Deník princezny 2: Královské povinnosti

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

Romantický / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 107 min

• rikitiki

Tyhle snímky nedokážu vydýchat v kuse, musím přepínat na jiné kanály, abych rozředila tu šílenou nabubřelost a aroganci. Sešla se tu mnohá odpudivá klišé - elegantní královna začne tančit rap pro bandu uhihňaných puberťaček, strádajícím chuděrkám sirotám konečně zjedná řádnou péči slečna z Ameriky, která zároveň přinese závan svěžího vzduchu mezi zatuchlé a kožené aristokraty. Jedním slovem: hnus.(2.7.2012)

• Dever

Soundtrack John Debney: 1. Breakaway - Kelly Clarkson [3:58] ,2. I Decide - Lindsay Lohan [3:14] ,3. This is My Time - Raven [4:26] ,4. I Always Get What I Want - Avril Lavigne [2:33] ,5. Trouble - Pink [3:13] ,6. Because You Live - Jesse McCartney [3:19] ,7. Love Me Tender - Norah Jones/Adam Levy [2:56] ,8. Fun in the Sun - Steve Harwell [3:28] ,9. Let's Bounce - Christy Carlson Romano [3:18] ,10. Dance, Dance, Dance - Wilson Phillips [2:01] ,11. Fools - Rachel Stevens [3:12] ,12. A Love That Will Last - Renee Olstead [3:32] ,13. Your Crowning Glory - Julie Andres/Raven [2:42] ,14. Miracles Happen - Jonny Blu [4:18],(9.6.2011)

Nedávam filmom slabé hodnotenie len preto, že "to nie je môj obľúbený žáner". Denník princeznej je jednoduchý, ničím nevýrazný filmík určený pre oddych. Ľahký, romantický, klasický, normálny, s dobrým koncom. Priemer. Nie je úplne trápny, hoci by v tomto žánri mohol byť. Príbeh určený nielen pre vianočný čas, ale aj na nedeľné popoludnie alebo obdobie domáceho liečenia, samozrejme hlavne pre ženy a dievčatá :)(13.1.2018)

• Morganela

Priznávam sa, že pokiaľ si knihy držali akú-takú úroveň (T.j. do tretieho dielu), verila som v krásu filmového spracovania jednotky a tešila som sa na pokračovanie (Podotýkam, že to boli zlaté časy základnej školy). Aké bolo moje zdesenie, keď som sa musela dívať na Julie Andrews surfujúcu na matraci či podivný výhonok americkej popkultúry Raven. Akrobatické kúsky, ktoré predvádzala Anne Hathaway, boli len trápne, vtipnosť by som nenašla ani lupou kombinovanou s okuliarmi mojej babky. Bodík udeľujem za Chrisa Pinea, nebyť tohto snímku, ani si ho nevšimnem, hoci tam vypadá ako cukríčkový princ na bielom koni.(23.8.2009)

Ne každé pokračování když se natočí dosahuje úspěchu prvního dílu. Tady jsme se doma všichni shodli na tom, že by nebylo na škodu, kdyby se natočil i třetí díl, aby jsme viděli jak si královna Mia vede ve své nové funkci. je to komedie u které posedíme opravdu všichni od 9ti do 70 let. Nikoho mladšího ani staršího v rodině nemáme a všem se nám líbí. Pokud se chcete pobavit u kouzelné romantické komedie v kruhu rodinném, tak vám tento snímeček vřele doporučuji i díky opravdu hvězdnému hereckému obsazení.(26.2.2016)

• - Film se měl natáčet v Praze, ale nakonec se natáčelo v Los Angeles. (Teres)

• - První díl v roce 2001 během prvního víkendu vydělal téměř identických 22,9 milionu a byl natočený podle stejnojmenné knihy Meg Cabot, která je zároveň i autorkou pokračování nazvaného „Princess in the Spotlight“, které ale filmaře nezaujalo, a proto si napsali nový scénář. (imro)

• - Přestože film nemá žádnou spojitost s komixovým světem, tak si cameo ve filmu střihl Stan Lee, který hrál jednoho ze svatebčanů jménem baron Rodriguez. (glumka)