Deník princezny 2: Královské povinnosti

Denník princeznej 2: Kráľovstvo v ohrození

• Nový Zéland

Romantický / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 107 min

Přesto, že moje filmchutě jsou na jiný žánr, oba díly - Deník princezny - mi šmakovaly. Je to taková pohodovka, když s kámoškama sníte u romantické blbosti a jíte zmrzku :).....Jen podotýkám, můj ročník je docela pokročilý :)))), takže nejsem puberťák. Člověk za tím nemůže očekávat kdoví jakou bombu, i když obsazení je prima.(12.6.2014)

• Erinye

Romantikou prosáknutý film, který jsem bohužel zhlédla až do konce. Ale jinak bych nemohla hodnotit. Typicky americký film, který opravdu, ale opravdu nestojí za to. Pouhopouhá ztráta času, ale pro jednou jsem si řekla, že to zkusím. Musím říct, že už nikdy více. Jistě, kdo by se nechtěl stát princeznou, variace a lá popelka, kdy se z obyčejné dívky z lidu nakonec stane královna, která odmítá a bortí všechny zažité rituály a mění zákony. A jak jinak, než že ji všichni fandí, tleskají, a nám divákům, kterým se o něčem takovém může jen zdát, nezbyde než zamáčknout slzu a propříště přepnout na jiný kanál. Bezesporu odpad!(1.7.2012)

• MaxQ69

__Filmové chyby:__ |×××| V dabované verzi Mia vzpomíná, jak se dozvěděla, že je princezna. V jedničce řekla "Ty vole!", ale ve dvojce tam říká "Tak to je hustý!". |×××| Když v páláci oslavují 21. narozeniny Mii, tak má na začátku královna proslov a drží skleničku oběma rukama, hned potom je záběr zezadu na celou společnost, která říká "Ať král Ruppert odpočívá v pokoji", má královna pravou ruku podél těla a hned potom další záběr, kde drží skleničku zase dvěma rukama. |×××| Když babička ukazuje Mie apartmán, je v přízemí. Později když Mia vyskakuje z okna, je v druhém patře. |×××| Když královna přijímá Genoviany, aby si vyslechla jejich problémy, je záběr na řadu lidí, kteří čekají na přijetí. Ani jeden z Genovianů, kteří s královnou mluví (Jacqueline a občan Drobek), nejsou předtím ve frontě vidět. |×××| Genovijský palác vypadá jinak než v jedničce při pohledu z letadla. (19.5.2011)

• honajz

Neskutečně trapné. Co u prvního dílu ještě ušlo a dalo se nějak vzít, tady je tak naivní, blbé, trapné, dialogy to samé, docela se hercům divím, že nevyhlásili měsíční stávku, že v takové kravině prostě hrát nebudou. Určeno asi desetiletým holčičkám, co budou dělat jéééé, až uvidí super šaty, šatník, šperky a skluzavku na matraci.(21.5.2016)

• rikitiki

Tyhle snímky nedokážu vydýchat v kuse, musím přepínat na jiné kanály, abych rozředila tu šílenou nabubřelost a aroganci. Sešla se tu mnohá odpudivá klišé - elegantní královna začne tančit rap pro bandu uhihňaných puberťaček, strádajícím chuděrkám sirotám konečně zjedná řádnou péči slečna z Ameriky, která zároveň přinese závan svěžího vzduchu mezi zatuchlé a kožené aristokraty. Jedním slovem: hnus.(2.7.2012)

• - 40-milionový sequel vylákal během úvodního víkendu (9. – 11. 8. 2004) v amerických kinech z peněženek téměř 23 mil. dolarů. Jelikož se promítal od středy, jeho první výdělek byl o 14 milionů vyšší. Celkem producentům druhý Deník princezny nasypal až 94,3 mil. dolarů. (imro)

• - Herečce Julii Andrews (královna Clarisse Renaldiová) propůjčily v českém znění svůj hlas dvě dabérky. Dana Syslová mluvené slovo a Vlasta Peterková zpěv. Totéž Kateřina Březinová a Alena Průchová u Shei Curry (služebná Brigitte). Ostatní zpívající role si dabérky odmluvily i odzpívaly samy. (funhouse)

• - Na konci prvního dílu je záběr z letadla na palác, ve kterém má Mia (Anne Hathaway) žít. Ovšem na začátku druhého dílu je opět záběr z letadla na palác, ve kterém žije, a jsou odlišné. (Mia...)