Miles (Paul Giamatti) a Jack (Thomas Haden Church) jsou dávní a poněkud nesourodí přátelé, kteří se vydávají na týdenní rozlučku se svobodou po vinařské oblasti Santa Ynez Valley. Jejich představy o průběhu výletu jsou ovšem trochu odlišné. Zatímco samotářský Miles by rád společný čas strávil koštováním prémiových kalifornských vín, nastávající ženich Jack by si rád naposledy užil život svobodného mládence se vším všudy. K dobrému pití totiž patří i společnost krásných žen. Do milostných dobrodružství se nakonec zaplétají oba, když se v restauraci seznámí se dvěma okouzlujícími servírkami. Nechávají se strhnout romantickou atmosférou společných večeří, nekonečných rozhovorů a opojným vínem, které však brzy všem ztrpkne na jazyku... Pohodová komedie o životě, přátelství a krizi středního věku se dočkala vřelého diváckého a kritického přijetí. Snímek získal mnoho filmových ocenění a posbíral pět oscarových nominací včetně těch nejprestižnějších za nejlepší film a režii. Jediného ocenění se nakonec skutečně dočkal režisér snímku Alexander Payne, ovšem v kategorii za nejlepší adaptovaný scénář společně se spoluscenáristou Jimem Taylorem. Za nejlepší scénář byli ocenění také Zlatým Glóbem, kde snímek rovněž bodoval v kategorii za nejlepší komedii nebo muzikál. (Česká televize)

McIron

Zcela jednoznačně nejlepší americký film první dekády. Film o velkém přátelství, velké lásce, velké bolesti i velké radosti. Víno je v tom filmu to nejdůležitější a vlastně není to nejdůležitější...no, kdo to viděl, pochopí. Dokonalý scénář, precizní režie. Zcela mimogalakticky dokonalý P. Giamatti (ve skvostném, přesném dabingu O. Brouska jr.) a famózní T. H. Church jako jeho přiblblý (ale ne zbytečně překarikovaný) komplement. Díky za tak krásný příběh. ()

shagisson

Tak tohle se povedlo. Pohodový příběh o tom, že se dá krásně snoubit vyprávění o naprosto normálních věcech života s modrými hrozny Pinot Noire a následnou sklenkou jeho šťávy. Takže nejsamozřejmější věcí, která z toho všeho vyplývá, je - In vino veritas. ()

killerko13

Bokovka a Deti moje. Tieto dva filmy majú spoločné 3 veci: Režiséra, kvalitný dej so skvelým strihom, hudbou a hercami, ktorý silno pôsobí na psychiku človeka a nádherné zobrazenie okolnej krajiny. Jediný rozdiel je, že toto je podané vtipnejšie, na čom majú veľkú zásluhu práve hlavný predstavitelia ()

Lambrija

Na tenhle bezesporu dobře napsaný film musíte mít náladu a pak vás jistě nadchne. Kdo nemá páru o krizi středního věku, dumá jako já nad tím, jak může přátelství oněch dvou naprostých protipólů dlouhodobě tak skvěle fungovat. Na mě je film trochu moc táhlý, ale na druhou stranu nevím, co bych z něj vypustil. ()

janar

děkuji Ti, Kleopatro,že jsi za mne řekla skoro vše-jen já-jako matka someliera jsem ještě ocenila hodnocení vín a "strkání nosu do sklenice" -ementál? a samozřejmě příběh je ůžasnej a hlavně-komu jsem ten film/první DVD vyšlo v "lidovkách"/půjčila,prosíím,vraťte ()

MOVIE_MAN

Prišiel som, videl som, dobre. Sympatická komédia a vlastne aj dráma. Pekne sa rozbieha a záver ako filmovo aj žánrovo boduje. Tie usmievavé scény mi prišli veľmi originálne. Paul bol veľkolepý, film mu dovolil ukázať momenty a vyjadriť ich pre diváka v štýle: netlačím, pôsobí. Fakt oceňujem tému, postaršia verzia rozlúčky zo slobodou. Nabudúce ale...troška pridať humoru, viac odkiaľ a ešte viac kam, krajší koniec ()

drovi

Kto si niečím podobným v živote neprejde tak nepochopí a zdá sa mu to nudné. Bola to veľmi vydarená konverzačka a Paynovi sa podarilo vystihnúť 2 rôzne typy mužov, ako z reálneho života. Víno je dar zeme a jeho zasadenie do filmu si pripísalo u mňa plusové body. Paul Giamatti zahral rozvedeného, depresívneho spisovateľa jednoducho perfektne. A pred Churchovým výkonom nadržaného parchanta smekám klobouk. Ženské duo vôbec nezaostalo a milo prekvapilo. Bolo to o láske, o víne a o nových začiatkoch. Tak za dva roky si to niekedy zopakujem. :) ()

EBBE

Inu, obávám se, že Bokovka nenaplnila má očekávání. Čekal jsem pohodový film podobný filmu Dobrý ročník a dostal jsem velmi zvláštně natažený neplynoucí film s několika vydařenými scénami a dialogy. Za mne never more. ()

vampvegetar

2,5 no napriek celkom kvalitnej hodnotenej úrovne mi to nesadlo, priveľmi pomalé, priam naivné a i na hollywoodsku Ameriku platonicko-excesívne až devalvujúce skutočnosť. Chlap si "ide užiť", idem mu to ako navoľnobeh a v závere sa ( žiadnym pričinením, či čo i len ukážkou jeho budúcej manželky/ lásky na "stopnutie" jeho slobodného života ) okamžite romanticky vrhne na svadbu. Milesov akt je serióznejší a uveriteľnejší, no spolu to prináša pár fakt vtipných gagov ( hlavne peňaženkový útek, niektoré vínové návštevy barov a naštvaná japonka ), ale mne to z dobrého námetu vyšlo na len veľmi nízku úroveň zábavy a dosť zaostalo aj za nadpriemernou i keď tiež nie ohromnou trilógiou" vtedy po opici". ()

