Deník princezny 2: Královské povinnosti

Denník princeznej 2: Kráľovstvo v ohrození

• Nový Zéland

Romantický / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 107 min

Tvorba Disney studia se ani tentokrát nezapře. Jednoduchý příběh, pohádková romantická atmosféra, lehký humor a na správný královský dvůr i patřičné intriky. Nemalý úspěch předchozího snímku byl důvodem k povelu natočit druhý díl. Tentokrát se vše odehrává na královském dvoře, kde se má Mia stát královnou. Jenomže je tady třista let starý zákon, kterého se musí držet. A to je hlavní námět celého dějství, kde nechybí úsměvné situace, city, i na slzy se místo našlo. Snímek má tedy své disneyovské kouzlo, což cílená skupina divaček jistojistě ocení. Ani tentokrát nic pro mladíky.(18.7.2018)

Myšlienka sa nejako vytratila, a tak sa na ňu musela dosť násilne našrobovať nová. Tento film proste nedoceníte, ak nie ste nechcené dievča, ktoré sníva s otvorenými očami a každý večer si pred zrkadlom skúša lepenkovú korunku. Ja si však myslím (fakt neviem, prečo to...), že som to relatívne dokázal. Tri a jedno malé priznanie: kedysi dávno som bol zamilovaný do Anne Hathaway...(28.2.2015)

Guilty pleasure? Ani ne. Deník princezny 2 je příjemná romantická oddechovka s chytrým scénářem a příjemným hereckým obsazením (Annie, Julie, Hector...). Takže pleasure bez toho guilty ;-) . A s tím hodnocením odpad to fakt přeháníte. Je přece kopa o tolik horších filmů!(16.10.2009)

• zigy

Od prvního dílu to šlo ještě do větších kytek.....Anne už tady není ani k sežrání, což nechápu, jak toho docílili.....aspoň že je tam konečně nasadili Přeučila na Elizonda v dabingu, ale ten to samozřejmě sám nezachrání....jestliže je první díl ještě ucházející zábava pro náctileté holky, tak dvojka už je jen pro ty, které chtějí mermomocí vědět, jak to pokračovalo dál....(26.5.2016)

• C0r0ner

Když jsem asi jednou pozbyl veškerých smyslů, pustil jsem si tohle velekurvadílo. Co jsem asi tak čekal? Už jednička byla něco otřesného, takže pokračování muselo nepochybně klesnout ještě o level níž. No, nakonec jsem to přežil bez trvalých následků (snad) a při sledování jsem si říkal, že na smrtelné posteli budu litovat každé vteřiny strávené touhle píčovinou. 5%(21.2.2017)

• - Herečce Julii Andrews (královna Clarisse Renaldiová) propůjčily v českém znění svůj hlas dvě dabérky. Dana Syslová mluvené slovo a Vlasta Peterková zpěv. Totéž Kateřina Březinová a Alena Průchová u Shei Curry (služebná Brigitte). Ostatní zpívající role si dabérky odmluvily i odzpívaly samy. (funhouse)

• - Hector Elizondo, Larry Miller a Kathleen Marshall si společně zahráli již v pátem filmu. Dříve se setkali během natáčení snímků Pretty Woman (1990), Božská lest (1996), Nevěsta na útěku (1999) a Deník princezny (2001). (MahYa)

• - Během scény surfování na matraci, kterou mimochodem Julie Andrews (1935) zvládla bez kaskadéra, praví Clarisse Mie, že za jejích mladých let často létala. Je to odkaz na její zřejmě nejslavnější roli ve filmu Mary Poppins (1964), za kterou dostala Oscara. (imro)