Deník princezny 2: Královské povinnosti

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

Romantický / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 107 min

• X-tREmE

Denníček môj... Keby som tak bol 10-14 ročné dievča v predpubertálnom veku a naivne čakal na vysnívaného princa, tak dám tomuto filmu rovných 5 hviezdičiek. Bohužiaľ som chalan, ktorému je o dosť viac, tekže mu dám len 2. Prečo? Jednu hviezdičku za široký úsmev hlavnej predstaviteľky na pyžamovej párty :) a tú druhú kvôli Genovii. Tam sa určite raz presťahujem. Vivat Genovia! Ale teraz vážne. Naivný a trápny pokus o ľahkú romantickú komédiu v americkom disneyovskom štýle.(15.3.2005)

• Pythonator

Nějak dost dobře jsem nepochopil, proč tvůrci tohoto zbytečného pokračování obtěžují diváka politikou, zákony a dokonce i dnem nezávislosti fiktivní země kdesi v Evropě. Měli se spíše zaměřit na třeštění rozkošné Anne Hathaway a nějaký ten humor. Co se týče romantiky, tak tu jsem nezaznamenal. Ten mladý slizák mi nepřišel ani trochu jako vhodný partner do romantického filmu a nějaká ta chemie mezi zamilovanou dvojicí taky jaksi chyběla. Člověk už jen čeká, kdy se objeví zamilovaní upíři či vlkodlaci a kdy začnou dívčí srdce jihnout nad odhalenou hrudí mladého nagelovaného šupáka, který si hraje na to, že je herec. Ale pozor tohle nebylo Stmívání, ale pouze zbytečné pokračování už tak zbytečného filmu, který je vhodný leda tak pro mladé dívky toužící po tom stát se princeznou.(17.5.2015)

Přesto, že moje filmchutě jsou na jiný žánr, oba díly - Deník princezny - mi šmakovaly. Je to taková pohodovka, když s kámoškama sníte u romantické blbosti a jíte zmrzku :).....Jen podotýkám, můj ročník je docela pokročilý :)))), takže nejsem puberťák. Člověk za tím nemůže očekávat kdoví jakou bombu, i když obsazení je prima.(12.6.2014)

• Mr.Floyd

Pokiaľ patríte do skupiny po úprimnej láske a romantike túžiacich dievčat, kľudne si k celkovému hodnotenie pripočítajte takých 61% pretože toto je na 99% film určený práve pre vás. Pre mužskú časť populácie nepozerateľný (prípadne smiech vyvolávajúci) počin s otrepaným námetom a klišé na každom kroku. Herecké výkony a obsadenie (až na hlavnú predstaviteľku) vcelku dobré a vizuálne je to pekné. Ale nič viac nečakajte.(26.12.2007)

• Dever

Soundtrack John Debney: 1. Breakaway - Kelly Clarkson [3:58] ,2. I Decide - Lindsay Lohan [3:14] ,3. This is My Time - Raven [4:26] ,4. I Always Get What I Want - Avril Lavigne [2:33] ,5. Trouble - Pink [3:13] ,6. Because You Live - Jesse McCartney [3:19] ,7. Love Me Tender - Norah Jones/Adam Levy [2:56] ,8. Fun in the Sun - Steve Harwell [3:28] ,9. Let's Bounce - Christy Carlson Romano [3:18] ,10. Dance, Dance, Dance - Wilson Phillips [2:01] ,11. Fools - Rachel Stevens [3:12] ,12. A Love That Will Last - Renee Olstead [3:32] ,13. Your Crowning Glory - Julie Andres/Raven [2:42] ,14. Miracles Happen - Jonny Blu [4:18],(9.6.2011)

• - První díl v roce 2001 během prvního víkendu vydělal téměř identických 22,9 milionu a byl natočený podle stejnojmenné knihy Meg Cabot, která je zároveň i autorkou pokračování nazvaného „Princess in the Spotlight“, které ale filmaře nezaujalo, a proto si napsali nový scénář. (imro)

• - Píseň „Your Crowning Glory“ zpívala Julie Andrews poprvé od roku 1991, kdy se podrobila operaci hrdla. (imro)

• - Na konci prvního dílu je záběr z letadla na palác, ve kterém má Mia (Anne Hathaway) žít. Ovšem na začátku druhého dílu je opět záběr z letadla na palác, ve kterém žije, a jsou odlišné. (Mia...)