Deník princezny 2: Královské povinnosti

• Nový Zéland

Romantický / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 107 min

• atmen

Princezna Mia je sice starší oproti prvnímu dílu o pět let (je jí tedy 22 let), chová se ale jako ujetá "patnáctka". Svojí infantilností nakazí všechny kolem, královnu nevyjímaje. Tak můžeme sledovat její karaoke vystoupení na plese pro děti z mateřské školky ( ve filmu ovšem budoucí princezny ), sjezd po matraci na zámecké skluzavce apod. eskapády. Jediný kdo se z ní zblázní doslova je její (nejdřív pikle kující) nápadník, který je přesvědčen, že toto je správný vzorec pro budoucí královnu, tak se bez boje vzdá své možnosti, jak naší všehoschopnou, vyšoupnout ze hry....a tak se těšme na třetí pokračování,to bude naše Mia třicátnice, bude svobodná, zoufalá a tak jí ve své ztřeštěnosti ( u ní bude věčná ) napadne vyhlásit Anglli válku, pokud si jí nevezme princ Wiliam...(27.12.2008)

Nedávam filmom slabé hodnotenie len preto, že "to nie je môj obľúbený žáner". Denník princeznej je jednoduchý, ničím nevýrazný filmík určený pre oddych. Ľahký, romantický, klasický, normálny, s dobrým koncom. Priemer. Nie je úplne trápny, hoci by v tomto žánri mohol byť. Príbeh určený nielen pre vianočný čas, ale aj na nedeľné popoludnie alebo obdobie domáceho liečenia, samozrejme hlavne pre ženy a dievčatá :)(13.1.2018)

Dobře no, není to podle žádné knížky, jen se to snaží dost neúspěšně vytěžit něco z prvního dílu. Ale opět se mi to nezdá tak špatné jak je to tu ohodnocené. Existují mnohem horší filmy a když chci vypnout a prostě se u něčeho aspoň trochu pobavit, proč ne u tohohle? 3* btw. ta skluzavka na matracích byla skvělá.(6.5.2011)

Lhát se nemá. Klidně mě za to proto kamenujte, ale mně se prostě druhý deník princezny líbil a to dokonce i o fous víc, než ten první. Líbilo se mi, že Mia už nebyla "tak strašně střeštěná" a nebyla teenagerem. Mám ráda svět mladých elegantních slečen a hledání prince z katalogu mi nepřipadalo ani moc nudné. Bylo tam pochopitelně několik (OK - většina) šablonových charakterů, jenže ve chvíli, kdy vypadají jako Chris Pine, začíná mi to být tak trochu jedno. Deník princezny 2 je zábavná oddechovka pro naivní holky a narozdíl od prvního dílu navíc ve většině případů bez vřeštění a opakování "OMG OMG!". Mia sice pořád zakopává a neúmyslně padá do kašen, ale už je to mladá dáma a na to se kouká o poznání lépe, než na její mladší podobu.(26.9.2012)

• haWranka

Fajn, s předlohou to nemá nic společnýho, nudila jsem se (jako u prvního dílu) a ten týpek, do kterýho se Mia zamilovala měl divný obočí. Dobře, viděla jsem, ale podruhý už doufám, že nebudu muset...------------- Zrovna jsem se dočetla, že Anne Hathaway odmítla kvůli tomuhle paskvilu roli ve Fantomovi opery. Blázínek...(8.10.2006)

• - Hector Elizondo, Larry Miller a Kathleen Marshall si společně zahráli již v pátem filmu. Dříve se setkali během natáčení snímků Pretty Woman (1990), Božská lest (1996), Nevěsta na útěku (1999) a Deník princezny (2001). (MahYa)

• - Přestože film nemá žádnou spojitost s komixovým světem, tak si cameo ve filmu střihl Stan Lee, který hrál jednoho ze svatebčanů jménem baron Rodriguez. (glumka)

• - Lord Crawley a jeho identické dvojče se stručně představují jako Jerry a Dean. Je to pocta nejúspěšnější komediální dvojici 50. let minulého století Jerrymu Lewisovi a Deanovi Martinovi. (imro)