Deník princezny 2: Královské povinnosti

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

Romantický / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 107 min

• lennyd

Mia (Anne Hathaway) se pomaličku ujímá svých princeznovských povinností v zemičce Genovie, a připravuje se na svoji roli královny (hned jakmile její babička (Julie Andrews) uvolní trůn). Ale o ten má zájem také zčistajasna zjevivší se dědic Nicholas Devereaux (Chris Pine), resp. jeho strýc Viscount Mabrey (John Rhys-Davies). A právě on vytáhne ten nesmyslný zákon (vidíte, nejen u nás jsou některé zákony k smíchu), a to, že aby se královna mohla ujmout trůnu, musí být nejdříve vdaná. A Mia tak má pouhých 30 dnů na to, aby našla ženicha a (pokud možno) také svoji lásku ... a že by tu zájemců o Genovijský trůn (a princezninu ruku) bylo ... Uhh, Deník princezny byl (pro své publikum) velmi úspěšný film, tak na sebe pokračování nedalo dlouho čekat. Sladkou limonádu z prvního dílu autoři nastavili ještě větším množstvím cukrové vaty a růžové barvy, takže i z tohoto dílu budou třináctileté holčičky u vytržení. Pokud je vám více než oněch třináct, budete od prvních chvil vědět, kterýžto princ na bílém koni je ten pravý, a jak vše patrně skončí - takže vás pak jen může překvapit (ehm) románek královny matky s vrchním bodygardem a pyžamová rozlučka ze svobodou (ehm ehm)...(29.12.2008)

• Bauer

Faktem je, že jednička vydělala celkem solidní peníze a docela se mi i líbila. Mělo to jistý šmrnc a jednalo se o pohodovou komedii. Bohužel peníze jsou peníze a Gary Marshall jich chtěl víc a rozhodl se, že natočení Deník princezny 2. Neměl to dělat. Je z toho cítit, jak je to udělaný pouze pro peníze (asi jako každý film), ale z tohohle to je cítít na sto honů. Prostředí San Francisca vystřídala Genovie, kde můžeme sledova rolování digitálního letadla na letišti. To mně praštilo do obličeje jak pěst Dolpha Lungrena v Rocky IV. Vůbec jsem nepochopil, proč letadlo a okolí letiště nemohlo být skutečné. Jinak prostředí Genovie je nudné. Vůbec to není tak zajímavé, jako střední škola v San Franciscu, kde se to jen hemží teenagerama. Myslím, že tohle je určený právě pro teenagery. Tedy spíš jednička byla a tohle nevím pro koho by bylo vhodné. A docela přemrštěná stopáž během níž je málo vtipných scén a vtipné hlášky se třeba ani nekonají vůbec. Celé to táhne krásná Anne Hathaway, která umí hrát a svým způsobem je i roztomilá. Hodně naivní film a budu doufat, že další díl už snad nevznikne. Dvakrát a stačilo bohatě!!!(31.5.2009)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $95,170,481Tržby Celosvetovo $134,734,481║ Umelina. Umelina ako všetky tie posledné filmy o nájdených/ objavených princeznách, či na druhú stranu vo svojom živote hľadajúce svoju podstatu bytia, a ako je zvykom to všetko zasadené nie v starých dobách ale v tej dnešnej. Príbehová tuposť nesmie chýbať, namyslenosť je samozrejmá, .... aspoň že sa dá pozerať na tú sympatickú Anne Hathaway ináč by sa na t fakt nedalo pozerať, režisérovi Garry Marshallovi vyšiel Pretty Woman a to je tak všetko od vtedy sa len plandžú po podobných zlátaninách. __UPDATE__ pozrel po dlhšej dobe v roku 2015 cez Vianočné sviatky a nakoniec som to lepšie zniesol a strávil, miestami pobavilo a herci sa dali zniesť /55%/(26.12.2007)

• zigy

Od prvního dílu to šlo ještě do větších kytek.....Anne už tady není ani k sežrání, což nechápu, jak toho docílili.....aspoň že je tam konečně nasadili Přeučila na Elizonda v dabingu, ale ten to samozřejmě sám nezachrání....jestliže je první díl ještě ucházející zábava pro náctileté holky, tak dvojka už je jen pro ty, které chtějí mermomocí vědět, jak to pokračovalo dál....(26.5.2016)

• honajz

Neskutečně trapné. Co u prvního dílu ještě ušlo a dalo se nějak vzít, tady je tak naivní, blbé, trapné, dialogy to samé, docela se hercům divím, že nevyhlásili měsíční stávku, že v takové kravině prostě hrát nebudou. Určeno asi desetiletým holčičkám, co budou dělat jéééé, až uvidí super šaty, šatník, šperky a skluzavku na matraci.(21.5.2016)

• - Člen parlamentu, který se ocitne uprostřed hádky dvou bratrů na setkání kvůli domovu pro sirotky, je písničkář Paul Williams. Jeho postava se ve filmu jmenuje Lord Harmony. (imro)

• - Režisér Garry Marshal obsadil do filmu takmer celú svoju rodinu. Ročný vnuk Sam nesie prsteň vo svatobnej scéne. Manželka Barbara si zahrala v roli Lady Jerome. Syn Scott, ktorý je obvykle otcovým pomocným režisérom, zahral rolu člena ochranky Shadese. Dcéra Kathleen hrá Charlotte. Ďalšia dcéra Lori si zahrala rolu učiteľky. Jej dcéry Lily a Charlotte hrajú princezny. A neter Tracy sa predstavila ako Lady Anthony. (genetique)

• - Lord Crawley a jeho identické dvojče se stručně představují jako Jerry a Dean. Je to pocta nejúspěšnější komediální dvojici 50. let minulého století Jerrymu Lewisovi a Deanovi Martinovi. (imro)