Deník princezny 2: Královské povinnosti

• Nový Zéland

Romantický / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 107 min

• pleva

Málokdy se mi stane při sledování nenízkonákladového filmu, že děj neskousnu. Nevydržel jsem ani 15minut. Film je velmi výpravný, vyhráli si tu s pseudoreáliemi, ale zapomněli na děj. Tedy na smysluplný děj. Nevím, kdo je cílová skupina, ale viděl jsem málo podobně hloupých filmů. Škoda vynaložených prostředků.(26.12.2008)

• Dever

Soundtrack John Debney: 1. Breakaway - Kelly Clarkson [3:58] ,2. I Decide - Lindsay Lohan [3:14] ,3. This is My Time - Raven [4:26] ,4. I Always Get What I Want - Avril Lavigne [2:33] ,5. Trouble - Pink [3:13] ,6. Because You Live - Jesse McCartney [3:19] ,7. Love Me Tender - Norah Jones/Adam Levy [2:56] ,8. Fun in the Sun - Steve Harwell [3:28] ,9. Let's Bounce - Christy Carlson Romano [3:18] ,10. Dance, Dance, Dance - Wilson Phillips [2:01] ,11. Fools - Rachel Stevens [3:12] ,12. A Love That Will Last - Renee Olstead [3:32] ,13. Your Crowning Glory - Julie Andres/Raven [2:42] ,14. Miracles Happen - Jonny Blu [4:18],(9.6.2011)

• Aleee89

Nejsem z těch mladých holek, které by šílely z toho, že na plátně vidí Anne Hathaway. Ne, že by mi byla příliš nesympatická, ale ani sympatická. Princezničky? Taky to není úplně pro mě. Když už, tak něco podle skutečnosti a z historie, ne nějakou lacinou pohádku. U jedničky jsem se místy bavila a připadala mi spíše milá, jenže dvojka je horší, uměle natahovaná, tady jsem si spíše říkala, že je to místy až moc a dokonce trapné. Taky jsem se párkrát zasmála, ale většinou to spíše bylo kvůli "kvalitám" scénáře, než samotné vtipnosti scén. Jedničku bych asi ještě snesla vidět znovu, ale obávám se, že dvojku už ne, bylo to až moc cukrkandlové a přeslazené.(17.6.2013)

Mám rád tento film aj keď podla tých hodnotení to vyzerá,že to je čisto film pre ženy.Ľahký prijemne plynúci v ničom ani neprekvapuje každý vie ako sa približne skončí ale mne je to jedno kto si o mne čo myslí keď sa mi niečo milé páči nebudem sa hrať na veľkého chlapa a dávať za to nižšie hodnotenie.(5.8.2008)

Guilty pleasure? Ani ne. Deník princezny 2 je příjemná romantická oddechovka s chytrým scénářem a příjemným hereckým obsazením (Annie, Julie, Hector...). Takže pleasure bez toho guilty ;-) . A s tím hodnocením odpad to fakt přeháníte. Je přece kopa o tolik horších filmů!(16.10.2009)

• - Člen parlamentu, který se ocitne uprostřed hádky dvou bratrů na setkání kvůli domovu pro sirotky, je písničkář Paul Williams. Jeho postava se ve filmu jmenuje Lord Harmony. (imro)

• - Film se měl natáčet v Praze, ale nakonec se natáčelo v Los Angeles. (Teres)

• - Na začátku filmu, když je princezna Mia (Anne Hathaway) vítána na plese, zamává hostům a odlétne jí náramek, který následně chytí jen z komorníků. Ten jí ho vrátí a poznamená, že „se to stává často“. Stejná scéna je i ve filmu Pretty Woman (1990), kdy Julii Roberts vyklouzne šnek z kleštiček. Číšník za ní ho chytí a poznamená stejnou větu. Číšníka i komorníka v obou filmech hraje herec Allan Kent. (Dinsberg)