poster

Zhoubná vášeň

 • anglický

  Unlawful Entry

 • slovenský

  Zhubná vášeň

Thriller / Krimi

USA / Japonsko, 1992, 117 min

 • Vitason
  ***

  ,,Sloužit a bláznit" Aneb jak to vypadá, když policista zkouší účinky obušku na vlastní hlavě... Poklidné manželství Kurta Russella a Madeleine Stowe je narušeno přepadením, ale obyčejný zlodějíček není to nejhorší, co může rodinu ohrozit. Nebezpečí přichází v rouchu beránčím s úsměvem na rtech a policejní plackou v ruce. Napětí narůstá a maniak nehodlá couvnout. Otázkou je jestli bude nekonfliktní člověk ochoten odložit svůj kufřík s kravatou a začít jednat... Režisér Jonathan Kaplan servíruje vcelku průměrné drama, kterému sice nechybí tah, ale celou dobu si budete říkat, že už jste to někde viděli. Jediné o co se snímek může opřít, jsou herecké výkony typově si podobných pánů Russella a Liotty a krásné Madeleine Stowe, která ukáže skoro všechno:-) Podobné filmy: Úplné bezvětří (1989), Nebezpečná známost (2002)(10.9.2007)

 • viperblade
  ****

  Jednohubka se vším všudy. S předvídatelnými scénami (hlavně závěr), ale co tento film vrhá do nadprůměru, jsou tři hlavní herci. Ray Liotta jako psychicky labilní polda byl hodně dobrej, Kurt Russell, který se postupně zaplétá do nebezpečné hry s Rayem byl taky skvělý a konečně Madeleine Stowe, která byla neskutečně krásná! Takže pokud v tom nebudete hledat něco víc, než to je, tak budete spokojeni, stejně jako já.(6.7.2009)

 • Madison
  ****

  Mam proste slabost pre podobne ladene thrilery, ktore sice nie su originalne, ale maju zaujimavu zapletku a postupne zistujem, ze sa od nich neviem odlepit. Ray Liotta coby nebezpecny psychopat, skveli Kurt Russell a Madeleine Stow. Nenamahajte si mozgove zavity, toto predsa len nie je prekombinovany film a la Christopher Nolan, ale zabavna hra s potencialnymi mrtvolkami a neodolatelnou erotickou scenou - brrr! :D(11.7.2009)

 • castor
  ****

  Místy mrazivý thriller, který bezpečně funguje i dnes. Návštěva lupiče u mladého manželského páru nevyvrcholí jen běžným sepsáním policejního protokolu, přivolaný policajt si ochranu párečku vezme za osobní povinnost, jenže jeho zápal přeroste ve znepokojivou hru (která je pomyslnou tečkou jeho osobních proher), na jejímž konci je snaha dostat manžílka za mříže a ženušku do postele. Zhoubná vášeň umně těží z motivu, kdy ten, jenž má chránit, odkládá policejní odznak kdykoliv se mu to hodí, ačkoliv má platit za synonymum dobra a práva. Kaplan (Znásilnění, Téměř bez šance) natočil klasický thriller, který má jasně daná pravidla, zároveň se ale pokusil promluvit do systému, který má chránit, přesto se stává nepřítelem (nejen policie, ale i třeba poplašné zařízení, které se dvojice nechá doma nainstalovat). Atmosféra funguje, herci jsou naprůměrní, napětí má své vrcholy i pády, přesto tvůrci udrží tempo a v očekávaném závěru před příjezdem policejních sirén si divák nemusí až tak klepat na čelo. Jednohubka, která ale zachutná kdykoliv!!(14.11.2012)

 • kingik
  ***

  Největším kladem tohoto filmu jsou herecké výkony. Ray Liotta coby psychopatický muž zákona, který si význam slovního spojení chránit a sloužit vysvětluje po svém je celkem přesvědčivý, ale Kurt Russell coby ohrožený a vzorný občan chránící svou manželku přece jen vnáší do své postavy více životnosti. Dohromady je to celkem standartní thriller, který je poměrně předvídatelný a má značné potíže s tempem.(6.4.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace