poster

Zhoubná vášeň

 • anglický

  Unlawful Entry

 • slovenský

  Zhubná vášeň

Thriller / Krimi

USA / Japonsko, 1992, 117 min

 • tron
  **

  ZHUBNÁ VÁŠEN je štandardný, ničím výnimočný, dokonca až mierne podpriemerný a nenápadito televíznym dojmom pôsobiaci psychologický triler na klasickú klišé tému „rodinný pár verzus čoraz odvážnejší psychopat“. To siahnite skôr už po takmer majstrovskom horore ÚPLNE BEZVETRIE, alebo podstatne menej majstrovskej RUKE NA KOLÍSKU, kde part psychopata sviežo prebrala žena. Tento film však za pozornosť nestojí už preto, že Madeleine Stoweová ani Kurt Russell príliš zaujímavé výkony nepodávajú, ak teda nerátame posteľnú scénu, a Ray Liotta mal za svoju kariéru asi šesť vydarených filmov, pričom dnešný do nich v žiadnom prípade zasúvať nemôžeme.(1.11.2004)

 • Vitason
  ***

  ,,Sloužit a bláznit" Aneb jak to vypadá, když policista zkouší účinky obušku na vlastní hlavě... Poklidné manželství Kurta Russella a Madeleine Stowe je narušeno přepadením, ale obyčejný zlodějíček není to nejhorší, co může rodinu ohrozit. Nebezpečí přichází v rouchu beránčím s úsměvem na rtech a policejní plackou v ruce. Napětí narůstá a maniak nehodlá couvnout. Otázkou je jestli bude nekonfliktní člověk ochoten odložit svůj kufřík s kravatou a začít jednat... Režisér Jonathan Kaplan servíruje vcelku průměrné drama, kterému sice nechybí tah, ale celou dobu si budete říkat, že už jste to někde viděli. Jediné o co se snímek může opřít, jsou herecké výkony typově si podobných pánů Russella a Liotty a krásné Madeleine Stowe, která ukáže skoro všechno:-) Podobné filmy: Úplné bezvětří (1989), Nebezpečná známost (2002)(10.9.2007)

 • kingik
  ***

  Největším kladem tohoto filmu jsou herecké výkony. Ray Liotta coby psychopatický muž zákona, který si význam slovního spojení chránit a sloužit vysvětluje po svém je celkem přesvědčivý, ale Kurt Russell coby ohrožený a vzorný občan chránící svou manželku přece jen vnáší do své postavy více životnosti. Dohromady je to celkem standartní thriller, který je poměrně předvídatelný a má značné potíže s tempem.(6.4.2009)

 • Falko
  ****

  Kurt Russell - (Michael Carr) +++ Madeleine Stowe - (Karen Carr) +++ Ray Liotta - (Policajt Pete Davis) +++ Roger E. Mosley - (Policajt Roy Cole) +++ Deborah Offner - (Penny, Karenina priateľka) +++ Ken Lerner - (Roger Graham) +++ Djimon Hounsou - (Väzeň) +++ Produkcia: Charles Gordon +++ Hudba: James Horner +++(24.9.2006)

 • viperblade
  ****

  Jednohubka se vším všudy. S předvídatelnými scénami (hlavně závěr), ale co tento film vrhá do nadprůměru, jsou tři hlavní herci. Ray Liotta jako psychicky labilní polda byl hodně dobrej, Kurt Russell, který se postupně zaplétá do nebezpečné hry s Rayem byl taky skvělý a konečně Madeleine Stowe, která byla neskutečně krásná! Takže pokud v tom nebudete hledat něco víc, než to je, tak budete spokojeni, stejně jako já.(6.7.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace