Deník princezny 2: Královské povinnosti

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

Romantický / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 107 min

• pleva

Málokdy se mi stane při sledování nenízkonákladového filmu, že děj neskousnu. Nevydržel jsem ani 15minut. Film je velmi výpravný, vyhráli si tu s pseudoreáliemi, ale zapomněli na děj. Tedy na smysluplný děj. Nevím, kdo je cílová skupina, ale viděl jsem málo podobně hloupých filmů. Škoda vynaložených prostředků.(26.12.2008)

• atmen

Princezna Mia je sice starší oproti prvnímu dílu o pět let (je jí tedy 22 let), chová se ale jako ujetá "patnáctka". Svojí infantilností nakazí všechny kolem, královnu nevyjímaje. Tak můžeme sledovat její karaoke vystoupení na plese pro děti z mateřské školky ( ve filmu ovšem budoucí princezny ), sjezd po matraci na zámecké skluzavce apod. eskapády. Jediný kdo se z ní zblázní doslova je její (nejdřív pikle kující) nápadník, který je přesvědčen, že toto je správný vzorec pro budoucí královnu, tak se bez boje vzdá své možnosti, jak naší všehoschopnou, vyšoupnout ze hry....a tak se těšme na třetí pokračování,to bude naše Mia třicátnice, bude svobodná, zoufalá a tak jí ve své ztřeštěnosti ( u ní bude věčná ) napadne vyhlásit Anglli válku, pokud si jí nevezme princ Wiliam...(27.12.2008)

• Gemini

Garry Marshall se od minula nepoučil z ničeho co jsem říkal...to je šok, že jo?:) Ale pravda to je, pořád tu máme zbytečně DLOUHOU dějově nezajímavou naivní pohádku, která by bez těch kostýmů a velkých kukadel a ještě většího úsměvu Anne Hathaway byla naprosto nezajímavá. To s Joem a královnou je skoro tak trapné jako úžasná modernizacja a reforma ČSSD, a o dvojici služebných je snad vůbec škoda mluvit. Ale jak jsem říkal, až bez Anne Hathaway by to bylo o ničem...a ona tam je;) 40%, protože tohle už je zcela zbytečná dvojka.(10.9.2007)

• Bauer

Faktem je, že jednička vydělala celkem solidní peníze a docela se mi i líbila. Mělo to jistý šmrnc a jednalo se o pohodovou komedii. Bohužel peníze jsou peníze a Gary Marshall jich chtěl víc a rozhodl se, že natočení Deník princezny 2. Neměl to dělat. Je z toho cítit, jak je to udělaný pouze pro peníze (asi jako každý film), ale z tohohle to je cítít na sto honů. Prostředí San Francisca vystřídala Genovie, kde můžeme sledova rolování digitálního letadla na letišti. To mně praštilo do obličeje jak pěst Dolpha Lungrena v Rocky IV. Vůbec jsem nepochopil, proč letadlo a okolí letiště nemohlo být skutečné. Jinak prostředí Genovie je nudné. Vůbec to není tak zajímavé, jako střední škola v San Franciscu, kde se to jen hemží teenagerama. Myslím, že tohle je určený právě pro teenagery. Tedy spíš jednička byla a tohle nevím pro koho by bylo vhodné. A docela přemrštěná stopáž během níž je málo vtipných scén a vtipné hlášky se třeba ani nekonají vůbec. Celé to táhne krásná Anne Hathaway, která umí hrát a svým způsobem je i roztomilá. Hodně naivní film a budu doufat, že další díl už snad nevznikne. Dvakrát a stačilo bohatě!!!(31.5.2009)

• Pythonator

Nějak dost dobře jsem nepochopil, proč tvůrci tohoto zbytečného pokračování obtěžují diváka politikou, zákony a dokonce i dnem nezávislosti fiktivní země kdesi v Evropě. Měli se spíše zaměřit na třeštění rozkošné Anne Hathaway a nějaký ten humor. Co se týče romantiky, tak tu jsem nezaznamenal. Ten mladý slizák mi nepřišel ani trochu jako vhodný partner do romantického filmu a nějaká ta chemie mezi zamilovanou dvojicí taky jaksi chyběla. Člověk už jen čeká, kdy se objeví zamilovaní upíři či vlkodlaci a kdy začnou dívčí srdce jihnout nad odhalenou hrudí mladého nagelovaného šupáka, který si hraje na to, že je herec. Ale pozor tohle nebylo Stmívání, ale pouze zbytečné pokračování už tak zbytečného filmu, který je vhodný leda tak pro mladé dívky toužící po tom stát se princeznou.(17.5.2015)

• - Během scény surfování na matraci, kterou mimochodem Julie Andrews (1935) zvládla bez kaskadéra, praví Clarisse Mie, že za jejích mladých let často létala. Je to odkaz na její zřejmě nejslavnější roli ve filmu Mary Poppins (1964), za kterou dostala Oscara. (imro)

• - Lord Crawley a jeho identické dvojče se stručně představují jako Jerry a Dean. Je to pocta nejúspěšnější komediální dvojici 50. let minulého století Jerrymu Lewisovi a Deanovi Martinovi. (imro)

• - Člen parlamentu, který se ocitne uprostřed hádky dvou bratrů na setkání kvůli domovu pro sirotky, je písničkář Paul Williams. Jeho postava se ve filmu jmenuje Lord Harmony. (imro)