Deník princezny 2: Královské povinnosti

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

Romantický / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 107 min

• rikitiki

Tyhle snímky nedokážu vydýchat v kuse, musím přepínat na jiné kanály, abych rozředila tu šílenou nabubřelost a aroganci. Sešla se tu mnohá odpudivá klišé - elegantní královna začne tančit rap pro bandu uhihňaných puberťaček, strádajícím chuděrkám sirotám konečně zjedná řádnou péči slečna z Ameriky, která zároveň přinese závan svěžího vzduchu mezi zatuchlé a kožené aristokraty. Jedním slovem: hnus.(2.7.2012)

• Erinye

Romantikou prosáknutý film, který jsem bohužel zhlédla až do konce. Ale jinak bych nemohla hodnotit. Typicky americký film, který opravdu, ale opravdu nestojí za to. Pouhopouhá ztráta času, ale pro jednou jsem si řekla, že to zkusím. Musím říct, že už nikdy více. Jistě, kdo by se nechtěl stát princeznou, variace a lá popelka, kdy se z obyčejné dívky z lidu nakonec stane královna, která odmítá a bortí všechny zažité rituály a mění zákony. A jak jinak, než že ji všichni fandí, tleskají, a nám divákům, kterým se o něčem takovém může jen zdát, nezbyde než zamáčknout slzu a propříště přepnout na jiný kanál. Bezesporu odpad!(1.7.2012)

• Pythonator

Nějak dost dobře jsem nepochopil, proč tvůrci tohoto zbytečného pokračování obtěžují diváka politikou, zákony a dokonce i dnem nezávislosti fiktivní země kdesi v Evropě. Měli se spíše zaměřit na třeštění rozkošné Anne Hathaway a nějaký ten humor. Co se týče romantiky, tak tu jsem nezaznamenal. Ten mladý slizák mi nepřišel ani trochu jako vhodný partner do romantického filmu a nějaká ta chemie mezi zamilovanou dvojicí taky jaksi chyběla. Člověk už jen čeká, kdy se objeví zamilovaní upíři či vlkodlaci a kdy začnou dívčí srdce jihnout nad odhalenou hrudí mladého nagelovaného šupáka, který si hraje na to, že je herec. Ale pozor tohle nebylo Stmívání, ale pouze zbytečné pokračování už tak zbytečného filmu, který je vhodný leda tak pro mladé dívky toužící po tom stát se princeznou.(17.5.2015)

Nechapem co tu robia tie odpady. Uvedomujem si ze je to hlupucka romanticka umelina pre nastrocne baby ale mna to vcelku bavilo. Obsadenie, hudba, vyprava, kostymy su nadpriemerne, dialogy ujdu, vyrazne trapne su len zhruba 2 sceny a na Anne Hathaway sa skratka dobre pozera. Vynimocne mi neprekazal ani cesky dabing. Kludne ma ukamenujte ale mne to take hrozne neprislo. 55%(8.5.2009)

Myšlienka sa nejako vytratila, a tak sa na ňu musela dosť násilne našrobovať nová. Tento film proste nedoceníte, ak nie ste nechcené dievča, ktoré sníva s otvorenými očami a každý večer si pred zrkadlom skúša lepenkovú korunku. Ja si však myslím (fakt neviem, prečo to...), že som to relatívne dokázal. Tri a jedno malé priznanie: kedysi dávno som bol zamilovaný do Anne Hathaway...(28.2.2015)

• - Lord Crawley a jeho identické dvojče se stručně představují jako Jerry a Dean. Je to pocta nejúspěšnější komediální dvojici 50. let minulého století Jerrymu Lewisovi a Deanovi Martinovi. (imro)

• - Všechny šperky, které nosily královna (Julie Andrews) a Mia (Anne Hathaway) byly pravé, proto po celou dobu natáčení byl na scéně pracovník bezpečností agentury. Nejdražší šperk byl náhrdelník, který měla královna na svatbě. (duklak2)

• - Hector Elizondo, Larry Miller a Kathleen Marshall si společně zahráli již v pátem filmu. Dříve se setkali během natáčení snímků Pretty Woman (1990), Božská lest (1996), Nevěsta na útěku (1999) a Deník princezny (2001). (MahYa)