poster

Riddick: Kronika temna

 • Česko

  Černočerná tma 2

 • USA

  The Chronicles of Riddick

 • Slovensko

  Riddick: Kronika temna

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2004, 119 min (Director's cut: 134 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Xmilden
  ****

  Druhý díl přinesl s větším rozpočtem samozřejmě také změnu stylu. Děj je hodně pompézní a vlastně se podařilo vytvořit jakýsi druh vesmíru, který si žije svým vlastním životem.. Kdo nemá rád Vina Diesela radím nekoukat. Kdo občas rád koukne na macho gesta a testosteron by mohl snídat, obědvat i večeřet určitě nesmí u tohoto dobrodružství chybět. Moc se těším na slibovaný třetí díl.....(19.8.2012)

 • Marigold
  ***

  Nemůžu se zbavit dojmu, že spousta peněz zastřela mysl jak Twohymu, tak scénáristům (těm především). Riddick: Kronika temna je film natlakovaný touhou vytvořit starwarsovskou mytologii, ale v důsledku zbyde jen laciná pompa efektů a zatraceně řídký a obnošený nápad s ničiteli světů, navíc vedenými velmi uboze sehraným "Lordem Vůdcem" (český překlad zabíjí i vystihuje). David N. Twohy nedokázal udržet režijní invenci Černočerné tmy a doslova se utápí ve vizuálním obžerství. Film je místy až epilepticky nepřehledný a zmatený. Určité dialogy jsou daleko za hranicí béčkové debility, k níž se první Riddick ani zdaleka nepřiblížil. Atmosféra je řekněme chladně akademická, napětí nepříliš silné. Přesto je tohle scífko koukatelné. Jede na kvalitní Diesel. Nový americký hrdina už sice neudržel tu skvělou morální rozeklanost (scénář mu nedal příležitost), ale přesto je drsný jak křemen a s humorem typicky břitkým. Nejlépe vše odsýpá na planetě Crematoria, kde si skoro člověk říká, proč nezůstalo jen u téhle nápadité variace na Černočernou tmu. Nicméně po zkousnutí všech blbin a neoriginalit hlavní "epické" linie je Riddick: Kronika temna slušnou záležitostí pro nenáročné sledování. Proti prvnímu Riddickovu dobrodružství se ale jedná o pouhý "skoro-úspěšný" pokus. Co mu ale neodpustím je, že Riddick už zřejmě navždy zůstane "mužem na trůnu". Želízka mu slušela víc...(13.10.2006)

 • Jossie
  ****

  Vzhledem k tomu, že od sci-fi nečekám nic jiného, než charismatického hrdinu, atmosféru a dobré triky a na nějaké nelogičnosti moc nekoukám, se mi Riddick dost líbil. Černočerná tma je sice lepší, ale tohle bylo pořád dost dobré. Líbí se mi, že to není vůbec průhledné, umřít může kdokoliv a vyhrát také a hlavně motiv vyvoleného, ten mě dostane vždycky spolehlivě.(19.2.2006)

 • predators
  ****

  Pro mě byl Riddick docela překvapení. Bál jsem se podobnosti s novodobými Hvězdnými branami, ale dostalo se mi svižné akce v čele se "slepým" Vin Dieselem. Dobrý dojem ve mně zanechala různorodá prostředí a originální souboje. Akčních filmů tohoto stylu moc není a proto si Riddick zasluhuje mé uznání... 75%(11.10.2008)

 • Aluska88
  ****

  Musím říci, že Kronika temna se mi líbila o mnoho více, nežli Černočerná tma. Pokračování je více akční, s geniální vizuální stránkou. Pokud se mi v prvním díle Riddick dost zalíbil, tak tady jsem jeho postavu začala milovat. Další z řady drsných, komixových týpků, kteří mají vždy po ruce své charisma a chytlavé a vtipné hlášky. "Ta tvoje posádka je podělaná strachy, možná bys jim měl říct, co se stalo s tou předchozí.", "Víš, co se mi na těch místech nelíbí? Fitness pro smrady, co žerou wafle."(11.7.2009)

 • - Studio Universal se rozhodlo, že titulem „The Chronicles of Riddick“ (stejně jako název filmu) označí každý film s Riddickem. Stalo se tak u TEMNÉ HROZBY, dokonce i u nového vydání dvd ČERNOČERNÁ TMA. (Malabar)

 • - Na výrobě Kroniky temna se podílela i Dieselova společnost One Rade Production. (imro)

 • - Film se měl původně jmenovat „Riddick“ či „Riddick: Pitch Black 2“. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace