máme nové Hvezdné války a člověk by se mu ani nedivil. Vizuální stránka je úžasná i když někdy samoúčelná. Vin Diesel je frajer a i když né zrovna klaďas, fandit mu budete. Tohle schéma mě celkem zaujalo. Jinak atmosféra hodně slušná a pro mě naštěstí děj moc často nezklouzával k nudě, i když občas jsem nechápal co se vlastně děje. Avšak jestli bude pokračování, už se na něj teším.../// Celkem 75%///(4.10.2006)

Druhý díl přinesl s větším rozpočtem samozřejmě také změnu stylu. Děj je hodně pompézní a vlastně se podařilo vytvořit jakýsi druh vesmíru, který si žije svým vlastním životem.. Kdo nemá rád Vina Diesela radím nekoukat. Kdo občas rád koukne na macho gesta a testosteron by mohl snídat, obědvat i večeřet určitě nesmí u tohoto dobrodružství chybět. Moc se těším na slibovaný třetí díl.....(19.8.2012)

• - Studio Universal se rozhodlo, že titulem „The Chronicles of Riddick“ (stejně jako název filmu) označí každý film s Riddickem. Stalo se tak u TEMNÉ HROZBY, dokonce i u nového vydání dvd ČERNOČERNÁ TMA. (Malabar)

• - Předchůdce tohoto snímku – Černočerná tma – stál jen 23 milionů. (imro)

• - 105milionový sequel překvapivého hitu Černočerná tma (2000) během premiérového víkendu (11. – 13. 6. 2004) vytáhl z peněženek diváků 24,3 mil. dolarů. Celkově si ze severoamerických kin odnesl 57 milionů. (imro)