Deník princezny 2: Královské povinnosti

• Nový Zéland

Romantický / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 107 min

• Aleee89

Nejsem z těch mladých holek, které by šílely z toho, že na plátně vidí Anne Hathaway. Ne, že by mi byla příliš nesympatická, ale ani sympatická. Princezničky? Taky to není úplně pro mě. Když už, tak něco podle skutečnosti a z historie, ne nějakou lacinou pohádku. U jedničky jsem se místy bavila a připadala mi spíše milá, jenže dvojka je horší, uměle natahovaná, tady jsem si spíše říkala, že je to místy až moc a dokonce trapné. Taky jsem se párkrát zasmála, ale většinou to spíše bylo kvůli "kvalitám" scénáře, než samotné vtipnosti scén. Jedničku bych asi ještě snesla vidět znovu, ale obávám se, že dvojku už ne, bylo to až moc cukrkandlové a přeslazené.(17.6.2013)

• X-tREmE

Denníček môj... Keby som tak bol 10-14 ročné dievča v predpubertálnom veku a naivne čakal na vysnívaného princa, tak dám tomuto filmu rovných 5 hviezdičiek. Bohužiaľ som chalan, ktorému je o dosť viac, tekže mu dám len 2. Prečo? Jednu hviezdičku za široký úsmev hlavnej predstaviteľky na pyžamovej párty :) a tú druhú kvôli Genovii. Tam sa určite raz presťahujem. Vivat Genovia! Ale teraz vážne. Naivný a trápny pokus o ľahkú romantickú komédiu v americkom disneyovskom štýle.(15.3.2005)

• rikitiki

Tyhle snímky nedokážu vydýchat v kuse, musím přepínat na jiné kanály, abych rozředila tu šílenou nabubřelost a aroganci. Sešla se tu mnohá odpudivá klišé - elegantní královna začne tančit rap pro bandu uhihňaných puberťaček, strádajícím chuděrkám sirotám konečně zjedná řádnou péči slečna z Ameriky, která zároveň přinese závan svěžího vzduchu mezi zatuchlé a kožené aristokraty. Jedním slovem: hnus.(2.7.2012)

• C0r0ner

Když jsem asi jednou pozbyl veškerých smyslů, pustil jsem si tohle velekurvadílo. Co jsem asi tak čekal? Už jednička byla něco otřesného, takže pokračování muselo nepochybně klesnout ještě o level níž. No, nakonec jsem to přežil bez trvalých následků (snad) a při sledování jsem si říkal, že na smrtelné posteli budu litovat každé vteřiny strávené touhle píčovinou. 5%(21.2.2017)

• zigy

Od prvního dílu to šlo ještě do větších kytek.....Anne už tady není ani k sežrání, což nechápu, jak toho docílili.....aspoň že je tam konečně nasadili Přeučila na Elizonda v dabingu, ale ten to samozřejmě sám nezachrání....jestliže je první díl ještě ucházející zábava pro náctileté holky, tak dvojka už je jen pro ty, které chtějí mermomocí vědět, jak to pokračovalo dál....(26.5.2016)

• - Lord Crawley a jeho identické dvojče se stručně představují jako Jerry a Dean. Je to pocta nejúspěšnější komediální dvojici 50. let minulého století Jerrymu Lewisovi a Deanovi Martinovi. (imro)

• - Během scény surfování na matraci, kterou mimochodem Julie Andrews (1935) zvládla bez kaskadéra, praví Clarisse Mie, že za jejích mladých let často létala. Je to odkaz na její zřejmě nejslavnější roli ve filmu Mary Poppins (1964), za kterou dostala Oscara. (imro)

• - Na konci prvního dílu je záběr z letadla na palác, ve kterém má Mia (Anne Hathaway) žít. Ovšem na začátku druhého dílu je opět záběr z letadla na palác, ve kterém žije, a jsou odlišné. (Mia...)