Rindi

Docela pohodový film, ale bez většího "náboje" či "tahu na branku". Takže vlastně poměrně monotónní a skoro nudný. Max. 60%. ()

BobbyPeru

Kamarad mi jednou rekl, ze tenhle film se holkam nelibi. Pak jsme se shodli proc. A dodnes, kdyz se o nem pred nejakou holkou zminim, tak ho nema rada :D ()

ffiikkyy

Jak tomuto filmu může dát někdo 5 hvězd opravdu nechápu. A už vůbec nechápu, že se to objevilo v TOP10 výběru nejlepších komedií za poslední 2 dekády. Buď mají lidi hodně divný smysl pro humor nebo jsme koukali každý na jiný film. Hodně průměrný, zdlouhavý až nudný film o dvou kamarádech a jejich krizi středního věku. Žádný moment překvapení, žádná akce, dialogy taky žádná sláva a konec radši ani nakomentuju. Po chmurné náladě v práci jsem si chtěl dát nějakou fajn komedii a za celý film jsem se asi tak 2x lehce usmál. Spíš drama než komedie - za mě velká natěšenost a tězké zklamání. To už se člověk víc zasměje u komedií s Eddiem Murphym či Jimmem Carey než u tohodle. Nedoporučuju! Dávám 3*** jen s přimhouřenýma očima... ()

kavralajka

Dva kamarádi, kteří ani nemůžou být rozdílnější, na předsvatebním výletu po kalifornských vinicích. Spousta vynikajícího humoru, dojetí a taky naděje. A jako moravák jsem ocenil ty řeči o víně 😛 ()

Sejkorka

Zezačátku to vypadalo na tuctovej americkéj romanťák. Pak se přidalo téma víno, vinice, Californie, příroda. Humor se zlepšil a pak se objevila Maya (Virginia Madsen nominace na Oscara za tuto roli) - spřízněná duše hlavního hrdiny. Takže hepyš nakonec byl, ale trochu otevřená (či spíše neotevřená) dvířka tam v posledním záběru zůstala :) Mimochodem, dovedu si představit lepší herce v roli hlavních dvou pánů. Hlavně Jack (Thomas Haden Church) působí dost křečovitě, A jedna genetická záhada. Sandra Oh je Asiatka (Korejka), dcera je černoška a její babička běloška. Je to prostě genderově supervyvážené! PODRUHÉ 02/2023. Opravuju výrok o hercích ve prospěch Paula Giamanttiho, kterýžto je skvělý!! ()

peproch

dva dávní přátelé vydají se na cestu ochutnávky vín ... aby se střemhlav pustili do testu proměnlivosti lásky a přátelství, přetrvávající osamělosti a snů a nekonečné války mezi Pinotem a Cabernetem. Příhody začínají když se Miles (Paul Giamatti) zatvrzelý rozvedený muž , jen učitel, protože ne spisovatel s porozuměním pro víno rozhodne darovat svému dávnému spolužákovi a bývalému herci Jackovi (Thomas Haden Church ) oslavnou cestu do vinic v Santa Ynez Valley - týden před Jackovou svatbou. Ti dva jsou velmi nesourodá dvojice. Jack je sexem překypující šarmér, Miles je malomyslný škarohlíd. Jack se těší na svůj "poslední doušek svobody", Miles jen chce ochutnat dokonalost v lahvi. Jack se spokojí i s laciným Merlotem, Miles touží po těkavém prvotřídním Pinotu. Zdá se, že mají společný pouze pocit zmařených ambicí a prchajícího mládí. A přece, když se vydají na pobřeží, brzy se Miles a Jack utápějí ve vínu a pohybují se ve společnosti žen. Jack propadne kouzlu servírky (Sandra Oh) a vyhrožuje, že odvolá svatbu.Miles začne své romantické setkání se servírkou - znalkyní (Virginia Madsen). Oba muži se blíží krizi středního věku. Svatba se blíží a s tím zároveň jistota, že Miles a Jack se nevrátí do Los Angeles takoví jací byli, ale spojeni více jistým tajemstvím flirtu a Miles s nadějí na oproštění se od své melancholie a frustrací ()

seed8038

Nuž prvá polovica celkom nuda, v druhej už tých pár vtipných scén nezachránilo celkový biedny dojem. Môže to pobaviť nejakú konkrétnu skupinku ľudí ako napríklad degustátorov vína ale pre bežného "vínopiča" je to slabé víno a rozhodne už túto 'odrodu' neskúsim. ()

Clooneyho „bokovka“

Clooneyho „bokovka“

04.11.2009

George Clooney začne tento pátek v amerických kinech zírat na kozy a to je čas, kdy je potřeba upozornit na jeho osobu novinkou o nějakém dalším projektu. Král hollywoodských sympaťáků právě v těchto… (více)

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

Giamatti prezidentem

Giamatti prezidentem

22.08.2006

Ano, je to opravdu tak. V poslední době stále populárnější Paul Giamatti z oscarové Bokovky bude prezidentem Spojených států amerických. Taková nabídka se nedala jen tak odmítnout, zvlášť když… (více)

Homosexuální hasič Sandler

Homosexuální hasič Sandler

10.02.2006

Komici Adam Sandler a Kevin James jsou v jednání o hlavní herecké role v dlouho očekávané komedii I NOW PRONOUNCE YOU CHUCK AND LARRY režiséra Davida Dobkina (Lhář, lhář) by tak měl vzniknout snímek… (více)