Deník princezny 2: Královské povinnosti

Denník princeznej 2: Kráľovstvo v ohrození

Princess Diaries 2: Royal Engagement, The

Romantický / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 107 min

Koukat se na to dá, ale tenhle díl mě iritoval už jenom tím, že nezůstala s Michaelem.(5.7.2011)

• hellstruck

Mia odkopla kluka,který jí "jako jediný viděl když byla neviditelná"a musí se vdávat.Anne Hathaway opět zklamala stejně jako tenhle předvídatelný,chvílemi fakt trapný,příběh.(27.11.2011)

Nechapem co tu robia tie odpady. Uvedomujem si ze je to hlupucka romanticka umelina pre nastrocne baby ale mna to vcelku bavilo. Obsadenie, hudba, vyprava, kostymy su nadpriemerne, dialogy ujdu, vyrazne trapne su len zhruba 2 sceny a na Anne Hathaway sa skratka dobre pozera. Vynimocne mi neprekazal ani cesky dabing. Kludne ma ukamenujte ale mne to take hrozne neprislo. 55%(8.5.2009)

• Bauer

Faktem je, že jednička vydělala celkem solidní peníze a docela se mi i líbila. Mělo to jistý šmrnc a jednalo se o pohodovou komedii. Bohužel peníze jsou peníze a Gary Marshall jich chtěl víc a rozhodl se, že natočení Deník princezny 2. Neměl to dělat. Je z toho cítit, jak je to udělaný pouze pro peníze (asi jako každý film), ale z tohohle to je cítít na sto honů. Prostředí San Francisca vystřídala Genovie, kde můžeme sledova rolování digitálního letadla na letišti. To mně praštilo do obličeje jak pěst Dolpha Lungrena v Rocky IV. Vůbec jsem nepochopil, proč letadlo a okolí letiště nemohlo být skutečné. Jinak prostředí Genovie je nudné. Vůbec to není tak zajímavé, jako střední škola v San Franciscu, kde se to jen hemží teenagerama. Myslím, že tohle je určený právě pro teenagery. Tedy spíš jednička byla a tohle nevím pro koho by bylo vhodné. A docela přemrštěná stopáž během níž je málo vtipných scén a vtipné hlášky se třeba ani nekonají vůbec. Celé to táhne krásná Anne Hathaway, která umí hrát a svým způsobem je i roztomilá. Hodně naivní film a budu doufat, že další díl už snad nevznikne. Dvakrát a stačilo bohatě!!!(31.5.2009)

• Neffy

Pokračování dobrodružství princezny Mii? No šlo to, ale s knížkami už to nemá snad nic společného.(5.3.2013)

• - Režisér Garry Marshal obsadil do filmu takmer celú svoju rodinu. Ročný vnuk Sam nesie prsteň vo svatobnej scéne. Manželka Barbara si zahrala v roli Lady Jerome. Syn Scott, ktorý je obvykle otcovým pomocným režisérom, zahral rolu člena ochranky Shadese. Dcéra Kathleen hrá Charlotte. Ďalšia dcéra Lori si zahrala rolu učiteľky. Jej dcéry Lily a Charlotte hrajú princezny. A neter Tracy sa predstavila ako Lady Anthony. (genetique)

• - Na začátku filmu Mia vysvětluje, co se stalo od prvního dílu a říká, že Michael odešel na turné své skupiny. Robert Schwartzman, který ztvárnil Michaela, odmítl hrát v sequelu, protože se paralelně s natáčením konalo i turné jeho skupiny Rooney. (imro)

• - Během scény surfování na matraci, kterou mimochodem Julie Andrews (1935) zvládla bez kaskadéra, praví Clarisse Mie, že za jejích mladých let často létala. Je to odkaz na její zřejmě nejslavnější roli ve filmu Mary Poppins (1964), za kterou dostala Oscara. (imro)