Deník princezny 2: Královské povinnosti

Denník princeznej 2: Kráľovstvo v ohrození

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

Romantický / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 107 min

Opravdu hodně naivní komedie o mladé nástupkyni trůnu. Ale to by mě nevadilo. Film to zase nebyl tak špatný, nenudil jsem se, nenaštval jsem se u toho. Jediné, u čeho jsem se trochu zašklebil, byly ne moc romantické "romantické scény". Ale jinak skvělí Hector Elizondo a John Rhys-Davies se mi ve filmu líbili nejvíce.(19.6.2008)

• MaxQ69

__Filmové chyby:__ |×××| V dabované verzi Mia vzpomíná, jak se dozvěděla, že je princezna. V jedničce řekla "Ty vole!", ale ve dvojce tam říká "Tak to je hustý!". |×××| Když v páláci oslavují 21. narozeniny Mii, tak má na začátku královna proslov a drží skleničku oběma rukama, hned potom je záběr zezadu na celou společnost, která říká "Ať král Ruppert odpočívá v pokoji", má královna pravou ruku podél těla a hned potom další záběr, kde drží skleničku zase dvěma rukama. |×××| Když babička ukazuje Mie apartmán, je v přízemí. Později když Mia vyskakuje z okna, je v druhém patře. |×××| Když královna přijímá Genoviany, aby si vyslechla jejich problémy, je záběr na řadu lidí, kteří čekají na přijetí. Ani jeden z Genovianů, kteří s královnou mluví (Jacqueline a občan Drobek), nejsou předtím ve frontě vidět. |×××| Genovijský palác vypadá jinak než v jedničce při pohledu z letadla. (19.5.2011)

Dobře no, není to podle žádné knížky, jen se to snaží dost neúspěšně vytěžit něco z prvního dílu. Ale opět se mi to nezdá tak špatné jak je to tu ohodnocené. Existují mnohem horší filmy a když chci vypnout a prostě se u něčeho aspoň trochu pobavit, proč ne u tohohle? 3* btw. ta skluzavka na matracích byla skvělá.(6.5.2011)

• Pythonator

Nějak dost dobře jsem nepochopil, proč tvůrci tohoto zbytečného pokračování obtěžují diváka politikou, zákony a dokonce i dnem nezávislosti fiktivní země kdesi v Evropě. Měli se spíše zaměřit na třeštění rozkošné Anne Hathaway a nějaký ten humor. Co se týče romantiky, tak tu jsem nezaznamenal. Ten mladý slizák mi nepřišel ani trochu jako vhodný partner do romantického filmu a nějaká ta chemie mezi zamilovanou dvojicí taky jaksi chyběla. Člověk už jen čeká, kdy se objeví zamilovaní upíři či vlkodlaci a kdy začnou dívčí srdce jihnout nad odhalenou hrudí mladého nagelovaného šupáka, který si hraje na to, že je herec. Ale pozor tohle nebylo Stmívání, ale pouze zbytečné pokračování už tak zbytečného filmu, který je vhodný leda tak pro mladé dívky toužící po tom stát se princeznou.(17.5.2015)

Lhát se nemá. Klidně mě za to proto kamenujte, ale mně se prostě druhý deník princezny líbil a to dokonce i o fous víc, než ten první. Líbilo se mi, že Mia už nebyla "tak strašně střeštěná" a nebyla teenagerem. Mám ráda svět mladých elegantních slečen a hledání prince z katalogu mi nepřipadalo ani moc nudné. Bylo tam pochopitelně několik (OK - většina) šablonových charakterů, jenže ve chvíli, kdy vypadají jako Chris Pine, začíná mi to být tak trochu jedno. Deník princezny 2 je zábavná oddechovka pro naivní holky a narozdíl od prvního dílu navíc ve většině případů bez vřeštění a opakování "OMG OMG!". Mia sice pořád zakopává a neúmyslně padá do kašen, ale už je to mladá dáma a na to se kouká o poznání lépe, než na její mladší podobu.(26.9.2012)

• - Během scény surfování na matraci, kterou mimochodem Julie Andrews (1935) zvládla bez kaskadéra, praví Clarisse Mie, že za jejích mladých let často létala. Je to odkaz na její zřejmě nejslavnější roli ve filmu Mary Poppins (1964), za kterou dostala Oscara. (imro)

• - První díl v roce 2001 během prvního víkendu vydělal téměř identických 22,9 milionu a byl natočený podle stejnojmenné knihy Meg Cabot, která je zároveň i autorkou pokračování nazvaného „Princess in the Spotlight“, které ale filmaře nezaujalo, a proto si napsali nový scénář. (imro)

• - Píseň „Your Crowning Glory“ zpívala Julie Andrews poprvé od roku 1991, kdy se podrobila operaci hrdla. (imro)