Deník princezny 2: Královské povinnosti

• USA The Princess Diaries 2: Royal Engagement (více)
Trailer

Americká středoškolačka Mia Thermopolisová ukončila studium diplomacie a politologie a odletí do Genovie, kde vládne její babička Clarissa. Během plesu pořádaného u příležitosti jejích jedenadvacátých narozenin ji královna oficiálně představí jako svou nástupkyni. Při zasedání parlamentu se však objeví nečekaný problém. Vikomt Mabrey by rád dosadil na trůn svého synovce Nicholase Devereuxe a chce k tomu využít zapomenutého, ale stále platného zákona, podle nějž musí být královna vdaná. Mia dostane třicet dnů na to, aby si našla manžela. Zprvu se odmítne provdat kvůli trůnu, ale večer přece jen probírá vhodné ženichy. Nakonec si vybere pohledného a vzdělaného anglického šlechtice Andrewa Jacobyho. Vikomt Mabrey však nehodlá čekat na svatební zvony, které by znamenaly konec jeho plánům na ovládnutí Genovie, a přesvědčí Nicholase, aby se vetřel do dívčiny přízně, svedl ji a tím sňatku zabránil. (TV Nova)

Trailer

xerno

Jednička naprosto výborná, i navzdory skutečnosti, že je to hrubej popkorn, o něco tam aspoň šlo, ale tady ??? Dyt tady v celém filmu jde jen o jednu jedinou věc, vůbec už to nejni tak zábavné, nebo chytlavé, je to prostě špatná ''dvojka''... mandes: tomuto se docela divim, asi se celý svět zbláznil... ()

Sansnom70

Ne každé pokračování když se natočí dosahuje úspěchu prvního dílu. Tady jsme se doma všichni shodli na tom, že by nebylo na škodu, kdyby se natočil i třetí díl, aby jsme viděli jak si královna Mia vede ve své nové funkci. je to komedie u které posedíme opravdu všichni od 9ti do 70 let. Nikoho mladšího ani staršího v rodině nemáme a všem se nám líbí. Pokud se chcete pobavit u kouzelné romantické komedie v kruhu rodinném, tak vám tento snímeček vřele doporučuji i díky opravdu hvězdnému hereckému obsazení. ()

čertíček

Přesto, že moje filmchutě jsou na jiný žánr, oba díly - Deník princezny - mi šmakovaly. Je to taková pohodovka, když s kámoškama sníte u romantické blbosti a jíte zmrzku :).....Jen podotýkám, můj ročník je docela pokročilý :)))), takže nejsem puberťák. Člověk za tím nemůže očekávat kdoví jakou bombu, i když obsazení je prima. ()

haWranka

Fajn, s předlohou to nemá nic společnýho, nudila jsem se (jako u prvního dílu) a ten týpek, do kterýho se Mia zamilovala měl divný obočí. Dobře, viděla jsem, ale podruhý už doufám, že nebudu muset...------------- Zrovna jsem se dočetla, že Anne Hathaway odmítla kvůli tomuhle paskvilu roli ve Fantomovi opery. Blázínek... ()

Dever

Soundtrack John Debney: 1. Breakaway - Kelly Clarkson [3:58] ,2. I Decide - Lindsay Lohan [3:14] ,3. This is My Time - Raven [4:26] ,4. I Always Get What I Want - Avril Lavigne [2:33] ,5. Trouble - Pink [3:13] ,6. Because You Live - Jesse McCartney [3:19] ,7. Love Me Tender - Norah Jones/Adam Levy [2:56] ,8. Fun in the Sun - Steve Harwell [3:28] ,9. Let's Bounce - Christy Carlson Romano [3:18] ,10. Dance, Dance, Dance - Wilson Phillips [2:01] ,11. Fools - Rachel Stevens [3:12] ,12. A Love That Will Last - Renee Olstead [3:32] ,13. Your Crowning Glory - Julie Andres/Raven [2:42] ,14. Miracles Happen - Jonny Blu [4:18], ()

• Režisér Garry Marshall obsadil do filmu takmer celú svoju rodinu. Ročný vnuk Sam nesie prsteň vo svatobnej scéne. Manželka Barbara si zahrala roli Lady Jerome. Syn Scott, ktorý je obvykle otcovým pomocným režisérom, zahral rolu člena ochranky Shadese. Dcéra Kathleen hrá Charlotte. Ďalšia dcéra Lori si zahrala rolu učiteľky. Jej dcéry Lily a Charlotte hrajú princezny. A neter Tracy sa predstavila ako Lady Anthony. (genetique)
  • Na začátku filmu, když je princezna Mia (Anne Hathaway) vítána na plese, zamává hostům a odlétne jí náramek, který následně chytí jeden z komorníků. Ten jí ho vrátí a poznamená, že „se to stává často“. Podobná scéna je i v prvním dílu a také ve filmu Pretty Woman (1990), kdy Julii Roberts vyklouzne šnek z kleštiček. Ve všech třech filmech (režírovaných Garrym Marshallem) hraje postavu Allan Kent. (Dinsberg)