poster

Riddick: Kronika temna

 • Česko

  Černočerná tma 2

 • USA

  The Chronicles of Riddick

 • Slovensko

  Riddick: Kronika temna

 • Nový Zéland

  The Chronicles of Riddick

 • Velká Británie

  The Chronicles of Riddick

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2004, 119 min (Director's cut: 134 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Skejpr
  ***

  v porovnání se skvělou Čenočernou tmou a navzdory velkému rozpočtu chaboučké. Děj překombinovaný a přitom o ničem, některé televizní efekty (nikoliv kvalitou ale... ehm...nápadem), a v podstatě naprosto bevýrazní herci (až na Diesela) a k tomu všemu fakt, že SPOILER!!!!! obě přeživší postavy z minulého filmu jsou tu jen proto, aby tu mohly (ne)vesele umřít, což zpětně zhazuje Černočernou tmu, která si to fakt nezaslouží.(12.5.2007)

 • Djkoma
  ****

  V tomto případě je hodnocení filmu velmi težké a to nejen kvůli konci (Twohy si prý věřil na celou troligii a podle toho konec taky tak vypadá). Nelze říci, že jde o bombu. Jako protiklad k Hvězdným válkám by možná obstál propracovaností (je pravda, že Lucas toho má opravdu hodně, ale za kratký čas vymyslet to co Twohy to asi nedokázal). Architektura Necromongerů je opravdu zajímavá a celková rozmanitost planet na kterých se Riddick proběhne je velká. Naprosto celý film stojí na postavě cool hláškovacího stroje na mlácení lidí Riddicka(a jeho očích :o)). Jeho postava je opravdu všechno pro tento film. Naštěstí to Twohy věděl a proto hlášky tohoto drsnáka jsou opravdu cool. Co se týče hudby hodně zaostává za velkolepostí a krásou ost Hvězdných válek. Efektů v tomto filmu je opravdu hodně a některé nejsou zrovna nejpovedenější. Nejsem si jist hodnocenním, uvažuju o 2*. Jedině co my v tomto brání je Riddick a odvaha dát proti sobě zlo a .... zlo :o). Na film kde prakticky dobro není jsem čekal a dočkal se ...... Dyt víte, že co zabiju patří mě :o))(14.8.2004)

 • POMO
  ***

  Vysoskorozpočtovú produkciu zvláda Twohy na výbornú - po vizuálnej stránke je film úchvatný, kamera krásne rozpohybovaná a kompozícia do detailu vypiplaná. Tie peniaze sú na tom rozhodne vidieť. Horšie je to však s postavami a príbehom, ktorý svojou prostoduchosťou a klišovitosťou núti zrovnávať skôr s filmami ako SOLDIER, než PITCH BLACK. Našťastie ale Diesel nie je až taký "čaják" ako Russell a Twohy až taký retard ako Anderson. I keď sa tentoraz nechutne zapredal, z čoho sa v scenári márne snaží očistiť replikou: "Každý sme začínali ako niekto iný."(8.9.2004)

 • kleopatra
  *

  Vin Dieselův biceps ani triceps ani jinej "ceps" nebude pro mě ten správnej hák a neustále podhledy a nadhledy opěvující jeho figuru otravovaly fest. A když už nemůže zvítězit dobro nad zlem, ať klidně nezvítězí, ale boj zla a jiného zla? Jsem stará škola a tak dávám jednu hvězdičku za výtvarnou složku, ale to je tak všechno, co jsem ochotna tomuto pseudoposlání obětovat.(21.7.2005)

 • Hal_Moore
  ***

  Efekty mi ve filmu nevadí, ani ve větším než potřebném množství. Mnohdy se na ně dokonce těším. To co jsem však dostal u Riddicka se vymyká veškerému slušnému vkusu. Film sám o sobě není špatný (předchozí Černočernou tmu jsem ještě neviděl), příběh se dá zkousnout, herci předvádějí jen to, co se od nich čeká. Avšak vše zabíjí přehršel efektů v každičkém záběru, což by samo o sobě nevadilo, nebýt ty efekty podprůměrné a neuvěřitelně umělé. Kdyby se Riddick natočil v trochu komornějším pojetí, vůbec bych se nezlobil a asi i tu hvězdičku přihodil. Na kdyby se ale nehraje.(6.8.2008)

 • - Na výrobě Kroniky temna se podílela i Dieselova společnost One Rade Production. (imro)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 187. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Autorem scénáře je nakonec sám režisér, i když mezi původně zamýšlenými byl David Hayter a oscarový Akiva Goldsman. (imro)